до колегите с кабрио - неработи гюрука

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 5.10.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '97 328i cabrio
Мечтае да кара: E24 M6

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от BMWACSCHNITZER » 28 Авг 2012, 12:30

Пълен автоматик е колега.Вчера след дълго разглобяване и проверка на ключета,предпазители мотори и прочие се оказа че проблема идва от една хлабава връзка(онази дето е директно за + на акумулатора)!!! :evil: Докато търсех в нета информация забелязах че много хора са имали такъв проблем-или с бушона или със самата връзка...та ако имате подобни проблеми да имате едно наум какво да търсите,ще си спестите много главоболия!!! :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 30 Авг 2012, 12:17

Браво , ако си го подкарал :)
Да се радваш на сваления таван , че 1 месец и после иде пак дъжда и вятъра :) :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 19.11.2010
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: Феновете да откачат!

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от ogo2010 » 20 Яну 2013, 15:43

Здравейте, и аз да се оплача.. Преди няколко дена си купих Е36 кабрио, но ел гюрука не работи. Човека каза, че преди е работил, но е сменил гюрука и от тогава не работи, само на ръка се сваля и вдига. Като се качих в колата и натиснах копчето маторчето се чуваше. След като си трагнах да се пребирам и от време на време се чуваше нещо като моторче няколко секунди и спираше. Като се прибрах вкарах колата в гараж и свалих тавана, после видях, че в багажника това моторче отляво е откопчано и го закопчах. Дадох на контакт и натиснах копчето за сваляне и вдигане на гюрука, но нищо не ставаше. После пак откопчах моторчето и вдигнах тавана. Пак натиснах копчето и нищо не се чуваше и сега като карам се чува от време на време нещо като моторче за няколко секунди и спира. Някакви идеи от къде да започна търсенето на проблема?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 5.10.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '97 328i cabrio
Мечтае да кара: E24 M6

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от BMWACSCHNITZER » 20 Яну 2013, 16:28

ogo2010 написа:Здравейте, и аз да се оплача.. Преди няколко дена си купих Е36 кабрио, но ел гюрука не работи. Човека каза, че преди е работил, но е сменил гюрука и от тогава не работи, само на ръка се сваля и вдига. Като се качих в колата и натиснах копчето маторчето се чуваше. След като си трагнах да се пребирам и от време на време се чуваше нещо като моторче няколко секунди и спираше. Като се прибрах вкарах колата в гараж и свалих тавана, после видях, че в багажника това моторче отляво е откопчано и го закопчах. Дадох на контакт и натиснах копчето за сваляне и вдигане на гюрука, но нищо не ставаше. После пак откопчах моторчето и вдигнах тавана. Пак натиснах копчето и нищо не се чуваше и сега като карам се чува от време на време нещо като моторче за няколко секунди и спира. Някакви идеи от къде да започна търсенето на проблема?

Колега,щом моторчето е било откачено-таване вече е де-синхронизиран!Като начало започни със синхронизация по описания начин в този клип: http://www.youtube.com/watch?v=boiybaJkMrI
Накратко:
-Дърпаш ръчката под седалката
-Прибираш гюрука в неговото отделени(ако е бил вдигнат разбира се)
-Караш някои да натисне капака на отделението за тавана за да се отключи багажника
-Закачаш 2та мотора
-Качваш се в колата и натискаш копчето за "сваляне" на гюрука и го държиш така.
-С ключа даваш на 1во положение и чакаш около 12-15 секунди при което трябва капака да бъде придърпан от мотора-а ти продължаваш да държиш копчето.Накрая и джамовете ще започнат да се вдигат при което пусни копчето преди да са се затворили напълно.Накрая пробваш дали всичко работи! :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 7.01.2009
Местоположение: с.София
Пол: Мъж
Кара: E30 Turbo & E36 Turbo
Мечтае да кара: на 3bar-a
Детайли за колата: E30 IS Coupe... & ...Е36 Cabrio

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от valio_style » 24 Яну 2013, 22:26

Да се похваля, наскоро и аз си купих палатка. Като отидох да я гледам гюрука си работеше, веднага обаче щом я докарах до София само се прибираше, а за разпъването му трябваше малко помощ (не се повдигаше достатъчно задната част с винила) до тук добре обаче преди малко го свалих донякъде ( пробно в гаража :lol: ) и на никъде! Някак си го закопчах де но не иска да помръдне. Утре ще пробвам да го рестартирам, но това че не се повдига задната част докрай може ли да е някой отпуснат ластик или пък жило де да знам :dunno:
А за най-сигурно да познавате някой добър тапицер който да се занимава с гюруци?
Изображение It's Always more fun.. ..sideways
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 19.11.2010
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: Феновете да откачат!

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от ogo2010 » 25 Яну 2013, 22:12

BMWACSCHNITZER написа:
ogo2010 написа:Здравейте, и аз да се оплача.. Преди няколко дена си купих Е36 кабрио, но ел гюрука не работи. Човека каза, че преди е работил, но е сменил гюрука и от тогава не работи, само на ръка се сваля и вдига. Като се качих в колата и натиснах копчето маторчето се чуваше. След като си трагнах да се пребирам и от време на време се чуваше нещо като моторче няколко секунди и спираше. Като се прибрах вкарах колата в гараж и свалих тавана, после видях, че в багажника това моторче отляво е откопчано и го закопчах. Дадох на контакт и натиснах копчето за сваляне и вдигане на гюрука, но нищо не ставаше. После пак откопчах моторчето и вдигнах тавана. Пак натиснах копчето и нищо не се чуваше и сега като карам се чува от време на време нещо като моторче за няколко секунди и спира. Някакви идеи от къде да започна търсенето на проблема?

Колега,щом моторчето е било откачено-таване вече е де-синхронизиран!Като начало започни със синхронизация по описания начин в този клип: http://www.youtube.com/watch?v=boiybaJkMrI
Накратко:
-Дърпаш ръчката под седалката
-Прибираш гюрука в неговото отделени(ако е бил вдигнат разбира се)
-Караш някои да натисне капака на отделението за тавана за да се отключи багажника
-Закачаш 2та мотора
-Качваш се в колата и натискаш копчето за "сваляне" на гюрука и го държиш така.
-С ключа даваш на 1во положение и чакаш около 12-15 секунди при което трябва капака да бъде придърпан от мотора-а ти продължаваш да държиш копчето.Накрая и джамовете ще започнат да се вдигат при което пусни копчето преди да са се затворили напълно.Накрая пробваш дали всичко работи! :yes:


Благодаря на BMWACSCHNITZER :bowdown:
Направих това което е описал и всичко вече си работи както трябва :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 5.10.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '97 328i cabrio
Мечтае да кара: E24 M6

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от BMWACSCHNITZER » 25 Яну 2013, 23:50

За нищо колега,нали затова е форума-за да си помагаме взаимно!Иначе тази процедура по рестартирането трябва всеки вертаджия да я знае наизуст щото доста пъти ми се е случвало от нищо тавана за забие и на никъде... :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 6.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 кабрио
Мечтае да кара: м3 е30
Детайли за колата: 328i

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от ilian82 » 23 Окт 2013, 12:43

С е36 съм колеги обаче нещо не мога да го оправя тоя шибан гюрук. Значи да ви разкажа къв е проблема. Първо да ви кажа че съм с полуавтоматичен гюрук с копче и ръчка за откопчаване от стъклото.
Синхронизирах моторчетата както трябва както е от клипа в ютуб. (закачих моторчетата влезнах в колата натиснах копчето за вдигане на тавана задържах го и дадох на контакт тогава започна да се вдига капака за гюрука, вдигна се но тавана НЕ излизаше държах копчето 5 мин но нищо, после натиснах копчето надолу и капака се затвори. Работеше само капака за гюрука) Предполагам че някое микро ключе не дава сигнал да започне да излиза тавана от багажника ама несъм сигурен. Знам че има 6 микроключета 2 от тях съм проверил ама зза другите не знам. Проверил съм едното на самия гюрук и другото на заключалката на капака за гюрука където заключва багажника.
Ако имате идея как да си реша проблема помогни моляте.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 6.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 кабрио
Мечтае да кара: м3 е30
Детайли за колата: 328i

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от ilian82 » 24 Окт 2013, 13:19

Пичове помагайте, днес звъннах в дару кар и ми искат около 100 кинта да ми направят диагностика кое микроключе не работи на гюрука.
Дайте съвет как да ги проверя тези ключета моля ви. Имам мултицет ама някой са с три кабела кога трябва да затвори веригата на кои кабел.
Или другия варянт е да меря върху модула за кабриото а някои да вдига и сваля тавана ръчно ама каде да меря не знам на коя букса също не знам имам схемата ама не разбирам каде и на коя букса. Моля ви за помущ ще полудея с тоя таван вече.
Бачкаше си и като сложих хард топа за зимата и на пролет не бачка.
Синхронизирах моторчетата обаче какво стана:

Значи
1 во дръпнах авариината ръчка и освободих моторчетата .
2 ро прибрах ръчно тавана в багажното му отделение.
3 то закачих и двете мотерчета хубаво.
4 то влезнах в колата затворих вратите на вдигнати прозорци.
5 то натиснах копчето за вдигане на гюрука и го задържах.
6 то дадох на пълен контакт държеики копчето.
7 мо започнаха да се свалят прозорците
8 мо започна синхронизацията като първо капака на багажното за гюрук се притвори и после се отвори.
9 то тавана трябваше да излиза от багажното ама си стоеше там неподвижен държах копчето около 10 мин.
10 то като натиснах копчето за надолу ми се затвори капака за гюрука и ми се вдигнаха прозорците.
Извода ми е че някое микроключе не дава сигнал тавана да почне да се вдига.
Кое може да е и как да го проверя помогнете моля.

ШОП
Аватар
Мнения: 3110
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: София
Кара: e87lci

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от BMDrago » 24 Окт 2013, 16:21

ilian82 написа:Пичове помагайте, днес звъннах в дару кар и ми искат около 100 кинта да ми направят диагностика кое микроключе не работи на гюрука.


не е нужно да го пускаш това мнение във всички теми :!:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 19.11.2010
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: Феновете да откачат!

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от ogo2010 » 26 Окт 2013, 14:30

ilian82 написа:Пичове помагайте, днес звъннах в дару кар и ми искат около 100 кинта да ми направят диагностика кое микроключе не работи на гюрука.
Дайте съвет как да ги проверя тези ключета моля ви. Имам мултицет ама някой са с три кабела кога трябва да затвори веригата на кои кабел.
Или другия варянт е да меря върху модула за кабриото а някои да вдига и сваля тавана ръчно ама каде да меря не знам на коя букса също не знам имам схемата ама не разбирам каде и на коя букса. Моля ви за помущ ще полудея с тоя таван вече.
Бачкаше си и като сложих хард топа за зимата и на пролет не бачка.
Синхронизирах моторчетата обаче какво стана:

Значи
1 во дръпнах авариината ръчка и освободих моторчетата .
2 ро прибрах ръчно тавана в багажното му отделение.
3 то закачих и двете мотерчета хубаво.
4 то влезнах в колата затворих вратите на вдигнати прозорци.
5 то натиснах копчето за вдигане на гюрука и го задържах.
6 то дадох на пълен контакт държеики копчето.
7 мо започнаха да се свалят прозорците
8 мо започна синхронизацията като първо капака на багажното за гюрук се притвори и после се отвори.
9 то тавана трябваше да излиза от багажното ама си стоеше там неподвижен държах копчето около 10 мин.
10 то като натиснах копчето за надолу ми се затвори капака за гюрука и ми се вдигнаха прозорците.
Извода ми е че някое микроключе не дава сигнал тавана да почне да се вдига.
Кое може да е и как да го проверя помогнете моля.



Не разбрах само кога са ти се свалили прозорците, но няма значение. Пробвай както е дадено в клипчето, свали прозорците нацяло, прибери тавана, някои да натисне капака на гюрука да се отключи багажника, закопчей двата мотора, влез в колата (и не вдигай прозорците както ти си направил) натисни копчето за СВАЛЯНЕ и го задръж, даваш ключа на първо положение (не на пълен контакт както си направил) и чакаш 12-15 секунди. След като мотора придърпа капака и се отвори отново, гюрука трябва да започне да се вдига (НЕ пускай копчето докато не започнат да се вдигат прозорците!)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от radio_manbg » 27 Окт 2013, 11:51

Колегата ogo2010 по-горе го е описал СУПЕР!
Пробвай няколко пъти защото при мен синхронизацията се беше бъгнала един път зверски и стана като хората на 7-8 синхронизиране ....
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 6.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 кабрио
Мечтае да кара: м3 е30
Детайли за колата: 328i

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от ilian82 » 27 Окт 2013, 12:14

Благодаря много мисля че съм пробвал и така, но пак ще пробвам и ще пиша.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 6.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 кабрио
Мечтае да кара: м3 е30
Детайли за колата: 328i

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от ilian82 » 27 Окт 2013, 21:04

ogo2010 написа:
ilian82 написа:Пичове помагайте, днес звъннах в дару кар и ми искат около 100 кинта да ми направят диагностика кое микроключе не работи на гюрука.
Дайте съвет как да ги проверя тези ключета моля ви. Имам мултицет ама някой са с три кабела кога трябва да затвори веригата на кои кабел.
Или другия варянт е да меря върху модула за кабриото а някои да вдига и сваля тавана ръчно ама каде да меря не знам на коя букса също не знам имам схемата ама не разбирам каде и на коя букса. Моля ви за помущ ще полудея с тоя таван вече.
Бачкаше си и като сложих хард топа за зимата и на пролет не бачка.
Синхронизирах моторчетата обаче какво стана:

Значи
1 во дръпнах авариината ръчка и освободих моторчетата .
2 ро прибрах ръчно тавана в багажното му отделение.
3 то закачих и двете мотерчета хубаво.
4 то влезнах в колата затворих вратите на вдигнати прозорци.
5 то натиснах копчето за вдигане на гюрука и го задържах.
6 то дадох на пълен контакт държеики копчето.
7 мо започнаха да се свалят прозорците
8 мо започна синхронизацията като първо капака на багажното за гюрук се притвори и после се отвори.
9 то тавана трябваше да излиза от багажното ама си стоеше там неподвижен държах копчето около 10 мин.
10 то като натиснах копчето за надолу ми се затвори капака за гюрука и ми се вдигнаха прозорците.
Извода ми е че някое микроключе не дава сигнал тавана да почне да се вдига.
Кое може да е и как да го проверя помогнете моля.



Не разбрах само кога са ти се свалили прозорците, но няма значение. Пробвай както е дадено в клипчето, свали прозорците нацяло, прибери тавана, някои да натисне капака на гюрука да се отключи багажника, закопчей двата мотора, влез в колата (и не вдигай прозорците както ти си направил) натисни копчето за СВАЛЯНЕ и го задръж, даваш ключа на първо положение (не на пълен контакт както си направил) и чакаш 12-15 секунди. След като мотора придърпа капака и се отвори отново, гюрука трябва да започне да се вдига (НЕ пускай копчето докато не започнат да се вдигат прозорците!)


Пробвах както каза колегата и ето какво стана:
Значи като прибера тавана в багажното После като закача моторчетата хубаво, давам копчето за сваляне на тавана и го задържам.
Давам ключа на 1ва степен и чакам.
Капака се придърпва на долу и си остава там държах копчето около 2 минути.
Пробвах така около 15 пъти и все същото.
Някое микроключе не бачка според мен дайте мнение колеги моля ви.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 6.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 кабрио
Мечтае да кара: м3 е30
Детайли за колата: 328i

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от ilian82 » 28 Окт 2013, 11:30

ilian82 написа:
ogo2010 написа:
ilian82 написа:Пичове помагайте, днес звъннах в дару кар и ми искат около 100 кинта да ми направят диагностика кое микроключе не работи на гюрука.
Дайте съвет как да ги проверя тези ключета моля ви. Имам мултицет ама някой са с три кабела кога трябва да затвори веригата на кои кабел.
Или другия варянт е да меря върху модула за кабриото а някои да вдига и сваля тавана ръчно ама каде да меря не знам на коя букса също не знам имам схемата ама не разбирам каде и на коя букса. Моля ви за помущ ще полудея с тоя таван вече.
Бачкаше си и като сложих хард топа за зимата и на пролет не бачка.
Синхронизирах моторчетата обаче какво стана:

Значи
1 во дръпнах авариината ръчка и освободих моторчетата .
2 ро прибрах ръчно тавана в багажното му отделение.
3 то закачих и двете мотерчета хубаво.
4 то влезнах в колата затворих вратите на вдигнати прозорци.
5 то натиснах копчето за вдигане на гюрука и го задържах.
6 то дадох на пълен контакт държеики копчето.
7 мо започнаха да се свалят прозорците
8 мо започна синхронизацията като първо капака на багажното за гюрук се притвори и после се отвори.
9 то тавана трябваше да излиза от багажното ама си стоеше там неподвижен държах копчето около 10 мин.
10 то като натиснах копчето за надолу ми се затвори капака за гюрука и ми се вдигнаха прозорците.
Извода ми е че някое микроключе не дава сигнал тавана да почне да се вдига.
Кое може да е и как да го проверя помогнете моля.



Не разбрах само кога са ти се свалили прозорците, но няма значение. Пробвай както е дадено в клипчето, свали прозорците нацяло, прибери тавана, някои да натисне капака на гюрука да се отключи багажника, закопчей двата мотора, влез в колата (и не вдигай прозорците както ти си направил) натисни копчето за СВАЛЯНЕ и го задръж, даваш ключа на първо положение (не на пълен контакт както си направил) и чакаш 12-15 секунди. След като мотора придърпа капака и се отвори отново, гюрука трябва да започне да се вдига (НЕ пускай копчето докато не започнат да се вдигат прозорците!)


Пробвах както каза колегата и ето какво стана:
Значи като прибера тавана в багажното После като закача моторчетата хубаво, давам копчето за сваляне на тавана и го задържам.
Давам ключа на 1ва степен и чакам.
Капака се придърпва на долу и си остава там държах копчето около 2 минути.
Пробвах така около 15 пъти и все същото.
Някое микроключе не бачка според мен дайте мнение колеги моля ви.


Днеска пак пробвах и първия път като пробвах капака се придърпа и се отвори, но таван пак не излизаше от багажното, даже и прозорците взеха да се затварят след около 20 сек.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook