Проблем с парното на е36

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж

Проблем с парното на е36

Мнение от sashoooooooo » 14 Ное 2014, 21:12

колегии имам голям проблем с клапите под таблото значи като цъкам на климатроника дигитален е да духа в краката в лицето или в прозореца нито 1та не са мърда,,,, пак има 1 кадето да варти вътре въздуха си работиии и тя е с различна букса взех нови мотор4ета пак не ги варти..... даите савети плсссс :banghead: :banghead:

sashoooooooo написа:Колеги с климатроник съм аз. Парното ми духа както си трябва, само че в краката не духа. Сменял съм и таралеж, всичко е ок само където в краката нищо не духа. Нз що така, нещо някакви клапи ми говорят, че таблото трябва да свалям. Дайте съвети.


sashoooooooo написа:свалих таблото аз, щото тия релета или какви са, където движат клапите не мърдат нито 1то. Мърда само тва, където е за затваряне на клапата като се изключи климатроника да не работи и това, което е да затваря клапата и да ми върти вътре въздуха от колата и отвънка да не влиза.Взех нови такива релета или кви са. Пробвах не станаха тия, където мислих, че са ми изгорели и взех тва, където ми работи и него го купих, щото на оферта ги взех всички, уж не бачкаха и сложих 1-то "реле" или там кво е отгоре, то е с различна букса само то. Гледам работи и си мисля нещо ток ли не стига до там нз. ся търся жичкаджия, че зимата идва.... и пълен филм. дайте съвети тука, че си .... от къде може да е нз. не вярвам от екранчето да е...... от както сам я взел колата е така.... пък тия моторчета, където взех съм 100% сиг, че работят и пак нищо не мърда.... като ги сложа...

управлението си е супер, ново взех... нз от кво може да е сега ше видя ток дали стига изобщо

sashoooooooo написа:Колеги помогнете плссс, свалил сам табла мабла всичкооо, нови електромагнитни моторчета сам взелл и тия моторчета, пак не мърдат за клапите, еее от кво ши е тоя проблеемм

Е36 Fanatic!
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 27.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 328i; E30 316i; E38 740i; E36
Детайли за колата: M52B28; M40B16; M62B44; M43B16

Re: Проблем с парното на е36

Мнение от ///Leonix » 14 Ное 2014, 21:47

Обединих всичките ти мнения, които си пуснал последните два дни из темите за "проблем с парно" и т.н., но по този начин, по който си описал проблема си, не знам дали на някой ще му се занимава да ти обясни как да се справиш с него. Коригирай си мнението както трябва и опиши нещата разбираемо, иначе темата е за ключ и за кошчето :!:
Изображение Изображение Изображение Изображение


Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с парното на е36

Мнение от sashoooooooo » 15 Ное 2014, 17:04

значи ся ши обесня точно. с климатроник сам дигитален свалил сам таблото всичко .... Тия моторчета кадето задвижват клапите са 5 6 7 нз колко точно, всички освен 1-то моторче са с еднакви букси само 1-то с различна..... значи като натиска команда от десния краи на панела там от 4-те копченца ми мърда само това моторче с различната букса там всичко както си трябва .... когато натискам от левия краи копчетата нито 1-то моторче не мърда грам..... смених и тия моторчета и пак така.... значи стария климатроник са е****ше, гасни а у-проблема с кондензатора.... взех направо нов панел, всичко бачка ток както си трябва и пак тия клапи са блокнали нз що и с стария не мърдаха и кат сложих новия пак така и направо я разглобих че са изнервих на макс. ся сам са разбрал с 1 маистор понеделник му я карам с свалено табло направо да я види че зима идва и времето са е***а ве4е ////... нз от кво можи да е пак от управлението ако не ходят команди до там... как 1-то моторче няма проблем с него кадето е различна букса и са пада наи отгоре в денсия краи на прасето .... даите савети плссс

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с парното на е36

Мнение от sashoooooooo » 16 Ное 2014, 2:02

кондензатори за смяна по климатроника освен тоя до букасата има ли еее да не би да сам взел още един развален климатроник е кадето и тои не можи да отвори клапите даите савети мом4ета плссс или даите линк по темата ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Проблем с парното на е36

Мнение от metodi80 » 16 Ное 2014, 12:36

Освен "типичния" проблем с кондензатора , тези модули имат и друг проблем , който се поражда като следствие от въпросния кондензатор (малко хора го знаят това , предимно такива , които се занимават с електорника). Та не смятай , че като смениш кондензатора и всичко си идва на мястото (в голям процент от случаите е така , но по -някога се налага и по -сериозен ремонт, подменя се един стабилизатор на напрежение освен въпросния кондензатор ..... това обаче изисква познания и поне духалка за топъл въздух ....).

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 6.11.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e36 320i <3

Re: Проблем с парното на е36

Мнение от TAZ » 16 Ное 2014, 13:24

Така. Позволете ми да използвам темата на колегата да споделя и аз своя проблем с дигиталния климатроник. Извинявам се предварително на колегата автор на темата ако и той е със същия проблем. но просто не ми стана много ясно от писанията му какъв е точно. От известно време насам климатроника/парното заби и духа само от отворите които са за издухване на прозорците и не мога да го накарам да задуха например в краката или към лицето. Индикацията на всяко от ключетата светва при включването му и изгасва при повторно натискане и от това съдя, че управлението е наред. И преди е ставало, но като разцъквах копчетата се оправяше, но вече тотално заби. Какъв може да е проблема и към какво да се насоча. ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Проблем с парното на е36

Мнение от metodi80 » 16 Ное 2014, 18:06

TAZ написа:Така. Позволете ми да използвам темата на колегата да споделя и аз своя проблем с дигиталния климатроник. Извинявам се предварително на колегата автор на темата ако и той е със същия проблем. но просто не ми стана много ясно от писанията му какъв е точно. От известно време насам климатроника/парното заби и духа само от отворите които са за издухване на прозорците и не мога да го накарам да задуха например в краката или към лицето. Индикацията на всяко от ключетата светва при включването му и изгасва при повторно натискане и от това съдя, че управлението е наред. И преди е ставало, но като разцъквах копчетата се оправяше, но вече тотално заби. Какъв може да е проблема и към какво да се насоча. ?


Колега , при теб също най -вероятно проблем е в управлението .... този проблем е "типичен" .... Опитай с друго управление или ми драсни на ЛС аз ги ремонтирам тези управления (можеш да погледнеш в темата в платения раздел , от подписа ми ...).

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с парното на е36

Мнение от sashoooooooo » 19 Ное 2014, 14:07

Значи оправих го аз, от буксата е било :banghead: :banghead: :banghead: сега всичко е ок и климатроника си оправих смених кондензатора и 6+. сега не мога да настроя моторчетата с климатроника... :Д

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook