Реотани задно стъкло, помощ !

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 12.04.2011
Местоположение: В. Търново
Пол: Мъж
Кара: 320d 2001г.

Re: Реотани задно стъкло, помощ !

Мнение от vladobosh » 31 Яну 2012, 19:27

b_velev написа:Снимано е под ъгъл отзад от лявата страна на багажника. Пада се точно върху задния десен калник.На тая снимка си личи по добре(релето е D) : http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... uQnSjiC7hy

Мерси! Сега вече е ясно. Малко да се постопли и ще го замеря, но все си мисля, че е лоша връзка някъде. Ако знаеш какво става в капака на багажника на комби, дай някой ЖОКЕР! :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 1999 BMW 320D

Re: Реотани задно стъкло, помощ !

Мнение от b_velev » 31 Яну 2012, 23:09

vladobosh написа:
b_velev написа:Снимано е под ъгъл отзад от лявата страна на багажника. Пада се точно върху задния десен калник.На тая снимка си личи по добре(релето е D) : http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... uQnSjiC7hy

Мерси! Сега вече е ясно. Малко да се постопли и ще го замеря, но все си мисля, че е лоша връзка някъде. Ако знаеш какво става в капака на багажника на комби, дай някой ЖОКЕР! :bchug:



Ето това трябва да е: http://tinyurl.com/yf6lfga

http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f18 ... m1-t29376/
Гугъл знае всичко, ако го попиташ правилно. Аз обаче само съвети давам, а още не съм си оправил моите нагреватели. :lol:


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Re: Реотани задно стъкло, помощ !

Мнение от ludia » 10 Фев 2012, 22:16

Забелязах че моите нагреватели тази зима работят само на половина. Долната част чисти (доста бързо), а горните изобщо не работят.
Предполагам изкарана букса или прекъснат кабел, но ако някой колега е имал подобен проблем ще съм благодарен да сподели къде е бил проблема.
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 1999 BMW 320D

Re: Реотани задно стъкло, помощ !

Мнение от b_velev » 10 Мар 2012, 16:56

Днес махнах корите до задния прозорец. Нарисувах една проста схема как са свързани нагревателите. Има една джаджа, на която не разбрах какво и е предназначението - trap circuit (65248380944). Направих следните измервания. Разкачих всичко и проверих с ом метър дали нещо не е прекъснато (между изводи 2-4 и 3-4) Нямаше проблем. После закачих всичко и измерих напрежението между точки 1-4, 2-4 и 3-4. Беше около 13V. Всичко изглежа наред, но нагревателите не работят :shock:. Не се сетих да измеря тока, който минава, но и да го бях измерил, нямам представа колко трябва да е.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 1999 BMW 320D

Re: Реотани задно стъкло, помощ !

Мнение от b_velev » 10 Мар 2012, 18:15

b_velev написа:Днес махнах корите до задния прозорец. Нарисувах една проста схема как са свързани нагревателите. Има една джаджа, на която не разбрах какво и е предназначението - trap circuit (65248380944). Направих следните измервания. Разкачих всичко и проверих с ом метър дали нещо не е прекъснато (между изводи 2-4 и 3-4) Нямаше проблем. После закачих всичко и измерих напрежението между точки 1-4, 2-4 и 3-4. Беше около 13V. Всичко изглежа наред, но нагревателите не работят :shock:. Не се сетих да измеря тока, който минава, но и да го бях измерил, нямам представа колко трябва да е.


Разглобих въпросния trap circuit и се оказа, че е филтър. Поразрових се в нета. Служи за намаляване на смущенията от нагревателите към антената и не всички е46-ци го имат. Сещам се, че имаше теми за пръщене на радиото при пуснати нагреватели и може би това е решението. За съжаление май няма отношение към това, че подгрева не работи :( .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 12.04.2011
Местоположение: В. Търново
Пол: Мъж
Кара: 320d 2001г.

Re: Реотани задно стъкло, помощ !

Мнение от vladobosh » 10 Мар 2012, 21:01

b_velev написа:Днес махнах корите до задния прозорец. Нарисувах една проста схема как са свързани нагревателите. Има една джаджа, на която не разбрах какво и е предназначението - trap circuit (65248380944). Направих следните измервания. Разкачих всичко и проверих с ом метър дали нещо не е прекъснато (между изводи 2-4 и 3-4) Нямаше проблем. После закачих всичко и измерих напрежението между точки 1-4, 2-4 и 3-4. Беше около 13V. Всичко изглежа наред, но нагревателите не работят :shock:. Не се сетих да измеря тока, който минава, но и да го бях измерил, нямам представа колко трябва да е.

Кофти, колега, че това не решава проблема на неработещите реотани. И аз все още съм така. Между другото, как се маха кората в багажника (където е релето)? :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 3.03.2008
Местоположение: Стара Загора
Кара: Е46 2.0d 99'

Re: Реотани задно стъкло, помощ !

Мнение от IvaN66 » 18 Окт 2012, 10:38

Имам сходен проблем с неработещи реотани.INPA го хвана като грешка.До релето си стига 12В.Липсва управляващ сигнал.Няма плюс след натискане на бутона.Навремето имах странна циклична консумация от порядъка на 5-6А.Тази утечка стопяваше акумулатора.Майсторите бърникаха нещо зад панела с предпазителите за да се реши въпроса.Та въпроса ми е възможно ли е проблема да е бил точно в подгряването,защото утечката се появяваше през 30-40 секунди,спираше после пак и да са ми шунтирали веригата.Назад в темата прочетох точно за периодичната работа на реотаните.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 12.04.2011
Местоположение: В. Търново
Пол: Мъж
Кара: 320d 2001г.

Re: Реотани задно стъкло, помощ !

Мнение от vladobosh » 23 Окт 2012, 14:32

IvaN66 написа:Имам сходен проблем с неработещи реотани.INPA го хвана като грешка.До релето си стига 12В.Липсва управляващ сигнал.Няма плюс след натискане на бутона.Навремето имах странна циклична консумация от порядъка на 5-6А.Тази утечка стопяваше акумулатора.Майсторите бърникаха нещо зад панела с предпазителите за да се реши въпроса.Та въпроса ми е възможно ли е проблема да е бил точно в подгряването,защото утечката се появяваше през 30-40 секунди,спираше после пак и да са ми шунтирали веригата.Назад в темата прочетох точно за периодичната работа на реотаните.

Здравей, колега. Можеш ли да ми обясниш по-подробно това което съм оцветил, защото при мен ток явно стига до релето, но реотаните ми не работят. А иначе с утечката на такива интервали мисля, че е точно от подгрева на стъклото :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Реотани задно стъкло, помощ !

Мнение от tosh » 23 Окт 2012, 15:29

b_velev написа:Днес махнах корите до задния прозорец. Нарисувах една проста схема как са свързани нагревателите. Има една джаджа, на която не разбрах какво и е предназначението - trap circuit (65248380944). Направих следните измервания. Разкачих всичко и проверих с ом метър дали нещо не е прекъснато (между изводи 2-4 и 3-4) Нямаше проблем. После закачих всичко и измерих напрежението между точки 1-4, 2-4 и 3-4. Беше около 13V. Всичко изглежа наред, но нагревателите не работят :shock:. Не се сетих да измеря тока, който минава, но и да го бях измерил, нямам представа колко трябва да е.


На тези от вас на които релето и бушона са наред, да проверят клемите на този филтър за евентуално окисляване и слаб/липсващ контакт. При мен дясната клема не правеше контакт.
nagrevateli.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 12.04.2011
Местоположение: В. Търново
Пол: Мъж
Кара: 320d 2001г.

Re: Реотани задно стъкло, помощ !

Мнение от vladobosh » 23 Окт 2012, 20:07

tosh написа:На тези от вас на които релето и бушона са наред, да проверят клемите на този филтър за евентуално окисляване и слаб/липсващ контакт. При мен дясната клема не правеше контакт.
nagrevateli.jpg

Супер! А да обясниш, моля те по-подробно, къде се намира и как се стига до този филтър, за да мога да го проверя :bowdown:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Реотани задно стъкло, помощ !

Мнение от tosh » 24 Окт 2012, 17:20

Махаш кората с лампата на задна дясна колона и ще го видиш. Няма как да го сбъркаш понеже кабелите от него отиват направо на задното стъкло за реотаните. Някъде назад в мненията пишеше, че не всички коли го имат така че имай го в предвид ;)
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 12.04.2011
Местоположение: В. Търново
Пол: Мъж
Кара: 320d 2001г.

Re: Реотани задно стъкло, помощ !

Мнение от vladobosh » 25 Окт 2012, 13:43

tosh написа:Махаш кората с лампата на задна дясна колона и ще го видиш. Няма как да го сбъркаш понеже кабелите от него отиват направо на задното стъкло за реотаните. Някъде назад в мненията пишеше, че не всички коли го имат така че имай го в предвид ;)

Сега рових и го няма при мен :banghead: Само кабели и едно миниатюрно транзисторче което няма как да проверя дали е изгоряло. Не видях някъде да са прекъснати кабелите, така че загадката си остава къде след релето ми се губят тоците :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Реотани задно стъкло, помощ !

Мнение от tosh » 25 Окт 2012, 15:36

Ако имаш мултицет замери черния захранващ кабел преди това транзисторче(др. край на маса) трябва да ти даде 11-14 волта при запален двигател(иначе не бачка). Това е кабела който идва директно от релето. После ще ти пусна снимка да се ориентираш :)


Изображение

Uploaded with ImageShack.us
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 12.04.2011
Местоположение: В. Търново
Пол: Мъж
Кара: 320d 2001г.

Re: Реотани задно стъкло, помощ !

Мнение от vladobosh » 25 Окт 2012, 17:47

Мерси за отговорите :bchug: Аз съм с комби и е малко по различно като разположение (от колоната влиза сноп кабели в багажната врата и т.н.) а не знам как да сваля нейните кори. Може пък там да е тази джаджа :dunno: Утре може пак а опитам :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 3.03.2008
Местоположение: Стара Загора
Кара: Е46 2.0d 99'

Re: Реотани задно стъкло, помощ !

Мнение от IvaN66 » 26 Окт 2012, 7:59

Искам да попитам,дали при високи външни температури може да се включи отоплението на задното стъкло.Гледах една схема в аутодатата и сигнала към релето минава през някакви датчици.Не знам доколко тази схема е достоверна.Между другото грешка при диагностика с ИНПА вече не ми излиза,но релето така и не цъка

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook