Ъпгрейд на музиката?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от astoinov » 07 Юли 2016, 10:52

Разбирам, че с цена близка до 1/4 от пазарната стойност на автомобила може да се докара добър звук в колата, а именно Logic 7 или Individual.
Естествено, колкото и да си обичаме колите, според мен не е рентабилно да се вкарат 2000+ лв. в озвучение и за това търся решение с
добро съотношение цена/качество. А относно оптиката това е решение, което не касае крайните елементи от системата (говорителите). Използва
се оптика, за да се закара цифров сигнал до усилвателя (който е на голямо разстояние от източника), за да няма загуба в качеството и да се преобразува
в аналогов сигнал там. Това не спестява многото кабели, по които върви аналоговия сигнал до говорителите, а просто избягва намаляването на качество
през интерконект-а между източник и усилвател. Би могло да се избегне да кажем, ако се сложи усилвател близо до източника и се свърже с добри
кабели. Все пак голяма част от аудиофилската техника е се свързва с интерконекти, по които върви аналогов сигнал (пример от DAC до усилвател)
и това може да е техника за десетки хиляди лева, която никак не е с лошо качество. Кросоувърите също са елементи, които в някаква точка от
системата се появява - дали са интегрирани в самия усилвател или са външни, ако са правилните за съответните озвучителни тела, то не би трябвало
да влошават нещата. Ако трябва да дам пример с домашното аудио - във всички многоленотви колони филтрите присъстват и е съвсем логично да е така.

Та да се върна на темата. Идеята ми беше да разбера дали някой се е сблъсквал с plug and play решения за нашите автомобили подобни на Match, MB-Quart
и др., да получа някакви отзиви и коментари. Иначе решенията за много пари и много разглобяване и окабелявания са ясни, просто не ми се захваща с подобно
начинание. Още повече че при автомобил на 11 години не се знае, до кой момент ще го карам, нито мисля, че евентуален нов собственик би оценил това, че
има инвестирани 2000 лв. за музика.
Ако планината не отиде при Мохамед, Мохамед ще отиде до тоалетната!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от In_Memoriam » 07 Юли 2016, 10:59

http://bavsound.com/Stage-One/Buy-Now/

Пробвай и ще ти паднат ушите. Тъкмо няма да са 2000 лв.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от nikolae » 07 Юли 2016, 14:38

In_Memoriam написа:http://bavsound.com/Stage-One/Buy-Now/

Пробвай и ще ти паднат ушите. Тъкмо няма да са 2000 лв.


Ти с такова ли си ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от In_Memoriam » 07 Юли 2016, 17:00

nikolae написа:
In_Memoriam написа:http://bavsound.com/Stage-One/Buy-Now/

Пробвай и ще ти паднат ушите. Тъкмо няма да са 2000 лв.


Ти с такова ли си ?


Да ама на Е39. Има разлики с кита за Е60.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от SDLS » 10 Юли 2016, 16:21

Не виждам никакъв смисъл да се дават 1500лв само за колони и да се използва вградения усилвател, който няма никаква мощност. Използвайки вградения усилвател на CCC имаш 100W, каквито и колони да му слагаш ще си останат 100W. Ще се усети някаква разлика, но ще е такава каквато е коментирал един англичанин, който вече си е сложил:

"this speakers are a bit better on the highs and I can feel the bass also a bit better, but definitely not $589 better! so I'm really considering to return them... I wouldn't like to go through adding an aftermarket amp due to all the (I guess) modifications required."

Да се слагат колони за такива пари на кола без усилвател за мен си е чисто губене на пари и то пари, с които можеш да си сложиш 420W Logic7.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от In_Memoriam » 10 Юли 2016, 16:56

Редовен номер на заводското аудио при много модели е усилвателя да има потенциал, а говорителите да са скапани, така че не е сигурно дали няма смисъл.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от nikolae » 13 Юли 2016, 8:48

Някой от София/Пловдив с Hi-Fi музика би ли бил така добър да драсне два реда на лично :-)
Иска ми се да чуя как звучи тази музика, преди да тръгна да сменям.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от B.Stoimenov » 08 Авг 2016, 16:44

Здравейте колеги,
не е точната тема, но поне е най-близо като място където да задам въпроса си. Когато сложа МП3 диск, без значение в СДто или ДВДто ... реално с джойстика мога да видя само съседните няколко песни. Това нормално ли е ? и има ли начин да скролвам из всички песни ? Че започна да ме изнервя това :(

За да е по-добре описано:
да кажем на екрана излизат 5 песни. Мога да скролна с джойстика до всяка от тях и да си я пусна, но за да видя да кажем песен 6та, трябва да пусна песен 5, тогава виждам 6та и 7ма ... респективно нагоре 3та и 4та. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от B.Stoimenov » 09 Авг 2016, 15:18

Никой ли не може да ме насочи, как да оправя този "проблем" ? :oops:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 30.06.2007
Местоположение: Русе, Бургас
Пол: Мъж
Кара: БМВ 535д-06г;

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от KARAIVANOV » 09 Авг 2016, 19:47

Може колега, задръж наляво или надясно"ай-драйв" бутона-джойстика, ще усетиш нещо като вибрация, все едно няма повече песни надолу, но ще се прелистят всички песни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от B.Stoimenov » 10 Авг 2016, 8:10

KARAIVANOV написа:Може колега, задръж наляво или надясно"ай-драйв" бутона-джойстика, ще усетиш нещо като вибрация, все едно няма повече песни надолу, но ще се прелистят всички песни.


Благодаря, не го знаех, мислех че не може повече :) Ето че открих нещо ново :oops: Благодаря на теб и колегата Lupu :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 30.06.2007
Местоположение: Русе, Бургас
Пол: Мъж
Кара: БМВ 535д-06г;

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от KARAIVANOV » 10 Авг 2016, 14:45

B.Stoimenov написа:
KARAIVANOV написа:Може колега, задръж наляво или надясно"ай-драйв" бутона-джойстика, ще усетиш нещо като вибрация, все едно няма повече песни надолу, но ще се прелистят всички песни.


Благодаря, не го знаех, мислех че не може повече :) Ето че открих нещо ново :oops: Благодаря на теб и колегата Lupu :bchug:


Пак заповядай ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от astoinov » 11 Авг 2016, 8:06

Здравейте,

Поразвих малко ситуацията с моето озвучаване. След доста четене в нета се насочих към следната конфигурация:

1. Басове от HiFi под седалките
2. Среди от Logic7 в предните врати
3. Пищялки от Hifi навсякъде
4. Среди от HiFi отзад

Понеже при тази ситуация на предния канал се получава много ниско съпротивление (0.8 ома), реших да взема и усилвател
от HiFi, който да сложа на мястото на чейнджъра в жабката. Днес трябва да дойде усилвателчето и е с буката и отрязани до някъде
кабели.

Въпросът ми е, можете ли да ме насочите към някой в София, който е наясно със свързването на това чудо и с прекодирането на колата.
Да кажем, че с кодирането може и да се справя, въпреки че не съм го правил до момента, но свързването ми е пълна мъгла.
Ако някой може да помогне ще си платя/почерпя.
Ако планината не отиде при Мохамед, Мохамед ще отиде до тоалетната!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от kiko™ » 11 Авг 2016, 8:16

Колега, малко встрани от въпроса ти, но от това, което си описал да разбираме, че ще правиш retrofit на HiFi, но в предните врати вместо да сложиш среди от HiFi ще сложиш среди от Logic7, така ли?
Ако е така защо предпочете среди от Logic7 при положение, че ще ползваш HiFi усилвател?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от astoinov » 11 Авг 2016, 8:25

Идеята ми първоначално беше да си събера Logic7 говорители и да напрвя някакъв хибрид с HiFi усилвател, понеже не исках да се занимавам с преокабеляване.
В последствие доста четох из нета и от обясненията там стигнах до извода, че пищялките на HiFi са по-добрия избор заради копринената мембрана (срещу алуминиевата на Logic7).
А от гледна точка пък на средите говорители на Logic7 разбрах, че са с осезаемо по-добро качесто от тези на HiFi и за това се стигна до тази комбинация.
За басовете - просто такива намерих, а и отново отзивите там бяха положителни и за HiFi говорители и за Logic7.

Прървоначално мислех да вържа само говорители и да слушам без амп, но ме притеснява да не изгоря навигацията. А и явно тя самата има някаква защита, понеже ако усиля повече
и за почва все едно да прекъсва леко и ме е страх да не я изпържа.

Та за това и търся човек в София, който може да помогне с ретрофита на усилвателя :)
Ако планината не отиде при Мохамед, Мохамед ще отиде до тоалетната!

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook