Сага с Mini 1.6 и "misfire"...

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.12.2014
Кара: E46 318i 2002

Сага с Mini 1.6 и "misfire"...

Мнение от Taricate » 07 Яну 2016, 18:32

Привет и за много години !
Стана вече почти месец, откакто се занимавам с минито - Mini Cooper 1.6 (R50 2003) с мотор W10 B16 A. Проблемът е свързан с грешка "Misfire Cylinder 1"(от време на време) + Misfire multiple cylinders (кодове грешки: P030x) и играене (глъхнене) на оборотите на свободен ход. Колата си върви много добре , не харчи масло и гори абсолютно нормално бензин. Сега какво е направено / диагностицирано :
Мерена компресия - 12.3 до 13 на цилиндрите ( мерено на студен мотор, с отвити свещи и газ до ламарината :) )
Сменен комутатор - НОВ ( бобина - обща е за всеки двойки цилиндри 1-4 и 2-3) - мерена е и работи ОК.
Сменени свещи - НОВИ NGK BKR6EQUP - 4 бр. - пробвани също в друга кола и работят идеално. Нямат видими следи от нагари и т.н.
Прочистена горивна рейка + миниатюрното филтърче отдолу + всички маркучлета. Мерено входящо налягане - 3.6 bar.
Дюзите са чистени с ултразвук и работят добре - гледахме и живи данни , които нямат нищо фрапиращо. Сменени са местата на дюза 1 и 2 - няма промяна в работата и отново дава misfire от време на време.
Дебитомера е свален и почистен. Пробван е на друго мини 1.6 и работи добре. Другия дебитомер е сложен на моето - няма промяна в работата.
Изтрити са всички адаптации...

След всичко това и навъртяни над 600 - 700 километра остана само грешката MISFIRE CYLINDER 1 като сега я дава пак отвреме на време , но чак като позагрее колата. Гася , паля и грешката изчезва, заедно с лампата на DSC ... и така до следващия път.

Моля дайте идеи какво да правя, че съм в тотална шах-мат ситуация. Насочвам се вече към проблемен компютър (SIEMENS нещо си)... то друго не остана, май ?
Всеки съвет ще е добре дошъл.

Благодаря предварително !

EDIT: Данните И диагностиката са правени с INPA и ISTA-D.
Добрите шофьори имат остатъци от насекоми по страничните си прозорци! - Валтер Рьорл

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.12.2014
Кара: E46 318i 2002

Re: Сага с Mini 1.6 и "misfire"...

Мнение от Taricate » 25 Яну 2016, 12:23

Почти месец колата вървеше добре, без да дава "misfire" , но вчера отново започна. Нямам идеи вече...
Добрите шофьори имат остатъци от насекоми по страничните си прозорци! - Валтер Рьорл

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 28.09.2007
Кара: E31 850,840 x5 4.8 is mini cooper s

Re: Сага с Mini 1.6 и "misfire"...

Мнение от cucibg » 25 Яну 2016, 15:07

И аз имах подобен или същият проблем само че съм с компресор
Изписваше ми тук таме misfire 1
Понякога работеше неравномерно като запаля
Иначе колата си вървше карах я почти две години така след това реших да я засилвам и свалих главата
Оказа се че е спукана точно по резбата на свеща

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.12.2014
Кара: E46 318i 2002

Re: Сага с Mini 1.6 и "misfire"...

Мнение от Taricate » 25 Яну 2016, 18:44

cucibg написа:И аз имах подобен или същият проблем само че съм с компресор
Изписваше ми тук таме misfire 1
Понякога работеше неравномерно като запаля
Иначе колата си вървше карах я почти две години така след това реших да я засилвам и свалих главата
Оказа се че е спукана точно по резбата на свеща


Лошо... точно натам се замислям и аз. Всичко клони към проблемен клапан/глава или скапан компютър.
Добрите шофьори имат остатъци от насекоми по страничните си прозорци! - Валтер Рьорл

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.12.2014
Кара: E46 318i 2002

Re: Сага с Mini 1.6 и "misfire"...

Мнение от Taricate » 25 Авг 2016, 13:17

Сагата приключи !!!
Счупена пружина на клапан + дефектирало ECU. След близо година мъки - проблема е решен !
Може да се закрива темата :bchug:
Добрите шофьори имат остатъци от насекоми по страничните си прозорци! - Валтер Рьорл

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook