Бояджийски въпрос,за настройка на пистолет.

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 4.01.2010
Пол: Мъж
Кара: E36 черна,Е60 синя

Бояджийски въпрос,за настройка на пистолет.

Мнение от Tisho_BMW » 16 Сеп 2016, 11:03

Здравейте,колеги имам проблем с настройката на пистолета и нанасянето на боята.При самото нанасяне върху повърхността боята стои на портокалова кора а не е разстлана гладко,боята е автоемайл лак.Има блясък но не е разстлана гладко,боядисвам на налягане от 2 атм.Бъркам нещо,но незнам какво,дали е налягането или гъстотата на боята?Благодаря!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Бояджийски въпрос,за настройка на пистолет.

Мнение от zvetiko » 16 Сеп 2016, 13:25

Tisho_BMW написа:Здравейте,колеги имам проблем с настройката на пистолета и нанасянето на боята.При самото нанасяне върху повърхността боята стои на портокалова кора а не е разстлана гладко,боята е автоемайл лак.Има блясък но не е разстлана гладко,боядисвам на налягане от 2 атм.Бъркам нещо,но незнам какво,дали е налягането или гъстотата на боята?Благодаря!


Оптималното налягане е 3-5бар. При по-ниско боята не се разпрашава добре и покритието става грапаво. Боята трябва да е с температура 20 °С. Разстоянието на пръскане 25-35см- ако не се спази пак се получава грапаво покритие. Боята трябва да има определен вискозитет при 20 °С- измерва се с вискозиметър, който представлява пластмасова чашка с обем 100 cm³ и калибриран отвор – Ø4. Времето за изтичане на струята при 20 °С е 25 s. Всеки слой боя се шлифова с шкурка P 2000.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бояджийски въпрос,за настройка на пистолет.

Мнение от Jordana » 16 Сеп 2016, 14:43

Това не е само от пистолета според мен , много му е гъста боята . Количеството на боята и въздуха също може да са неправилно регулирани или разстоянието да е неправилно . Гланца и разливането не се получават в момента на нанасянето а 2-3 минути след - в момента на нанасяне стои матово и ако почне да лъщи и да разлива още под пистолета значи е олята . Така че малко опит и практика и ще стане . Аз пробвам предварително на неотговорно място докато докарам да ми харесва . Все пак съм любител и това си е моето виждане .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Re: Бояджийски въпрос,за настройка на пистолет.

Мнение от BT9028BA » 16 Сеп 2016, 17:38

Много зависи какъв пистолет използваш. По принцип лака при боядисване с хубав пистолет се пръска от 1.8 до 2.2 атм.
Иначе като гледам снимката, ми се струва, че боята ти е била доста гъста. Разреди я и пробвай пак и трябва да се разлее добре.

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook