Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: Варна/Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW Е34 - Сребриста стрела
Мечтае да кара: BMW Е34

Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от krustev » 28 Апр 2013, 8:08

Здравейте колеги, имам питане към вас ще се опитам да бъда максимално ясен в изразяването на проблема.

На прав път колата се движи прекрасно, но стигне ли до 85 км/ч до 95-98км/ч има едно тресене на цялата предница, не претрисане а направо имам чувство че гумите искат да хвръкнат. Тресенето не е на горе и надоло а имам чувството че е наляво-надясно. Ако бързо ускорявам тресенето го няма но ако бавно увеличавам скороста го има, когато намалям под сто и падна под 95 пак го има и трябва рязко да натисна спирачката зада може колкото се може по бързо да падна под 85 за да спре да тресе. Ако натискам бавно спирачката по време на тресене, колата с натисната спирачка пак тресе.

Наскоро поради този проблем смених амортисьори и биеалетки, тресенето намаля, но не много.

Когато вдигна колата на крик и едната предната гума в във въздуха и сложа ръцете си вертикално (едната ръка горе, другата доло на гумата) и започна да мърдам няма луфтве, но когато ги сложа хоризонтално ( едната от ляво а другата отдясно на гумата) и започна да мърдам има луфт и се чува нещо като чукане.

Джантите и гумите са прави, ходех на няколко вулканизатора за баланс.

Дайте мнение според вас от какво може да е!?
Благодаря ви и усмихната неделя!
BMW, не е марка или бранд, ТОВА Е НАЧИН НА ЖИВОТ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от Dirty M5 driveR » 28 Апр 2013, 8:19

Отиди на диагностика на ходовата част и ще ти кажат кое е разбито и е за смяна. Сменяш, минаваш регулиране на преден мост и си ок. :) 4 носача, 4 накрайника, средна щанга.... нямам как от тук да ти кажем кое е точно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от vladobate » 28 Апр 2013, 8:25

Ами от окачването ще да е. Не знам защо се чудиш ами не идеш да ти я вдигнат на подемник и да огледаш отдолу кое се е смачкало . Така както го описваш е луфт в надлъжен носач демек този с големия тампон към купето , който тампон май го няма вече , предполагам . Но най-точно иди на стенд преден мост и там ще ти я огледат и проверят , това е най-сигурно вместо да налучкваме.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: Варна/Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW Е34 - Сребриста стрела
Мечтае да кара: BMW Е34

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от krustev » 28 Апр 2013, 8:28

Добрее, след като мина диагностика ще пиша какво е излязло :) За другите колеги, които като мен ще се чудят какво,що!? При същите симптоми :)

А сега отивам в гаража, че пак имам други неделни занимания по хулигана :) (колата)
BMW, не е марка или бранд, ТОВА Е НАЧИН НА ЖИВОТ!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 9.05.2006
Местоположение: София
Кара: E38

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от Dino » 28 Апр 2013, 8:37

Средната щанга :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: Варна/Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW Е34 - Сребриста стрела
Мечтае да кара: BMW Е34

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от krustev » 28 Апр 2013, 8:42

След малко като я вдигна на крик и махна гумата, къде и как да разбера дали е тя колега!?
BMW, не е марка или бранд, ТОВА Е НАЧИН НА ЖИВОТ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от zvetiko » 28 Апр 2013, 10:13

Разгледай, както ти казаха тампоните на кривите горни носачи, ако трябва напъни с щанга, но в твоя случай най-вероятно ще видиш, че са скъсани. При смяната им има правила и отиди някъде където ги знаят и няма да се учат на колата ти.

Изображение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 18.05.2006
Местоположение: португалия
Пол: Мъж
Кара: E34иE36
Мечтае да кара: 740D
Детайли за колата: Е34 525tds 92г. и Е36 320i 24v. 92г.

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от panci » 28 Апр 2013, 12:33

Виж си паразитния хебел на мен ми прави същото и ми се беше отвила гайката дето отива щангата на дясната гума :shock: там няма шплентове.Също и болта дето даржи хебела за гредата пак ми се беше разхлабил
290320132713.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: Варна/Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW Е34 - Сребриста стрела
Мечтае да кара: BMW Е34

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от krustev » 28 Апр 2013, 13:50

Сега, това което успях да видя и пробвам днес, установих следното. На горния крив носач, тампона където се захваща за купето не е скъсан но при мърдане напред към предницата на колата и назад към багажника си ходи свободно и прави чукане което ми е познат звук при скорост 90км/ч. Като сложих гумата и мъдам хоризонтално напред-назад се вижда на долния по малкия носач, накрайника да има луфт и е скъсан. Сега долен носач за смяна, но кривия големия носач дали така трябва да ходи напред назад, по принцип неговото движение е нагоре надо към пътя, като го хвана и опитам да въртя няма никакъв луф с изключение напред назад....

Другото колело луфт в долния накрайник на долния носач, няма, в кривия сякаш пак няма но има от кормилния накрайник,който отива към секторната кутия.

Паразитния хебел, незнам къде се намира, или кое се нарича така!?

Мисля да сменя долен носач и да проверя дали ще се оправи.

Вариантите ми какви са!? Нов или второ употреба!? Цена някой знае ли!?
BMW, не е марка или бранд, ТОВА Е НАЧИН НА ЖИВОТ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от Dirty M5 driveR » 28 Апр 2013, 14:36

Нов естествено, по възможност по-читава марка - Лемфьордер, ТРВ и т.н. Само че е добре наистина да отидеш на диагностика и да ти кажат всичко, което е нужно да се смени. Щото е желателно след смяна на тия носачи да се прави реглаж (който половината форум смята за излишен...), и ако сменяш по един носач с надеждата да откриеш сам проблема, не се знае къде ще му излезе края...
За тампоните на кривите (горните) носачи има цяла тема и е отбелязана като важна мисля. Изчети я и ще ти се изяснят доста неща.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: Варна/Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW Е34 - Сребриста стрела
Мечтае да кара: BMW Е34

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от krustev » 28 Апр 2013, 14:40

Роди ми се въпрос в главата. За горния носач, кривия който е като сърп. Трябва ли да се смени той изцяло или се сменят само тампоните посредством преса!?
А другия носач който е с накрайника който се захваща под болтовете на амортисьора е ясно че трябва нов, защото не е отделен накрайника от носача.. нещо като шарнир да е...

Таа... трябват ли да се сменят носачите или само тампоните към тях. Видях в форума има колега който предлага изключително голяма гама от части по окачването минимум в 4-5 ценови и бранд марки варианта.
BMW, не е марка или бранд, ТОВА Е НАЧИН НА ЖИВОТ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от Dirty M5 driveR » 28 Апр 2013, 15:27

Е ти все пак не погледна темата, за която ти казах. :mhihi: Има го дискутирано стотици пъти, просто отдели време да прегледаш стари теми и всичко ще ти се изясни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: Варна/Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW Е34 - Сребриста стрела
Мечтае да кара: BMW Е34

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от krustev » 28 Апр 2013, 15:35

В момента в който публикувах мнението си преди това, ти вече беше писал. До сега съм чел темата за която спомена, на Пенчев за сеенето на предницата и съм на 9 страница и ДА ОПРЕДЕЛЕНО МНОГО НЕЩА МИ СЕ ИЗЯСНИХА! Благодаря.
Минавам една диагностика, гледам какво има за смяна+ тампоните на кривите носачи и всичко трябва да е ок си мисля :)
BMW, не е марка или бранд, ТОВА Е НАЧИН НА ЖИВОТ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от Dirty M5 driveR » 28 Апр 2013, 16:22

Мда. И имай на предвид, че може не всичко да се диагностицира направо както е на колата. В процеса на работа може да излезе някой друг носач (освен определените за смяна). Просто не може да се заключи от раз, че е за подмяна само това, което се вижда. Тъй че е желателно да си намериш място, където работят кадърно и няма да те мотаят. Или пък си я ремонтираш сам и накрая само отиваш на реглаж.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от alchohol » 28 Апр 2013, 17:37

Колега, с какви джанти си?
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook