Купуване на кола от Германия

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от toncho83 » 02 Юли 2014, 13:52

Миналата седмица си купих кола от Германия.Взех я от 1-ви собственик на малко (реални ) км с външни забележки (пукнато предно стъкло,спукан стоп,странични огледала-счупени стъклата).Естествено нямаше TUV :D .Имаше вариант за червен номер,но трябваше да мина TUV (за 150 евро има вариант) и още толкова за номера.Реших,че от където и да мина с това предно стъкло ще имам проблеми без значение номера.Затова си тръгнах насам с жълт номер.В Германия и Австрия няма проблеми.В Унгария влезнах през "ТИР" входа,защото на леките коли имаше патрул.Минах през камионите,заобиколих кантарите и малко по-надолу спрях да си купя винетка.В Унгария не съм спирал да почивам,защото по бензиностанцийте има патрули и не е приятно със жълт номер,а и пукнато стъкло :mhihi: .От Seget (Унгария) карах по-околовръсно (или нещо такова),като гонех табела МАКО.Минава се през едни села.По пътя има кръгово и табела Timisioara (Румъния).Това е пътя за малката граница.На границата унгареца каза,че номера е "not good" и дадох в документите 20 евро.Взе ги и ми посочи румънската кабинка.Там директно им дадох 10 евро.Взеха ги и ми казаха да оставям колата там и да продължавам пеша :mhihi: :mhihi: .Искаха 70 евро...Почнаха се пазарлъци и накрая им наврях още 40 евро и ме пуснаха.Цяла Румания минах на късмет без рушвети.На границата Румания-Бг (през Калафат-Видин) ми провериха документите и ме пуснаха (обаче имаше много коли и може би не видяха номера,а предното стъкло беше цялото в буболечки нечистено-нарочно).Пътя ми продължи към Пловдив.Минах през Враца.Там на някакво околовръсно ме подгони патрулка със сирени със къси-дълги (всички екстри).Слезнах и ми обясниха,че този номер бил забранен за Р.България....,видяха предния джам и взеха да олелекат.Казах им да почерпа нещо?-ААА Ами някой ако види....нене....;-извадих 20лв и им дадох (супер доволни).Прибраха доволни парите и ми казаха,че незнаят какво да ме посъветват за безпроблемно прибиране до Пловдив....
В крайна сметка се прибрах до Пловдив безпроблемно.Смених стъклото и вече е регистрирана.
П.П.Колата ми я купи приятел,който живее в Улм.Харесах я от mobile.de и той реагира на следващия ден и я плати.Понеже колата беше на 600км от него,той направи жълтия номер за да я прибере до Улм.Работата по прибиране до БГ с автовоз не ми хареса заради чакането (около 2-3седмици),а и "возаджийте" пипат я акумулатор,я гуми....та хванах рейса,пуснах отпуск и заминах.Ако някой се хване на хорото с жълт номер,може да му дам указания :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Leon » 03 Юли 2014, 6:16

Ти какви нерви си изхабил за една кола, дано си заслужава!
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от toncho83 » 03 Юли 2014, 7:51

Leon написа:Ти какви нерви си изхабил за една кола, дано си заслужава!

Заслужава си колега.Сбъдна ми си една "мечта".Нямаше ги евтините самолетни билети(щот от днес за утре) и пътувах в препълнен рейс.По-принцип съм педант и държа всичко да ми е по-учебник,но този път всичко ми беше на опаки. :D Карам бърза кола по немски аутобан,но не-мога да я изпъна,щото мога да остана без предно стъкло.Беше жега,климатика нямаше фреон :mhihi: Искам да спра да си почина,да поспя,да похапна-няма как.Ако ям ми се приспива,пък ако легна ще ме събудят някви патрули я $,я акт и номера да свалят... :mhihi:

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madpetio » 04 Юли 2014, 6:05

На това му викам: "Късмета на начинаещия" :yes:

Въпреки че аз ако дам на румънец 50евро няма да мога да спя 2-3дни
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от toncho83 » 04 Юли 2014, 7:34

madpetio написа:На това му викам: "Късмета на начинаещия" :yes:

Въпреки че аз ако дам на румънец 50евро няма да мога да спя 2-3дни


Не ми е за пръв път да се прибирам с жълт номер.Винаги си купувам кола от Германия и винаги с някакъв козметичен дефект-поне знам истинската причина за продажбата.Относно 50-то евро и мен ме беше яд,но приятел се прибира по същия маршрут ден след мен и не са го пуснали да влезне в Румъния.Наложило се да плати за платформа само да го прекарат през граница....Иначе късмет имах много :D

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madpetio » 05 Юли 2014, 1:17

точно такъв ентусиаст ходих да го прибирам от Унгаро-Румънската защото му бяха прибрали номерата
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Bavarcho » 05 Юли 2014, 10:20

в Унгария са наизлезли хитреци с бусчета дето предлагат превозване от едната до другата граница на тарикати с жълти номера :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 7.12.2009
Пол: Мъж
Кара: е36 325tds,e39 520d,Alpina D10
Мечтае да кара: Alpina D5

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от TERLIKA » 06 Юли 2014, 18:23

body написа:Е струваше ли си?

що да не си струва при положение че алпината е адски рядкото е39 и му търсят 8-12к евра а аз го земах за жълти пари :mhihi: :winky: иначе за начинаещите не се лъжете със жълтите номера че ще ви се стъжни животеца :nono:
1981 – Немското списание “ Auto, Motor und Sport” ораганизира заедно с Shell маратон, целящ изминаването на максимален брой километри с колкото се може по-малко гориво. 3-литровия автомобил все още не е актуалена тема, но БМВ 318i Alpina побеждава в своя клас с разход от 2,672 литра на 100 километра.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 2.07.2014
Пол: Мъж

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Slav90 » 09 Юли 2014, 0:38

Аз си взех бмв единица миналата година от Германия,първо като голям фен на БМВ това бе збъдната мечта за мен,преди да ми бъде докарана мина немски сервиз са смяна на гарнитура при което казаха че на колата и няма нищо,след като ми бе докарана смених амортисиори,биалетки,картер на двигателя който се оказа ръждясал от немските пътища,после се останови теч и на картера на скоростите,непорсредстено след което светна лампа за двигателя и се оказа че има проблем и с него,след като бе остранен се оказа че има проблем и с климатика,малко след като остраних всички проблеми по колата,колата бе открадната.Е помислете си дали си заслужават всички пари,нерви и време което пропилях аз преди да си купувате кола от Германия,ако все още сте ентусиасти направете го,аз не бих го повторил.Не пожелавам и на най-големият си враг това през което минах аз.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 2.07.2014
Пол: Мъж

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Slav90 » 09 Юли 2014, 2:28

И само искам да добавя че когато взех колата беше минала немският технически преглед (ТЮФ) малко преди да я закупя.Така че гаранция-Франция,всичко е до късмет,а в моят случеи нямах такъв.Колата беше в немска автокъща с немец собственик и немец я бе управлявал преди мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от toncho83 » 09 Юли 2014, 10:07

50 euro повече струва TUV,ако колата не е редовна в Германия.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 5.08.2014
Пол: Мъж

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от ashm0o » 05 Авг 2014, 21:44

здравейте колеги искам само да попитам , за червените номера за най краткия период които въжат и колко евро струват

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 23.04.2012

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от alex4409 » 09 Авг 2014, 18:16

Колеги и аз съм се насочил към Германия, като дестинация за покупка на кола. Спрял съм се на Е39 530i автомат след 2000. В нашето мобиле има само 3-4... От Пловдив съм и не съм обикалял още по салоните, но предполагам, че няма много за гледане... Как мислите Германия ли ми остава единствения вариант??? Имам познат там, който учи и работи и мога да му отида на гости за 3-4дни. Гледам немското мобиле до 4-5к евро има доста прилични(кожа, навигация). По снимки всичко изглежда тип топ, но на място дали е така??? Моя приятел живее много близко до границата със Швейцария, но нямам представа и не съм чувал нищо за коли от там? Единственото ми впечатление е че колите вкарвани от там и предлагани в нашия сайт за швейцарки винаги на снимки са доста стегнати и запазени на малко км. Какво ще ме посъветвате да направя?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от TurboDieselComby » 18 Сеп 2014, 13:44

Имам познат автоджамбазин които от много години вкарва коли само от там. Твърди че като по-малка държава колите са на по-малко километри типично и с по-мощни мотори шото е по планинска.

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madpetio » 18 Сеп 2014, 18:31

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook