Кабелен сноп

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Кабелен сноп

Мнение от djerityyy » 18 Фев 2015, 23:15

Колеги имам симптоми на прекъснати кабели, понеже след като отворя/затворя багажника в повечето случаи след това немога да си заключа колата от remote key.Централно от бравата имам, но след отваряне на багажника явно кабелите са се прекъсали и сработва когато си поиска.Освен това и задното прозорче вече не се отваря, далдали има връзка с този сноп кабели? Та моля някой да ме посъветва къде мога да отида да ги сменя тези кабели.Живея в Сливен и не съм сигурен че тук някой може да ми помогне..може би Бургас, Ст.Загора???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Кабелен сноп

Мнение от Ivo_Borisov » 19 Фев 2015, 8:36

Всеки жичкажия ще ти свърши работа за оправяне на кабелите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Кабелен сноп

Мнение от hol1gans » 19 Фев 2015, 12:32

Ivo_Borisov написа:Всеки жичкажия ще ти свърши работа за оправяне на кабелите.


Тука става дума за кабелния сноп на комбито, от тавана влизащ в багажната врата и от 2 те страни. Малко пипкава работа и иска малко срачност и умения. Колега за Бургаз мога да ти помогна с колегата madchiken мисля че беше или за пловдив колегата atcalov

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Кабелен сноп

Мнение от Ivo_Borisov » 19 Фев 2015, 13:02

В тубата има клипчета за това, потърси, всеки който може да навръзва жици ще го направи. Дърпа се гумения маншон от двете страни, вижда се кой е скъсания кабел и се оправя. Ако трябва си маха и кората на вратата. Нищо страшно.
п.п. Пример за Е39 но то е същото https://www.youtube.com/watch?v=wnmWlK5fNto
Изображение

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Кабелен сноп

Мнение от Atsalov » 22 Фев 2015, 0:10

Само дето в случая с Е61 се сваля и стъклото на 5-тата врата а кората е задължителна,гумения маншон е толкова навътре че едва ли ще можеш да го пипне ако не се свалят решетките на говорителите и самия говорител . И не на последно място кабелите нямат нищо общо със стандартните многожилни! Моя съвет е да потърсиш човек който го е правил повече от 2-пъти и е вникнал в проблема а не който е гледал клипове от тубата само,има си тънкости. :nono:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Кабелен сноп

Мнение от djerityyy » 23 Фев 2015, 19:06

Именно колега,аз също мисля,че трябва човек който знае кво прави да пипа.Но проблемът е ,че живея в Сливен и не мисля ,че някой го е правил от тукашните майстори.Именно за това попитах и помолих за съвет,къде най-близо рязбира се мога да извърша интервенцията.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook