Останахме без дом- помагайте !

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 1.08.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Останахме без дом- помагайте !

Мнение от krystal » 31 Дек 2015, 11:19

Драги съфорумци с голямо съжаление пускам тази тема, тъй като нашият дом изгоря. Някои от вас може да са гледали репортажи за пожара,
за други които ги интересува, ще приложа линк по долу в темата. Като цяло апартамента е неизползваем и тотално разрушен, а съдейки по хода на събитията
и разследванията, които предстоят не е ясно и кога, какво ще се случва тъй като по първоначални данни пожара е възникнал от инсталацията, но
при втори оглед се видя дупка в комина и вероятността е твърде голяма пожара да е тръгнал от там. Когато поразпитах някои съседи се оказва, че нощта преди инцидента,
от комините им е излизал дим, отделно след 4 часовото гасене на пожара 2 часа по късно тръгва втори пожар на покрива от към същия този комин. Подробности има много..
сега очаквам мнението на експертите.
Води се разследване и преждевременно разговарях със служители от пожарната тъй като приеха много присърце нашият случай, най вероятно ще подам граждански иск
и ще се съдим. Затова и ни трябва добър адвокат по гражданко право.

Трябва да се почисти много боклук и са ни нужни хора за това, най вероятно за след 7-8 число ( в някой по слънчев ден). Тъй като вчера пуснахме тема във фейсбук, откликнаха много хора,
особено за детето ни предложиха много дрешки, легълца, кошарки и диванче, благодаря от сърце на всички тях.
Реално нямаме нищо в момента, освен БМВ- то, един лап топ и бебе на 11 месеца. Апартамента беше току що ремонтиран и покрай него и колата средствата са ни оскъдни в момента,
затова опираме до тук. Ще сме благодарни на каквато и да е помощ.

Ще актуализирам всеки ден списъка с получените от Вас дарения.

1. Единичен матрак от ДиДжей Тео
2. Дрехи за Гери- Александра Петличкова
3. Сгъваема кошара и дрешки- Ивайло Владимиров
4. Зимни завивки- Андрей Вучков
5. Столче за хранене- Jordan_vik
6. Килим, играчки, корито и одеалца- Десислава Денева
7. Одеала и мушама- Ники Атанасов
8. Печка духалка- Алиосман Ахмедов
9. Възглавници, чаршафи, сушилка за дрехи, разклонител и пари- Красимир Ацалов
10. Бебешки дрешки и пари- Детелин Искрена Василеви (djidjo2001)
11. Ютия, чаши, чинии, духалка и пари- Ленко
12. Детско легълце, матрак- Николай
13. Пасатор и играчки- Ники
14. Детско гърне- Цвети Йорданова
15. Чопър- Катерина Кирова
16. Дрехи- Георги Цветков
17. Дрехи и пари- Камелия Николова
18. Чинии, тенджера, купи, кана- Мирослав Мирчев
19. Одеалца, хавлии- М. Лекова (Sopharma)
20. Играчки, бебешки дрешки, детска купичка- Антоанета Трайкова
21. Пълен комплек чинии с купа, тенджера и тиган, вилици, лъжици, и комплект за хранене бебешки от http://chiniiki.com/
22. Дрехи, чаршафи, хавлии, играчки и пари от централен Айкидо клуб
23. Телевизор, сушилка, мултиренде, тенджера и посуда- Мечо пух
24. Дрешки, играчки, чашки- сем. Стойкови
25. От Кръвна група ауди- одеалце и яке
26. Дрешки, посуда- Петър PPT Design Folio
27. Чаени чашки, тигани- Йоана Yoana Galeotti
28. Дрехи- Алекс
29. Двоен матрак – Здравко Георгиев, превоз Данчо от форума
30. Килим и пари - Сергей Пеков
31. Комплект големи кухненски ножове, ренде плюс пари – Георги Пенчев
32. Памперси- Михаела
33. Тенджерка, сушилка за чинии и чаши, сапуни, тоал.принадлежности, бебешки шишенца, лигавници и др. - Денис и Веселина
34. Лятна количка- Вили Томова
35. Пералня- Росица Манзурова
36. Диван- Божидар Рашов
37. Прахосмукачка- Пламен Тошков
38. Одеало, играчка, стъклени изделия и дюбели- Владимир Ванчов
39. Памперси- Михаела
40. Дрехи, играчки, чаши- Ирена Тодорова
41. Дрехи- фондация от Любов към България- Ивелина Пелтешка
42. Постелки, нощна лампа, часовник, прибори, тава- Симона
43. Строителни м-ли /ванички, валяци, кофи и тн./- Цветелин
44. Двоен матрак – Здравко Георгиев, превоз Данчо от форума
45. Килим и пари - Сергей Пеков
46. Комплект големи кухненски ножове, ренде плюс пари – Георги Пенчев
47. Чаршафи, играчки, посуда, дрешки, четка за коса- Мишел и Симеон
48. Дрехи, и играчки- Янка Рабаджиева
49. Прахосмукачка, играчки- Надя
50. Дрехи, играчки, биберони и раничка- Николай Михайловски
51. Раница, чанти, палто- Данчо
52. Бюро- Кристиян Кръстанов
53. Дрехи, пари- Тодор
54. Памперси, дрешки, пари- Иво Войков
55. Комплект кухненски столове- Цецо
56. Диванче- Александър Енев
57. Хладилник- дарение от Технополис
58. Радиатор- Алекс Петличкова
59. Завеси- Кристина Иванова
60. Сокоизтисквачка+ бързонагряваща кана- Стойчо Беличовски
61. Преса за коса, дрехи, детски дрешки и играчки, одеала, пари- Валентин Стоянов
62. Одеала, съдове- Влад Гицуайка ЦАК
63. Книги, детски дрехи, играчки за банята, гъби за къпане- сем. Усмивкови
64. Дрехи- Никола Мартинов
65. К-т тенджери, книжки, пакетирана храна, обувки- Кина
66. Сешоар, тройник, батерии, елка- Симона Чичева и Сашо Цукев
67. Скрин за дрехи- от екипа на фирма Bulgarian Online Research
68. Диван, и- робот, масичка, килим и пътечка- Ирена
69. Миялна машина, сгъваеми столове, нощна лампичка, посуда, 170 паунда и дрехи- изпратени ни от Радослав Савов и негови приятели чак от Англия- Romina Jerez Aziatskite Monasi Milena Todorova Irena Bozhilova Ivaylo Delchev Kristina Ivanova Radost Ina Petko Ganchev Olia Stanislavova Metodi Spasov Vania Nikolova Simeon Nikolov Vanya Bozhilova ArsenaloMiglen Emiliane Denise Denitsa Деница Maia Valentinova Presian Iordanov :bowdown:

Пп. Към момента имаме всичко налично, като дрехи, посуда и бебешки аксесоари, дрехи, одеала и бельо. Благодаря на всички Вас от сърце за доверието, за подкрепата и помощта в този труден за нас момент. От списъка по горе пропускам някои имена от сбирката на която се видяхме, но от толкова вълнения пропуснахме да се запознаем.



http://azreporterat.btv.bg/publikaciya/419047


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна krystal на 24 Мар 2016, 22:21, променена общо 20 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от Фидел Кастро » 31 Дек 2015, 11:52

Наистина е нещо ужасно! :cry:
Нека да не се разглежда, като подигравка, но например може да помогнем с неща, които не са необходими, но работят. Съжалявам, че дадохме за жълти стотинки на манговци абсолютно работещи пералня Индезит и съдомиялна Канди. И двете бях с нови двигатели - пералнята основния, а на съдомиялната лично смених моторчето за помпата изхвърляща водата. Бяха с безупречен вид и то от старата школа - всичко неръждавейка. Моторите сменихме защото бяха вече с изчерпан ресурс заради децата. Подобно предложение имаше при наводненията.
На горния етаж правиха як ремонт и също ще разпитам, а лично имам умивалник от алпака с батерия и то много качествени. Ще погледна и за други неща.
Живот и здраве постепенно ще купувата нови и важното е да се оправите.
Ще следя темата. Имам миниван с голям обем.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от Apassionata » 31 Дек 2015, 11:54

Вчера Гери се свърза с мен, разказа ми и... и от снощи вече има пост на страницата на БМВ Тийм София, която администрирам https://www.facebook.com/BmwTeamSofia/, както и много шервания из страници, групи, собствени стени и т.н...В общи линии отзвукът е сериозен!

Помагали сме и друг път на хора в беда, нека помогнем и сега! Много е важно в такъв момента хората да почувстват подкрепа, приятелски подадени ръце, за да могат да се оттърсят от шока и безизходицата... Помислете само какво би ви било на вас и как ще се чувствате ако ви се случи подбно нещо. Много хора са писали и звъняли от снощи на Гери, обещани са детско легло, печки, микровълнови, радиатори, дрешки за бебенцето. Семейството в момента е в Пазарджик при родители на бащата. На 2-ри или 3-ти ще са в София, ще се организираме да предадем нещата тогава... Писаха ми и доста хора, които искат да помогнат и с пари. В мен вече има и 150 лева, донесени снощи от член на Клуба - Ростислав Петров. Гери ми изпрати сметката, в която получава майчинските - ето я :

Пощенска банка - SWIFT / BIC Code: BPBIBGSF
IBAN : BG22 BPBI 7942 1085 5425 01
Гергана Василева Ванева


Ето и Еконт - за изпращане на разни неща, пари също могат да се пратят по Еконт с малка такса- 1.2%

Еконт Студентски град, Гергана Василева Ванева , тел. 0988936554, нека транспорта/таксата е за ваша сметка!


PayPal - gery0382@abv.bg

Телефоните на двамата са - Гери - 0988 93 65 54, на мъжът й Спасимир - 0894 73 66 55!

Има обещан/предложен двоен матрак, но се търси ТРАНСПОРТ! Търси се столче за хранене за детето, дебела връхна дреха за него също.

Другото, за което се сещам, смело искане е, но има хора с толкова много пари и имоти и ги дават за глупости. Някой да предложи апартаментче, собствено или под наем, или да поеме наемът, да има къде да живеят в по-нормални условия, за техния апартамент както виждате от снимките, ще трябва мноого сериозен ремонт, не знаем какви средства ще съберем, то пари има ли нещата се случват бързо... Но аз лично не го виждам в близките 5-6 месеца... Та ако имате познат, приятел, шеф, или контакт с някой с повече възможности, запознайте го със ситуацията... още вярвам, че има достатъчно хора с добри сърца, за да помогнат...

За сега е това... А довечера, на празничната трапеза, докато си казвате "наздраве", припомнете си за тези млади хора, как празнуват, къде, при какви условия и и какво е в душите им... И отделете от парите, които ще похарчите за леене на алкохол и изобилна храна, и ги преведете или донесете на сбирка. Колкото толкова - 5-10-20лв, няма значение... От другата седмица на всички седмични сбирки в София ще се събират пари. Вторник - бар "Бързи и Яростни", Дружба, бул. "Копенхаген" 17, 20.30ч, четвъртък ОМВ Бояна, Околовръстен път, 20.30.Ще направя някаква кутия/урна...

Весели празници, за някои не са... :confused: А това може да се случи на всеки. Правете си застраховки, тази апартамент няма!



[b]
ОБЕЩАНО!

- Латекс за целия апартамент - от човек от форума
- статия във в. Сега - журналист
- аксесоари и козметика за коса – от фризьорски салон
- ламинат 15-20 кв.м от фирма за ламинати
Последна промяна Apassionata на 20 Яну 2016, 14:57, променена общо 17 пъти
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от stasko5 » 31 Дек 2015, 13:28

Ще помогнем. Аз като човек преживял подобно нещо (изгоря апартамента под нас, но нашият беше на косъм също да изгори) мога да кажа, че ситуацията е ужасна. Аз мога да помогна с детското столче или дрешки за бебето. Ще се свържа с колежката, за да се разберем.
Иначе мога да посъветвам хората да застраховат имотите си, защото на всеки може да се случи и то дори без да е виновен, при нас гръмна климатика на съседа, запали му апартамента, и само бързата ми реакция да се обадя на 112 и навременното идване на пожарната спаси и нашия апартамент.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 18.02.2015
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E46
Мечтае да кара: ///M Power
Детайли за колата: E46 320I 170HP

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от Teo Ferrai » 31 Дек 2015, 13:55

Хора, нека отворим сърцата си и да дадем надежда на това младо семейство! Силни сме, когато сме задружни! Нека покажем, че не само на хубави моменти сме заедно! BMW обединява не само страстта ни, но и неволите ни! Нека новата година за нашите колеги в беда не е свързана с това ужасно нещо, което им се е случило, а след време да се връщат назад и да си спомнят за това с положителната емоция, че все още има човечност у хората! Един за всички и всички за един!
Очите са и ангелски, но погледът е бесен! <3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 678
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от wladio » 31 Дек 2015, 17:35

съжалявам за случилото се.на мой приятел също нощес му изгоря апартамента само че в мездра.проблема е саждите в комина под апартамента са се запалили и са избили при него и той го е отнесъл.както и да е.ако някой тук може да уреди начина с есемесите, да даряваме ще е най добре.
Не се притеснявайте,с общи усилия ще ви помогнем.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 2.03.2008
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от milenkk » 31 Дек 2015, 17:45

Имам една детска кошара с матрак за нея които вече не ми трябват, но са в Бургас. Ако ви устройва пишете на лични

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 22.02.2008
Пол: Мъж

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от dorianbg » 31 Дек 2015, 19:02

milenkk написа:Имам една детска кошара с матрак за нея които вече не ми трябват, но са в Бургас. Ако ви устройва пишете на лични


Работя като куриер нощна линия Бургас-София.Мога да сместя и да доставя стоките до София или дори мога да вляза в Пазарджик и да ги предам лично.Няма да е проблем.Но пристигам около 22.30 в Пазарджик...ако този час не е проблем за колегите,мога да пренеса стоки от Бургас до тях...
На 4 януари вечерта пътувам за София.Ако има вариант да помогна с това- с удоволствие

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 1.08.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от krystal » 31 Дек 2015, 21:04

dorianbg написа:
milenkk написа:Имам една детска кошара с матрак за нея които вече не ми трябват, но са в Бургас. Ако ви устройва пишете на лични


Работя като куриер нощна линия Бургас-София.Мога да сместя и да доставя стоките до София или дори мога да вляза в Пазарджик и да ги предам лично.Няма да е проблем.Но пристигам около 22.30 в Пазарджик...ако този час не е проблем за колегите,мога да пренеса стоки от Бургас до тях...
На 4 януари вечерта пътувам за София.Ако има вариант да помогна с това- с удоволствие[/quote]



Благодаря за помощта, но няма да се наложи, вече ми обещаха детска кошарка и изобщо за детето ми обещаха всичко, което би ни свършило работа на първо време. Благодаря на всеки, който се обади и ми писа, телефоните ни буквално прегряха днеска, не съм се и надявала на тази подкрепа. Ще пиша допълнитилно в темата подробности по късно. Бъдете щастливи и нека ви се връща доброто.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от BMW_POWER » 31 Дек 2015, 21:08

Ужас!
Направете списък с това, какво им е необходимо и какво вече са получили. Да не стане така, че да се съберат 2-3-5 едни и същи неща, а други от първа необходимост да липсват. Има фирми, които продават стоки с доставка. Нямам проблем да платя нещо с пейпал и да им го доставят. Ако направя превод от чужбина, парите ще дойдат евентуално след десет дни. Навсякъде са празници.

Актуализирайте непрекъснато информацията.

Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от KEVIN-30 » 01 Яну 2016, 1:37

Колега, още утре ще разговарям с мой мног близък приятел който от 9=г живее в НОРВЕГИЯ, притежава имот къща 130-кв/м 4-стаи в ж/к МОДЕРНО ПРЕДГРАДИЕ улица СТАРАТА ЦЪРКВА. Имота е свободен , дали щее съгласен да ви настани в имота си.Едно времно и да пазите имота. Имота е с двор 500-кв/м има в него и гараж. Въпреки че последно по коледа като се чувахме ми спомена че ще продава същата къща за 25.000 евро , тьй като на 15-януари му е срока да тегли кредит и закупуване на къща в НОРВЕГИЯ. :yes:
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от randity » 01 Яну 2016, 12:35

Дали аз, дали някой от групата ще се свърже с вас, за да можем да помогнем с каквото можем. Утре като се прибера ще видя и аз какво имам и ще направим връзка.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от KEVIN-30 » 01 Яну 2016, 14:28

Здравейте , днес се свързах с моя познат в НОРВЕГИЯ,къщата я бил дал под наем преди 4 месеца
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от Mini » 01 Яну 2016, 23:21

BMW_POWER написа:Ужас!
Ако направя превод от чужбина, парите ще дойдат евентуално след десет дни. Навсякъде са празници.


С Western union и Moneygram парите стигат за минути.

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Останахме без дом- помагайте !

Мнение от LiTtLeRoCk » 02 Яну 2016, 10:08

Темата има 2000+ преглеждания. Ако всеки един изпрати само по 5 лв, ще съберем сума, с която колежката ще си помогне за възстановяването на жилището. Сега е момента, в който да покажем, че сме най-големия и сплотен автомобилен клуб в България!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: peshehodetz

Последни теми
Facebook