Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.12.2012
Пол: Мъж

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от nikola_petrow » 18 Ное 2013, 21:29

Колеги и аз си мислех,че като си оставя колата на платен паркинг с денонощна охрана(нищо,че са дърти пенсионери) ще ме спаси ,но УВИ....... днес отивам да я взема и да изляза към центъра у гледам няма ги предните лайсни с парктрониците :) Намерих ги от едно момче за 200 лева датчици с лайсни сега само трябва да ги боядисам или да ги фолирам.Ако някой търси лайсни може да ми пише да ви дам номера на момчето има за преди и след фейса :) И както каза по горе някой да им окапят ръцете на тези тъпаци :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 18.06.2007
Кара: 745i

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от tonecca » 19 Ное 2013, 15:23

nikola_petrow написа:Колеги и аз си мислех,че като си оставя колата на платен паркинг с денонощна охрана(нищо,че са дърти пенсионери) ще ме спаси ,но УВИ....... днес отивам да я взема и да изляза към центъра у гледам няма ги предните лайсни с парктрониците :) Намерих ги от едно момче за 200 лева датчици с лайсни сега само трябва да ги боядисам или да ги фолирам.Ако някой търси лайсни може да ми пише да ви дам номера на момчето има за преди и след фейса :) И както каза по горе някой да им окапят ръцете на тези тъпаци :)



Това момче с толкова много лайсни и парктроници нещо ме съмнява..... Да не си позная моите?!Ч?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.12.2012
Пол: Мъж

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от nikola_petrow » 20 Ное 2013, 7:35

и аз като отидох при него питах за черни понеже колата ми е такъв цвят,но нямаше.Със сигурност има нещо,но какво да се прави не мога да карам без лайсни.Дано да изкарам по дълго с тях .А това че ги вземат и после ни ги продават си е напълно вярно,но като няма кой да ги опази

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от Пилев » 08 Дек 2013, 12:13

Аз си мисля дали не могат да се махнат изцяло лайсните, и да се направят с кит и датчиците да станат като на ф01, е60. Не знам дали няма да е много грозно.
Другия вариант датчиците да се преместят от долу на бронята и да се сложат обикновенни лайсни. Дали ще стане или ще почнат да отчитат грешно?

asasin18 написа:Аз лично си купих две туби силикон 3М 590 му е името, казаха ми че с него нямат мърдане, сега така или иначе си биядисвам колата, лепя ги и край гол да барат крадците


Колега залепи ли ги? От къде се купува този силикон и дали е достатъчно здрав. Огледалата също ли се лепят с него.

Реално мисля да пробвам с лепене, ако не стане с някой от горните варианти.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 30.01.2013
Кара: 750I

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от bull1980 » 09 Дек 2013, 0:06

това с лепенето го забравете. в квартала има един CL, но който вече трети път му разкачат всичко, а последните два пъти беше залепил всичко.
Това с китване на бронята ми хареса като идея. ако някой го направи да качи снимка да видим.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от Пилев » 09 Дек 2013, 14:17

Така е, ако имат доста време всичко е възможно. Целта е като си спреш колата някъде да не могат само да дръпнат и да заминат а да трябва да се постараят. През това време все някой може да ги види. Ако колата нощува от вън, спасение няма.

явно не само тук се крадат:
http://www.bmwland.co.uk/forums/viewtop ... 6&t=115361

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от Пилев » 20 Авг 2014, 21:11

Нека да уп-на малко темата.
Днес ми изчезнаха предните лайсни :bang: . Бяха залепени с силикон за стъкла, но като гледам не е помогнал. Махнати са си все едно го няма. Само няколко щипки са счупили.
Сега умувам или да сложа обикновени или да я направя бронята с кит. Дали и обикновените ще си заминат бързо бързо?
Реално мога да живея без парктроник, но може да помисля да си сложа датчиците по долу.
Бих махнал направо и задната но и тя е залепена и страничните и те. Таа може би за тях ще изчакам да се пробват пак.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 31.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW 730D / E65

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от Avatarest » 27 Окт 2014, 11:34

Здравейте колеги,

В събота ме домързя да оставя колата в паркинга, че е на 2 преки и я зарязах пред нас да спи. Голяма грешка:) Дайте някакви координати на някой джамбаз да си потърся сега лайсни с парктроници. И мисля да накрам бояджията после да сложи едно 10-15 винта с малко китче.
Life is like a roller coaster.
It has ups and downs.
But it`s your choice to scream or enjoy the ride!

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 14.05.2009
Пол: Мъж
Кара: Е65 745i

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от ravina » 11 Дек 2015, 15:30

Колеги някой справи ли се с винта и ако да - как изглежда ?

Снощи и моите лайснички хванаха пътя :banghead: че и пръскалките за фаровете отскубаха гадовете. За това имам и няколко въпроса:

1. Да кажем, ще си намеря лайсни и сензорите но буксите от къде намирате :cry:
2. Същото така ако някой е решил проблема с перманентното закрепване на лайсната би било добре да сподели.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 2.12.2012
Пол: Мъж

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от snobar4eto » 29 Мар 2019, 18:09

Малко да изтупаме темата от прахта. Ако ви ги откраднат купете си лайсни запълнени или си запълнете вашите а датчиците ги преместете доло на самата броня където са били вашите 5 см по надоло. За целта сваляте бронята разкачате държачите на датчиците от лайсните където са били и някой читав пластмасаджия ви разпробива 4-ри дупки и ви закрепя държача с датчика. После за да ви ги вземат трябва да ви свалят цялата броня!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Опазване на лайсни и стъкла на огледалата?

Мнение от ares2 » 14 Юни 2019, 11:21

това е добра идея от горния пост.
измислил съм нещо за моделите с фабрична аларма.
вземат се два ключа от аларма за предния капак. има ги на всеки модел ссъс заводска аларма, дори Е46/39/38/53 и тн. поставят се на място онособено за тях под лайстната и съответно тя ги натиска при монтажа. прекъсвача е се свързва към останалото от системата на алармата, съответно маса и от другата страна към дадения кабел за това ( има го под преден капак за най лесно)
когато някой ви махне лайстната това ще се разпищи веднага. ако сте близо слизате и му чупите крайниците :mrgreen:
Изображение

Предишна

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook