Всесезонни гуми-въпрос?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от patkana1 » 08 Авг 2012, 2:44

Здравейте колеги,тъй като ще трябва да сменям гумите на колата към края на септември като се прибера в Бг и искам да ви попитам какво мислите като вариант да взема нови всесезонни гуми за моята кола.Причината да се замисля за този вид гуми не е да спестя пари, а че колата лятото няма да се кара,между месеците май и септември,а през останалото време(особенно и пролетта и есента,както и зимата де,ще се кара повече).Другата причина е както всички знаете във Варна зимата не е както във другите градове,не е толкова дълга и това ме кара малко да се откажа от само зимните гуми....Кажете си мненията,защото четох във много форуми и има много противоречиви мнения.Та реших да се допитам до вас-струва ли си да взема всесезонни гуми за тези сезони или по добре да взема зимни :dunno: ??Благодаря предварително :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 332i
Детайли за колата: E36 red coupe 3,2 stroker

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от penev » 08 Авг 2012, 6:50

За мен такова понятие като "всесезонни" гуми НЕ съществува.
Моля не ми пишете съобщения! Вече не влизам в този форум.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2855
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: Хилядолетен сокол

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от NikiNikolov » 08 Авг 2012, 7:22

Гумаджийниците май спряха да ги предлагат, т.е. производството им е спряно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от SpeedyMan » 08 Авг 2012, 7:43

Мисля, че спокойно може да сложиш зимни. Примерно Kleber Krisalp HP2, малко по-твърда смеска е и държи малко по-добре на топло от другите, съответно върши работа на сняг и лед. (Не е като Континентал де, но работят доста добре като за класа си)

Иначе най-доброто от всесезонните гуми е GOOD YEAR VECTOR 4 seasons, малко по-евтин и все пак добър вариант - HANKOOK OPTIMO 4S
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от patkana1 » 08 Авг 2012, 7:54

значи няма да е проблем да карам с тях примерно до края на април-средата на май с тях така ли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от Пинтев » 08 Авг 2012, 10:47

Вземи всесезоната гума на Вредщаин много добре..и ти дето ти викат че няма такова понятие..да не говорят така смело..все пак не всички се качват по родопите зимата...а всесезонната е идеална за градски условия и първокалсни пъ :yes: тища..
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 25.03.2012
Пол: Мъж

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от maslinkov » 08 Авг 2012, 11:01

Според мене в тоя интервал няма да имаш проблем дори със зимни, но ти си знаеш. Пък и зимни на 3 зими вече имат качествата на всесезонните. Летните имат експлоатационен срок 10 лета и съответно това се отнася и за всесезонните. Ако няма напуквания по каучука може да се ползват и повече, но само като летни. Съветвам те за по - икономично да търсиш снежинка, с допълнително означение М+S с добър грайфер, дори да не са нови. Това всичкото като се има предвид че на лед само шипове помагат, а на сняг не толкова помага мекостта на гумата, колкото грайферът. И най - вече помни, че БМВ, имат договор с Йокохама. Аз се обзаведох с такива, 2007 набор,М+S, за 140 лв. и ако каучукът е добре и имат грайфер, ще ги карам и след 2017г. Това е мое мнение и моля гумаджиите - търговци да не ме намразват за което. :bchug:
Последна промяна maslinkov на 09 Авг 2012, 8:52, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от georgivar » 08 Авг 2012, 14:27

аз си взех миналата зима (дето беше най-бруталната от години) всесезонни vredestein quatrac 3 и съм доста доволен. Взех точно тази заради разни тестове по пресата, за които бях чел и там тази я даваха като най-добра (по-добра от някои евтини зимни)

Вярно че не ходя по зимни курорти на ски, но за градско каране и чат пат извънградско по нормални пътища е идеална. беше по-скъпа от разни бюджетни сезонни, но със сигурност е по-евтина от комплект зимни и летни.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1237
Регистриран на: 20.05.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Touring

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от nakoone » 08 Авг 2012, 15:07

Две години карам с всесезонни гуми(KUMHO),и съм нямал проблеми с тях.Взимай без да се притесняваш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от Chapai » 08 Авг 2012, 16:17

Разгледай гумите "Toyo".
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 25.12.2011
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 318i

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от raykov » 08 Авг 2012, 17:22

Между другото Тoyo са много добри гуми!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от patkana1 » 10 Авг 2012, 21:46

Значи като цяло да търс всесезоони гуми,със обозначение M + S така ли???

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 25.03.2012
Пол: Мъж

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от maslinkov » 11 Авг 2012, 0:51

maslinkov написа:Според мене в тоя интервал няма да имаш проблем дори със зимни, но ти си знаеш. Пък и зимни на 3 зими вече имат качествата на всесезонните. Летните имат експлоатационен срок 10 лета и съответно това се отнася и за всесезонните. Ако няма напуквания по каучука може да се ползват и повече, но само като летни. Съветвам те за по - икономично да търсиш снежинка, с допълнително означение М+S с добър грайфер, дори да не са нови. Това всичкото като се има предвид че на лед само шипове помагат, а на сняг не толкова помага мекостта на гумата, колкото грайферът. И най - вече помни, че БМВ, имат договор с Йокохама. Аз се обзаведох с такива, 2007 набор,М+S, за 140 лв. и ако каучукът е добре и имат грайфер, ще ги карам и след 2017г. Това е мое мнение и моля гумаджиите - търговци да не ме намразват за което. :bchug:

Yes.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от bum_bum » 11 Авг 2012, 0:59

Аз съм карал с такива преди бая години като си взех първите 18-ки.

http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp ... t+01+A%2FS

По това време 18-ката беше много пара и понеже не ми се даваха пари за 2 комплекта, а не съм от тия дето карат лете с 18, а зимата с 15-ки тенекия си взех Дънлопа.

Карах ги някъде 2 години и си бяха идеални и зимата и лятото. Не съм карал по писти и с някакви нечовешки скорости, но не са се излагали нито лятото по магистралата, нито зимата в големия сняг. Ходил съм и по разни хижи и вили в доста сняг и не съм имал ядове с тях.

Ако можеш да си позволиш винаги ще е по-добре зимата със зимни и лятото с летни. Но при всички положения е много по-добре всесезонни, отколкото 2-ра ръка летни или зимни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от patkana1 » 11 Авг 2012, 2:29

Еми добре,значи ще се ориентирам,както бях казал по горе колата няма лятото няма да я карам,а зимата във Варна е 1 месец....Точно това ме накара да се насоча към всесезонни гуми,а и аз също имам зимни гуми на железни джанти ама не са нови определено и не искам да ги карам,искам да си карам с летите джанти постоянно...Мерси за отговорите :yes:
Примерно какво ще кажете за тези http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... owigan=GAN

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook