Ъпгрейд на музиката?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от MMG » 05 Юли 2016, 17:47

rafa224 написа:
MMG написа:Като, че ли така излиза, но нещо не ми се пускат допълнителни инсталации. Поне засега...
Май и самото фабрично CD си вади кофти звук.

За това може да се спори. Сложих усилвател и среден говорител в таблота, както и усилвател. Смених и басовете и разликата е осезаема.


Ще ми се на някоя сбирка да чуя как се е получило.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от SDLS » 05 Юли 2016, 21:24

Ще се получи добре, когато смениш 6 колони. 2 във вратите + 2 пищялки, 2-та баса под седалките, и 2-те отзад. Трябва ти шестканален усилвател (доста скъпо ако искаш хубави) или 2 усилвателя (4 + 2 канални). Отначало смених само отпред с 2х80W във вратите и 2x100W отдолу.. с един усилвател 4 канален. Всичко много добре, но целият звук идваше отпред, логично 350W отпред и 40W отзад.. в последствие монтирахме 2x120W отзад с още 1 усилвател.. е вече се получи. Но цената се получи малко повече и от Logic 7 :mrgreen: Разбира се говоря с качествени колони и усилватели(2ра ръка, защото само 1ния ако го исках нов беше 900лв). С нови колони(направени за BMW) и два усилвателя хубави на старо ми излезна около 1500лв, направията, кабели и т.н. към 2к.... Ако си маниак и имаш възможност давай. Аз съм много доволен и бих го направил отново ако ме питат... :yes: Един приятел има с Logic7, звука е чист, но силата беше доста по-слаба от това, което се получи с aftermarket решенията при мен. Като цяло доста играчка е да събираш и купуваш различни неща, така че скачайте на някой употребяван Logic7, 1500лв и сте в играта и музиката :mrgreen: :driving: Ако си мислите, че може да получите нещо страшно за 300-400лв по-добре оставете тези мисли.. до преди 4-5 месеца и аз така си го мислех, преди да почна целият този филм :lol: Но нали хората са казали, че кефа цена няма... :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Exclusive89 » 05 Юли 2016, 22:26

Аз мисля скоро да минавам към следните компоненти:
Предни врати: http://aval-bg.com/2186/DLS+RC4.2
Задна кора: http://aval-bg.com/59/DLS+M224
Усилвател: http://aval-bg.com/1875/DLS+XM40
Кабели за усилвател: http://aval-bg.com/3579/4Connect+4-PKIT20
Предложиха ми това: http://aval-bg.com/2749/DLS+HLC4+Hi-Low За по-качествено интегриране на този усилвател към фабричната система препоръчваме използването на подходящ Hi-Low конвертор
Колеги някой има ли подобна система, дали си струва. Всичко със инсталацията ми излиза към 850-900лв.
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Atsalov » 06 Юли 2016, 9:20

Според мен, концепцията която си избрал е доста посредствена. ;) Не видях и къде са ти басовете и третия комплект коаксиални говрители (за задните врати) Виждам и един адаптер, който не е цифров а аналогов, което само по себи си значи, че ще ти свие честотната характеристика. Колегата над теб има доста практика и може от личен опит да сподели какво ще постигнеш с този бюджет. :wave:
Моя съвет е да си набавиш нужните компоненти за качествена и силна музика, а именно:

image.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Trixster » 06 Юли 2016, 9:41

Atsalov написа:Според мен, концепцията която си избрал е доста посредствена. ;) Не видях и къде са ти басовете и третия комплект коаксиални говрители (за задните врати) Виждам и един адаптер, който не е цифров а аналогов, което само по себи си значи, че ще ти свие честотната характеристика. Колегата над теб има доста практика и може от личен опит да сподели какво ще постигнеш с този бюджет. :wave:
Моя съвет е да си набавиш нужните компоненти за качествена и силна музика, а именно:

image.jpeg


Още веднъж +1 :yes: (не знам за кой път в тази тема) :mhihi:
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от nikolae » 06 Юли 2016, 10:08

Един Logic7 колко върви горе-долу втора употреба ?
Всичко - усилвател, колони, кабеляци, без монтаж и кодиране.
Аз на Е90 бях супер доволен от Лоджик-а :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от don_gori » 06 Юли 2016, 10:20

Atsalov написа:Моя съвет е да си набавиш нужните компоненти за качествена и силна музика, а именно

Колега ако е удобно и аз да попитам за комплекта на каква цена се продава ориентировъчно, както и hi-fi комплекта. От известно време се оглеждам за Е60 като следваща кола и ходих да гледам няколко , но за съжаление всичките бяха със стерео пакета - най-ниския. Ще търся естествено кола поне с hi-fi , но пък ако няма поне да знам колко да си отделя за upgrade на музиката , защото стерео пакета е ужасно зле.

Поздрави !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Trixster » 06 Юли 2016, 10:29

Logic 7 пълен комплект - ~1к
Hi-Fi - ~500лв
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от nikolae » 06 Юли 2016, 14:50

Гледайки тази схема основата май идва от усилвателя.

Тази обява, която е за 500лв. гледам, че е без усилвателя, а пък в hifi-то има нали ?
И нея малко не мога да я разбера. Предлага това, което е на снимката, с пояснение, че
една среда и две пищялки са от Logic7 или ?

1000лв. не ми се дават за музика, може би ще я дебна на части. Един познат си купи стъклопакет
за 7цата от мегап**тс по 40лв стъклото, така че понякога от тук от там изкача нещо.

Гледам колегите пак хвърлят по 1000лв. - усилватели, колони и какво ли не и ми се струва, че
Logic7 е по-добър макар и да е на 10 години.

Не знам моята не свири лошо, не е като повечето Е60, може и да е правено нещо, но пък да е далеч от лоджика, който вече ми липсва...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Trixster » 06 Юли 2016, 15:04

има си усилвател, металната кутия м/у двата баса....
пояснението е, че една колонка и 2 пищялки са от Л7.
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от nikolae » 06 Юли 2016, 16:02

Някой от тук колегите може ли да даде сравнение между Hifi и сток ?
По-скоро, който има да го черпя нещо докато слушам :-)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Exclusive89 » 06 Юли 2016, 19:02

Благодаря колега Atsalov :yes: , в задните врати нямам място за говорители и не ми се занимава да сменям кори. За басовете мисля нещо пак от същата марка + още един усилвател. И аз мисля, че Л7 е по-добрия избор притеснява ме само че вече са по 10-10+ годишни. Някой от форума ако продава запазенко Л7 може направо да ми драсне едно лс ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от astoinov » 07 Юли 2016, 8:59

Здравейте,

И аз ще се включа с едно питане. Понеже вижданията ми за добър звук мисля, че се различават малко от общоприетите,
искам да попитам дали някой е пробвал ето това решение http://www.toyaga.net/bg-product-details-297.html
Като да кажем може да му се добави Hi-Fi усилвателя или афтърмаркет, за да захранва басовете.

Ситуацията при мен е, че не държа толкова на силата на звука, колкото на самото качество. Идеята ми е да се доближа колкото
се може повече до верния балансиран звук. Тоновете бас докарващи прединфарктно състояние не са приоритет за мен, а това решение
излиза и на сравнително по-ниска цена от Logic 7 (по мои сметки грубо около 700 лв.).

Някой?

EDIT: Ето малко повече инфо за комплекта и производителя http://www.audiotec-fischer.de/lng/en/m ... c-bmw.html

Гледах също, че има варианти на MB-Quart, но не знам кое е по-добро.
Ако планината не отиде при Мохамед, Мохамед ще отиде до тоалетната!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA
Мечтае да кара: на nordschleife

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Trixster » 07 Юли 2016, 10:09

astoinov написа:Здравейте,

И аз ще се включа с едно питане. Понеже вижданията ми за добър звук мисля, че се различават малко от общоприетите,
искам да попитам дали някой е пробвал ето това решение http://www.toyaga.net/bg-product-details-297.html
Като да кажем може да му се добави Hi-Fi усилвателя или афтърмаркет, за да захранва басовете.

Ситуацията при мен е, че не държа толкова на силата на звука, колкото на самото качество. Идеята ми е да се доближа колкото
се може повече до верния балансиран звук. Тоновете бас докарващи прединфарктно състояние не са приоритет за мен, а това решение
излиза и на сравнително по-ниска цена от Logic 7 (по мои сметки грубо около 700 лв.).

Някой?

EDIT: Ето малко повече инфо за комплекта и производителя http://www.audiotec-fischer.de/lng/en/m ... c-bmw.html

Гледах също, че има варианти на MB-Quart, но не знам кое е по-добро.


Търсиш качество, ето copy/paste с инфо от друга тема, за това което те интересува гледаш последната точка (4):

Re: настройки звук в е60
Мнение от MadChicken » 07 Яну 2014, 21:51

Copy/Paste от едно мое мнение в стара тема от преди 1 година:

E60 видове аудио:

1. Стерео - базово озвучаване, ако не е поръчана друга опция сте с това.
- 4 x 25W midrange (среди) 10см. говорители - 2 в предните врати и 2 на кората отзад, без tweeter (високочестотни) говорители
- 2 subwoofer (бас) 20см. говорители - под предните седалки
- без отделен усилвател - предните средни и басовете са на общ канал и се захранват директно от CCC (iDrive) модула

2. HiFi - код SA676
- 4 x 25W midrange (среди) 10см. говорители - 2 в предните врати и 2 на кората отзад
- 4 tweeter (високочестотни) 2,5см говорители - 2 в предните врати и 2 на кората отзад
- 2 x 40W subwoofer (бас) 20см. говорители - под предните седалки
- отделен усилвател САМО за бас говорителите
- качеството на всички говорители е по-добро от на стерео-то

3. Top HiFi, Logic 7 или Professional Audio - код SA677
- 7 x 40W midrange (среди) 10см. говорители - 2 в предните врати, 1 в централната конзола, 2 в задните врати и 2 на кората отзад
- 4 tweeter (високочестотни) 2,5см. говорители - 2 в предните врати и 2 на кората отзад
- 2 x 70W subwoofer (бас) 20см. говорители - под предните седалки
- отделен 450W усилвател за ВСИЧКИ говорители вързан по оптика. Отделен канал за всяка 2-ка средни + високи
- качеството на всички говорители е по-добро от на HiFi - алуминиева мембрана

4. Individual Audio - код SA752
- 7 midrange (среди) 10см. говорители - 2 в предните врати, 1 коаксиален в централната конзола, 2 коаксиални в задните врати и 2 на кората отзад
- 4 tweeter (високочестотни) 2,5см. говорители - 2 в предните врати и 2 на кората отзад
- 2 subwoofer (бас) 20см. говорители - под предните седалки
- отделен 825W усилвател за ВСИЧКИ говорители вързан по оптика. Отделен канал за всяка точка, филтри за високочестотните говорители. Dolby Pro Logic 2, Dirac, с пространствено, времево и шумово компенсиране
- качеството на всички говорители е по-добро от на Logic 7 - кевлар + неодимови магнити
"We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit."
Aristotle

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Ъпгрейд на музиката?

Мнение от Atsalov » 07 Юли 2016, 10:20

Да се включа и аз с едно пояснение, което не е прочетено в писаното по-рано от мен.
Докато се използват пасивни кросоувъри и външни усилватели с активни кросоувъри базирани на аналогов тип качеството винаги ще е ниско а съпротивлението от опънатите в купето кабели високо. BMW AG използват от 2000 г. за аудио системите си (и не само) оптично влакно с цел намаляне на загубите, по-бърз пренос на цифрови данни и управление. Така също, кросоувъра им е базиран на процесорно управление, пак с цел намаляне на загубите.
Избора и решението оставям на Вас за личните Ви автомобили.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook