500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утре...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от bum_bum » 22 Окт 2013, 12:45

madpetio написа:2000лв трябва да е глобата ,а ако не си я платиш в срок - конфискация на МПС тая сган само така ще влезе у ред :yes:
Много си обичаме беззаконието,но няма как ще трябва да посвикваме...
Сега трябва и доста камери по провинцията да се сложат,че там мургавите джигити са като в космоса :mhihi:


Аз съм "за" ама след като минималната заплата е около 300лв, а глобата за преминаване на червено ще е близо 7 пъти отгоре предлагам и като вляза в дупка и си съдера гуменетката общината да ми изплати да речем 1500лв за една седемнайска.

Хубаво е като ще има наказания за виновни действия или бездействия то те да бъдат реципрочни и двупосочни. :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от dan-dam » 22 Окт 2013, 13:23

Ама малко е неясно това "Да шофира с над 90 км в час и по магистрален път" .
Ако е така като го разбирам аз е най-голямата простотия от всичко това. За мен такава скорост на магистралата е опасна. Да кажем, че някой си кара с позволените 140 км в дясна лента и застига спазващ ограничението младеж. Ама тея 50км/ч са си сериозна разлика и като знам колко шофьори на пътя не си гледат в огледалата и не преценяват реално разстоянието до колата пред тях и в резултат на това в последния момент завиват рязко в лявата лента (а обикновено там са колите движещи се над ограничението с около 160-170) не ми се мисли какво ще става. :confused:
А ако не съм разбрал правилно то значи засяга само движението по скоростните пътища. И как ще се контролира? Тоя кара със 110, я да го снимаме или да го спрем па да видим дали не е млад шофьор... Заеби.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от Bogat-Beden » 22 Окт 2013, 15:06

daddy_ написа:. За мен такава скорост на магистралата е опасна. Да кажем, че някой си кара с позволените 140 км в дясна лента и застига спазващ ограничението младеж. Ама тея 50км/ч са си сериозна разлика и като знам колко шофьори на пътя не си гледат в огледалата и не преценяват реално разстоянието до колата пред тях и в резултат на това в последния момент завиват рязко в лявата лента (а обикновено там са колите движещи се над ограничението с около 160-170) не ми се мисли какво ще става. :confused:.

със минимум 140 ли да се движат всички по магистрала?
той ако няма да гледа в огледалата и се изнася рязко вляво и със 10 км по-малка скорост от тази на застигащия го с "нормалната" :kuku: 160-70 ,дали няма да стане пак същия шнур :dunno:
праскайте поне с 200 по нашите слънчеви магистрали, БМВ то макар и набор на Лили Иванова си е БМВ :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Окт 2013, 15:19

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от ylaine » 22 Окт 2013, 16:17

Аз пък предлагам друго - в Пловдив, който направи ляв завой на зелено (на някое от големите кръстовища в пиковите часове), да му дадат не 500, ами 50 000. Щото тва е все едно да спечелиш от тотото. Който е от Пловдив знае за какво става въпрос и колко от кръстовищата са с регулиран ляв. Като добавим и това, че колите направо навлизат на току що светнало червено и излизат от кръстовището на 2-3-4 сек червено, познайте чакащите за ляв на колко секунди червено минават. Или може би трябва да изчакат около час да поотмине трафика и тогава :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от dan-dam » 22 Окт 2013, 17:21

Bogat-Beden написа:със минимум 140 ли да се движат всички по магистрала?
той ако няма да гледа в огледалата и се изнася рязко вляво и със 10 км по-малка скорост от тази на застигащия го с "нормалната" :kuku: 160-70 ,дали няма да стане пак същия шнур :dunno:
праскайте поне с 200 по нашите слънчеви магистрали, БМВ то макар и набор на Лили Иванова си е БМВ :yes:

Или не ме разбра или не знам... Просто имам предвид, че е опасна тази скорост. Не знам къде видя да съм написал 160-170 за "нормална" скорост. 120-130 за мен е нормална скорост за магистрала. Което не значи, че някой човек ако реши не бива да кара и със 80-90. Няма лошо, ама ако се приеме това ще има много такива водачи и според мен се повишава рискът от инциденти.
А не знам за 200-те км дали се отнася за мен. Не ми се търси мнението ми в стара тема, в което съм написал, че за над 10 години стаж и няколкостотин хиляди км зад гърба си 1 (един) път съм вдигал 180 и това е най-високата скорост с която съм шофирал.
А, да. И моя "набор на Лили Иванова не го мисли". Доста по-добре е от служебни баничарки и еднодневки произведени 2005-2010.
С най добри чувства :bchug:
Последна промяна dan-dam на 22 Окт 2013, 18:11, променена общо 1 път

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от madpetio » 22 Окт 2013, 17:28

bum_bum написа:
madpetio написа:2000лв трябва да е глобата ,а ако не си я платиш в срок - конфискация на МПС тая сган само така ще влезе у ред :yes:
Много си обичаме беззаконието,но няма как ще трябва да посвикваме...
Сега трябва и доста камери по провинцията да се сложат,че там мургавите джигити са като в космоса :mhihi:


Аз съм "за" ама след като минималната заплата е около 300лв, а глобата за преминаване на червено ще е близо 7 пъти отгоре предлагам и като вляза в дупка и си съдера гуменетката общината да ми изплати да речем 1500лв за една седемнайска.

Хубаво е като ще има наказания за виновни действия или бездействия то те да бъдат реципрочни и двупосочни. :dunno:

:yes: :yes: :yes: Съгласен съм!
Тия с минималната заплата или пенсия като баща ми нямат акт от 1985г някой от тук пишещите сигурно не са били родени...

Club BMW написа:Аз пък съм сигурен, че ако карам няколко часа след такива, като теб "спазващи закона", ламтящи за големи глоби, че си останал без книжка.
Не подкрепям минаването на червено и съм от тези, които се стараят да спазват закона, но колкото и да го спазваме обстоятелствата са такива, че се нарушава закона и няма нужда да се изхвърляте...

А пък аз съм сигурен,че ако подкарам една събота и неделя след БМВта само в понеделника няма да има задръствания :wave:
И не,не се изхвърлям реалността малко е гадна и да не ти дава господ заради такъв джигит минаващ на червено или каращ в насрещното да пострадаш както аз съм страдал :wave:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от TNT » 22 Окт 2013, 18:37

ylaine написа:Аз пък предлагам друго - в Пловдив, който направи ляв завой на зелено (на някое от големите кръстовища в пиковите часове), да му дадат не 500, ами 50 000. Щото тва е все едно да спечелиш от тотото. Който е от Пловдив знае за какво става въпрос и колко от кръстовищата са с регулиран ляв. Като добавим и това, че колите направо навлизат на току що светнало червено и излизат от кръстовището на 2-3-4 сек червено, познайте чакащите за ляв на колко секунди червено минават. Или може би трябва да изчакат около час да поотмине трафика и тогава :bchug:

То затова преди 1-2 години имаше за обсъждане в Общинския съвет да забранят левия завой :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от bum_bum » 22 Окт 2013, 20:41

Сега по новините казаха, че обсъждали и колело да се кара само с книжка ...

Тия кво им става изобщо??? Утре ще искат и гражданска, преглед и данък за колело. Или винетка, ако го изкарам от града. Що пък не и книжка за скейт, кънки, тротинетка?

Да не забравяме и наглите нарушители на ЗДвП зимно време- децата с шейни- книжки и за тях!!!
Изображение

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Окт 2013, 21:39

Ама не мога да разбера защо се трогвате на всяка простотия? Те ги приказват тези, просто защото НЯМА КАКВО ДРУГО да говорят и реално да вършат някаква полезна работа.
Ако някой искаше нещо да оправя в тази държава, тръгва като хан Крум и решава всичките ни проблеми. Толкова. Не да ми говори за застраховки, за данък чрез бензина, за две заплати глоба за минаване на червено и такива тъпотии.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от intention » 23 Окт 2013, 9:37

Нека си я има глобата , но да си оправят светофарите.
да сложат камера и който е в прекъсвача вече на 6тата секунда преди да свърши зеленото - да си получава глоба.

От червено към жълто да светят и двете светлини ( има доста такива светофари но далеч не са всичките така.)
От зелено към жълто - изгасва си зеленото и мига жълтото!
Така не може да се интерпретира закона - минаване само на зелен светофар - изгасва зеленото - не минаваш!


В скандинавските страни си имат положени датчици в асфалта на определени метри преди кръстовището.( тип кабели някакви)

Излизаш в 4 сутринта наближаваш светофара датчика ти отчита че идваш към кръстовището.
От другите 2/3 посоки няма коли понеже е 4 сутринта и датчиците регулират светофара - на теб ти светва зелено - няма да набиваш спирачки на жълто , няма да чакаш безмислено.
Само-регулиращ се трафик в ненатоварените часове.

А тук какво - пускат светофарите на жълта мигаща светлина, супер, ама все повече хора не знаят правилата за предимство в кръстовище... и се минава който реши да изчака другия.
Ама дали го чака на стоп лентата или е влязал в средата на кръстовището и решил да го пропусне - ръкомахания присветвания клаксони...

Още като забраниха жълтото се почна с глупостите.
Катаджията вика мина на жълто аз те видях и колегата и той те видя.

В София на един от светофарите на Черни Връх светва жълто в момента в който съм преминал през стоп линията , продължавам и ме спират след 20 метра.

Минахте на жълто - този светофар е пешеходен, като им светне на хората и те тръгват по пешеходната.
Обяснявам че като няма брояч, аз виждам зелено и си карам в ограничението - 40км. ( да не отваряме темата и за старите ограничения дето няма да ги сменят никога). Трябва ли да ви напомням че е забранено минаването на жълто вече... Викам му- знам
за забраната ама в случая няма какво да направя ... Излязоха разбрани и нямах нито акт нито пък съм ги "черпил". Абсурди колкото искаш.
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от Club BMW » 23 Окт 2013, 10:34

В момента глобата от 100 лв е напълно достатъчна, както и при второ нарушени тя става 200 лв., плюс отнемане на свидетелството за управление за 1 месец. Всичко друго е изхвърляне...

Относно значението на жълтия сигнал на светофара, който бе споменат в горния пост, няма промени в закона.

"жълта светлина - означава "Внимание, спри!". Това не се отнася само за онези от водачите, които в момента на подаването на този сигнал, след като им е било разрешено преминаването, са толкова близо до светофара, че не могат да спрат, без да създадат опасност за движението. При подаване на този сигнал на кръстовище водачите, които навлизат или се намират в кръстовището, са длъжни да го освободят."

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook