Rollcage в стрийт кола

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Rollcage в стрийт кола

Мнение от madafaka_donkele » 06 Мар 2017, 22:48

На мен лично ми е супер чудно и изобщо не вярвам в цяла България да няма един човек с допълнително сложена минимална клетка в евридейката си. На запад лично се убедих, че ово си е стандарт и няма грижи да се узакони. Толкова направени коли у нас и никой не знае как стои въпроса с узаконяването на една "кирлива" клетка :dunno:
Преди време се продаваше една оранжева много направена импреза, 800 коня или нещо такова беше. Тва беше регистрирано, като състезателен и можеше да се движи нормално по пътната мрежа. Помня в обявата собственика беше щракнал малкия талон, на който си пишеше състезателен. Но беше преди доста време и не помня точно детайлите. Т.е. 10000% е възможно. Въпроса е защо е такава мистерия тук, при положение, че всеки втори има или е имал направена кола :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Rollcage в стрийт кола

Мнение от Nickelback » 07 Мар 2017, 0:40

:offtopic:
Само да вметна - 800коня импреза - "виждал съм, но няма" :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Rollcage в стрийт кола

Мнение от steeN » 07 Мар 2017, 2:20

Чак мистерия. Ако някой наистина се е засилил, може да звънне няколко телефона и да му кажат.
Иначе от практична гледна точка няма никаква драма. Просто ще трябва да стане двуместна колата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Rollcage в стрийт кола

Мнение от ///M_Martin » 07 Мар 2017, 12:18

За мен тази тема е колкото да си чешем езиците а не нещо друго :mhihi:

П.П.Може да се регистрира като състезателен автомобил но по спомен гражданската беше колкото едно Е36 :D

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Rollcage в стрийт кола

Мнение от K_Ilkov » 07 Мар 2017, 14:47

Тая тема за затвърждаване на знанията ли е? :mhihi: :dunno:

madafaka_donkele написа:Помня в обявата собственика беше щракнал малкия талон, на който си пишеше състезателен.

Мартин го е написал по-горе ...

Аз и в оная написах - състезателен, няма да ти хареса ГО-то ...

Ама лошо няма да си попишем :mhihi:
Те в Технотест припадат като чуят за смяна на спирачки :lol: пък да не говорим за "клетка" ...
Сигурно ще извикат да те арестуват на място :mhihi:

И пак беше написано - За кво ви е тая клетка на стриит кола, която ще карате без каска?
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Rollcage в стрийт кола

Мнение от Sharo » 07 Мар 2017, 15:01

Декра узаконяват частичен ролбар, с документи като омп и спарко.
Колата обаче минава 1+1

Това обаче няма никакъв смисъл освен, че ви е по чикчирик колата. Не помага по никакъв начин за поведението й. Може ви помогне при търкаляне евентуално ако е монтиран кадърно.

За мен това не си заслужава.
Колите, които имат ролбар фабрично, почти винаги имат доста място до тръбите ... На е46 примерно не виждам как ще се сложи ролбар като и без това си бия главата в тавана пък ако има и тръба ....

Ето ви снимка на заводски стрийт ролбар как е тапициран и колко място има от каската до тръбите, а без каска да не говорим.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Вписан си е в немския талон.
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Rollcage в стрийт кола

Мнение от Kroki » 07 Мар 2017, 20:04

Явно човек като попита нещо във форума се оказва, че е лайк, иска да си затвърди знанията и/или да си чеше езика.
Благодаря на писалите.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Предишна

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook