Steroid-X Drift Car

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: на Софията
Пол: Мъж
Кара: e46 328ti
Мечтае да кара: лястовица с рамка

Steroid-X Drift Car

Мнение от Skip_209 » 25 Ное 2012, 15:19

Тази тема ще е продължение на старата
viewtopic.php?f=34&t=296280

накратко колата я внесох от Англия,обърнах волана и са инсталирани следните неща в нея
окачване - coilover XYZ - super sport
rear camber kit на D2
естествено полиуретан навсякъде
клапан за регулиране на спирачното усилие на задния мост - Wilwood
Хидравлична ръчна с Wilwood помпа
седалка Sparco sprint
4 точков колан Sparco
спирачни маркучи с метална оплетка

в тази тема мисля да покажа развитието на колата за следващия сезон,или по точно смяна на мотора с М60Б40

Изображение

двигателя е при мен вече,беше на е38 автоматик и съм в процес на търсене на маховик,кутия мисля да позвам старата от М54-то като и сменя камбаната.

Проблема засега ми е,че съм си взел калпав мотор и ще трябва да му сваля главите защото имам съмнение за крив клапан или нещо подобно.

след като свърша с мотора замислям да се заема серизно с олекотяване на купето,защото ми се струва доста тежко.Мисля да изработя врати,калници и капаци от стъклопласт,но това по натам.
www.Steroid-X.com
0887 474 880

Автосервиз SDP
Sofia DRIFT port
гр. София ул. акад. Дмитрий Лихачов 33

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: на Софията
Пол: Мъж
Кара: e46 328ti
Мечтае да кара: лястовица с рамка

Re: Steroid-X Drift Car

Мнение от Skip_209 » 23 Апр 2013, 10:15

здравейте,на всички.
не съм писал от доста време,то нямаше и какво. М60-та остава за по нататък,тази година колата ще се кара в STREET класа на SUPER DRIFT SERIES,тази събота и неделя беше първия кръг,за моя голяма радост взех първо място

Изображение

тези дни ще понапиша и кача снимки какво съм правил по колата зимата освен,че и върнах салона
www.Steroid-X.com
0887 474 880

Автосервиз SDP
Sofia DRIFT port
гр. София ул. акад. Дмитрий Лихачов 33

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: на Софията
Пол: Мъж
Кара: e46 328ti
Мечтае да кара: лястовица с рамка

Re: Steroid-X Drift Car

Мнение от Skip_209 » 19 Сеп 2013, 11:48

след мнооого дълго търсене намерих маховик със съединител,скоростна кутия - 5ск,готови лапи и генерация която не знам дали ще ми свърши някаква работа изобщо,та след края на сезона се почва дългоочаквания от мен филм с новия мотор

остава едно състезание във Варна за което съм на кантар дали да ходя,но пък съм на 1-во място във временното класиране,а в последните 2 състезания не се представих добре,и на двете отпадах на осмина финал

Изображение
www.Steroid-X.com
0887 474 880

Автосервиз SDP
Sofia DRIFT port
гр. София ул. акад. Дмитрий Лихачов 33

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Steroid-X Drift Car

Мнение от Kroki » 19 Сеп 2013, 18:35

Айде, че чакаме Е46 в В8 :twisted:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Steroid-X Drift Car

Мнение от BULL3T » 21 Сеп 2013, 11:31

Ще почакате,кифльото се лигави... Чакаме го всички да видим кога ще го боде тва в8... Вече има всички налични части...
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: на Софията
Пол: Мъж
Кара: e46 328ti
Мечтае да кара: лястовица с рамка

Re: Steroid-X Drift Car

Мнение от Skip_209 » 21 Сеп 2013, 19:18

Стефане,голямото чудене за Варна е точно защото искам да почна работа по новия мотор,а именно парите които ще заминат за това състезания са горе долу колкото да отворя мотора и да му оправя главите,но отивам де,запазил съм си място на камиона.
www.Steroid-X.com
0887 474 880

Автосервиз SDP
Sofia DRIFT port
гр. София ул. акад. Дмитрий Лихачов 33

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: на Софията
Пол: Мъж
Кара: e46 328ti
Мечтае да кара: лястовица с рамка

Re: Steroid-X Drift Car

Мнение от Skip_209 » 12 Окт 2013, 20:11

искам някой да каже мнение за това чудо украинско


http://www.drive2.ru/cars/bmw/3_series/ ... al/480748/

http://www.drive2.ru/cars/bmw/3_series/ ... al/540477/
www.Steroid-X.com
0887 474 880

Автосервиз SDP
Sofia DRIFT port
гр. София ул. акад. Дмитрий Лихачов 33

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: на Софията
Пол: Мъж
Кара: e46 328ti
Мечтае да кара: лястовица с рамка

Re: Steroid-X Drift Car

Мнение от Skip_209 » 08 Дек 2013, 20:22

:paranoid:
Изображение
www.Steroid-X.com
0887 474 880

Автосервиз SDP
Sofia DRIFT port
гр. София ул. акад. Дмитрий Лихачов 33

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Steroid-X Drift Car

Мнение от Bavarcho » 12 Дек 2013, 18:14

малко за стимул какво те очаква :mrgreen: https://www.facebook.com/autoservis.bmw ... 879&type=3
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 5.05.2002
Местоположение: Плевен

Re: Steroid-X Drift Car

Мнение от biko » 12 Дек 2013, 23:09

какво го чака само единствено заиграване с картера или моста зависи от нервите които има друго за заигравка няма то и на спирачките лек се намери 8)
само най-добрите умират млади

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: Steroid-X Drift Car

Мнение от REMUS » 16 Дек 2013, 15:14

biko написа:какво го чака само единствено заиграване с картера или моста зависи от нервите които има друго за заигравка няма то и на спирачките лек се намери 8)

Заигравка ли? Цял сериал си е, но с желание ще стане :winky:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 24.10.2005
Местоположение: софия Гео Милев , Люлин

Re: Steroid-X Drift Car

Мнение от street_force » 16 Дек 2013, 17:38

REMUS написа:
biko написа:какво го чака само единствено заиграване с картера или моста зависи от нервите които има друго за заигравка няма то и на спирачките лек се намери 8)

Заигравка ли? Цял сериал си е, но с желание ще стане :winky:



е ти добре си го измислил :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 5.05.2002
Местоположение: Плевен

Re: Steroid-X Drift Car

Мнение от biko » 19 Дек 2013, 23:41

що бе ремусе ако резне и го вкара навътре май е по малък филм иначе съм виждал по състезания коли с монтиран V8 без преправяне на картера жалка история за мене по лесният начин за монтаж е навътре в купето или най лесният и безболезен начин както на Булес Е36цата рязане на картера и магия :lol: там поне се вижда че работи този варянт
само най-добрите умират млади

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: Steroid-X Drift Car

Мнение от REMUS » 20 Дек 2013, 8:34

biko написа:що бе ремусе ако резне и го вкара навътре май е по малък филм иначе съм виждал по състезания коли с монтиран V8 без преправяне на картера жалка история за мене по лесният начин за монтаж е навътре в купето или най лесният и безболезен начин както на Булес Е36цата рязане на картера и магия :lol: там поне се вижда че работи този варянт

Това резне и вкара навътре звучи сууупер лесно, обаче като се замислиш колко периферия повлича след себеси. Педали, седалки, кормилен прът, чистачки, парно. Отделно за да прескочи моста с преден картер трябва бая да резне и да сяда после на задната седалка. Не че при изместване на картера отзад е по-малък филма, но поне не е чак толкова голям като при местенето на целия мотор назад. Незнам как е направена тази на Булес, но ако е тази от линковете по-горе с прерязаната помпа, не мисля че ще позволи монтирането на мотора достатъчно назад. Най-лесния вариант е да се използва картер и помпа от Алпина, но пък е и най-скъпия. Това с монтирването на мотора с преден картер над предния мост тотално го изключвам.
Затова аз избрах замяна на маслената помпа със задна от N62 и изработване на нов картер. Имаше вариант да се ползва картера от N62, както е при Алекс, но формата му е доста неподходяща и мотора често остава без масло а и аз първоначално започнах на преправям картера, за да сложа мотора в Несан Патрол и там широкия картер на N62 щеше да пречи на предния кардан. Затова реших да го изработим наново. Съвета ми е да не се занимавате с преправяне на оригиналния картер, освен ако нямате някой супер сигурен заварчик, който да го завари вез да го деформира, защото няма никаква възможност за шлайфане.
Ако има въпроси с удоволствие мога да помагам с каквото мога.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 5.05.2002
Местоположение: Плевен

Re: Steroid-X Drift Car

Мнение от biko » 20 Дек 2013, 23:22

REMUS написа:
biko написа:що бе ремусе ако резне и го вкара навътре май е по малък филм иначе съм виждал по състезания коли с монтиран V8 без преправяне на картера жалка история за мене по лесният начин за монтаж е навътре в купето или най лесният и безболезен начин както на Булес Е36цата рязане на картера и магия :lol: там поне се вижда че работи този варянт

Това резне и вкара навътре звучи сууупер лесно, обаче като се замислиш колко периферия повлича след себеси. Педали, седалки, кормилен прът, чистачки, парно. Отделно за да прескочи моста с преден картер трябва бая да резне и да сяда после на задната седалка. Не че при изместване на картера отзад е по-малък филма, но поне не е чак толкова голям като при местенето на целия мотор назад. Незнам как е направена тази на Булес, но ако е тази от линковете по-горе с прерязаната помпа, не мисля че ще позволи монтирането на мотора достатъчно назад. Най-лесния вариант е да се използва картер и помпа от Алпина, но пък е и най-скъпия. Това с монтирването на мотора с преден картер над предния мост тотално го изключвам.
Затова аз избрах замяна на маслената помпа със задна от N62 и изработване на нов картер. Имаше вариант да се ползва картера от N62, както е при Алекс, но формата му е доста неподходяща и мотора често остава без масло а и аз първоначално започнах на преправям картера, за да сложа мотора в Несан Патрол и там широкия картер на N62 щеше да пречи на предния кардан. Затова реших да го изработим наново. Съвета ми е да не се занимавате с преправяне на оригиналния картер, освен ако нямате някой супер сигурен заварчик, който да го завари вез да го деформира, защото няма никаква възможност за шлайфане.
Ако има въпроси с удоволствие мога да помагам с каквото мога.

Изображение
Изображение
Този е шампион на франция и на кинга е мисля шампион за 2011 значи работи този варянт даже легнах под тази Е36ца Харвацка да го огледам по обстоино и човека ме гледаше така :shock: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
само най-добрите умират млади

Следваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook