Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 26.10.2007

Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от E36TM » 05 Яну 2016, 23:36

Харесах си една Е30-ка да си я карам за дейли кар :mhihi: Собственика ѝ е много читаво момче което познаваам отдавна, но придобивайки я преди 6 години, той не я е регистрирал в общината и следователно не е плащал данъци за периода...
Сега искам да му я купя и да си я прехвърля на мое име...но някаква идея, как да стане това?
Единственият шанс е да отиде в общината и да плати глоб и данъците със задна дата ли?
Преди години бях слушал някакви истории (не съм 100% сигурен в истинността им), че може да се плати само данък за последна година и да се прехвърли. Но тук следва въпроса, какъв данък да се плати - като колата не е заведена в общината?!

В случая мен не ме бърка, но момчето реално ще трябва да даде парите които му дам з Е30-ската, директно в общината за данъци :mhihi:

Моля да изказват мнение само колеги които имат преки наблюдения над подобна ситуация.

Благодаря преварително. Поздрави

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 28.08.2011
Пол: Мъж

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от lift911 » 06 Яну 2016, 1:02

ОФициално няма вратички 8)
Иначе има 2 варианта - търсите точния нотариус, който да я прехвърли без бележка от съвета, като намирането им е малко трудоемко (всеки казва, че ги има, но никой не ги е виждал :lol: )
Вариант 2- отива твоя човек в КАТ и я бракува (не искат бележка за платен данък при бракуване - само номера, талони собственик) след което я продава за 500лв за части или сам започва да я продава на части. Така си спестява данъците а ти си търсиш друга кола :mhihi: :mhihi:
Иначе варианта да ти е платен данъка само за последната година вече не минава- нотариусите искат бележката да е заверена с печат от общината. Имаше и някъв вариан с изгубените талони в кат, който предолагам, че също не върви...

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 16.02.2011
Местоположение: Козлодуй
Пол: Мъж
Кара: 530 D

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от ghostbobi » 06 Яну 2016, 8:17

Колега, доскоро имаше една вратичка, но зависи от благосклоността на нотариуса. Отива се в КАТ и се обявява талона( май големия беше) за изгубен, след което ти издават нов талон с днешна дата и веднага се отива при нотариус, където ( ако е благосклонен ) правите договора за покупко-продажба без бележка за данък.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от barty » 06 Яну 2016, 9:37

За да купиш "чиста" кола ще трябва да има изрядни документи вкл.и платен данък. Останалото е "ами ако..."
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.03.2009

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от pe6kata_ » 06 Яну 2016, 9:54

Щом се познавате направете едно генерално пълномощно и си ти!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 29.10.2009
Пол: Мъж
Кара: E 61 530 d

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от markop » 06 Яну 2016, 20:26

И с генерално пълномощно няма да стане. При всички случаи, без значение кой и как прехвърля МПС-то, се изисква оригинален документ от общината за платен данък.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от c04 » 09 Яну 2016, 16:13

markop написа:И с генерално пълномощно няма да стане. При всички случаи, без значение кой и как прехвърля МПС-то, се изисква оригинален документ от общината за платен данък.

При пълномощно не е необходимо да се прехвърля колата... :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.03.2009

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от pe6kata_ » 11 Яну 2016, 1:23

c04 написа:
markop написа:И с генерално пълномощно няма да стане. При всички случаи, без значение кой и как прехвърля МПС-то, се изисква оригинален документ от общината за платен данък.

При пълномощно не е необходимо да се прехвърля колата... :ok:

Точно така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 26.10.2007

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от E36TM » 15 Яну 2016, 15:56

А един въпрос:
Когато сме минали вече при "Шано нотариус" и колата документационно е прехвърлена вече на мое име. Има ли накаква опасност да се обърка нещо при вписването ѝ в общината. Или реално проблема в незавеждането ѝ до този момент в другата община с прехвърлянето на собствеността при нотариуса, новият собственик вече не го бърка?

Също, при положение, че колата е софийска - някой знае ли, няма промяна в наредбата на КАТ? Отивам си само с талоните и договора за покупко-продажба и само сменяме талоните на мое име. Колата CA си остава с този номер и не минава канали и т.н.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от c04 » 16 Яну 2016, 13:15

E36TM написа:А един въпрос:
Когато сме минали вече при "Шано нотариус" и колата документационно е прехвърлена вече на мое име. Има ли накаква опасност да се обърка нещо при вписването ѝ в общината. Или реално проблема в незавеждането ѝ до този момент в другата община с прехвърлянето на собствеността при нотариуса, новият собственик вече не го бърка?

Ами не съм сигурен, но според мен като се появиш ще си искат данъка... :dunno:

E36TM написа:Също, при положение, че колата е софийска - някой знае ли, няма промяна в наредбата на КАТ? Отивам си само с талоните и договора за покупко-продажба и само сменяме талоните на мое име. Колата CA си остава с този номер и не минава канали и т.н.

:yes: ,от същия град си остава номера. :smoke:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от M-coupe » 16 Яну 2016, 16:15

Моята като я купих също беше без платени данъци за 5-6 години... В кат ми искаха да е платен само за последната година :yes: Само не мога да разбера ква е тая игра с бракуването на колата без платен данък :mhihi:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 26.10.2007

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от E36TM » 17 Яну 2016, 1:48

Какво пък общо има КАТ? Там отивам само да сменя талоните, данъците за предната година са проблем на предния собственик, не мой?!

Същото се отнася и за общината, как да си искат данъците на стария собственик, ако колата купена сега от нов?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от shlosera » 17 Яну 2016, 2:15

Така да се включа и аз с инфо от първа ръка. Преди 7-8 месеца мой много добър приятел взе е36 невписвано в данъчно от собственика, прехвърли се нотариално при "шано" нотариус моя човек отиде смени талоните без никакви проблеми. След това автоматично му я зачислиха и в данъчното. Не е имал някакъв проблем да го търсят за стари данъци. Само трябва да си намерите точния нотариус.

Sent from my E2105 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от M-coupe » 17 Яну 2016, 11:23

E36TM написа:Какво пък общо има КАТ? Там отивам само да сменя талоните, данъците за предната година са проблем на предния собственик, не мой?!

Същото се отнася и за общината, как да си искат данъците на стария собственик, ако колата купена сега от нов?

Общото е с КАТ е, че като отидеш да си сменяш талоните и ще ти искат платен данък само за последната годинал. И къде видя да съм написал, че са твой проблем данъците?
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 26.10.2007

Re: Покупка на Е30 с неплащан данък и незаведена в общинта?

Мнение от E36TM » 19 Яну 2016, 22:58

Инфо от първа ръка - в КАТ не искат платени данъци от предния собственик. Необходимите документи са:
Договор за покупко-продажба - копие и оригинал
Гражданска отговорност - малък и голям лист (ако случайно големия не е във вас - отивате пред портала в SDI има голяма соц сграда и молите за извлечение за това има ли в момента активна застраховка колата. Струва 4лв.)
Малък и голям талон на колата
Лична карта

Всичко става за 30мин с чакането на опашка от средно 5 човека на гише. Такса 13.40лв имате.

Само не стана ясно, дали автоматично колата ми се завежда в данъчното, след като съм променил собствеността в КАТ или трябва да се ходи в общината. Интересното е, че и самите служители в КАТ не го знаят.

Дано съм бил полезен. Става дума за КАТ София. Документи се приемат до 16ч. Не правят изключения :idea:

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook