Лайт модул, заден десен стоп, грешка.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 12.04.2011
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: 04' 330ci M-sport 2

Re: Лайт модул, заден десен стоп, грешка.

Мнение от jumjumski » 14 Апр 2011, 16:56

SaRsEmA написа:Колега аз си мисля че проблема ти е във платката на която се слагат лампичките.Виж буксите как са моите преди два дена направиха този проблем докато можеби няколко месеца само ми светваше лампата и изгасваше.Прилагам снимки.Кафевия кабел е проблемния, тоест масата на крушките.При мен съм я свързалдиректно към платката със обувка.Ако тези снимки не ти свършат работа мога утре да цъкна по подробни ;-) успех.



Ей браво бе колега,златен си!!Същия проблем при X6,показва,че лампичката на десния стоп е изгоряла,а стопа си работи.Отиваме миналата седмица на сервиз да видят какъв е проблема и ни казаха да не се притесняваме,че проблема е в софтуера :D :banghead: Ще проверя буксата и ще пиша..

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 29.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Лайт модул, заден десен стоп, грешка.

Мнение от nichevo » 15 Апр 2011, 10:13

При мен се оказаха крушките. Старите крушки светеха,но имаха като нагоряло /черно/ по стъклото. Смених всички и грешките изчезнаха. Да използвам и да попитам, някой да е срещал някъде диоди за предни габарити които да не дават грешка на модула, търсеният цвят е леко синеещо бяло :)


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: Лайт модул, заден десен стоп, грешка.

Мнение от milennyc » 16 Апр 2011, 18:50

Ти си сложи кви ти харесват после някой да ти пре чека за габарити на лайт модула :) :winky:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.12.2013
Местоположение: София
Мечтае да кара: самолет

Re: Лайт модул, заден десен стоп, грешка.

Мнение от 123. » 30 Апр 2014, 18:40

SaRsEmA написа:Колега аз си мисля че проблема ти е във платката на която се слагат лампичките.Виж буксите как са моите преди два дена направиха този проблем докато можеби няколко месеца само ми светваше лампата и изгасваше....При мен съм я свързал директно към платката със обувка.
Изображение


И аз не се разминах. Буксата ми изглежда по съшия начин, но бе и сериозно клеясала. Диагноза: платката прави проблем=>подмяна на нея и буксата. Идеи колко струва тази платка в морга?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Лайт модул, заден десен стоп, грешка.

Мнение от oci » 03 Май 2014, 16:33

123. написа:
SaRsEmA написа:Колега аз си мисля че проблема ти е във платката на която се слагат лампичките.Виж буксите как са моите преди два дена направиха този проблем докато можеби няколко месеца само ми светваше лампата и изгасваше....При мен съм я свързал директно към платката със обувка.
Изображение


И аз не се разминах. Буксата ми изглежда по съшия начин, но бе и сериозно клеясала. Диагноза: платката прави проблем=>подмяна на нея и буксата. Идеи колко струва тази платка в морга?


запои директно масата на платката и ще си решиш проблема без да сменяш буксата, аз така съм оправил поне 20 коли с този проблем.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 27.12.2013
Местоположение: София
Мечтае да кара: самолет

Re: Лайт модул, заден десен стоп, грешка.

Мнение от 123. » 05 Май 2014, 15:53

Може и така да го направя - мерси
За информация(в автоморга Изгрев и в още една звънях): приблизително 20лв платка стоп

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Лайт модул, заден десен стоп, грешка.

Мнение от oci » 06 Май 2014, 0:06

123. написа:Може и така да го направя - мерси
За информация(в автоморга Изгрев и в още една звънях): приблизително 20лв платка стоп


Да ама ще ти трябва с буксата иначе как ще я направи с тази нагорялата, или там ще слагаш нови клемички :?:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Лайт модул, заден десен стоп, грешка.

Мнение от gromovich » 06 Май 2014, 5:28

Въпросната букса (пластмасата) се продава отделно. По спомен 4-5 лева беше в Дару кар. След това се вадят клемичките от старата и се пренареждат в новата. Не се занимавайте да ходите по морги и да си губите времето в обикаляне

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.07.2018
Пол: Мъж

Re: Лайт модул, заден десен стоп, грешка.

Мнение от Джеронимо » 03 Сеп 2018, 21:45

Здравейте. При мен показваше грешка в ляв стоп. Два дни търсих причината и смених всички крушки. На края се ойаза, че е изгорял моста на левия стоп и фасунгата не прави добър контакт. Та така да споделя опит. Карам е61

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 13.06.2017
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: e46 316i
Мечтае да кара: ///М

Re: Лайт модул, заден десен стоп, грешка.

Мнение от milen_kisiov » 19 Фев 2019, 8:21

Малко да подновим темата. И при мен светваща грешка за десен стоп при палене, изгасваща и когато си поиска пак светва. При първо пускане на мигач - няколко бързи мигания и след това продължава нормално. След смяна на крушките си остана грешката. При оглед на масата в десния стоп - беше замърсена, но мисля, че я хванах навреме - не беше стопена. След почистването с контактен спрей и леко механично всичко е ОК. Темата се оказа полезна и за мен. :yes: :yes: :yes: :bchug:

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook