Случки на пътя

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Случки на пътя

Мнение от Dextuar » 27 Сеп 2016, 21:34

Полицай на всеки ъгъл и яко глоби, докато не почнеш да се припотяваш в секундата, когато помислиш да вършиш такава простотия.
А аз съм бил в такава ситуация и да ти кажа не ми беше приятно като 3-ма мангала слязоха да си го "мерим"...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Случки на пътя

Мнение от (bubsa) » 27 Сеп 2016, 21:41

dextuar написа:Полицай на всеки ъгъл и яко глоби, докато не почнеш да се припотяваш в секундата, когато помислиш да вършиш такава простотия.
А аз съм бил в такава ситуация и да ти кажа не ми беше приятно като 3-ма мангала слязоха да си го "мерим"...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Добре.Аз не съм на ясно,защото имам 2-3 кръгчета с жигулата на село и не съм изпадал в никакви ситуации.
Как е правилно да се реагира?Искам да знам ако ми се случи.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Случки на пътя

Мнение от host » 27 Сеп 2016, 22:09

Не си запознат как бачка КАТ в Пловдив. Минимум 2 астрономически часа щяха да минат. И не е сигурно дали щеше да има резултат. В един момент трябва да прецениш кое ти е по-важно... Времето ти, нервите ти или тва аграра и униформите да ти се присмиват и подхилкват... От къде знам... Ми викал съм ги...след като почакаш поне 1ч...само като видят колата, че не е до 5г от днешната дата веднага ще чуеш лафа "абе момче за какво ни разкарвате за глупости, то тия коли са 300лв". Та ефект 0...пак ти си губещия дори да ги викнеш и да пишат и да се разправяш. Предния път ме трясна идиот отзад в задръстване... Как успя и той не знае... Няма да ти обяснявам как се обяснява човек с МВР и застрахователи, че цитирам "как така БМВ-то е не е виновно?!"

А тва със спирането срещу него... Аз не искам да им казвам, какво да правят хората...
Искам да не ме блъскат просто и да не ме трепят. Факт, че явно тва е много.

И не, не цивря. Просто показвам какво ви чака в Пловдив ако случайно минавате щото не им се вярва на доста хора какви виреят тука из града.

Дано някой си има едно на ум от клипа, друга цел няма. Пазете се.
Последна промяна host на 27 Сеп 2016, 22:17, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Случки на пътя

Мнение от (bubsa) » 27 Сеп 2016, 22:15

host написа:Не си запознат как бачка КАТ в Пловдив. Минимум 2 астрономически часа щяха да минат. И не е сигурно дали щеше да има резултат.

А тва със спирането срещу него... Аз не искам да им казвам какво да правят хората... Искам да не ме блъскат просто и да не ме трепят. Факт, че явно тва е много. И не, не цивря. Просто показвам какво ви чака в Пловдив ако случайно минавате щото не им се вярва на доста хора какви виреят тука.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

И в София не е никак по-различно.Олигофрените са навсякъде и според мен трябва да се наказват постоянно и при всяка възможност и по всякакъв начин!Губил съм много време и пари за да накажа подобни нещастници и не съжалявам.
Сега в този случай ти какво печелиш?Нервите си си ги изхабил заради тоя,а той утре пак ще си мине така,защото не е имало никакви последствия.
Ти си знаеш най-добре :bchug:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Случки на пътя

Мнение от Dextuar » 28 Сеп 2016, 10:13

Ситуация от днес. Малко по-заплетен казус, щото са 2 БМВ-та и са трябва хейта да се разпредели по модели :mhihi: .По дафаулт аз съм виновен разбира се. Виновен, че като ме изпреварва от дясно е46-ца комби, въпреки че се престроявам с подаден светлинен сигнал НАДЯСНО и всички останали са наредени зад мен, !не до мен!, но той е тарикат и НЕ Е ПАНИКА! /много важно уточнение/, не се помръднах чинно. Виновен съм, колеги! Простете! Спирам звука /не е синхронизиран с картината/, защото от целия разговор е важна само квинтесенция, която съм оставил... А и разбира се, той държеше много да ми я сподели, заради единия клаксон :yes: . Ако се бяхме ударили, явно трябваше да вадим ножове :bang:

Днес аз научих нещо. Тъпо е да си паника, тъпо е да избягваш ПТП-та. Още по-тъпо е да се държиш културно и да не скачаш на бой, да не говориш с тон все едно сега ще сляза да те пребия. Всичко това показва, че те е страх и че си паникьосан :clap: . Не, аз не искам да живея повече панически. Мое изконно право е да ударя всеки идиот, който мисли, че улицата е на баща му, пък очевидно след това каквото сабя опс юмруците покажат...

И цялата тая случка, защото тоя се прави на тарикат, аз не искам да си удрям колата, ама не искам и тоя да ме прави на будала. Явно проблемът е повсеместен.
Та, колеги, не използвайте клаксона, дори и да се ударите с някого, защото само ПАНИКИТЕ използват клаксон!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Случки на пътя

Мнение от (bubsa) » 28 Сеп 2016, 11:42

Я погледни маркировката.Само е така от любопитство.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Случки на пътя

Мнение от Dextuar » 28 Сеп 2016, 12:05

(bubsa) написа:Я погледни маркировката.Само е така от любопитство.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ти оттам минавал ли си някога? Знаеш ли въобще къде се случва действието. Аз нали си признах, че съм виновен, няма как да ме жегнеш с маркировката... Която не важи само за мен, нали :winky:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Случки на пътя

Мнение от (bubsa) » 28 Сеп 2016, 12:08

Не само съм минава,а и съм го правил тоя път.
Не знам какъв ти е проблема,но щеше да си напълно прав ако не се престрояваше на двойна непрекъсната,а малко по-напред.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Случки на пътя

Мнение от Dextuar » 28 Сеп 2016, 12:37

Щях още да си вися някой да ме пусне, ако трябваше да мина по начина, за който ти намекваш. А че и аз минавам линията от по-рано си прав :yes: Признавам че така е правилно, стига тия зад теб също да го спазваха. Резултатът щеше още няколко коли да ме минат отдясно и аз да си вися и да си чакам да се включа :kuku:

Иначе споделих го, защото ме учуди за единия клаксон, как ме изчака, държеше ама изключително много да му дам няква сметка що съм му свирнал... :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Случки на пътя

Мнение от (bubsa) » 28 Сеп 2016, 13:42

Зарежи го.Пълно е с подобни мухали.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Случки на пътя

Мнение от 3186 » 05 Яну 2017, 9:11

https://vesti.bg/bulgaria/incidenti/tez ... ni-6063705 :roll:
От снощи на околовръстното...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Случки на пътя

Мнение от ylaine » 05 Юли 2017, 14:23

НА 1ви ЮЛИ МИ ВЗЕХА КНИЖКАТА И МЕ НАКАРАХА ДА СЕ ЧУВСТВАМ КАТО ПРЕСТЪПНИК ЗАРАДИ ФИШ ЗА ФАРОВЕ ОТ 20 ЛВ ОТ 2015 ГОДИНА!

Ето и случката по-подробно. Бях ходил от Пловдив до София по работа в най-голямата жега. На връщане към Пловдив около 17:30 след тунела ме спират за проверка. Взеха ми документите и отидоха в кабинката, след малко ме викат и ми обясняват как имам неплатен фиш от 2015г. за фарове и неприятното в случая било, че трябвало да ми вземат книжката :dummy: Аз гледам като гръмнат.. Веднага се сещам, че миналата година преди да регистрирам БМВто, ходих до НАП, за да си платя всички глоби и фишове (2 или 3 не помня колко бяха), защото вече проверяваха в КАТ Пловдив, и ако имаш нещо неплатено не можеш да регистрираш кола. Така, платих си ги, след това си регистрирах колата и всичко 6 точки. Този месец (юни 2017г.) регистрирах още една кола и разбира се нямах никакви проблеми в КАТ и не излезнаха никакви задължения. И аз си карам спокоен, че нали всичко да му *ба ***ката ми е по конец! Нямам фишове, нямам актове, имам си данък, преглед, гражданска, винетка, с коланче съм, с фарове съм, всичко съм си платил на тая шибана държава, за да имам невероятната привилегия да карам по страхотните ни пътища и един страхотен слънчев ден на 40+ градуса, родната милиция ме спира и ми казва, че ми взима книжката :banghead: След половин час опити да се разбера с тях и да им обясня, че е станала грешка и че тая грешка е именно в тяхната система, имах чувството че говоря на котката в двора - гледа ме и не ме разбира. Иначе бяха така любезни да ме пратят до Пазарджик да си платя фиша и след това до 20ч. да ги намеря след отбивката на Ихтиман, за да ми върнат книжката, ако ли не успея в Понеделник с рейсчето към Софето. Ааа да, имал съм право да карам без книжка до 00:00ч. същия ден.. добре че не ме спряха други такива будни милиционери до Пазарджик и обратно, че сигурно и в затвора щяха да ме вкарат, че карам без книжка. И така, успях до 20ч. да стигна до почивната им станцийка, върнаха ми книжката, остана ми акта за неплатения фиш, и следва ежемесечното разкарване до КАТ Пловдив, за да дочакам някой ден евентуално тоя акт, за да мога да си го платя и да ми върнат синия талон.
Да, и това ще мине, но ще остане горчивината и обидата от гаврата, от това че институциите тъпчат обикновения българин и го карат да се чувства безсилен и жалък в собствената си държава..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 29.11.2009
Пол: Мъж
Кара: ше BMW E36 318tds Touring
Мечтае да кара: BMW E26
Детайли за колата: Бавно комби с черни облаци

Re: Случки на пътя

Мнение от raptorxbg » 05 Юли 2017, 18:43

ylaine написа:...


:OT:

Има вероятност тоя фиш да си го платил 2 пъти вече. Декември 2016г. получих писмо НАП, че дължа 20лв. за фиш който съм получил преди 5 години - през 2011г. за неправилно паркиране придружено с обичайните закани, че ако не платя в посочения срок ще стане лошо за мен. Е да, ама аз от както имам книжка съм имал само два фиша - въпросния който платих на следващия ден през 2011г. и един от лятото на 2016 който платих на същия ден.
Както се казва - не съм за 20-те лева, къде не отишли но защо да плащам по 2 пъти за едно и също нещо? В писмото имаше оставен и телефон за контакт, набрах го и обясних на госпожата която ми вдигна, че не пазя документа за плащането, но съм на 100% убеден, че съм го платил и я помолих отново да провери в системата. Обясни ми, че тя няма достъп до системата на КАТ, но нейната колежка може да го направи когато дойде на работа малко по-късно и да се обадя след 13:00 да ми кажат резултата от проверката. Когато се обадих отново в 13:30 ми обясниха, че е станала грешка в системата и наистина аз съм си платил всичко, след което ми се извиниха и ми пожелаха приятен ден.
Та провери си и при теб да не се е оказала същата "грешка" (или по-скоро "ако мине")...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Случки на пътя

Мнение от randity » 08 Юли 2017, 17:56

Аз имах такъв случай, даже и тук съм писал за него.

В периода, когато пред КАТ беше мазало от коли, бяха решили да облекчават опашката за регистрация, а и да съберат някой лев. Така, след като си се наредил на опашката, излиза един униформен и събира личните карти на 20 човека за справка. Този, който светне, че има нещо за плащане го вади от опашката (без значение, че се е наредил в 5:00ч. сутринта) първо да си плати дължимото и след това, накрая на опашката да се реди пак.

Та излиза въпросния и ми взима личната карта. Аз имам един съставен фиш през живота си, в който ми бяха объркани ЕГН-то и адреса. Говорих с няколко човека от системата и всички ми казаха - "Късай и хвърляй". Е, не го скъсах, не го и платих, защото по пътя на логиката, те тия пари ще си седят ей така в нищото, щом има сбъркани данни, а си го запазих, за всеки случай, или както викат старите хора - ще потрябва! Та взимат ми документа за самоличност и след малко ми го връщат с думите "Нямаш наложени глоби". Викам си супер. Това се разиграва миналата година (2016). Денят е понеделник. В сряда, отивам отново в ранни зори да регистрирам автомобил. Редя се на опашката, но този пък излиза една леля Тинче. Събира отново личните карти и след малко идва и ми стоварва, че имам неплатен фиш за 20лв. от декември 2013г. Попитах я, как преди един ден нямах нищо, а сега вече имам фиш отпреди 3 години :ok: Нищо не ми отговори, само със сърдит тон ми каза, да ходя в отдел "Видеонаблюдение" и там да питам к'вото имам. Така и направих. Отидох там и вдигнах луд скандал, помолих ги да ми кажат какъв е този фиш и как аджеба онзи ден го нямаше, а днес вече е наличен. Най-смешното беше, че сгрешения фиш, който ми бяха дали беше за неправилно престрояване и глоба от 20лв, точно декември 2013г. Този обаче, който светна в КАТ се оказа, че ми е връчен като пешеходец :mhihi: Изсмях им се и им казах, че си пазя наложения ми фиш със сбъркани данни и още утре ще им го предоставя. Каката се стресна явно, защото ме попита "Ама вие си пазите онова розовото листче?!", казах "Да, пазя го, точно за ей този момент".

Прибрах се у нас и разбира се... баща ми го бил изхвърлил, еее ония ден точно, че му се подмотал в ръцете :mhihi:

Та отидох на следващия ден и си платих този някакъв си фиш за 20лв, просто защото работата ми зависеше от това. Така, че системата е малко халифакс в КАТ. Но от тогава, платежното си го нося в портфейла и могат да ме разходят :1:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Случки на пътя

Мнение от speedhokk » 27 Юли 2017, 14:18

Моя опит с фишовете е още по-странен :lol:
През "далечната" 2012 ми писаха първия фиш, беше за неправилно паркиране - 20лв. Куриозното беше, че колата беше толкова стара и рядка, че онзи с паяка хвърли един поглед и после на фиша гледам беше писал Хюндай, а колата беше Хонда сивик. Както и да е, платих го на следващия ден и се приключи въпроса.
Това го споменавам тъй като тази кола не беше моя, собственик беше вуйчо ми, гражданската беше на името на дядо ми. И така тази кола 2013та си замина, а аз си закупих първата лична кола и когато отидох в данъчното ми излиза неплатен фиш, обаче на стойност 30лв. Не помня дали от там ми казаха или в проверих в КАТ, но фиша отново беше за неправилно паркиране, но е писан през 2012та година, когато аз все още не притежавах кола на мое име и единствения вариант да ми пишат такъв фиш е, ако съм бил в/до колата, а това не се е случвало.
Опитах се да обясня ситуацията, но глас в пустиня... някога освен да платиш един фиш два пъти, може да платиш и фиш с произволна сума, който никога не ти е бил писан.

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook