Всесезонни гуми-въпрос?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от bum_bum » 11 Авг 2012, 10:30

Гудиъра няма как да са лоши, каквито и да са. Виж някъде от тук дали не можеш да си ги вземеш на по-ниска цена обаче. Тия Делти много си повярваха вече и цените не са най-ниски там.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 25.03.2012
Пол: Мъж

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от maslinkov » 12 Авг 2012, 7:26

Сори, ама нищо не си разбрал. Прехвърли си зимните гуми на алу джантите и си готов. Тези които показваш никога не бих сложил - гума без поне един централен улей.... :nono: /това си е типична зимна шарка, без поведение на мокър път./

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от patkana1 » 12 Авг 2012, 11:36

maslinkov написа:Сори, ама нищо не си разбрал. Прехвърли си зимните гуми на алу джантите и си готов. Тези които показваш никога не бих сложил - гума без поне един централен улей.... :nono: /това си е типична зимна шарка, без поведение на мокър път./

Моите зимни гуми на железните джнати са със абсолютно същата шарка,не са много износени,но не са и нови....предложете ми друг тип тогава..... :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 575
Регистриран на: 16.02.2009
Местоположение: София
Кара: BMW 318i, sedan, 11.97

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от 00700 » 12 Авг 2012, 11:39

Ако взимаш гума гледай да има поне един отводнителен канал. До момента най-много съм доволен от летни/зимни гуми, от марката Continental. Успех с избора!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 25.03.2012
Пол: Мъж

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от maslinkov » 12 Авг 2012, 14:09

И континентал съм карал. Не знам да имат всесезонна версия. Гумите , около които се въртим са определено азиатски и освен централният канал непременно са с асиметрична шарка за да са по - безшумни. Иначе, всяка всесезонна си е доста шумна. :bchug:
Кумхо изен кв17 например са такива. И по - евтният им вариант Маршал със същата шарка. Айде стига вече, това все пак е гума, а не кола.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 19.08.2008
Местоположение: СОФИЯ*ПАВЛИКЕНИ

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от JORO_86 » 14 Авг 2012, 10:27

Април месец бях в Германия, около Франкфурт /на Майн/ и заглеждах гумите на немските возила - направи ми впечатление че колите от ниския клас - поло, корси, фиести и подобни са все с всесезонни с ДОТ до 3-4 години. Та хората си карат с всесезонни гуми и всесезонните не са мит. Есента имаше тестове на всесезонни гуми сравнени със зимни в Ауто Билд от там излизаше че на Ханкуук и Вредещайн са най-добре в комплексното представяне. Имаше модели които се представиха като типична зимна или съответно лятна гума та, там компромиси не е много удачно да се правят. Аз си мислех да пробвам едни всесезонни за Голф 3 който се кара само в града пенсионерската от тук http://www.malatestabg.com/ ама не съм го направил още.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от bum_bum » 14 Авг 2012, 10:41

Малатеста не е ли само регенерат? Излиза малко като компромис с компромиса.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 19.08.2008
Местоположение: СОФИЯ*ПАВЛИКЕНИ

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от JORO_86 » 14 Авг 2012, 11:05

bum_bum написа:Малатеста не е ли само регенерат? Излиза малко като компромис с компромиса.

Да като цена излиза като компромис с компромиса, почти двойно по-евтини от популярните марки всесезонни, но мненията за тях от Офроуд форума са добри. Някъде преди години Сони беше писъл че е карал с такива май и той каза добри думи. Но със сигурност е по-добре от втора употреба дървета стояли 2 години на слънце в моргата. с грайфер 4 мм и за 50 лева бройката. Всеки си знае сам за себе си - само ще дам пример от преди няколко дена с Голфа гумите са Дебика на 2 години зимни /още са мекички като новите ми зимни/, с които баща ми караше целогодишно , в София заваля и със скорост от 50 км/ч спрях почти двойно по - бавно от колкото на сухо, та човек му става ясно защо дадена гума не е добра за всички сезони ако тя е направена за зимна или лятна, па макар и "нова". При същите условия час по - късно с подобна кола с летни гуми Нокиан на 2 години разликата бе осезаема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от bum_bum » 14 Авг 2012, 13:03

То кво пише някой и каква е реалноста са много различни работи. Вземи една нормална гума от добър производител и една Малатеста и ги вдигни. ;)
В Офроуда ги карат, щото нова такава гума от качествена марка струва колкото половината джипка. За Сони ще замълча, че и аз много го слушах кво говори и накрая лекцията ми излезе има-няма 20 бона :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от drevnia » 14 Авг 2012, 18:06

penev написа:За мен такова понятие като "всесезонни" гуми НЕ съществува.

Ти сам си си отговорил щом няма да я караш м/у май и септември най-спокойно си сложи зимни, някой по-долен клас.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 26.04.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: X3 E83 2.0d; 330xd e91; E36 325tds
Мечтае да кара: Е24 635CSi

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от dobrev3 » 16 Авг 2012, 13:37

Колега върви в някоя гумаджииница въпреки, че сигурно там ще ти кажат най изгодния за тях вариант сигурно . Аз имах късмет и случих на гумаджия, който не ми даде гуми така че на него да му е добре, а се съобрази и с моите изисквания от него си купих и джантите много си ги харесвам въпреки, че не са кой знае какви. Тука много за сериозни марки колегите говорят, а съм сигурен , че 50% от тях не са изпробвали по хубавите марки , които споменават, а са чували само. Аз не се изхвърлих да купувам гуми на най известните марки, а си купих зимни гуми Марангони. 4 броя=400 лв нови си ги взех. Аз съм от Русе и да ти кажа чесно зимата си вали яко даже тая зима пак наваля стабилен сняг и то като си навали ти сам може да чуеш в новините, че казват за Русе, че минимум 2 дена е в снежна блокада и затварят всички пътища за извън Русе :lol: :lol: И аз все пак съм човек, който не може да излезе пеша в студа :D и обичам да експериментирам в дните с най много сняг аз куражлия го раздавах нали с нови гуми и излизах много пъти и останах много доволен, че не ме остави никъде колата с тия гуми. Пък във Варна няма голяма зима и нямаш никакъв проблем според мен дори и да си вземеш тия всесезонни гуми въпреки, че такава гума не трябва да има попринцип ама няма да имаш проблем според мен. Върви в някоя гумаджииница и ги попитай за най оптималния вариант за кола която не се кара толкова много.
Едно БМВ и от 100 Гоулфа не го е страх!!!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от patkana1 » 17 Авг 2012, 1:20

dobrev3 написа:Колега върви в някоя гумаджииница въпреки, че сигурно там ще ти кажат най изгодния за тях вариант сигурно . Аз имах късмет и случих на гумаджия, който не ми даде гуми така че на него да му е добре, а се съобрази и с моите изисквания от него си купих и джантите много си ги харесвам въпреки, че не са кой знае какви. Тука много за сериозни марки колегите говорят, а съм сигурен , че 50% от тях не са изпробвали по хубавите марки , които споменават, а са чували само. Аз не се изхвърлих да купувам гуми на най известните марки, а си купих зимни гуми Марангони. 4 броя=400 лв нови си ги взех. Аз съм от Русе и да ти кажа чесно зимата си вали яко даже тая зима пак наваля стабилен сняг и то като си навали ти сам може да чуеш в новините, че казват за Русе, че минимум 2 дена е в снежна блокада и затварят всички пътища за извън Русе :lol: :lol: И аз все пак съм човек, който не може да излезе пеша в студа :D и обичам да експериментирам в дните с най много сняг аз куражлия го раздавах нали с нови гуми и излизах много пъти и останах много доволен, че не ме остави никъде колата с тия гуми. Пък във Варна няма голяма зима и нямаш никакъв проблем според мен дори и да си вземеш тия всесезонни гуми въпреки, че такава гума не трябва да има попринцип ама няма да имаш проблем според мен. Върви в някоя гумаджииница и ги попитай за най оптималния вариант за кола която не се кара толкова много.


Разбирам какво искаш да кажеш колега,но аз не казах че няма да карам колата много,напротив-искам да не слизам от нея сега като се върна в Бг,казах че само лятото няма да се кара,а останалото време да,просто и зимата във Варна е има няма 1 месец(губо казано де),и за това искам такива гуми.А колегите нека споделят мнения за марките,естествено по-добре е да споделят само тези които имат личен опит защото това ми помага на мене да се ориентирам към марка.А от пари не искам да пестя,не ми е това целта,тук става въпрос за сигурност и практичност и правилно решение.хубаво че е форума да ми помага за това.... :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 26.04.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: X3 E83 2.0d; 330xd e91; E36 325tds
Мечтае да кара: Е24 635CSi

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от dobrev3 » 17 Авг 2012, 9:24

Нямам опит с всесезонни гуми да ти кажа чесно ама зимните няма да ги караш много на сняг , по голямата част от карането ти ще е на асвалт и много бързо ще им се стопи грайфера :) Според мен имаш два варианта да пробваш с всесезонните или да си купиш зимни (за Ноември, Декември, Януари, Февруари, Март) и летни (за Септември, Октомври, Апил, Май). Аз бих си купил чисто нови зимни и втора употреба летни, както съм и в момента така. Поздрави и успех!!!
Едно БМВ и от 100 Гоулфа не го е страх!!!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от Leon » 17 Авг 2012, 10:54

Ми... за тези пари горе-долу можеш да купиш една лятна и една зимна гума 15'. Няма да са гудиър и двете, но ще са зимни и летни. А по темата - за мен всесезонна гума няма, но в местата, където няма истинска зима вършат работа. В южна Испания, Италия, Франция ги ползват много, това от лични наблюдения. Във Варна може и да не се задържа сняг, но мисля, че температурите зимата са си доста ниски.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от patkana1 » 19 Сеп 2012, 17:09

Колеги,съжелявам за глупавия въпрос,но някой знае ли къде от варна мога да си купя някъкви нови всесезонни гуми на някоя от въпросните марки за които си писахме по горе,или трябва да поръчам от интернет??? :dunno: :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook