Смяна масло на автоматична скоростна кутия?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Смяна масло на автоматична скоростна кутия?

Мнение от kolp » 20 Сеп 2012, 21:23

Здравейте на всички!

Какво мислите, трябва ли на определени интервали да се сменя течността на автоматичната скоростна кутия? Знам че БМВ имат Lifetime гаранция, и т.н., но за тях това е 150000км, а за повечето от нас изобщо не е така ;)

До колкото разбирам повечето официални сервизи отказват да направят тази манипулация, други не дават гаранция за резултата и т.н.

Попаднах на подробно видео в youtube как точно се прави, и изобщо не изглежда сложно, ако човек разполага с необходимите уреди и части 1 час е готово. За съжаление нямам самочуствието че мога сам да се справя, а и по-скоро не ми стиска да бърникам по такава критична част от колата. Твърди се че на 100000км е едва ли не задължително да се направи, защото прецака ли се нещо и става много, много лошо.

Та, моля за мнението ви :)

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 12.05.2008
Местоположение: Шумен
Кара: E60 530d 04'
Мечтае да кара: X6 50d

Re: Смяна масло на автоматична скоростна кутия?

Мнение от RED_LABEL » 20 Сеп 2012, 21:49

Здравей колега,аз също не разбирам много и не съм майстор,но имам известен опит с автоматите,това ми е третото БМВ автомат и така моят съвет е смени си маслото да ти е мирна главата,това че било вечно,няма такъв филм.И аз като теб за първия ми автомат (Е46 330iA) хич не ми се даваха 500лв. за това обслужване,но след сериозне разговор с най-добрия майстор на кутии в моя град(Шумен)бързах да го сменям това масло.От 3 месеца съм с 530дА и веднага му смених масло и картер-филтър(600лв)и сега съм спокоен и ще знам че дори и да стане нещо с кутията едва ли ще е заради старо масло.Имах и едно 320cd 04' автомат и тъкмо бях се засилил да му сменям и на него маслата и въпросния майстор го хвана че има сериозен проблем в кутията и набързо го изпратих при нов собственик :wave: :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 2.06.2012
Местоположение: Равда/София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат
Мечтае да кара: Десет цилиндрово Е60
Детайли за колата: Много бавна

Re: Смяна масло на автоматична скоростна кутия?

Мнение от Beat » 20 Сеп 2012, 22:39

Естествено,че трябва да се сменя.След определен пробег се сменят маслото и филтъра.Не ги ли сменяш-чакат те големи финансови проблеми. :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Смяна масло на автоматична скоростна кутия?

Мнение от da6ip » 20 Сеп 2012, 22:51

На 100 хил. не, но на 150 си е вече време. Възрастта също играе роля, както и при двигателното масло.
Има няколко много много подробни теми по този въпрос - потърси ги.
Няколко колеги дори го смениха при майстори като държаха да се спазват на 100% инструкциите, също постнати там. Мисля sawion или swing беше един от тях.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 530d

Re: Смяна масло на автоматична скоростна кутия?

Мнение от Herdim » 21 Сеп 2012, 8:24

И аз съм запланувал тази манипулация в следващите 1-2 седмици, действително се препоръчва около 150 000 км да се направи, но ако колата е карана основно на градско е добре и по-рано. За последваща смяна ми казаха, че е добре да бъде след 80-100 000 км.

Оказа се, че при Е60 се подменят картер+филтър освен маслото и това малко оскъпява нещата (около 400-500лв), има и едно конекторче, което също е добре да се подмени, за да не се получи теч - струва около 25лв. Цените за труд варират доста в оторизираните сервизи и при дилърите. За София части+труд може да ти излезе между 600-1200 лв, според зависи къде ще отидеш да ти го сменят.

Разгледай другата тема, там всичко е описано достатъчно подробно от колегите.
Ето линк към другата тема: viewtopic.php?f=116&t=177663

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook