Купуване на кола от Германия

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 23.10.2008
Местоположение: Казанлък/София
Пол: Мъж
Кара: Ford Galaxy
Мечтае да кара: ///M

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от djvisage » 12 Сеп 2015, 11:43

Здраейте, според вас много ли е рисковано да си харесам кола в Германия само по снимки и да платя на автовоз да ми я докара?
THE POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL!!!

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
Пол: Мъж
Кара: E46 330i седан .03
Мечтае да кара: Това което има
Детайли за колата: Черна.

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Dream_BMW » 13 Сеп 2015, 12:57

djvisage написа:Здраейте, според вас много ли е рисковано да си харесам кола в Германия само по снимки и да платя на автовоз да ми я докара?

Общо взето едва ли някой би се ангажирал да ти даде оценка на риска от закупуване на кола от Германия без предварителен оглед.Аз се бях решил да рискувам и потърсих някой да ми я докара,но не намерих такъв който да се съгласи да му я платя когато колата е вече тук. Не ми се искаше да давам парите предварително.Наложи се да ида на място с човек който пътува често до там и предлага услуга докарване а и също закарване на коли от Германия и от Германия с платформа.Сделката с продавача я сключихме предварително по телефона.Цената бе много изгодна,на такава в мобиле.де колите с оборудване като моята бяха предимно с удар или технически проблем.Очаквах много компромиси,но противно на очакванията ми,колата се оказа в задоволително състояние.Не съжалявам за поетия риск.Общо взето изодните предложения най-често са коли които е нужно да претърпят някакъв ремонт,Логично е най-често това да е причината която е накарала собствениците им да предпочетат да ги продадат от колкото скъпи ремонти.Джамбазите предимно такива коли взимат от там,за да им излезе сметката като ги пуснат тук на цени съобразени с родния пазар формирани предимно от италиянски и английски варианти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от бабъл » 18 Сеп 2015, 12:43

С малко закъснение , но няма проблем за N1 .Минава се Технотест и , ако отговаряш на изискванията става. Излиза общо около 450 лв.

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madpetio » 20 Сеп 2015, 8:23

Поради многобройните запитвания да кажа: АВТОМОБИЛИ от Германия не внасям,не доставям по поръчка.
Занимавам се с тези неща,но от друга държава.
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 30.08.2011
Местоположение: Берлин
Пол: Мъж

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от narf » 20 Сеп 2015, 12:35

Смятам да купувам кола от Германия, но сумата е голяма. Какви са опциите за плащане (не в кеш) там при частно лице?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 4.04.2005
Пол: Мъж
Кара: F25

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Alexius » 11 Окт 2015, 8:38

Която и фирма от рекламиращите в интернет да избереш да ти докара колата, едва ли някой ще се съгласи да ти плати колата с негови пари и ти да му ги дадеш, когато колата е тук.
Общоприетата практика е - капарираш си колата, като превеждаш част от сумата и останалата част я заплаща на място шофьорът, с твои пари. Когато колата бъде докарана заплащаш парите за превоза.
Хубаво е да поискаш подписване на договор. Повечето фирми имат такава практика, а ако започнат да ти увъртат и откажат да подпишете договор за услугата, преминавай на следващата фирма.
BMW F25

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от tihomair » 22 Окт 2015, 19:51

Аз съм пробвал и двата варианта. Предишната ми кола я харесах само по обява, капарирах я и ми я докараха. Останах доволен и като цяло не съм имал проблеми. За сегашната ми отидох на място да я избера и определено този вариант ми хареса повече. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 3.12.2015

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от cvetoslaviliev » 01 Яну 2016, 19:52

Ако не си я виждал, не е ли малко рисковано? Имаш ли някаква гаранция?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от tihomair » 02 Яну 2016, 8:59

cvetoslaviliev написа:Ако не си я виждал, не е ли малко рисковано? Имаш ли някаква гаранция?

Кола на старо винаги е рисковано, но според мен е много по-рисковано да вземеш от Бг, макар че можеш да я гледаш колкото искаш :mhihi:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Mollov » 14 Яну 2016, 13:47

cvetoslaviliev написа:Ако не си я виждал, не е ли малко рисковано? Имаш ли някаква гаранция?


Няма как да има гаранция за автомобил, който е на N години, втора ръка, и не е от официално представителство с някакъв произход... нещата са на късмет... в такива случаи не е добре да се работи с "доставчик", който докарва колата на ход... повечето не носят отговорност, ако колата се прецака по път и ти трябва да плащаш един куп разходи по репатрак и прочие... само на платформа или автовоз.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Фев 2016, 21:02

tihomair написа:
cvetoslaviliev написа:Ако не си я виждал, не е ли малко рисковано? Имаш ли някаква гаранция?

Кола на старо винаги е рисковано, но според мен е много по-рисковано да вземеш от Бг, макар че можеш да я гледаш колкото искаш :mhihi:

Недей да мислиш, че автокъщите в Германия са много по-различни от нашите. Там пак е ПЪЛНО с коли с превъртяни километражи, пак е пълно със съмнителни собственици на автокъщи(предимно Турци и всякакви араби)а да си купиш кола от първи собственик или от представителство, пак си има своята цена и обикновено няма да гледаш нея в крайна сметка като видиш колко по-евтини има. В България също има хубави и читави коли, но са малко и обикновено собствениците си знаят цената на това, което продават, вложили са пари първоначално, после в поддръжка и т.н.
Моята кола примерно бая време се продава и нарочно съм сложил по-висока цена за да не ми звънят разни искащи да я купят за без пари, но или не звънят, или ми казват как вървяла на по-ниска цена. :mhihi: Това, че съм я взел от първи собственик, с всичките документи и водене на история по всякакви манипулации извършвани върху нея от него и мен, явно не е достатъчен плюс, да не говорим и за направените от мен подобрения. Всеки търси евтиното, евтиното не е хубаво(просто повечето хора наистина не го знаят макар да мислят, че го знаят)и пак се върти, сучи и се купува евтината кола, сделката е смятана за удар и после се ревва във форума или в някой сервиз.
Та хубави коли има и в Германия, и в Италия, и в Швейцария, и в Холандия, плюс България, колкото и странно да звучи. Да не говорим, че на глава от населението тук има повече луксозни и скъпи автомобили отколкото в много по-развити държави от нашата. Та гледайте колата, а не откъде идва. Това ще ви го кажат и много от хората внасящи коли, разисквано е във форума много пъти, но сме стигали до едно и също заключение всички малко по-запознати - Българина иска да го излъжеш и да си мисли, че той е направил сделката на живота си. Успех. Аз като тръгна да си купувам кола знам, че не е най-евтината в нета от модела, пък всеки може да мисли и прави каквото реши.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от antonpau » 01 Апр 2016, 10:19

Та хубави коли има и в Германия, и в Италия, и в Швейцария, и в Холандия, плюс България, колкото и странно да звучи.

Точно така. И vice versa - кочини има и в Германия, и в Швейцария, и на Луната сигурно :lol: :lol:
Няма как да има гаранция за автомобил, който е на N години, втора ръка, и не е от официално представителство с някакъв произход.

По принцип в Германия автокъщите (всички, не само офиц. представителства) са задължени да дадат 1 година гаранция, независимо колко употребяван е автомобила, НО САМО на немско частно лице. На теория, като гражданин на ЕС, това важи и за Гошо, ама на практика е доста трудно да се пребориш за к'вото и да било, веднъж щом колата стъпи тук :shock: Тъй като съм се занимавал немалко време с точно такъв внос, мога да те уверя, че немските автокъщи знаят прекрасно това и е абсолютно изключение да изкопчиш нещо от тях при доставена кола (не че не се е случвало, ама трябва да имаш изключително добри блъф умения :twisted: )
Много интересно нещо четох неколкократно в разни немски форуми. Изказват се майстори (предимно от офиц. представителства), които твърдят за изключително зачестели случаи на коли, които те изкупуват обратно от клиента си (не точно, защото колата винаги си е била тяхна; по-скоро си я взимат обратно, но както и да е) и които като техническо състояние не отговарят на километрите на таблото. Това идва от факта, че масово колите в Германия като нови се взимат на оперативен лизинг, които е винаги обвързан с даден пробег. Тоест, ако си вземеш колата за 3 години и подпишеш договор да въртиш по 20к км на година, плащаш примерно 200 евро на месец. Ако искаш да въртиш по 40к км, плащаш 400 евро и така нататък. Всеки километър отгоре ти е с наказателна такса 0,10 евро/км (пак примерно). Хасан (както и Ханс, много са схватливи на схеми дойчовците, само някой да им ги покаже :twisted: :twisted: ) обаче се е светнал, че ще му излезе много по-тънко, ако плаща най-евтината вноска, върти по двойно повече километри на година и преди да я закара на задължителния сервиз, я врътва до нормални стойности. Което води до два сериозни пасива - първо, колата е на стабилно повече километри от обявените (и гарантирани от представителството, нищо, че дори те знаят, че има нещо гнило), и второ (и по-лошо) - ако е бил съвсем безсърдечен, както и може да се предполага, щом е решил да прави такива ганьовщини, то той я е обслужвал вместо на заложените 15-20-25к км - на 40-50-60к км и повече. Което неминуемо води до кофти износване, както можем да се сетим.
Заключението - употребяваната кола си е чист късмет :lol: :lol:
Смятам да купувам кола от Германия, но сумата е голяма. Какви са опциите за плащане (не в кеш) там при частно лице?

Като цяло е рисковано занимание плащането по банка на частник. Има няколко десетки начина да те изпържи :lol: Смяташ ли да ходиш лично?


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 22.07.2006
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: ше E34 /грухчо/
Мечтае да кара: E34 M5

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от tahsinov » 18 Юни 2016, 19:01

Здравейте колеги! Можете ли да ми препоръчате колега, който има платформа и носи коли от и за Германия. Трябна ми превоз да закарам една кола от БГ до Залцбург.Благодаря Ви предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 17.06.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от ACT » 20 Юли 2016, 12:57

Да добавя и аз един немски случай от първа ръка. Отиваме преди година с мой познат до Дюселдорф. Харесал кола от мобилето от частно лице -Х5 2005 г от "първи собственик" на 145 000+ Км. Беше я платил предварително да не би да изчезне, защото немеца го уверявал, че всеки ден идват и я гледат но се пазарят за 200 евра и той ги гони, защото колата била пушка. Набива моя човек кинтите предварително и отива да я вземе. Докарва колата и воала:
1- Тя цялата издрана като с ключ, а на снимките нямало нищо такова. Обяснението- недоброжелатели колеги от други автокъщи като идвали да гледат колата и от яд и надрали боята.
2- качвам се да ми врътне кръгче- скоростите ритат като Марадона в най-силните години- обяснение- сменили масло но не ги били обучили. Ресетвам аз адаптации и караме- нищо. Закачам инпата и чета темпори меморито на скоростите- записани грешки на 365 000+ км за торка че е останал отворен, на 415 000км гиър ченджинг симптом от 4-та за 5-та предавка.
Имаше и още една камара цигании- помпи в резервоара от Е39-ка и колата хълцаше и още и още.
Извод- отваряйте си очите на четири и не се доверявайте на Ханс, дето му я е препродал Гюнер преди месец ,за да не се види, че е от турчин или някоя арабела. А след като свърши сагата моя човек взе да си спомня, че преди да купи колата от джамбазите в автокъщата някакви вътре говорели на сръбски и като влязал рЕзко онемели за балканските езици и шпрехали само дойч
Аман от модераторски и админски произвол! Тема за турбо не мерц седи в раздел за Е60-тка и на никой не му дреме! Иначе сме безпристрастни!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook