Подгряване на седалки

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 11.11.2011
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: 525i m20b25 и Х5 е70 3.0d

Подгряване на седалки

Мнение от ogitooo » 21 Ное 2016, 19:17

Здравейте колеги. Сега покрай захлаждането изникна един проблем- подгряването на предните седалки не работи. При натискане на копчето за лявата и дясната седалка отпред не се случва нищо, дори и индикацията на бутона не светва, докато на задните седалки отоплението си работи без проблем. Погледнах бушоните в багажника за отоплението и са здрави. Имате ли идея от къде може да е този частичен проблем?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Подгряване на седалки

Мнение от Elesar74 » 22 Ное 2016, 15:06

Модула за управление на подгряването, съдържа информация и за евентуални проблеми, свързани с него. Така че, една диагностика няма да навреди, даже напротив. Аз така разбрах за подобен проблем с моите.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 11.11.2011
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: 525i m20b25 и Х5 е70 3.0d

Re: Подгряване на седалки

Мнение от ogitooo » 22 Ное 2016, 23:31

Благодаря за съвета. Ще направя една диагностика при първа възможност пък да видим какво евентуално ще покаже.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 2.03.2016

Re: Подгряване на седалки

Мнение от 3pz » 01 Фев 2017, 18:11

За да не пускам нова тема, понеже пак е за подгрева.....Е53 фейс, кожен салон.

При пуснат подгрев на седалката на 3-та степен, след около минута се усеща ужасно парене в лявата част на шофьорската седалка.
Имах подобен проблем с едно Ауди и там се оказа, че изолацията на реотана е изгоряла и леко по леко започва да топи и дунапрена.
Най вероятно и тук е същата история, но знае ли някой как се решава този проблем ?

води статистиката
Аватар
Мнения: 2037
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: една крачка пред смъртта
Пол: Мъж
Кара: '07 X3 LCI 3,0sd
Детайли за колата: '93 318is
'95 328Ti
'95 318is
'00 328Ci
'04 330xd
'07 X3 3.0d
'07 X3 3.0sd
'01 730d

Re: Подгряване на седалки

Мнение от LuBo1 » 03 Фев 2017, 14:31

Имам го същия проблем. Гледам в САЩ ги подменят безплатно седалките-долната част. Но все пак сме в България. . .
Гледам че има ретрофит подгрев да се продава. Като се постопли ще свалям и разглобявам седалката да видя какво е положението отдолу
ИзображениеИзображение

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Подгряване на седалки

Мнение от dan-dam » 03 Фев 2017, 14:53

Айде и аз тука, за да не пускам отделна тема..
В момента имам подгрев само отпред, но ми се иска да сложа и на задната седалка. Възможно ли е и ако да, какво ми трябва за да направя и задните седалки с подгрев? Евентуално освен седалка и бутоните друго трябва ли ми? Инсталация дали има?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 28.05.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 e53 3.0d 218ps
Мечтае да кара: X5 ///M - печка :D
Детайли за колата: Зла печка :D

Re: Подгряване на седалки

Мнение от An4oOo » 03 Фев 2017, 14:56

Я някой да ни просветли къде ги гледате тези ретрофити за подгрев, че аз ни отпред, ни отзад нямам :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Подгряване на седалки

Мнение от laviatan » 03 Фев 2017, 15:50

An4oOo написа:Я някой да ни просветли къде ги гледате тези ретрофити за подгрев, че аз ни отпред, ни отзад нямам :mhihi:

http://bmwfans.info/parts-catalog/E53/E ... cessories/
Ето ти ги :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 28.05.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 e53 3.0d 218ps
Мечтае да кара: X5 ///M - печка :D
Детайли за колата: Зла печка :D

Re: Подгряване на седалки

Мнение от An4oOo » 03 Фев 2017, 16:46

Според това което си дал като линк излиза че ретрофита е само една централна конзолка. :dunno: Съмнявам се навремето да са окабелявали всички салони с подгрев и само това да ти липсва за да имаш такъв. :dunno: Има ли някой колега тука, който да хвърли повече светлина по въпроса?

води статистиката
Аватар
Мнения: 2037
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: една крачка пред смъртта
Пол: Мъж
Кара: '07 X3 LCI 3,0sd
Детайли за колата: '93 318is
'95 328Ti
'95 318is
'00 328Ci
'04 330xd
'07 X3 3.0d
'07 X3 3.0sd
'01 730d

Re: Подгряване на седалки

Мнение от LuBo1 » 03 Фев 2017, 19:28

ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Подгряване на седалки

Мнение от PeReZ » 14 Фев 2017, 20:51

3pz написа:За да не пускам нова тема, понеже пак е за подгрева.....Е53 фейс, кожен салон.

При пуснат подгрев на седалката на 3-та степен, след около минута се усеща ужасно парене в лявата част на шофьорската седалка.
Имах подобен проблем с едно Ауди и там се оказа, че изолацията на реотана е изгоряла и леко по леко започва да топи и дунапрена.
Най вероятно и тук е същата история, но знае ли някой как се решава този проблем ?


Може би наистина имаш проблем с подгрева, който да изисква смяна на елемент или нещо подобно, но все пак да споделя, че има начин софтуерно да се променят градусите, които подгрева да поддържа, така че можеш да намалиш градусите за трета степен на проблемната седалка, ако нямаш намерение да я разглобяваш.
Има 6 байта в паметта на конзолата с бутоните, които отговарят за подгревите на двете седалки, т.е. всяка седалка си има настройка за трите степени и лесно може да се промени с BMW scanner.

http://www.zhpmafia.com/forums/showthre ... 39b94b125b

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Подгряване на седалки

Мнение от stony1 » 15 Фев 2017, 8:27

PeReZ написа:
3pz написа:За да не пускам нова тема, понеже пак е за подгрева.....Е53 фейс, кожен салон.

При пуснат подгрев на седалката на 3-та степен, след около минута се усеща ужасно парене в лявата част на шофьорската седалка.
Имах подобен проблем с едно Ауди и там се оказа, че изолацията на реотана е изгоряла и леко по леко започва да топи и дунапрена.
Най вероятно и тук е същата история, но знае ли някой как се решава този проблем ?


Може би наистина имаш проблем с подгрева, който да изисква смяна на елемент или нещо подобно, но все пак да споделя, че има начин софтуерно да се променят градусите, които подгрева да поддържа, така че можеш да намалиш градусите за трета степен на проблемната седалка, ако нямаш намерение да я разглобяваш.
Има 6 байта в паметта на конзолата с бутоните, които отговарят за подгревите на двете седалки, т.е. всяка седалка си има настройка за трите степени и лесно може да се промени с BMW scanner.

http://www.zhpmafia.com/forums/showthre ... 39b94b125b

Той ще ги промени, но тогава ще има един от следните ефекти:
1. в лявата част паренето ще продължи да се усеща, поради проблем с понижено съпротивление в реотана.
2. в лявата част ще се усеща приятно топло, а в дясната част ще се усеща по-студено.
Това са само хипотези, защото не си спомням точно къде беше монтиран термоелемента за контрол на температурата на седалката. Ако се пада в средната част и там реотана е с нормално съпротивление, но усещането за парене в дясната ще остане. Тя винаги ще загрява до една и съща температура, която е по-висока от зададената в софтуера поради посочата по-горе причина.
Мисля, че софтуерната намеса ще реши временно проблема.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Подгряване на седалки

Мнение от PeReZ » 15 Фев 2017, 16:59

Да, софтуерната намеса единствено ще намали (даже "замаже") проблема му, но пак е нещо.
Термоелементът е един най-обикновен терморезистор.
Всичко, което си описал, е ясно за всеки, предполагам.
Не откриваме ние подобни решения, а са дискутирани в чуждите форуми от над 10 години, така че през 2017-та можем поне да пропуснем частта с елементарните хипотези.
Предполагам всеки се досеща, че най-доброто решение е нов подгряващ елемент, особено след като не е кой знае колко скъп.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 25.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N42B20A
Мечтае да кара: Х 5
Детайли за колата: Е46 318i 143к.с.2002г.комби автоматик

Re: Подгряване на седалки

Мнение от risto416 » 27 Дек 2017, 8:06

An4oOo написа:Я някой да ни просветли къде ги гледате тези ретрофити за подгрев, че аз ни отпред, ни отзад нямам :mhihi:

https://www.eldibg.com/heater-systems

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 23.12.2018
Пол: Мъж

Re: Подгряване на седалки

Мнение от Ivailo stoikov » 23 Дек 2018, 21:32

Колеги и аз да не пускам нова тема също имам приблем с подгрева на седалките. Та подпали ми се задника преди 1 месец и бях в търсене на салон попадна ми кожен салон от деснячка пак с подгрев както е моя но когато го монтирах на мойта кола тръгва за около 5 секунди и се изклучва забелязах че тоя салон има едно копче със стрелки напред и на зад а моя го няма тая екстра иначе заместене на седалките си е ръчно не е ел. Ако някой се е сблъсквал с тоя проблем ако може да сподели. Благодаря предварително

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook