Ремонт на ГНП в София Дизел Център или Супер Скан Б-я

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Ремонт на ГНП в София Дизел Център или Супер Скан Б-я

Мнение от armagedon01 » 27 Сеп 2012, 16:26

Колеги някой ремонтирал ли е ГНП в някой от посочените сервизи и може ли да сподели мнение - http://decbg.com/ и http://sofia-diesel-center.com/ .
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Ремонт на ГНП в София Дизел Център или Супер Скан Б-я

Мнение от Ivo_Borisov » 28 Сеп 2012, 22:03

Аз съм правил в тоя първия, сменях гумички на помпата. Вече стана година и проблема се реши и то на повече от добра цена :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: Ремонт на ГНП в София Дизел Център или Супер Скан Б-я

Мнение от armagedon01 » 01 Ное 2012, 10:23

Ремонтираха ми я тук - http://decbg.com/. Изчаках месец преди да пиша тук отново за да споделя впечатления - помпата е оправиха бързо и без излишни "товари" в цената. За сега всичко е ок, пали, не тече нафта и няма бели пушеци. Въпросния човек работи с едно момче/от Нови Искър/, което сваля и качва помпите и реално той забави малко нещата, и колата ми престоя там 4 - ри вместо обещатните два дни, но пък поне оправиха проблемите ми ....
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София

Re: Ремонт на ГНП в София Дизел Център или Супер Скан Б-я

Мнение от Иван Стоянов » 02 Ное 2012, 7:31

Привет.
Аз съм ходил в Супер дизел няколко пъти с различни коли и съм доволен от свършената работа, но мисля че е малко скъпичко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: Ремонт на ГНП в София Дизел Център или Супер Скан Б-я

Мнение от armagedon01 » 02 Ное 2012, 8:28

Колега струва ми се, че бъркаш София Дизел и Супер Дизел, във втория аз лично колата си не бих я закарал никога ........
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 20.10.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 325 ТД

Re: Ремонт на ГНП в София Дизел Център или Супер Скан Б-я

Мнение от matros » 04 Ное 2012, 19:09

И аз съм правил помпи в 'първия' сервиз Кирил се казва човека има стенд за вп44 и ги разбира тези помпи.Най-бързо става ако му я занесеш свалена от колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 26.11.2010
Пол: Мъж
Кара: E53 4.6

Re: Ремонт на ГНП в София Дизел Център или Супер Скан Б-я

Мнение от bobiE38 » 08 Яну 2013, 18:56

Иво от Волуяк

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 14.03.2012
Местоположение: Скитник!
Пол: Мъж
Кара: BMW 525 tds
Мечтае да кара: X5
Детайли за колата: Колата е супер!!! Трудно намирам майстори за подържка...

Re: Ремонт на ГНП в София Дизел Център или Супер Скан Б-я

Мнение от Skitnika » 21 Дек 2013, 0:10

Здравейте колеги,
тъй като бях почти в безизходица реших да опитам тези сервизи на ГНП за които узнах именно тук. Затова искам да споделя своя опит. Отначало позвъних на СУПЕРСКАН БЪЛГАРИЯ, но за съжаление те ми казаха че не ремонтират такива "стари" коли като моята.Остана София Дизел Център ( http://sofia-diesel-center.com )и там също позвъних и още казах че ще дойда от Шумен и ако е възможно за един ден да ми решат проблема,обещаха че ще се постараят.Мога да кажа честно(така да се каже само между приятели) не очаквах нещо удивително.
Значи така рано сутринта съм излязъл на път и около 08:00 бях в София.В 09:00 бях почти първия клиент.
Казаха че трябва да оставя колата,добре без проблем, оставих и тел. и рано сутринта така да се каже малко се поразходих в София и се постарах да не мисля за колата, а за някои хубави спомени от миналото които бях преживял в столицата.
Позвъниха ми няколко пъти от сервиза, което беше един от първите сюрпризи които не очаквах.
Така да се каже на всеки етап от ремонта получавах информация.Казаха че ако няма проблем в плочката на ГНПто ремонта ще струва около 300 лева. Ремонта продължи почти цял ден, но успяха към вечерта да свършат всичко.Около 17:00 взех колата... и и и направо тука нeнееее... възможно да ви обясня, толкова хубаво не мога да пиша, с една дума колата направо "пееше".
Газ до Шумен,добре че нямаше полицаи по пътя,направо кеф от каране на кола, даже радиото не съм включвал за да слушам "гласа" на двигателя,суперррр......
продължение следва.......

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 14.03.2012
Местоположение: Скитник!
Пол: Мъж
Кара: BMW 525 tds
Мечтае да кара: X5
Детайли за колата: Колата е супер!!! Трудно намирам майстори за подържка...

Re: Ремонт на ГНП в София Дизел Център или Супер Скан Б-я

Мнение от Skitnika » 22 Дек 2013, 17:16

продължението...
значи това което разказах по горе беше малко така да се каже по душевно и сега в продължението искам по реално да обясня.
Когато изминаха тия хубави чувства пак започнах да мисля че са имали само шанс и затова колата започна да работи така добре.
Но след около месец имах още една възможност да се уверя в професионализма на сервиза.
Още едно БМВ, същия 525tds и още веднъж двигателя започва да "пее".
Мисля че тука по-добре ще бъде ако вместо своите чувства напиша за проблемитe на колитe,защото много от колегитe биха се интересували именно от проблемитe които са ме накарали да попaдна в SDC.
Първата кола с която отидох в SDC, отначало ГНП-то започна да протича, особенно като включа на контакт отдолу нaправо течеше нафта и понякога много леко започна да тресе.Отначало няколко сервиза и "майстори" помпаджии ми регулираха ГНП-то, и стана такава каша че още се чудя как не разбих поне на някой от тях нещо....... да не говоря за парите които съм платил.....както и да е.После тези "майстори" теча спря но започна да тресе яко и да гори12-13 на 100, а гореше 7-8.Направо ужас!!!Затова и не очаквах нещо удивително в SDC отначало(парен каша духа).
Втората кола с която отидох в SDC беше на около 400 хил. км. на студено палеше почти веднага,но когато е топла направо изтощаваше акумулатора.Тука във форума четох за много причини от които топла кола не пали,но това е факт че в моя случай настройката на ГНП-то реши проблема.
Затова препоръчвам на всички София Дизел Център ( http://sofia-diesel-center.com ) за мен те са истински майстори,надявам се че всички които се обърнат за помощ към тях ще останат доволни като мен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Ремонт на ГНП в София Дизел Център или Супер Скан Б-я

Мнение от alchohol » 01 Мар 2014, 18:15

Ето, че дойде и моят ред да правя ГНП- Бош механична. След като протече зверски, реших да я ремонтирам в София Дизел Център. Първо се обадих по телефона и след кратко обяснение ми отговориха да закарам колата и същия ден до вечерта ще бъде готова. Отивам аз и приемчика казва, ау как добре работи, записаха ме и казаха, че ще се обаждат да ме уведомяват какво се случва. Цял ден- ни дума, ни вопъл, ни стон. Обаждам се вечерта да попитам какво става, а те- амии не е готова, много работа има по нея, утре следобяда ще е готова, ще ви звъннем. На другия ден, чакам, чакам- никой не се обажда и в пет следобяд не издържах и звъннах. Айде пак-амии то колата е готова, ама утре елате да си я вземете, че то от сервизна гледна точка, хън-мън, ама ако успеете да минете до шест, може да си я вземете. Ейй, полудях направо и с един колега отидохме да видим какво става. Плащам аз 280лв, пишат ми гаранцията, дават ми ключа, паля бабето, а тя работи едно такова по-остро, оборотите на 800 ги оставили, викам айде както и да е. Опитаха се и да не ми дадат касова бележка между другото. Прибирам се аз до вкъщи и оборотите постепенно скачат. Оказа се, че не са стегнали контрагайката, която блокира шпилката за регулиране на оборотите на празен ход. И това го преживях. На другата сутрин слизам за работа, паля колата и ооооо чудо, мотора подскача, като разярен бик и от ауспуха бълват бели кълба дим, това в продължение на десетина минути, докато загрее и падне ли под 1500 оборота, край- гасне веднага. В четвъртък пак същото и започна да пуши бял дим и загряла. Обаждам се аз в сервиза, казвам какво става с колата ми, а те-ами докарайте я, ще видим за какво става дума. Закарах им я вчера- за 10км изгорих около 3 литра нафта и опуших половин София. Дойде един "специалист", мери, гледа, опъваха помпата, бутаха горивото, нищо. Колата пуши бял дим та се не знае. Почна да ме омайва, абе то с тая помпа толкова, не може да не върви и да харчи, виж си компресията, клапаните, свещите и всякакви всевъзможни простотии...., чак стигнахме, че помпата не стържела, а алтернатора и че акумулатора ми бил слаб. Слушах го аз и му викам-ей да не е прехвърлила зъб на помпата, а той-не, на тая кола знаеш ли колко трудно може да стане. Казвам добре де, а помпата настроена ли е? Ааа то на тая помпа нищо не сме и правили освен да и сменим уплътненията, то какво да й се настройва толкова, тя е ровена, ръчкана..... Докарай колата във вторник да престои тука, да я запалим студена, сега карай така да видиш колко ще харчи. Побеснях и си тръгнах. Звъннах няколко телефона за консултация и всеки вика виж ангренажа. И така вчера следобяда я разцепихме и ооо чудо, помпата с един зъб назад. Само да уточня, че ангренажния ремък го бях сменил два дни преди да им я закарам. Зацепихме както си трябва, паля колата, вече не пуши толкова, ама 'лопа като трактор. Поглеждаме захващането на помпата, а тя изправена на макс и се вижда предишното положение на гайките, как са се отпечатили. Наклонихме я малко и двигателя утихна, 'айде още няколко милиметра и заспа. Коригирахме оборотите на празен ход и моторетката запя.
В този момент ми стана ясно, защо цяла седмица там имаше едни и същи коли, около които те обикаляха и се чудеха защо не работят както трябва.

Ето това е резюмето на моята кошмарна седмица, породена от посещението ми в София Дизел Център.
За мен тези хора си нямат хал хабер от работата, която вършат. Аз лично съм ужасно недоволен от тях и никога, ама никога повече не бих стъпил там.
Последна промяна alchohol на 01 Мар 2014, 18:37, променена общо 1 път
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 28.01.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d e39

Re: Ремонт на ГНП в София Дизел Център или Супер Скан Б-я

Мнение от mermenkov » 01 Мар 2014, 18:34

Кофти колега. Аз вчера сменях там 6 инжектора момчетата бяха любезни. Звъняха ми поне 3-4 пъти през деня по едно време към обяд ми казаха че може да не приключат до края на деня, казах им че колата ми трябва за събота и неделя те казаха че ще направят всичко възможно и в 18:00ч. беше готова. Надявам се да нямам проблеми като при теб, честно казано от вчера до днес съм навъртял около 30-40км. и нямам оплаквания засега... Все пак нали дават гаранция според мен ако отидеш да им обясниш би трябвало да измислите някаква компенсация.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Ремонт на ГНП в София Дизел Център или Супер Скан Б-я

Мнение от alchohol » 01 Мар 2014, 18:42

Не искам нито да ги виждам, нито да ги чувам. Най-искрено ти пожелавам да нямаш никакви проблеми, защото няма да ти ги разрешат.
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 28.01.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d e39

Re: Ремонт на ГНП в София Дизел Център или Супер Скан Б-я

Мнение от mermenkov » 01 Мар 2014, 18:44

Честно казано след като прочетох това и то точно 1 ден след като си взех моята оттам меко казано не се почуствах добре, но дано нямам грижи. А на теб колега безаварийно :driving:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Ремонт на ГНП в София Дизел Център или Супер Скан Б-я

Мнение от alchohol » 01 Мар 2014, 18:46

Благодяря, подобно :yes:
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook