Алкантара - откъде и цени?

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Алкантара - откъде и цени?

Мнение от alpina-ma6inata » 15 Яну 2013, 14:28

Доста търсих в нета по въпроса, но така и не можах да намеря отговор на въпроса... Ще си претапицирам тавана и си търся черна алкантара. Питах във фирма Ауто текстил (по пътя за Панчарево), но имат тъмно сива само и не могат да ми доставят черна. Тъмно сивото е краен вариант, искам първо да потърся черна. Ако някой знае къде има и да сподели цени ще съм много благодарен. Също и ако някой може да препоръча лепило за тавана, издържащо на високи температури също ще бъда благодарен. :)
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от bum_bum » 15 Яну 2013, 14:54

Това, дето си го гледал най-вероятно не е алкантара Проблема с него е, че казват че на слънце бързо избледнява, иначе на вид го докарва първоначално. Цената на истинската е около 180лв метъра. В Ибей изпада на по-добра цена от време на време.

За лепило Момент, Carmy fix (второто викат, че е по-добро).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е36 320

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от belial » 15 Яну 2013, 20:24

Във Вилнер имат всякакви цветове алкантара, но незнам дали го продават или им служи само за лични цели.

Петко ///M големия
Аватар
Мнения: 2369
Регистриран на: 1.12.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xd / Mini Cooper S

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от BMW///M-ma6inata » 16 Яну 2013, 9:16

и в тапицерното на овердрайв има, намерил съм ти ;)


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от Projektzwo » 16 Яну 2013, 9:29

Кажете къде я намирате и съответно на каква цена?
Изображение

Петко ///M големия
Аватар
Мнения: 2369
Регистриран на: 1.12.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xd / Mini Cooper S

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от BMW///M-ma6inata » 16 Яну 2013, 10:08

Само един човек я внася в България доколкото разбрах, тези дни мога да дам повече информация


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от Projektzwo » 16 Яну 2013, 11:16

BMW///M-ma6inata написа:Само един човек я внася в България доколкото разбрах, тези дни мога да дам повече информация

Ще ти бъда благодаре ако споделиш, може и на ЛС. Другото което ме интересува е как се работи с тази алкантара, в смисъл такъв, дали има нещо специфично при лепенето, което трябва да се спазва?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от bum_bum » 16 Яну 2013, 12:30

Аз лепих по една педя за да хване старото и да може да се опъва яко. Иначе се набръчква. Много е нееластична.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
Пол: Мъж
Кара: E46 330i седан .03
Мечтае да кара: Това което има
Детайли за колата: Черна.

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от Dream_BMW » 17 Май 2013, 11:46

Аз все още не съм разбрал къде да търся тази ЧЕРНА алкантара.Ще се радвам на малко повече инфо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: София
Мечтае да кара: S63, но не AMG, а B44tu

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от E30_DK » 23 Сеп 2014, 13:51

Темата е малко стара, но ще я ползвам и аз, тъй като имам същите въпроси.

Dream_BMW написа:Аз все още не съм разбрал къде да търся тази ЧЕРНА алкантара.Ще се радвам на малко повече инфо.

Аз си търся тъмно сива алкантара и за сега открих само в Ауто Текстил(в двора на р-т "Галант") - предложиха ми я за 60,50 на метър. Там видях и черна и светло сива алкантара - предполагам, че са имитация, защото цената им май беше около 26 лв. метъра.
Ходих и до магазинчето в ж.к. Дървеница, ул. Иван Боримечката 3А - там нямат алкантара за автотапицетия. В Дружба на Искърско шосе 15 има една фирма, която предлага имитация на алкантара в много голяма цветова гама, но не е за автотапицерия - не е с дунапрен отдоло.
Пуснах и запитване до едно от известните арт студиа - офертата е ~2900лв. + 5 дена изработка :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Нека ако някой знае от къде още може да се намери алкантара, да сподели.

bum_bum написа:Аз лепих по една педя за да хване старото и да може да се опъва яко. Иначе се набръчква. Много е нееластична.

Колега, освен лепенето педя-по-педя, дай акъл как да оформя вдлъбнатините за дръжките и изпъкналата част(за задните плафони) по средата на тавана на Е60. До сега правих няколко черни тавана с плат за тази работа и там е като детска игра... всички извивки, вдлъбнатини и т.н. стават перфектни, но имам чувство, че алкантарата ще се смачка, набръчка, няма да може да се опъне по ъглите и ще стане грозно. :(
Приемам всякакви съвети за цялостното претапициране на тавана с алкантара :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от bum_bum » 24 Сеп 2014, 22:00

Предполагам има някакви по-професионални подходи, но при мен номера беше колкото по-голяма извивка има толкова по-бавно да лепя. Лепиш малко, съхне за да хване здраво. Затискаш го с нещо ако трябва. Аз ползвах хавлиена кърпа и 40кг пудовка :mhihi: После пак и така ..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: София
Мечтае да кара: S63, но не AMG, а B44tu

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от E30_DK » 25 Сеп 2014, 8:19

Тази алкантара, която си лепил, била ли е с дунапрен отдоло? Ако я натискам няма ли да стане на дупки... черния плат като го лепих, там където го натиснех с пръст, дунапрена отдоло се смачкваше и понеже е намазан с лепило се залепваше сплескан - така оставаше да седи като дупка. После се отворих на метода с хавлиената кърпа и всичко заспа, но ако акланатарата трябва да я натискам за да застане добре по ъглите, не знам какво ще стане с намазания дунапрен отдоло :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от bum_bum » 25 Сеп 2014, 11:48

Не, няма дунапрен.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от Djelebov » 27 Сеп 2014, 11:36

Аз купувам от мегатекс Варна - около 60лв/м. Не се разтяга много и всяка кривина е трудност. Ако човек не е работил с алкантара може да хвърли 200-300лв. докато се научи. Продават с дунапрен отдолу има и без - аз съм си пазарил само черна, мисля че имаха и сива. Ако имах таван :mhihi: бих направил декоративни шевове около плафоните и където другаде има извивка- разтягането на алкантарата не е лесно като при изкуствената кожа. Ако я нагрееш, не само че няма да се разтегне, ами и придобива външен вид като за кофата ;)

Абе с алкантара всички по-големи чупки искат декоративни шевове, поне по мое лично нетапицерско мнение ;) Ето за какво говоря - шевове вместо опъване (табло на е46 в процес на тапициране):
WP_20131229_001.jpg

..и за да е направо като от магазина тавана/таблото/корите/волана.., навсякъде където няма шевове препоръчвам да се подложи 1мм-1.5мм неопрен (на снимката няма и затова шевовете са леко изпъкнали - грозно), а не пяната, с която се продава алкантарата...,като самия неопрен пак си е разход ;) (не тоя неопрен, използван за водолазни костюми, а този, който оригинално омекотява по-хубавите волани - който е разпорвал дебел М-волан е виждал ;) )
Чувал съм, че има една идея по-разтеглива алкантара, но не съм я виждал :confused: Все пак идеята на този изкуствен материал алкантарата е да е лека и много здрава - за това е измислена, а "естествения оригинал" на алкантарата е велурът, (като при ОМП воланите), който би трябвало да е доста по-разтеглив ;)

bum_bum написа:....За лепило Момент, Carmy fix (второто викат, че е по-добро).


Да, второто е много по-добро ;)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от bum_bum » 28 Сеп 2014, 20:25

С едно уточнение, че за 60лв купуваш "нетъкан текстил", "синтетичен плат" или както там му казват. Алкантарата е 3-4 пъти по-скъпа.

Тва табло ако ти си го правил.. :yes: Предполагам си знаеш, но имай в предвид че има платове за седалки, за табла и т.н. С различна износоустойчивост, гъвкавост, разтегливост. Другото гадно нещо е, че обикновено бързо избледняват от слънцето, тъй че го пази доколкото е възможно.
Изображение

Следваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook