Тръгвате ли на първа преди да включите задна?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 316ti
Мечтае да кара: 325ti

Re: Тръгвате ли на първа преди да включите задна?

Мнение от da_ne » 08 Дек 2014, 19:29

Тръгвам си директно на задна.
Тръгването на първа и после на задна е загуба на време, хабене на гориво, съединител и синхронизатор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Тръгвате ли на първа преди да включите задна?

Мнение от drago_pavlov » 17 Дек 2014, 11:03

BMWPetar написа:Няколко човека, все опитни и добри шофьори, ми обясняваха, че след палене на колата не е добре да се тръгва направо на задна

:yes:
А преди палене я обикаляш, риташ всяка гума, цъкаш с език, палиш цигара, махаш нарязаните тапи от оцет, слагаш чистачките, отключваш вратата, влизаш, махаш отвертката от стъклото, за да го свалиш, палиш втора цигара, опъваш смукача и чак тогава палиш. Кръстиш се три пъти, вкарваш първа, 10 см напред и тогава си готов за задна :yes:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 17.12.2015
Местоположение: London - Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 520D F10

Re: Тръгвате ли на първа преди да включите задна?

Мнение от AbitpoweR » 17 Дек 2015, 23:17

Два пъти го направих това...по грешка/невнимание разбира се, успокоението ми беше, че бях със служебния автомобил. Да единия път подпрях стената, в другия случай пробвах на автомобила пред мен бронята, да ли е по добра от моята. :roll:

Иначе преди 20тина години си спомням такива разни майсторски изцепки. До преди години дори изчиствах един навик при сваляне от 3та на 2ра с междинна газ. Това беше придобит по онова време от ученето да караш ЗИЛ :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Тръгвате ли на първа преди да включите задна?

Мнение от drago_pavlov » 23 Дек 2015, 8:37

Как я изкопа тая тема от преди 1 година... :mhihi:
Ма поне се видях какъв бисер съм сътворил :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Тръгвате ли на първа преди да включите задна?

Мнение от Kroki » 23 Дек 2015, 12:36

AbitpoweR написа:Два пъти го направих това...по грешка/невнимание разбира се, успокоението ми беше, че бях със служебния автомобил. Да единия път подпрях стената, в другия случай пробвах на автомобила пред мен бронята, да ли е по добра от моята. :roll:

Иначе преди 20тина години си спомням такива разни майсторски изцепки. До преди години дори изчиствах един навик при сваляне от 3та на 2ра с междинна газ. Това беше придобит по онова време от ученето да караш ЗИЛ :kuku:

Къв е проблема с междинната газ? :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 9.08.2011
Местоположение: при Гюнтер и чат пат у Софето
Кара: е30 с 286 коня
Мечтае да кара: е30 с 1000 коня
Детайли за колата: '88 Diamantschwarz 320i coupе

Re: Тръгвате ли на първа преди да включите задна?

Мнение от mastik » 23 Дек 2015, 13:40

..
Последна промяна mastik на 24 Ное 2022, 17:34, променена общо 1 път
E30 4 life

ентусиаст
Аватар
Мнения: 857
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: с кеф...
Мечтае да кара: МИГ29
Детайли за колата: Е90 бензин 129 к.с. 2007.

Re: Тръгвате ли на първа преди да включите задна?

Мнение от katronski_br » 27 Яну 2016, 17:47

от стари шофьори го знам, не е заради скоростна кутия нито други технически неща а от суеверие . Да ти върви денят (живота, късмета, пътят и така нататък) НАПРЕД!!!
В началото бе самолетен двигател..... и Господ каза: ''Нека бъде BMW''

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 30.03.2011
Пол: Мъж

Re: Тръгвате ли на първа преди да включите задна?

Мнение от goldygoldy » 17 Мар 2016, 20:58

AbitpoweR написа:
Иначе преди 20тина години си спомням такива разни майсторски изцепки. До преди години дори изчиствах един навик при сваляне от 3та на 2ра с междинна газ. Това беше придобит по онова време от ученето да караш ЗИЛ :kuku:

Междинната газ си е ок. Просто не натискай педала на съединителя - чукваш лоста да минеш на нулева, газ, вкарваш 2-ра. Нашите инструктори така караха и аз по-добро не съм открил. И не се налага да редиш предавките, ако от 5-та, да речем, искаш да преминеш направо на втора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 28.02.2016
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Е30 м10б18, е34 м20б20
Мечтае да кара: Е30 м20б25

Re: Тръгвате ли на първа преди да включите задна?

Мнение от Djamal » 13 Апр 2016, 17:56

И аз тръгвам първо на пред-навик, нищо повече.Междинната газ, двойното амбриране, и включването първо на втора и след това на първа са стари дападжииски трикове за тогавашните ск.кутии.Не казвам че не е хубаво сега да ги употребяваме(аз ползвам и трите номера),но сега са препоръчителни, едно време са били задължителни.
М20 фанатик
mr. Stroke

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Тръгвате ли на първа преди да включите задна?

Мнение от iNfoster` » 21 Яну 2017, 14:59

Тръгвам напред само когато нямам място назад. Винаги си включвам задна и си потеглям. :D

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 30.01.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328ci и Alfa Romeo 155

Re: Тръгвате ли на първа преди да включите задна?

Мнение от iradev » 27 Яну 2017, 12:24

Това не се прави за да се пази трансмисията, а по необходимост. Някой скоростни кутии нямат синхронизатор на задна предавка и понякога неможе да влеза и е необходимо да се мръдне цялата кола, като може и по инерция. Мръдва се леко на първа и после се включва на задна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Тръгвате ли на първа преди да включите задна?

Мнение от Cyberloner » 10 Май 2017, 21:44

Никакви такива ритуали не правя и никога не съм правил на никоя кола кото съм карал, паля изключена от скорост с натиснат съединител, като запали пускам съединителя, оставям да поработи 10-20 секунди да разнесе маслата по кутията и мотора, вкарвам първа/задна(според как съм паркирал) и тръгвам. Никога никакви проблеми не съм имал със скоростни кутии, влизане на предавки и т.н.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Тръгвате ли на първа преди да включите задна?

Мнение от BMW_POWER » 10 Сеп 2017, 4:28

drago_pavlov написа:А преди палене я обикаляш, риташ всяка гума, цъкаш с език, палиш цигара, махаш нарязаните тапи от оцет, слагаш чистачките, отключваш вратата, влизаш, махаш отвертката от стъклото, за да го свалиш, палиш втора цигара, опъваш смукача и чак тогава палиш. Кръстиш се три пъти, вкарваш първа, 10 см напред и тогава си готов за задна :yes:


Пропуснал си свалянето от вкъщи на акумулатора и монтирането на колата. Да не говорим за няколко кратното превъртане с манивелата, за да "раздвижиш маслото" :OT:



AbitpoweR написа:Два пъти го направих това...по грешка/невнимание разбира се, успокоението ми беше, че бях със служебния автомобил. Да единия път подпрях стената, в другия случай пробвах на автомобила пред мен бронята, да ли е по добра от моята. :roll:

Иначе преди 20тина години си спомням такива разни майсторски изцепки. До преди години дори изчиствах един навик при сваляне от 3та на 2ра с междинна газ. Това беше придобит по онова време от ученето да караш ЗИЛ :kuku:


И аз, и жената винаги паркираме така, че да тръгнем напред. Карал ГАЗ-ка или ЗИЛ трудно може да обясни на днешен 18-20 годишен младеж какво, кое и как. Техниката е на съвсем различно ниво.

Единственото което правя "по наследство от дъртия" е, преди дълъг път (не 3-500км) да кажа:

"Бог пред нас и ний след него!"

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 12.12.2017
Пол: Жена

Re: Тръгвате ли на първа преди да включите задна?

Мнение от Chertigrad » 13 Дек 2017, 20:44

Ако е за облекчаване работата на двг. единствено има смисъл да се задържи съединителя натиснат преди и след запалване за по дълго половин минута примерно, особено като са по ниски температурите не се зори толкова в началото, като го пуснеш веднага оборотите падат една идея когато е минус 10 вънка. Това освен от суеверие да включваш първо предна после задна...иначе никаква логика не виждам
Teodora

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook