Интересно ...

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Интересно ...

Мнение от Penchev » 28 Окт 2006, 14:33

... два пъти вече се случва като се спускам по продължително по наклон и след режим на моторна спирачка/принудителен празен ход колата започва да пуши ,като не мирише на мсало а на неизгорели газове :shock: После започвам движение по нормален равен терен/път и всичко приключва ... Катализатор нямам отдавна,ламбдата си седи, да не би от нея нещо да е проблема :roll:
Проверявах си маслото ,на 4 К км е и е идеално на вид,стои си там където си е сипано,охлаждащата течност също е там където трябва,мотора си има нормална мощност и работи тихо и равномерно :idea:

Може ли някой да каже какво става,все си мисля, че като е по богата сместа в този режим ,грешни импулси се пращат от ламбдата ...


Георги Пенчев
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: Каквото запали

Мнение от NAPSTERS » 28 Окт 2006, 19:15

и при мен е същото,все си мисля,че е дюза която незтваря добре тоест пикае. как работи колата на празен ход имашли леки смущения в работата на мотора? а какъв е на цвят пушека?
когато умен човек спори с глупак, спорят двама глупаци.
http://www.vbox7.com/play:a44cbadb
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Мнение от Stanchev » 28 Окт 2006, 19:34

най-добре елконче, може да е ланда може и друго :uups:
Изображение

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 28 Окт 2006, 22:25

Ами колата работи нормално,прави ми впечатление ,че като стоя дълго в задръстване т.е. загряла е напълно при потегляне от ниски обороти има едно леко придръпване ,но еднократно на 1-ва скорост при около 1200 мин-1,но няма никакви пушеци :roll: Пропушва единствено при дълго спускане на моторна спирачка ?!

ДЕО,ти кога го забелязваш пушенето ? Преди около месец я карах ей така на диагностика и газоанализатора показа перфектни нива на неизгорели газове,въпреки,че катализатор нямам :D

Станчев,какво е това елконче ?? :shock:

Георги Пенчев
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Мнение от Stanchev » 28 Окт 2006, 22:33

диагностика ама гледам си ходил вече. Направи един тест - при загряла кола накарай някой да смачка педала до прекъсвач и ти гледай дали пуши черно? а нагар по накрайника имаш ли - сух и черен ? може да са пикаещи дюзи - и аз го имах тоя проблем ама ми пушеше само на 6000 оборота :mhihi: сега всичко е ОК и ауспуха се изчисти :)
Изображение

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Мнение от madpetio » 28 Окт 2006, 22:34

Мойта пуши постоянно :shock: Откакво ли е? :?: :roll: Особено като е студена?
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

клавиатурен мунингист
Аватар
Мнения: 4174
Регистриран на: 22.05.2004
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1997
Мечтае да кара: E36 323ti

Мнение от amd » 12 Ное 2006, 14:10

И аз забелязах синкав пушек рано сутрин на моята, което определено ще рече, че е време за смяна на маслото (доста черничко е станало, явно предишния собтсвеник си е питал ушите да го смени). Иначе черничкия пушек си е богата смес, докато е студена - тя като гори примерно 15/100 градски режим в студа, нормално пушече да има малко. Но ако е топло времето и колата е загряла, и маслото е хубаво - е те тогава не би трябвало да има пушек.
BMW only!

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 13 Ное 2006, 8:42

Колеги,проблем вече няма :!: Значи по-миналата седмица преди морето смених маслото с такова каквото ползвам винаги(Най-вече маслото беше причината за пушека).В понеделник сутринта на тръгване за Италия и Швейцария брат ми, ми сипа Хадо в мотора и към Београд забелязахме ,че той си промени работата, т.е. разни малки шумове просто изчезнаха :shock: вануса ,който леко почукваше просто заспа ...

Последваха 6 дни , в които изминах 5000 км - в общия случай бяхме или 3 души с много багаж или 5 души с малко багаж,скорости (85 % от целия пробег) между 190 и 210 ,на места 220/230км/ч ,газ на границите на възможното :arrow: резултата беше уникален :arrow: напр. при внезапно спиране на pay toll/cestarina/putarina за запшлащане на аутобани след яростно каране,никаква миризма на масло не се чувстваше около колата ми :shock: Просто маслото не се загрява до висока температура и сега се убедих на 100% в истинноста на продукта.Горещо ви го препоръчвам

Мисля скоро да си сипя и в скоростите и деференциала :roll:


Георги Пенчев
Изображение


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Мнение от dinozab » 13 Ное 2006, 10:53

Жорка дай някакво инфо откаде може да го намерим това чудо че тука в Пловдив го нема нещо. :(

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Мнение от zAcK » 13 Ное 2006, 11:15

Я кажете, че като се прибера да си взема такова, че нещо темата и личните отидоха .... и сега не знам къде се продаваше това чудо :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И в скоростната кутия същото ли се слага или си има отделен продукт :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Мойто масл е на 2000км. Става ли да му сложа от тая добавка или трябва да е ново.
Мноо въпроси имам май :mhihi: :mhihi: :mhihi: кажете към кой да ги задам :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 13 Ное 2006, 11:40

Момчета, ето линк към сайта на вносителите :arrow: http://www.xado.unacs.bg/

Аз лично го купих от Любо - Bobaka от форума,който каза,че трябва да остават 5000 км пробег на моторното масло :D Ако искате му пишете л.с. :idea: Аз лично го сипах на 1600 км след смяна :idea:
Има продукт,пак техен за редуктори,прочетете в сайта повече информация.

Препарата е направо извънземен,слагайте и карайте 8)


Георги Пенчев
Изображение

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 13 Ное 2006, 11:50

ама тва в маслото ли се слага? гледам че там са писали за някакъв гел който требва на 3 етапа да се маже ...

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 13 Ное 2006, 11:57

Адаш,мАни ги какво пишат :mhihi: За не износен двигател едно стига отвсякъде :!: Любо ,даде спринцовка с която се прави инжекция направо в двигателя от отвора за сипване на маслото отгоре.

Със само една инжекция двигателя заспа :!: Това е балсам за душата на колата :D

п.с. zAcK - твойта молба за членство обиколи Европа с бясна скорост,да знаеш това е добра поличба :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Георги Пенчев
Последна промяна Penchev на 13 Ное 2006, 12:02, променена общо 1 път
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Мнение от zAcK » 13 Ное 2006, 12:01

Penchev написа:Адаш,мАни ги какво пишат :mhihi: За не износен двигател едно стига отвсякъде :!: Любо ,даде спринцовка с която се прави инжекция направо в двигателя от отвора за сипване на маслото отгоре.
Със само една инжекция двигателя заспа :!: Това е балсам за душата на колата :D
Георги Пенчев


:D Това ще го пробвам на 100% ама ти кажи какъв Мотул да сложа на скоростната, че нещо уж ми го сменяха и сега ми се струва по зле :evil:
Това пише в Хайнес-а Gear oil, viscosity SAE 80 to API-GL4, or single-grade mineral-based engine oil, viscosity SAE 20, 30 or 40 to API-SG Кажете че да не пскам нова тема. И тамън със смяната ще прасна от това Кседо :mhihi: :mhihi: :mhihi:

MOTUL Gear MB 80 ей това добро ли е :?: :?: :?:
или това MOTUL Gearbox 80W-90
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 13 Ное 2006, 12:05

Аз сменях маслото в скоростите при ТОМ в Несебър преди 2 месеца,ма като немога да се сетя какво сложихме ... :roll: :confused: Абе мисля,че беше Кастрол, с число ,което дават от БМВ :roll:

Георги Пенчев
Изображение

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook