Боядисване на рефлектора в черно

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Боядисване на рефлектора в черно

Мнение от maxpower » 27 Юли 2012, 19:28

Няма се излюпят защото вътре са на чисто и сухо място. Няма какво да отлюпи боята. Пръскай смело, моите вече са над половин година с пръснати паразитни рефлектори- няма проблеми нищо не се люпи. Аз ползвах черен мат на Standox
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Боядисване на рефлектора в черно

Мнение от zafirovp » 06 Сеп 2012, 20:33

Фабричната боя на рефлекторите ми падна след много внимателно забърсване с кърпа. Незнам как изобщо ще хване боята на такава гладка повърхност и то на високи температири. Вярно, че дългите не се загряват като късите, но все пак...

Да питам, дали ще е проблем да си боядисам рефлекторите с боя тип ""хром". Или още по добре, мога да бартеросам мойте рефлектори(черни без да са боядисани) за едни обикновенни. Hella са.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Боядисване на рефлектора в черно

Мнение от bum_bum » 06 Сеп 2012, 20:39

Някъде в Стрелча май ги правеха. С хром боя нищо особено няма да стане.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: Боядисване на рефлектора в черно

Мнение от kichuka » 03 Фев 2013, 12:18

някой може ли да каже как се сваля лупата на фар ЗКВ за е36. Разглобил съм фаровете за измиване и искам да боядисам рефлектора на лупата и самия ринг на лупата който е поцинкован и стои грозно. Искам да ги пръсна с черен спрей, но не мога да оделя самата лупа от рефлектора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Боядисване на рефлектора в черно

Мнение от bum_bum » 03 Фев 2013, 12:41

Облепи лупата, няма смисъл да се мъчиш да я сваляш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: Боядисване на рефлектора в черно

Мнение от kichuka » 03 Фев 2013, 12:50

Май така ще направя. Един оф топик въпрос. Сегашните ми фарове за ЗКВ без лупа. Новите са ЗКВ с лупа, без стъкла на рефлекторите. Добра идея ли е да сложа стъклата от фаровете без лупи на тези със...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 504
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Боядисване на рефлектора в черно

Мнение от rhase » 03 Фев 2013, 13:04

Ако говориш за рефлекторите на дългите можеш да си ги сложиш. Но доста хора карат и без тях. На мен повече ми харесват когато са си сложени, а и стъклото на дългите все пак малко насочва светлината по-добре. Стъклата на късите за фар с лупа и за такъв без лупа са различни. Ако тези с лупа нямат, а искаш да сложиш, търси стъкла от ЗКВ с лупа :yes: Не е проблем и без тях да караш тъй като лупата си насочва светлината добре. Без вътрешното стъкло има малко по-малко разсейки и с боядисан паразитен рефлектор изглеждат добре, но стои малка дупка, която лично на мен не ми харесва
:bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: Боядисване на рефлектора в черно

Мнение от kichuka » 03 Фев 2013, 13:13

Дългите като започна да ги сглобявам преди монтажа ще сложа стъклото на единия а другия без и ще преценя кое ми харесва повече, но си мисля че без стъкла стои по-добре. Благодаря за бързите отговори :) В момента се мият рефлекторите на дългите и на късите и през седмицата ще се боядисват и подготвят за монтаж. За сега до тук съм я докарал, но поради обелване на основните рефлектори ще се позабавят малко нещата.
P1050290.JPG

Мисля да оставя стъклата на дългите, а на късите да стои без стъкла. Все пак ако на някой му се намира стъклото което стои пред лупата приемам предложение че имам само едно.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 318ci е46'01

Re: Боядисване на рефлектора в черно

Мнение от Manuel » 03 Апр 2015, 19:27

Колеги да предложите някакви лупи за дългите, че искам да ги правя черни рефлекторите, а не ми се губят дългите?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Боядисване на рефлектора в черно

Мнение от swetlioo » 26 Яну 2020, 21:21

Колеги, да ползвам тая тема да питам нещо. В момента съм сложил би ксенонови лупи от Алито на късите, като другата седмица ще слагам и на дългите. Интересува ме, как мога да накарам и четерите лупи да светват при включване на късите, съответно при включване на дълги, лупите да отварят бленадата и да светят дълги, И всичко това, без да се товари някоя крушка, кабел или бушон и да е надеждно при ежедневно ползване. Всяка добра идея, било то прекрояване на кабели, прекодиране или модул, ще ми бъде от полза. След като приключа проекта, ще кача снимки.
Благодаря на всеки отзовал се.

Предишна

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook