Въпрос за печка в E60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 4.07.2009
Пол: Мъж
Кара: Е60 525d

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от nuHokuo » 06 Окт 2016, 19:30

Колеги, колата записва грешка, не помня точно как беше но един вид локализира, че има проблем в водната помпа на печката дали може да се гръмна нещо ако реша да тествам дали работи?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от badsharki » 06 Окт 2016, 20:31

nuHokuo написа:Колеги, колата записва грешка, не помня точно как беше но един вид локализира, че има проблем в водната помпа на печката дали може да се гръмна нещо ако реша да тествам дали работи?

Ако решиш да я застреляш внимавай да не рикошира! :mhihi:

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от BMWPetar » 24 Окт 2016, 12:29

А някой може ли да каже какво трябва да включва пълния комплект за ретрофит на печка?
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от nikolae » 24 Окт 2016, 15:35

vin:ct71611
Пише, че има печка, като се отвори капака има лепенка на webasto.
Дистанционно няма към ключовете. Как се ползва ?
В менюто има independent mode (в моята също го има, но нямам печка - духа останалия въздух вътре като че ли)

пп
При мен доколкото знам нямам печка.
Това не ми е активно в меню
https://www.dropbox.com/s/pk91htnt4x1vg ... 2.jpg?dl=0

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от Ivo_Borisov » 24 Окт 2016, 19:29

Щом имаш печка е въпрос на кодиране да ти се появи в менюто и auxiliary heating.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 23.01.2014
Местоположение: Козлодуй
Пол: Мъж
Кара: E60 535d LCI

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от s.krystev » 30 Ное 2016, 2:11

Здравейте колеги, днес за първи път пробвах печката, нагласих я от таймера да се включи в 24ч. (тогава излизам от работа) Пътят до колата ми е 15мин и когато стигнах до нея видях че печката се е включила и работи. До тук добре, но когато реших да запаля не можах! Стартера върти здраво но колата не пали. Така 5 пъти докато на 6-тия опит за палене вече стартера тръгваше да завърта и спираше (все едно ми е изтощен акомулатора). Звъннах на приятел да дойде и да ми даде ток и до като го чаках печката спря да работи (изтекоха 30те минути на работа) и реших да пробвам пак да запаля. И тогава чудо- с натискането на бутона старт колата запали! Та въпроса ми е следния: на какво може да се дължи проблема с паленето докато работи печката - недостатъчен стратов ток от акомулатора или нещо др? Колата е Е60 535д фейслифт. Благодаря ви предварително :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 370
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E60 530d xDrive
Мечтае да кара: Скоро в F12...

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от snooperchi » 29 Дек 2016, 22:06

Аз имам един много тъп ( за някои от вас ) въпрос... Тази печка, винаги ли трябва да се включва зимата? В момента в който си пусна парното и след малко тръгва. Това нормално ли е? Не трябва ли парното да разчита на загрялата кола или? Не че ми е неприятно, просто си питам.

Благодаря на отзовалите се.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 12.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530d LCI

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от zerhanzenun » 10 Яну 2017, 12:36

Здравейте колеги,
имам универсална дизелова печка Вебасто и искам да я сложа на бмв е60 530д фейс.Бих искал да я монтирам някъде в коша около двигателя ,не на оригиналното място поради по труден достъп.Има ли някой колега да е правил това упражнение.Ако не става в коша ще трябва да я сложа на предвиденото място зад лявата предна гума,там дали планката за монтаж я има като заготовка?Относно връзването към водната исталация мисля да я свържа преди електровентила за управление на притока на антифриз към радиатора за парно.Ще се радвам някой колега ,който има опит в това да сподели.

Поздрави!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от badsharki » 11 Яну 2017, 7:56

zerhanzenun написа:Здравейте колеги,
имам универсална дизелова печка Вебасто и искам да я сложа на бмв е60 530д фейс.Бих искал да я монтирам някъде в коша около двигателя ,не на оригиналното място поради по труден достъп.Има ли някой колега да е правил това упражнение.Ако не става в коша ще трябва да я сложа на предвиденото място зад лявата предна гума,там дали планката за монтаж я има като заготовка?Относно връзването към водната исталация мисля да я свържа преди електровентила за управление на притока на антифриз към радиатора за парно.Ще се радвам някой колега ,който има опит в това да сподели.

Поздрави!

Едва ли някой го е правил с универсална печка, още повече по начина, който искаш. По-добре си използвай заводския начин на монтаж, защото по-лесно ще намериш стойки, маркучи и др. части. Но не монтажа ти е проблема, а как ще накараш климатроника да тръгва да топли купето. Разбира се, ако си с климатроник. Ако си с климатик, предполагам ще е лесно. Най-добре питай в представителството на Webasto.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 12.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530d LCI

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от zerhanzenun » 18 Окт 2017, 21:44

Здравейте,
вече почти събрах целия комплект на оригиналната печка и съвсем скоро ми предстои да я монтирам.Искам да помоля някой колега от София с 530d с монтирана печка,да се видим за да уточним някои неща.
Поздрави!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от vld » 19 Окт 2017, 7:46

zerhanzenun написа:Здравейте,
вече почти събрах целия комплект на оригиналната печка и съвсем скоро ми предстои да я монтирам.Искам да помоля някой колега от София с 530d с монтирана печка,да се видим за да уточним някои неща.
Поздрави!


Колега направи снимков матерял и направи едно how-to, на доста хора ще им е интересно да видят кое как се прави, списък с нужните части и тн.
Аз имам голям интерес към тази екстра :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от kiko™ » 19 Окт 2017, 15:15

vld написа:
zerhanzenun написа:Здравейте,
вече почти събрах целия комплект на оригиналната печка и съвсем скоро ми предстои да я монтирам.Искам да помоля някой колега от София с 530d с монтирана печка,да се видим за да уточним някои неща.
Поздрави!


Колега направи снимков матерял и направи едно how-to, на доста хора ще им е интересно да видят кое как се прави, списък с нужните части и тн.
Аз имам голям интерес към тази екстра :)


Аз също, така че ще следя с интерес :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 12.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530d LCI

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от zerhanzenun » 25 Дек 2017, 0:36

Миналата седмица ми остана малко свободно време и успях да монтирам цялото оборудване на печката.Всичко стана като по учебник,монтажа ми отне около 12 часа ,като преди това бях приготвил всичко необходимо.След още два дена намерих време за кодирането и резултата е налице - работеща печка!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3327
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от spacepl » 31 Юли 2018, 14:11

Мен ме интересува какви са промените по горивната система? От къде дърпа нафта и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 12.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530d LCI

Re: Въпрос за печка в E60

Мнение от zerhanzenun » 31 Юли 2018, 21:20

От резервоара,по самостоятелен горивопровод.

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook