Restraint System Faulty

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1926
Регистриран на: 12.09.2003
Местоположение: с.Градина/гр.Първомай
Пол: Мъж
Кара: 98' e36 318i
Мечтае да кара: e36 ///M3
Детайли за колата: M43B18

Restraint System Faulty

Мнение от BMWMHartge » 05 Мар 2011, 15:06

Това ми показва на монитора. Свързано е нещо с коланите и седалките. Единия колан постоянно ми е сложен за да не издава звуков сигнал. Как да го зануля това ?
93' e36 320i coupe
98' e36 318i sedan

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Restraint System Faulty

Мнение от badjo E60 » 06 Мар 2011, 8:36

BMWMHartge написа:Това ми показва на монитора. Свързано е нещо с коланите и седалките. Единия колан постоянно ми е сложен за да не издава звуков сигнал. Как да го зануля това ?

Проблема е в кабелите или буксата.Търси под седалките.Ако сега изчистиш грешката след време пак ще те дразни :idea: ;)
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Restraint System Faulty

Мнение от Emooo » 21 Май 2011, 14:03

Мамка му и на мене днеска ми светна тая грешка. Преди това 1-2 пъти когато човека до мене слезе от колата и аз продължа да карам ми святкаше алармата за не закопчан колан, въпреки че пътника до мене вече беше слязъл. Гася паля и се оправяше.
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Restraint System Faulty

Мнение от Emooo » 21 Май 2011, 16:59

Малко информция за проблема която намерих

1. Проблема с грешката може да е от кабела на акумулатора
2. Проблема може да е от скапан mat sensor на седалката до шоьора - това е познат дефект и в САЩ БМВ го сменят без пари http://www-odi.nhtsa.dot.gov/cars/probl ... =DrillDown

Ако проблема е от сензора може да се смени за 1000-2000 лв!!!! или да се ползва това

http://westmidlands.sheryna.co.uk/Car-P ... -Unit-4490
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-E60- ... 0499763031
http://www.jcautocomponents.co.uk/instr ... bypass.PDF
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Restraint System Faulty

Мнение от Emooo » 24 Май 2011, 12:29

Колеги, изчистих грешката - според човека с компютъра имало проблем с някакъв сензор отстрани на седалката (не mat sensor). Говорихме с него каза че това се получавало като се друснеш по яко на седалката или просто от буксите под седалката. Внимавайте и с mat sensor-а който е под седалката често се поврежда на автомивки като някой се опре с коляно на пасажерската седалка - натиска с коляно скъсва отдолу сензора и става мъка - сензора е 250лв но работа за смяната е много, трябва да се сваля седалката и да се свали и кожата. Някакъв е UK му взели 2700$ за смяна при нас ще е по-евтино ама по-добре да не става.
Tool - Fear Inoculum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Restraint System Faulty

Мнение от Emooo » 14 Сеп 2011, 7:36

Колеги вече няколко месеца не съм виждал тая грешка. Изчистването на грешката помогна.
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Restraint System Faulty

Мнение от jbankov » 14 Сеп 2011, 8:05

Дано при всички така лесно да се оправя този проблем ,както е станало при теб :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Re: Restraint System Faulty

Мнение от kopchev » 14 Сеп 2011, 9:48

При мен го нямаше един месец след изчистването и от 3 дни съм пак с тази досада на екрана :( :( :(
Там където ми чистят грешката казват, че трябвало да изолират буксата и да го направят с директни връзки без букса, но не знам вече , а мн ме дразни т'ва чудо

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: Restraint System Faulty

Мнение от nikolayp » 10 Дек 2011, 10:38

Emooo написа: Внимавайте и с mat sensor-а който е под седалката често се поврежда на автомивки като някой се опре с коляно на пасажерската седалка - натиска с коляно скъсва отдолу сензора и става мъка - сензора е 250лв но работа за смяната е много, трябва да се сваля седалката и да се свали и кожата.

понеже на задните седалки имаше няколко дъвки и едно голямо петно (от един малък вагабонтин) я закарах да ги почистят с пара. И оттогава като се возя сам се налага да дърпам колана и на пасажерската седалче, че се почва едно диндингане.... Прегледах буксите под седалката, но изглеждат наред. Имам лошо подозрение... :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: Restraint System Faulty

Мнение от nikolayp » 18 Дек 2011, 11:11

nikolayp написа:
Emooo написа: Внимавайте и с mat sensor-а който е под седалката често се поврежда на автомивки като някой се опре с коляно на пасажерската седалка - натиска с коляно скъсва отдолу сензора и става мъка - сензора е 250лв но работа за смяната е много, трябва да се сваля седалката и да се свали и кожата.

понеже на задните седалки имаше няколко дъвки и едно голямо петно (от един малък вагабонтин) я закарах да ги почистят с пара. И оттогава като се возя сам се налага да дърпам колана и на пасажерската седалче, че се почва едно диндингане.... Прегледах буксите под седалката, но изглеждат наред. Имам лошо подозрение... :(

след 2 седмици се самооправи - през деня пак светеше, вечерта возих човек и спря... сигурно е имало вода и е давало контакт и с времето най-накрая е изсъхнало. добре, че не ми остана време да я водя някъде да ми обясняват какво трябва да сменям и колко ще струва :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Re: Restraint System Faulty

Мнение от kopchev » 19 Дек 2011, 9:23

T'ва е интересно, аз мислех, че при всички случаи трябва да мине през комп за да се изчисти тази грешка, дори да се е оправил проблема

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 21.11.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320xD LCI

Re: Restraint System Faulty

Мнение от nikolayp » 19 Дек 2011, 9:53

аз така или иначе трябва да се видя с един познат, който се занимава с диагностики и ще го помоля да я закачи да погледне, но в момента вече не ми дава грешка :) явно понеже е зима и студ е останала някаква влага, която след 2 седмици най-накрая е изсъхнала

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 27.10.2009
Местоположение: в гащите си
Пол: Мъж
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: слон

Re: Restraint System Faulty

Мнение от bvv1 » 20 Дек 2011, 1:15

Колеги,прегледайте си кабелите над плюсовата букса,там има нещо което отговаряло за аербеците,при мен сработваше при по рязко влизане в дупки и ми изписваше грешка която се маха само с зачистване,превързаха го с свинска опашка за да стои неподвижно ,зачистиха го и ми казаха че ако пак сработи ще трябва да го сменям,но вече 6 месеца няма проблеми!
Преди да полетиш-трябва да се научиш да ходиш!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Restraint System Faulty

Мнение от da6ip » 20 Дек 2011, 10:01

bvv1 написа:Колеги,прегледайте си кабелите над плюсовата букса,там има нещо което отговаряло за аербеците,при мен сработваше при по рязко влизане в дупки и ми изписваше грешка която се маха само с зачистване,превързаха го с свинска опашка за да стои неподвижно ,зачистиха го и ми казаха че ако пак сработи ще трябва да го сменям,но вече 6 месеца няма проблеми!

Това май е IBS (Intelligent Battery Sensor) - Емооо ще каже повече, той го сменява май.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Restraint System Faulty

Мнение от Emooo » 20 Дек 2011, 10:22

IBS-a е на минусовия кабел и няма общо с тази грешка. Под пасажерската седалка има букси, стегни ги вероятно е от тях.
Tool - Fear Inoculum

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook