Дъждовна вода в купето отпред ..?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: София
Кара: E30М52B28
Мечтае да кара: Ty-154

Дъждовна вода в купето отпред ..?

Мнение от DynoDigital » 03 Мар 2014, 15:47

Здравейте,

Днес установих че имам локва вода при пасажерските крака. Вчера се скъса да вали.. Колата не е карана от няколко дни и прозорците бяха добре затворени.. Възможно ли е някой от каналите за отичане на вода да е запушен и да пълни в купето ?? Дайте насоки ? Къде може да са тези канали ..? Гледах отдолу, всички тапи на легените са си по местата.. Нямам дупки на легените, скоро свалях калници и всичко беше шест ..

Благодаря предварително !

Дино
(00==ОО==00)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Дъждовна вода в купето отпред ..?

Мнение от v_p_m » 03 Мар 2014, 16:32

Провери дали по колоната между панорамния и страничния прозорец има влага , мен така ми течеше от шибидаха накойто в 4-те края има маркучи и единия се беше извадил

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: София
Кара: E30М52B28
Мечтае да кара: Ty-154

Re: Дъждовна вода в купето отпред ..?

Мнение от DynoDigital » 03 Мар 2014, 18:32

Аз нямам шибедах.. чудя се дали няма някъкъв канал за оттичане под пластмацата на чистачките ? По друг начин не се сещам как може да влезне водица..?
(00==ОО==00)

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 14.06.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 320i 1992г.
Мечтае да кара: 765 Li

Re: Дъждовна вода в купето отпред ..?

Мнение от Chernogorov » 03 Мар 2014, 20:54

Колега и при мен беше така.Оказа се единия отводнител на шибидаха те са от 2 и се намират преден ляв и десен ъгъл.При мен се стичаше по тавана колонката и точно зад жабката течеше.Доста време ми отне до като го намеря от къде идва проблема.Дано да го намериш по-бързо и пиши какво си направил после.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: София
Кара: E30М52B28
Мечтае да кара: Ty-154

Re: Дъждовна вода в купето отпред ..?

Мнение от DynoDigital » 03 Мар 2014, 21:36

Да, това с каналите го имаше като проблем още при е30.. Но за съжаление аз нямам шибедах и не мога да разбера от къде идва тая вода. Знам че има също така отводнителен канал, който събира водата от покрива, тя минава по едно гумено уплутнение което влиза между вратата и предния калник, така че водицата излиза някъде от долу при носача.. ?? Възможно ли е да влиза водица през дупките на боловете на носача ?

Дино
(00==ОО==00)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 11.08.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: e36 320i

Re: Дъждовна вода в купето отпред ..?

Мнение от bimer » 04 Мар 2014, 21:46

DynoDigital написа:Аз нямам шибедах.. чудя се дали няма някъкъв канал за оттичане под пластмацата на чистачките ? По друг начин не се сещам как може да влезне водица..?

от там ти е проблема.огледай в двигателният отсек за 2 сплескани маркуча в долният край и ги отпуши.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: София
Кара: E30М52B28
Мечтае да кара: Ty-154

Re: Дъждовна вода в купето отпред ..?

Мнение от DynoDigital » 04 Мар 2014, 21:55

bimer написа:
DynoDigital написа:Аз нямам шибедах.. чудя се дали няма някъкъв канал за оттичане под пластмацата на чистачките ? По друг начин не се сещам как може да влезне водица..?

от там ти е проблема.огледай в двигателният отсек за 2 сплескани маркуча в долният край и ги отпуши.


Имаш предвид, тези Г образните, които са под вентилатора за купето ли ? Ако да те са ОК.. Чудя се дали няма и някъде нещо подобно по надолу.. или зад калника ..?
(00==ОО==00)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2073
Регистриран на: 6.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 600 коня с умивна на лицето
Мечтае да кара: всичко бързо на четири гуми
Детайли за колата: Garrett 3582

Re: Дъждовна вода в купето отпред ..?

Мнение от Smoocki » 05 Мар 2014, 7:48

Дали не ти влиза покрай уплътнението на прозореца ,някъде да има пролука ако не е оригиналният ?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: София
Кара: E30М52B28
Мечтае да кара: Ty-154

Re: Дъждовна вода в купето отпред ..?

Мнение от DynoDigital » 05 Мар 2014, 9:15

Smoocki написа:Дали не ти влиза покрай уплътнението на прозореца ,някъде да има пролука ако не е оригиналният ?


Всичко е оригинално ? Гледах сухо е там.. ?? :banghead:
(00==ОО==00)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Дъждовна вода в купето отпред ..?

Мнение от krasi2bmw » 05 Мар 2014, 11:11

bimer написа:
DynoDigital написа:Аз нямам шибедах.. чудя се дали няма някъкъв канал за оттичане под пластмацата на чистачките ? По друг начин не се сещам как може да влезне водица..?

от там ти е проблема.огледай в двигателният отсек за 2 сплескани маркуча в долният край и ги отпуши.

+1 само от там е обикновенно се запушват / листа , боклуци кал и тем подобни / почисти ги и виж тогава дали ше има проблем :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 11.08.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: e36 320i

Re: Дъждовна вода в купето отпред ..?

Мнение от bimer » 06 Мар 2014, 15:10

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=41&fg=10
номер 5 ти трябва да намериш,намират се зад двигателя от лявата и дясната стана по един има,този от шофьорската страна е близко до клапана на парното и е по-неудобен за почистване.ако си с м50/52 малко трудно се виждат.както и колегата е написал се запушват и става мазало.водата не може да се отича и влиза вътре,най често в краката на шофьора.дори и да не са запушени те съветвам ако не си махал кората под чистачките да я махнеш и да почистиш.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: София
Кара: E30М52B28
Мечтае да кара: Ty-154

Re: Дъждовна вода в купето отпред ..?

Мнение от DynoDigital » 06 Мар 2014, 22:55

:yes:

Тази Събота и Неделя ще ракостя всичко и съм си приготвил и една мощна прахосмукачка.. Дано да е там проблема.. Благодаря на всички, които се включиха в темата.

Сега трябва да разбера как да сваля лайсните на праговете без да ги счупя, така че да мога да повдигна и да подсуша легените, че иначе ще е смрад, пот и мазало...

bimer написа:http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF11&mospid=47427&btnr=41_0936&hg=41&fg=10
номер 5 ти трябва да намериш,намират се зад двигателя от лявата и дясната стана по един има,този от шофьорската страна е близко до клапана на парното и е по-неудобен за почистване.ако си с м50/52 малко трудно се виждат.както и колегата е написал се запушват и става мазало.водата не може да се отича и влиза вътре,най често в краката на шофьора.дори и да не са запушени те съветвам ако не си махал кората под чистачките да я махнеш и да почистиш.
(00==ОО==00)

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 13.07.2010
Местоположение: Гр. Свищов/В. Търново
Пол: Мъж
Кара: E34 520i
Мечтае да кара: BMW M Power

Re: Дъждовна вода в купето отпред ..?

Мнение от BMW 645ci » 07 Мар 2014, 19:32

Колеги, ако следвам моята си логика, то когато Г-образните маркучи се запушат, пространството започва да се пълни с вода и в един момент прелива в купето. Въпросът е от къде прелива в купето и може ли това място да се запуши, за да не влиза вода. :dunno:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: София
Кара: E30М52B28
Мечтае да кара: Ty-154

Re: Дъждовна вода в купето отпред ..?

Мнение от DynoDigital » 08 Мар 2014, 12:02

BMW 645ci написа:Колеги, ако следвам моята си логика, то когато Г-образните маркучи се запушат, пространството започва да се пълни с вода и в един момент прелива в купето. Въпросът е от къде прелива в купето и може ли това място да се запуши, за да не влиза вода. :dunno:


Има много места, като изходите на радиатора на парното, входове към купето на кабели, жило за газ, спирачки и тн...
(00==ОО==00)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Дъждовна вода в купето отпред ..?

Мнение от ares2 » 08 Мар 2014, 16:21

провери си наистина г образните. те се запушват много лесно и забират вода там в този отсег
Изображение

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook