Проблем след смяна на термостат 530Д

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Проблем след смяна на термостат 530Д

Мнение от hol1gans » 31 Авг 2013, 16:32

Здравейте колеги, преди малко си смених термостатите (главния и на ЕГР-ра) сам, събрах всичко, налях си антифриз, обезвъздуших системата(след дълго четене и питане на няколко майстора как става). Запалих и седях 15мин да се включи перката но не стана, влезнах в скритото меню и гледам на 70 градуса беше температурата. Пуснах парното и падна до 65, направих 2 обиколки и едвам са изкачи до 85 и след още 10мин чакане се покачи до 90 се включи перката. Пак пуснах парното и падна на 87. На вън е 28градуса и не трябва да мърда температурата. Направи ми впечатление като карах колата показваше, че имам 210км до свършване на нафтата, и като се прибирах падна на 190 (карах 2-3км). Иначе главния термостат е на бмв оргинален а егр-ра мисля че беше на behr. От какво може да е това? От обезвъздушаване то или новите са проблемни? Или някъде другаде да търся проблема. И между другото след като бях запалил,преди да е загрял отворих капачката на антифриза да погледна нивото и видях, че от тънкия маркуч(който връща антифриза в казанчето) пуска от там антифриз демек върти системата. Не трябва ли като е загряла колата тогава да почне да върти системата?

Благодаря ви.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем след смяна на термостат 530Д

Мнение от Atsalov » 01 Сеп 2013, 12:57

Всичко си е ОК не търси под вола теле, първо тези коли загряват по бавно и само в движение,и 2 ро че никога не държат една и съща температура това че ти мърда на дисплея с 5-6 градуса не е нищо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Проблем след смяна на термостат 530Д

Мнение от hol1gans » 01 Сеп 2013, 13:40

Не колега, не търся нищо, но снощи при каране на градски условия темепарурата ми се покачваше до 97 градуса, а извън града ми падаше до 80 градуса при спускане по наклон. Според мен не трябва да пада под 88, защото на самия термостат пише толкова. Разликата не е 5-6 а 16-17, затова се съмнявам, че има нещо по системата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Проблем след смяна на термостат 530Д

Мнение от Emooo » 02 Сеп 2013, 19:47

hol1gans написа:Не колега, не търся нищо, но снощи при каране на градски условия темепарурата ми се покачваше до 97 градуса, а извън града ми падаше до 80 градуса при спускане по наклон. Според мен не трябва да пада под 88, защото на самия термостат пише толкова. Разликата не е 5-6 а 16-17, затова се съмнявам, че има нещо по системата.

При мене е така от години и се отказах да се мъча. Смених 2 пъти малкия термостат и е сигурно че не е от него. Според мене е от големия термостат.
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 15.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: A7

Re: Проблем след смяна на термостат 530Д

Мнение от vgza » 02 Сеп 2013, 20:22

Оригинални термостати ли си сложи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Проблем след смяна на термостат 530Д

Мнение от hol1gans » 02 Сеп 2013, 23:45

vgza написа:Оригинални термостати ли си сложи?


Колега горе сам описал какви сам сложил. Главния е оригинален на бмв а малкия е на бехр мисля че беше

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 10.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: AUDI S8
Мечтае да кара: Lamborghini Murcielago

Re: Проблем след смяна на термостат 530Д

Мнение от timur_lenk » 04 Сеп 2013, 10:38

Абе добре е колата,ръчка повече и ще се нагласят температуртие :)
Във всяка страна затворът е мястото където обществото изпраща недъзите си,но в тази страна самото общество е недъгаво.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем след смяна на термостат 530Д

Мнение от Atsalov » 04 Сеп 2013, 21:38

Покарай я малко по интензивно и пак пиши какво става.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Проблем след смяна на термостат 530Д

Мнение от hol1gans » 05 Сеп 2013, 1:19

Atsalov написа:Покарай я малко по интензивно и пак пиши какво става.



Качва се до 97 градуса в градски условия при каране по интензивно

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем след смяна на термостат 530Д

Мнение от Atsalov » 05 Сеп 2013, 8:49

Не е достатачно интензивно,аз я качвам до 103 :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем след смяна на термостат 530Д

Мнение от adovet » 05 Сеп 2013, 9:15

Колега всичко си е съвсем нормално. не се вкарвай в някакви филми. Карай си и не се притеснявай. Датчика за скритото меню ти е на главата и за това така варира температурата - като отвори термостата и влиза рязко студена вода от радиатора.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Проблем след смяна на термостат 530Д

Мнение от hol1gans » 04 Окт 2013, 9:36

За съжаление сам бил прав. Тази сутрин за 15км не можа да загрее колата и да имам добро парно при 6 градуса външна температура. В скритото меню показваше от 70 до 80 градуса извънграда и в града едвам се качи до 88-89 без парно и малко пържене, иначе си седеше на 80градуса. Уш смених с оригинални термостати преди месец но явно са толкова оригинални. Мога ли да хвана от кой термостат е без да ги сменям? Или може ли да е от друго нещо проблема, като примерно да има въздух в системата и за това да не държи температура или друго нещо?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем след смяна на термостат 530Д

Мнение от adovet » 04 Окт 2013, 10:27

hol1gans написа:За съжаление сам бил прав. Тази сутрин за 15км не можа да загрее колата и да имам добро парно при 6 градуса външна температура. В скритото меню показваше от 70 до 80 градуса извънграда и в града едвам се качи до 88-89 без парно и малко пържене, иначе си седеше на 80градуса. Уш смених с оригинални термостати преди месец но явно са толкова оригинални. Мога ли да хвана от кой термостат е без да ги сменям? Или може ли да е от друго нещо проблема, като примерно да има въздух в системата и за това да не държи температура или друго нещо?

Няма въздух колега, просто си уцелил кофти термостат. Залагам, че големия е проблемен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Проблем след смяна на термостат 530Д

Мнение от hol1gans » 04 Окт 2013, 10:30

adovet написа:
hol1gans написа:За съжаление сам бил прав. Тази сутрин за 15км не можа да загрее колата и да имам добро парно при 6 градуса външна температура. В скритото меню показваше от 70 до 80 градуса извънграда и в града едвам се качи до 88-89 без парно и малко пържене, иначе си седеше на 80градуса. Уш смених с оригинални термостати преди месец но явно са толкова оригинални. Мога ли да хвана от кой термостат е без да ги сменям? Или може ли да е от друго нещо проблема, като примерно да има въздух в системата и за това да не държи температура или друго нещо?

Няма въздух колега, просто си уцелил кофти термостат. Залагам, че големия е проблемен.


И аз на него залагам, но този път ще закарам колата да ми го сменят в сервиз, за да сам сигурен, че не бъркам някъде.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем след смяна на термостат 530Д

Мнение от adovet » 04 Окт 2013, 10:46

hol1gans написа:
adovet написа:
hol1gans написа:За съжаление сам бил прав. Тази сутрин за 15км не можа да загрее колата и да имам добро парно при 6 градуса външна температура. В скритото меню показваше от 70 до 80 градуса извънграда и в града едвам се качи до 88-89 без парно и малко пържене, иначе си седеше на 80градуса. Уш смених с оригинални термостати преди месец но явно са толкова оригинални. Мога ли да хвана от кой термостат е без да ги сменям? Или може ли да е от друго нещо проблема, като примерно да има въздух в системата и за това да не държи температура или друго нещо?

Няма въздух колега, просто си уцелил кофти термостат. Залагам, че големия е проблемен.


И аз на него залагам, но този път ще закарам колата да ми го сменят в сервиз, за да сам сигурен, че не бъркам някъде.

По принцип този двигател се обезвъздушава сам - няма как да остане въздух :yes:

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook