Какво става понякога със сътезателите по софийските улици

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 756
Регистриран на: 11.11.2004
Местоположение: София

Какво става понякога със сътезателите по софийските улици

Мнение от kam_tod » 03 Окт 2006, 10:19

Онзи ден си карам съвсем лежерно от Невски надолу към Народното събрание, с цел на "Цар Освободител" да направя ляв завой, за да се включа в Цариградско. И докато си карам по павенцата и почват да ми се разпадат пломбичките (ебати окачването!), някакъв състезател с жълто мисля, че беше, рено клио, започва още зад мен някакъв невероятен слалом, ха наляво, ха надясно, засича, хората му свиркат, но той не ебава, а напротив - продължава с още по-голямо настървение да криволичи между двете колони и накрая заема някаква неопределена позиция по средата, като не е ясно наляво ли ще завива, напред ли ще кара, надясно ли, никой не знае...
В същия момент, когато нашият Фитипалди вече няма къде да се бута и е спрял, от дясната му страна спира едно голфче единичка. Аз в този момент се намирам отзад и в ляво на Фитипалди и се прозявам отегчено. От голфчето слиза възпълен чичко на средна възраст, с катинарче, карирана ризка и износено сакенце. Бавно и спокойно затваря вратата на голфчето и със спокойно изражение отваря вратата на реното. "Тия се познават" мисля си аз, но в този момент, чичкото полага лявото си колянце на дясната седалка на реното, гъзът му стърчи навън, с дясната ръка се е облегнал на таблото, а с лявата прави едни специфични резки движения с отворена длан, в следствие на които главата на Фитипалди ритмично се отклонява встрани и наляво и се среща я с лявото стъкло, я с централната колона между двете врати. след 5-6 такива възвратно постъпателни движения, без съмнение придружени със съответните съвети в устен вариант, чичкото излиза бавно, тежко и достолепно от реното и спокойно си влиза обратно в голфчето. Ченгето на кръстовището дава знак за тръгване, Фитипалди се опитва да излезе от реното, но му е трудно защото е спрял твърде близо до стоящата от лявата му страна кола, въпреки това с неистови усилия успява да измъкне измъченото си и немощно тяло извън реното (оказва се, че фитипалди е смугъл младеж, с все още рехава физика) и отива при голфчето като започва да размахва ръце настрани и назад, досущ като рапър във фолк клип. Чичкото му отвръща с някакви презрителни гримаси и голфчето леко потегля, при което Фитипалди се хваща за отворения прозорец и явно нещо го удря на големи молби. След една-две секунди започват да се чуват клаксони, защото се задръства движението, след което от голфчето изпада някакъв предмет. Фитипалди се навежда бързо, взима го и хуква с облекчено изражение към реното. Оказва се, че това са ключовете за колата...
Потеглям, завивам наляво и оставям поредния абсурд по софийските улици далеч зад мен.
Тунинго мъ кефи и изпълва душата ми с тиха радост, умиление и неизкореним апломб!
Разработва се нов форум! www.bimmer-bg.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 308
Регистриран на: 11.07.2006
Местоположение: София

Мнение от Lila_Angel » 03 Окт 2006, 10:35

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
рядко ме радват голфаджиите, но този определено заслужава уважение :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 25.07.2006

Мнение от alextbg » 03 Окт 2006, 10:53

Евала, чичкото!!! :D :D :D
И на мен е взело да ми писва вече от състезатели с пичевъшки със стопове Хела :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 24.04.2006

Мнение от clikk » 03 Окт 2006, 11:32

:mhihi: въпреки очевидната незконосъобразност на предприетите от чичкото действия, подкрепям го изцяло, щото и на мен ми се иска, поне по веднъж на ден, да слезна на някой светофар и ............................... :uups: да взема ключовете на някой "шампион" :twisted:
а сега, де?

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1441
Регистриран на: 28.01.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2005 E61 525d
Мечтае да кара: просто да кара...
Детайли за колата: <3

Мнение от |`oTuH » 03 Окт 2006, 11:41

О БОЖЕ МОЙ...
4 8 15 16 23 42

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 03 Окт 2006, 11:44

за това винаги се пътува със заключени врати :idea:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Мнение от vld » 03 Окт 2006, 12:02

[steeN] написа:за това винаги се пътува със заключени врати :idea:

Tака има опасност да правиш врата или да сменяш джам :mhihi:
А по темата браво на чичката все по често се случват такива работи май :!:
Изображение

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Мнение от Alex 320i Cabrio » 03 Окт 2006, 12:10

Напълни ми душата... Както Ати веднъж беше казал - Голфовете не са това което бяха... :mhihi: Тука е същото... Всеки път искам да бия някой по-зелен събрат с Количка за пазаруване в супермаркета със Лексус-стил задни стопове... :help:
Power is Nothing Without Insanity

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 30.04.2005
Местоположение: София сити

Мнение от Dealer » 03 Окт 2006, 12:31

ХАахахахааха е така не се бях смял отдавна.....хубава история но и разказана добре.
не бе не съм пил...само една бира

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 03 Окт 2006, 14:02

vld написа:
[steeN] написа:за това винаги се пътува със заключени врати :idea:

Tака има опасност да правиш врата или да сменяш джам :mhihi:
А по темата браво на чичката все по често се случват такива работи май :!:


не знам, опита ми говори друго ;). по тази логика, оставяш ли си вратата на колата вечер отворена, щото иначе ще правиш стъкло или врата?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2184
Регистриран на: 7.08.2006
Местоположение: София / ghetto+
Пол: Мъж
Кара: m52 e36
Мечтае да кара: е38 ;)
Детайли за колата: е36

Re: Какво става понякога със сътезателите по софийските улиц

Мнение от t0sh » 03 Окт 2006, 15:40

kam_tod написа:...


:mhihi:
:yes: :yes: :yes:

p.s. it wasn't me

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 649
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: Европа
Кара: Е91 325i N53

Мнение от Georgieff » 03 Окт 2006, 15:52

Въпреки че не е правилно да се действа по този начин, подкрепям чичката. Някои хора възприемат само по този начин.
Току-що прочетох следната статия. Един цитат точно по въпроса:
Париж. Пешеходна пътека на булевард "Клеменсо". Автомобилният поток спира на червено, но едно пежо е застъпило с не повече от 50 см зебрата. Пешеходец застава до десния калник на нарушителя и вперва в него възмутен поглед. Водачът дава заден ход и застава зад стоп линията. Пешеходецът продължава напред.

София. Кръстовището пред Софийския университет. Джип изпреварва от дясно устроилите се за ляв завой автомобили, пресича непрекъснатата линия и се нарежда най-отпред за ляв завой като окупира цялата пешеходна пътека. Пешеходците чинно го заобикалят. Правя му знак, че не там му е мястото. Младият мъж сваля стъклото, следва псувня и закана: "Ей, боклук, ще сляза да ти избия зъбите". В Париж все пак има повече автомобили отколкото в София, но никой не дръзва да кара по отделената с жълта непрекъсната линия полоса, предназначена изключително и само за автобусите на градския транспорт. Поради което те се движат по желязно разписание. Защото логиката на европееца е следната: не може аз, та дори да возя с мене още 4 души, да възпрепятствам движението на автобус, който превозва 50 души.

Прави са хората, че няма да станем част от Европа на 01.01.2007.
Touring & windsurf club

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 23.03.2006

Мнение от e39-fan » 03 Окт 2006, 15:53

[steeN] написа:за това винаги се пътува със заключени врати :idea:


Поуката е друга ... ;)

Ето затова през деня рейсърските шофьорски книжки си ги оставяме в къщи ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 03 Окт 2006, 16:01

Всеки се прави на рейсър

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 12.04.2006
Местоположение: Пловдив

Мнение от DJJonny » 03 Окт 2006, 16:14

За такива имам един 9мм затъкнат в колана.
Не че се правя на Шумахер но понякой път без да съм направил нищо хората решават да се заяждат с мен. Сигурно е заради колата :uups:

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook