Купуване на кола от Германия

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Bavarcho » 03 Яну 2014, 18:20

jack52 написа:Как се оформят документите когато колата се превозва с платформа? Доколкото знам не е необходимо да се вадят транзитни номера. Има ли някакви по-особени положения?!


Взимаш документите и договора, и бегаш с двеста..
Гледаш колата да е отписана, ако не е и нямаш номерата в теб тук не може да се регистрира.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 11.12.2012

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от jack52 » 03 Яну 2014, 19:34

Bavarcho написа:Гледаш колата да е отписана, ако не е и нямаш номерата в теб тук не може да се регистрира.

Кои номера?! Оригиналните ли? А как да разбера дали колата е отписана?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 11.12.2012

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от jack52 » 04 Яну 2014, 17:51

Направих си труда да изчета темата отначало. Бях я чел преди време и съм я позабравил.
Като цяло стигам до извода, че човек трябва да мине по този път за да си изясни нещата за себе си. В тази връзка искам да предложа на колеги, които пътуват редовно с цел внос на автомобили - да ме вземат някой път със себе си. (Пишете на л.с.)
Например ако някой си търси партньор, за да докара повече от един автомобил, аз мога да му свърша тази услуга срещу символично заплащане(включващо пътните раходи). :arrow: От една страна ще видя как стават нещата, от друга ще ви бъда в услуга.

:driving:
Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Bavarcho » 04 Яну 2014, 18:22

Еми да, нейсните си номера, немските.
На талона си пише като е опписана! Пък и щом си отишъл да купуваш кола в немско е хубаво да поназнайваш поне малко език та питаш собственика.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 11.12.2012

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от jack52 » 04 Яну 2014, 20:25

С езиците се оправям що годе добре 8) Щеш немски - щеш английски, стига да се намерят кандидати :ok:
В началото на темата пишеше,че договора трябва да е на два езика, това правило още ли е в сила?!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от dir2cas » 02 Мар 2014, 12:02

Колеги да ви попитам аналогично ли седят нещата при закупуване на автомобил от Австрия?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от msi200 » 02 Мар 2014, 12:18

Не съм взимал оттам, но доколкото знам, транзитните номера са доста по-скъпи в Австрия.
I love the sound of V8 in the morning...

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madpetio » 02 Мар 2014, 13:26

Отдавна не съм писал в тази тема,а я следа с огромно удоволствие ;)

За Австрия : номерата са доста скъпи там,аз преди две години питах 280Евро е само застраховката към тях това за Мерцедес Е клас.
от там номера вадят само хора купуващи камиони и автобуси,за леките коли само мангалите се набутват за номера та да си я докарат на ход и да се фалят в малата :mhihi: Ако стигнат до малата де :mhihi: Доста са ме спирали по пътищата да търсят помощ... Защото се купуват предимно евтини автомобили.
За това повечето търговци едри /аз съм доста дребен в сравнение с такива които познавам/ там ходят само купуват и после пращат автовоз да им ги прекара. Дребните като мен си ги прекарваме сами на платформи и т.н. но не на ход.

За договора: Ако автомобилът го купуваш от голям сервиз или представителство /австрийци/ те задължително ти издават ДОГОВОР! И дори искат да ти снимат личната карта или паспорта за да имат доказателство на кой са я продали тази кола. Защото има доста търгаши които купуват наред и после "забравят" да си ги приберат. :oops:
Той е на немски и само той ти трябва никакъв друг договор не ти трябва!
Трябват ти и оригиналните документи Типеншайн /една книжка/ и два жълти малки талона картонени! Това са за Австрия. От Германия изглеждат по друг начин.

Към колегата за партньора дори и повече от един автомобил да купя,аз не ги карам на ход. Скъпо ми е да купувам номера.
Но мога да те взема с мен на екскурзия,но е малко хард изпълнение и малко оцеляване на предела.
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от dir2cas » 02 Мар 2014, 16:16

Благодаря много @madpetio за изчерпателната информация. В момента съм в процес на търсене на кола от Австия или Германия, но разчитам на обяви в autoscout24.com или mobile.de и предварително набелязване получаване на информация от собственика. Това си е нож с 2 остриета де и има мн голяма възможност да си мислиш, че си намерил кола и поуредил нещата и в същото време да се върнеш с подвита опашка....

За екскурзията, може пък да станеме 3-ма ако имам конкретна(и) кола(и) за които бих се разходил.... ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от dir2cas » 24 Мар 2014, 18:05

Колеги имам следното питане. Чух, че може да се вземат транзитни номера от тукашния КАТ, както и тук да се направи застраховката и да се вземе зелена карта и всички тия неща да си ги носиш с тебе, за да си докараш колата, като така си спестиш известна сума за същите услуги в Германия. Естествено говорим в случаите, когато човек отива да вземе конкретен автомобил.

Веоятно съм все още незапознат, ама има ли такова нещо въобще и заслужава ли си?

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Bavarcho » 25 Мар 2014, 7:41

грешно си чул..
Изображение

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madpetio » 27 Мар 2014, 17:48

Нека иде ве :mhihi: :mhihi: :mhihi:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей


Аватар
Мнения: 627
Регистриран на: 4.03.2005
Местоположение: София-Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E90 330xd
Детайли за колата: Черен фолиран седан.

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от body » 12 Май 2014, 21:00

Нека иде.Със сигурност ще му излезе скъпо.Ще му остане само да се хвали с "Аз съм си я докарал от Германия".И вечно негова."На мен ми е легнала....""' И такива лафове. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 7.12.2009
Пол: Мъж
Кара: е36 325tds,e39 520d,Alpina D10
Мечтае да кара: Alpina D5

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от TERLIKA » 12 Юни 2014, 14:27

айде и аз да драсна нещо алпината си я избирах по немското мобиле дадах 120 евра на човек със бус които пътува из европа и човека ме изтърси на адреса(най ефтиния вариант за пътуване) минуса е че колите обикновено нямат номера и няма как да ги покара човек,в моя случай колата имаше пресен тув и като добавим думата на немеца(не е от мустакатите немци което е мнооого вайно) беше достатъчно за мене естествено след кратък оглед си стиснахме ръцете.тва беше неделя ,50 евра за хотел и във понеделник под ръка със него в немското кат и после кфз за номера(задълително червени !) после отидохме закачихме номерата на алпината и обратно в немското кат да прегледат вин а вс беше наред залепиха ми червените лепенки и сопата в гърба към бг....колкото до пътя купувайте си винетки да няма неприятни изненади и един съвет не е много здравословно да ви застигне тъмното в скапаната румъния
колкото до кинтите сметката излезе 600 евра в които включвам 120 те за пътуването до немско :wave:
1981 – Немското списание “ Auto, Motor und Sport” ораганизира заедно с Shell маратон, целящ изминаването на максимален брой километри с колкото се може по-малко гориво. 3-литровия автомобил все още не е актуалена тема, но БМВ 318i Alpina побеждава в своя клас с разход от 2,672 литра на 100 километра.


Аватар
Мнения: 627
Регистриран на: 4.03.2005
Местоположение: София-Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E90 330xd
Детайли за колата: Черен фолиран седан.

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от body » 29 Юни 2014, 23:29

Е струваше ли си?

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook