Евтина учебна дрифтачка?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 10.09.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd; 2.7biturbo quattro;

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от Sw!zz3r0 » 20 Яну 2012, 10:14

До 2500 една подготвена лада "ралиджийка" и си капитан :smoke: :lalala:

Нещо подобно на това
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

или

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details
На кола с турбо ако не и даваш газ е все едно да си имаш хубава жена и да не я е.еш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от vicho » 22 Яну 2012, 14:41

Sw!zz3r0 написа:...


смех и смут!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от u`F`o » 23 Яну 2012, 14:21

vicho написа:
Sw!zz3r0 написа:...


смех и смут!


В смисъл ? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от vicho » 23 Яну 2012, 14:30

u`F`o написа:В смисъл ? :dunno:


няма смисъл... пък и значение! ако те влече си купи лада :yes:

:paranoid:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от Делян » 23 Яну 2012, 20:12

:OT:
Се бях виждал лададжии да минават на БМВ-та, ама обратното още не съм :mrgreen:
Бахти бруталния даунгрейд :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от Dirty M5 driveR » 31 Яну 2012, 15:29

Моето мнение е, че колкото и евтина и учебна да е тая дрифтачка, тя пак трябва да покрива определени критерии - окачване, подходящ диференциал, хидравлична ръчна, подходящ волан, корито, подходящи гуми. С малко пари може да се постигне някакъв резултат, но както каза Sharo много бързо ще му достигнеш лимита. Отделно че пак нещата няма да са много истински, щото както знаем тоя спорт не е евтин, и от нищо нещо не става.

u`F`o - на лично ще ти драсна няколко реда какво мисля да правя аз. Доста по-амбициозно е, но можеш да си направиш извадки и да прецениш кое е приоритетно.

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от SpUd3r » 03 Фев 2012, 14:49

Това, че сега спорта се разива, не значи да забравяме какви коли карахме преди. Като искаш евтина и учебна, и 20ка ще ти свърши работа, до едно време. Трябва ти хидравлична, окачване и за по-евтино заварка. Пък малко, по-малко ще я ъпгрейдваш, защото и готова дрифтарка да вземеш за 10к, пак ще искаш да си добавяш разни работи. Просто хората сме такива, никога, нищо не ни стига ;)
Tux0 Ca !
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 483
Регистриран на: 4.06.2007
Местоположение: Iceland
Пол: Мъж
Кара: ше за стария E36 Team Sofia
Мечтае да кара: M3 E36

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от Чанев » 18 Яну 2013, 11:32

SpUd3r написа:Това, че сега спорта се разива, не значи да забравяме какви коли карахме преди. Като искаш евтина и учебна, и 20ка ще ти свърши работа, до едно време. Трябва ти хидравлична, окачване и за по-евтино заварка. Пък малко, по-малко ще я ъпгрейдваш, защото и готова дрифтарка да вземеш за 10к, пак ще искаш да си добавяш разни работи. Просто хората сме такива, никога, нищо не ни стига ;)

Абсолютно съгласен,една кола се почва от спирачките нагоре,1во трябва да се научиш да спираш...газ всеки може да дава,вземи си някоя Е30ка пък М50ки за по 350-400 лева много,е няма да са в цветущо здраве но пък и ти ще го караш душманската този мотор :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от kirililiev » 02 Фев 2013, 3:06

направи си като моята кола,имам е36 м50 2,5 с махнат интериор,спортна седалка,два полиуретанови тампона на задните носачи,2 плътни от 15лв на предните,резнати шенкели да завива,шайби за наклона на предницата и втора ръка някво окачване с кони спорт амортисьори и заварен диф, с обикновенната ръчна е дори,тя си ми стига. гледам вече че е36 има буквално за без пари,че и с 2,5 мотори,кво му е скъпото,за не повече от 3000лв ще събереш като моята кола,пък после и стигни лимита http://www.vbox7.com/play:27cd27e033 :mhihi: :mhihi: :mhihi: и като го стигнеш,малко охлювче да подухва и пак си в играта,иначе ако имаш леф за наливане прави всичко и си карай :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от Dirty M5 driveR » 02 Фев 2013, 6:25

Бе не знам как ги смятате тия дрифтачки по 3000лв, като само едно хубаво масло за целта + филтъра е 120-150лв.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от kirililiev » 02 Фев 2013, 11:35

Dirty M5 driveR написа:Бе не знам как ги смятате тия дрифтачки по 3000лв, като само едно хубаво масло за целта + филтъра е 120-150лв.

учебни колега,учебни :mhihi: пък и кой говори за консумативи,още без масло и бензин не съм чул да кара някой :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от Dirty M5 driveR » 02 Фев 2013, 15:57

Аз само правя едно сравнение. Но то е уместно, защото колкото и да ти е учебна колата, щом си спестил от разни важни неща (които не са скъпи ей така, ами щото са наистина важни), значи сигурно би спестил и от една хубава пълна синтетика, а защо не и естерна. Такива сметки ми се въртят в главата, понеже преди една година и аз мислех да правя е36 дрифтачка, но като теглих чертата видях, че далеч не става с малко пари (а имам двигател). Погледнато от друг ъгъл обаче аз искам всичко да ми е изрядно без много компромиси. Други сглобяват коли за 2 дни и отиват да карат. Въпрос на гледна точка е.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от kirililiev » 02 Фев 2013, 16:14

Dirty M5 driveR написа:Аз само правя едно сравнение. Но то е уместно, защото колкото и да ти е учебна колата, щом си спестил от разни важни неща (които не са скъпи ей така, ами щото са наистина важни), значи сигурно би спестил и от една хубава пълна синтетика, а защо не и естерна. Такива сметки ми се въртят в главата, понеже преди една година и аз мислех да правя е36 дрифтачка, но като теглих чертата видях, че далеч не става с малко пари (а имам двигател). Погледнато от друг ъгъл обаче аз искам всичко да ми е изрядно без много компромиси. Други сглобяват коли за 2 дни и отиват да карат. Въпрос на гледна точка е.

не е въпрос на гледна точка,въпрос е на средства :idea: всички знаем как става с пари,не е сложно,ъгъл,пушак и скорост се купуват,ако бяхме нормална държава за тези неща щяха да плащат спонсорите,въпроса е какво човек може да покаже за да привлече спонсори и да докаже че си заслужава вложените в него пари.предпочитам да кара кола компромис но да ползвам 100% от възможностите и,отколкото да си стоя в къщи и да умувам кое колко струва.карам с 10/60 масло за 77лв 5литра,не е естерно,но досега с него мотор не съм чупил,и не ми е тракнал повдигач,мен ме устройва,нямам хидравлична ръчна и други уж необходими подобрения защото съм сметнал че е по добре да си дам парите за каране отколкото за правене.навремето предпочетох да си развивам колата паралелно с уменията и финансовата възможност,а не да чакам и да правя исторически проект в мазата без ясна представа кга ще се случи той.за мен не е грешка щото за толкова имам пари,който има повече средства не е грешно да ги налива в колата,няма лошо,така се постига качество,ако нямаш леф кво да правиш,значи ли че си втора ръка и човек и нямаш ли право на развитие,било то и скромно за съжаление?всеки има право да се развива както намери за добре,пари се намират,въпроса е че трудно се намират останалите качества за да си наистина на ниво,това е съвкупност от много неща.истината е че дрифта е най вече за собствено удоволствие,дори и скромния ефтин дрифт може да те кара да се чустваш добре и да се надяваш че някой ден може да ти се усмихне щастието и да може да си позволиш това което искаш :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от Dirty M5 driveR » 02 Фев 2013, 16:43

Което си е точно въпрос на гледна точка. Аз никога няма да тръгна да се доказвам с такава кола, защото просто няма да се чувствам добре. Обичам всичко да е точно и както трябва направено, затова и може би никога няма да умея колкото теб (макар да ми се иска). Иначе казано - важното е човек да се чувства добре с това, което прави. Аз събирам пари да понаправя една е34-ка, за да мога 1 ден седмично да отида на полигона и да врътна два завоя като хората. Но ще се чувствам на място.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от kirililiev » 02 Фев 2013, 17:30

Dirty M5 driveR написа:Което си е точно въпрос на гледна точка. Аз никога няма да тръгна да се доказвам с такава кола, защото просто няма да се чувствам добре. Обичам всичко да е точно и както трябва направено, затова и може би никога няма да умея колкото теб (макар да ми се иска). Иначе казано - важното е човек да се чувства добре с това, което прави. Аз събирам пари да понаправя една е34-ка, за да мога 1 ден седмично да отида на полигона и да врътна два завоя като хората. Но ще се чувствам на място.

Няма лошо. Всеки има право да се радва на това, което иска. Щом ти доставя удоволствие значи си на прав път. Важното е това, което правиш да те прави щастлив. Останалото са подробности :D

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook