Размисли и страсти с ... //М550d

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Размисли и страсти с ... //М550d

Мнение от ICE » 13 Юли 2014, 15:04

И такаааа,
Тъй като не знам какво точно ми се кара, вчера направих тест на два автомобила, а именно X6 40d 2014 & F10 550d 2013 (комби).

:driving: Първо се качих на Х6-цата. Колата беше бяла с черен кожен салон (comfort seats) и още малко екстри, от които sport пакет с 20'' М-джанти, 4-зонов климатроник, шибидах (стъклен), комфортен достъп. Колата върви прилично, но в сравнение със старата ми Е60 535d 272hp, не се усещаше ускорението така добре. Сякаш тези 306кс се задъхваха на това тежичко купе. Приятно е усещането да седиш на по-висока позиция и да изпитваш чувството, че си по-защитен в случай на инцидент (да не се случва на никого!!!). Паркинг асистента с камерите (top view) е страхотна екстра за жената...да не пуска спортни стружки на десните джанти при паркиране до бордюрите на тротоарите. :mhihi:

:driving: След това дойде реда на F10-ката ///M550d! Бяла, с М-пакет (вън и вътре). Седалките бяха комфортни с подгрев и вентилация (това ще го искам в ледващата ми кола). При теста Т'-та беше 27'-30'С. Джантата 19" (wheel 351, за жалост не беше с любимата за мен 434), Head-Up Display, спортната кутия, перата на волана, абе с две думи всичко без Night Vision. Качих се, покарах я внимателно, докато вдигна температурата на маслото (има индикатор, за водата вече няма, защо - не знам, но ми се струва тъпо). След което я изкарах на извън града и ....
О ГОСПОДИ!
О, небеса!
Това чудо на техниката ми взе акъла. Натиснах леко-леко газта, дори малко плахо, а тя като тръгна-а-а-а-а-а-а.... та не се спря!!! :mhihi:
Когато и върнах газта и погледнах километража, той показваше 200+, при това само за някакви си секунди. Върнах по инерция на 110км/ч. И пак газ... При скорост коло 160км/ч, сритах кик-дауна... Свали две предавки надолу и се почувствах като тинейджър, който прави секс за пръв път. В този момент осъзнах, че съм се нахилил до уши! Хвана ме срам, че ако някой ме види, ще изглеждам доста глуповато в очите му. Единственото, което ме спаси, беше това, че бях най-бърз на пътя и никой не ме виждаше как изглеждам.

БЯХ ВЛЮБЕН, БЕЗВЪЗВРАТНО при това!!!

Няма такъв друг автомобил!!! :bowdown:
Пожелавам го на всеки, който би го оценил по достойства.

Ако някой има повече инфо за този автомобил и за евентуални детски болести, нека да ги сподели тук.
Благодаря предварително.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Размисли и страсти с ... //М550d

Мнение от stankata777 » 14 Юли 2014, 5:15

:clap: :clap: :clap:
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: samolet
Мечтае да кара: F10 M5

Re: Размисли и страсти с ... //М550d

Мнение от stefan8898 » 14 Юли 2014, 19:56

Ще е интересно да покараш и М5 F10, и да ги сравниш едно към едно, след време ако ще сменям колата, точно тези два модела бих гледал.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Размисли и страсти с ... //М550d

Мнение от ICE » 24 Юли 2014, 15:33

Ами колега, какво да ти кажа.... ЩЕ тествам М5-цата на драго сърце, най-вече защото най-накрая произведоха моята любима компановка: купе среден клас (5-та серия) и двигателя V8 с турбо!!! :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: samolet
Мечтае да кара: F10 M5

Re: Размисли и страсти с ... //М550d

Мнение от stefan8898 » 26 Юли 2014, 11:14

Аз май реших за мене, живот и здраве, в М5 скачам, е да поевтинеят още малко- 1 - 2 годинки, сега карам 535 д е60 и съм много доволен, ама като гледах по клиповете м5 как върви, особено след 100, не че дизела не върви и той, ще видим де.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Размисли и страсти с ... //М550d

Мнение от ICE » 16 Авг 2014, 20:10

stefan8898 написа:Аз май реших за мене, живот и здраве, в М5 скачам, ...

Колега,
Пожелавам ти от сърце да се наместиш в една М5, но правиш ли си сметката, че под 20л/100км няма да видиш на дисплея. Аз сега като правя сравнение между предната ми Е60 550iА и сегашата E60 535dА, сметката в горивото ми е х2!!! С други думи, цената на колата е най-малката ти грижа. Дори сега, когато се ослушвам за F10, пак правя сравнение между 550i и 550d и да ти кажа, дизела е много по-добър (макар да съм заклет фен на V8 бензиновия мотор). В този ред на мисли, за мен логичен избор би бил дизелов мотор, с 2 или 3 турбини. :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Размисли и страсти с ... //М550d

Мнение от rafa224 » 20 Авг 2014, 15:10

ICE написа:И такаааа,
Тъй като не знам какво точно ми се кара, вчера направих тест на два автомобила, а именно X6 40d 2014 & F10 550d 2013 (комби).

:driving: Първо се качих на Х6-цата. Колата беше бяла с черен кожен салон (comfort seats) и още малко екстри, от които sport пакет с 20'' М-джанти, 4-зонов климатроник, шибидах (стъклен), комфортен достъп. Колата върви прилично, но в сравнение със старата ми Е60 535d 272hp, не се усещаше ускорението така добре. Сякаш тези 306кс се задъхваха на това тежичко купе. Приятно е усещането да седиш на по-висока позиция и да изпитваш чувството, че си по-защитен в случай на инцидент (да не се случва на никого!!!). Паркинг асистента с камерите (top view) е страхотна екстра за жената...да не пуска спортни стружки на десните джанти при паркиране до бордюрите на тротоарите. :mhihi:

:driving: След това дойде реда на F10-ката ///M550d! Бяла, с М-пакет (вън и вътре). Седалките бяха комфортни с подгрев и вентилация (това ще го искам в ледващата ми кола). При теста Т'-та беше 27'-30'С. Джантата 19" (wheel 351, за жалост не беше с любимата за мен 434), Head-Up Display, спортната кутия, перата на волана, абе с две думи всичко без Night Vision. Качих се, покарах я внимателно, докато вдигна температурата на маслото (има индикатор, за водата вече няма, защо - не знам, но ми се струва тъпо). След което я изкарах на извън града и ....
О ГОСПОДИ!
О, небеса!
Това чудо на техниката ми взе акъла. Натиснах леко-леко газта, дори малко плахо, а тя като тръгна-а-а-а-а-а-а.... та не се спря!!! :mhihi:
Когато и върнах газта и погледнах километража, той показваше 200+, при това само за някакви си секунди. Върнах по инерция на 110км/ч. И пак газ... При скорост коло 160км/ч, сритах кик-дауна... Свали две предавки надолу и се почувствах като тинейджър, който прави секс за пръв път. В този момент осъзнах, че съм се нахилил до уши! Хвана ме срам, че ако някой ме види, ще изглеждам доста глуповато в очите му. Единственото, което ме спаси, беше това, че бях най-бърз на пътя и никой не ме виждаше как изглеждам.

БЯХ ВЛЮБЕН, БЕЗВЪЗВРАТНО при това!!!

Няма такъв друг автомобил!!! :bowdown:
Пожелавам го на всеки, който би го оценил по достойства.

Ако някой има повече инфо за този автомобил и за евентуални детски болести, нека да ги сподели тук.
Благодаря предварително.

Аз между Х5 Е70 30d и 40d не виждам много разлика в ускорението. Но тествах новата Х5 F15 M 50d и съм възхитен :D

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Размисли и страсти с ... //М550d

Мнение от ICE » 23 Авг 2014, 18:16

ДА, ///M50d (при Х моделите) и ///М550d (при F10 например) е връх на техниката и динамиката му е ненадмината.

ПП. Наскоро имах удоволствието да говоря с човек работещ в офиц. сервиз на BMW и той ми каза, че за да смениш някакво маркучЕ отдолу по ДВГ-то, което давало проблеми, трябвало да се сваля целия мотор, заедно със скоростната кутия. BMW имали даже цяла стойка за целта, която поема отдолу целия мотор и кутията барабар, но нашите хора не я купили, защото такива коли са малко, а и тя струвала доста $. пЕстим от 'сичко!!! :clap:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Размисли и страсти с ... //М550d

Мнение от rafa224 » 23 Авг 2014, 21:11

ICE написа:ДА, ///M50d (при Х моделите) и ///М550d (при F10 например) е връх на техниката и динамиката му е ненадмината.

ПП. Наскоро имах удоволствието да говоря с човек работещ в офиц. сервиз на BMW и той ми каза, че за да смениш някакво маркучЕ отдолу по ДВГ-то, което давало проблеми, трябвало да се сваля целия мотор, заедно със скоростната кутия. BMW имали даже цяла стойка за целта, която поема отдолу целия мотор и кутията барабар, но нашите хора не я купили, защото такива коли са малко, а и тя струвала доста $. пЕстим от 'сичко!!! :clap:

То почти всичко е направено и набутано така при BMW. На Е70 всичко си е здраво разглобяване. Да стигнеш до свещите, да смениш фар, дори филтрите да смениш си е приключение :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Размисли и страсти с ... //М550d

Мнение от Emooo » 26 Авг 2014, 19:39

Гледах няколко ревюта на M550d и, въпреки че всички признават, че колата е бърза не са развълнувани от това да я карат. Примерно Chris Harris

https://www.youtube.com/watch?v=cqERH9fky2Q

Може би са прекалено разглезени от това да карат бензинови М?
Tool - Fear Inoculum

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Размисли и страсти с ... //М550d

Мнение от ICE » 28 Авг 2014, 11:06

Сега говорих с един дилър, ама BMW дилър, ей... да не си помислите нещо друго?! :mhihi:
Как можаха на 550d-то да сложат най-малката турбина най-отдолу, на най-завряното място, на най-м@йната си.... :conf:
Както и да е, разговора беше за това какви детски болести имат. Каза ми че засега не са имали нито една проблемна, макар да са продали няколко нови и повечко "second hand". Единствено на една Х5 М550d са сменяли въпросната турбина по гаранция. Това означава, че са надеждни .... поне за първите 2-3 години експлоатация. Много ми е интересно дали след 4-5 годинки експлоатация ще изпичат вакуумите, както при Е60 535d, на които това им е детската болест. :smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Размисли и страсти с ... //М550d

Мнение от adovet » 28 Авг 2014, 11:29

ICE написа:Сега говорих с един дилър, ама BMW дилър, ей... да не си помислите нещо друго?! :mhihi:
Как можаха на 550d-то да сложат най-малката турбина най-отдолу, на най-завряното място, на най-м@йната си.... :conf:
Както и да е, разговора беше за това какви детски болести имат. Каза ми че засега не са имали нито една проблемна, макар да са продали няколко нови и повечко "second hand". Единствено на една Х5 М550d са сменяли въпросната турбина по гаранция. Това означава, че са надеждни .... поне за първите 2-3 години експлоатация. Много ми е интересно дали след 4-5 годинки експлоатация ще изпичат вакуумите, както при Е60 535d, на които това им е детската болест. :smoke:

e то на този мотор нали това си е фабричен проблем признат от БМВ и новите вакуми ги слагат на друго място. Кофтито е че ако единия смениш трябва да смениш и другия вакум.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: Размисли и страсти с ... //М550d

Мнение от ICE » 28 Авг 2014, 11:39

adovet,
Az на Е60-ката смених всички оригинални вакууми със силиконовите на Samco, общо 10 метра! :mhihi:

И зада не сме офтопик... Emooo,
Този Chris е като някоя започната и недовършена девойка, все нещо не му е наред, все нещо му липсва, все нещо не му пасва на 100%. :bang:
Защо не кажат нещо съществено, като за окачването, спирачките, ускорението и най-важното реален разход на гориво?!?!?!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Размисли и страсти с ... //М550d

Мнение от msi200 » 19 Фев 2018, 11:28

Здравейте, вече някой има ли по-дълъг опит с този двигател, интересува ме най-вече здравината и типични проблеми и дефекти?
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Размисли и страсти с ... //М550d

Мнение от Emooo » 08 Юни 2018, 10:55

Колеги, оглеждам една 550д и нямам никаква информация за този двигател (Общо взето се интересувах от 535д и 535и). Не съм наясно имат ли някакви фатални проблеми и как е надежността на този двигател, подръжка и т.н ако някой има впечатления моля да сподели.
Tool - Fear Inoculum

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook