Газов инжекцион течна фаза

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 6.05.2008
Кара: BMW E46 320Ci

Газов инжекцион течна фаза

Мнение от Svee » 26 Ное 2011, 17:56

Здравейте колеги,искам да попитам да ли някой от вас има монтиран ГИ течна фаза?И разбира се ако има такива колеги,ще ги помоля да споделят някакви мнения и препоръки.Попринцип става въпрос за Е46 2.2Сi 170к.с,но и за всякаква друга информация относно монтирана такава уредба,ще съм много благодарен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 5.05.2010
Пол: Мъж
Кара: e46 318i m43
Мечтае да кара: X6 --- ----

Re: Газов инжекцион течна фаза

Мнение от StelllsKi » 26 Ное 2011, 18:15

Течната фаза се използва при двигатели с директно впръскване.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Газов инжекцион течна фаза

Мнение от dido0o``` » 26 Ное 2011, 19:39

Информацията, която имам от четене по форумите е че нашата газ не е за такива системи. Ако не се лъжа имат някаква помпа, която се прецаква в рамките на година две и която не била никак евтина.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 5.05.2010
Пол: Мъж
Кара: e46 318i m43
Мечтае да кара: X6 --- ----

Re: Газов инжекцион течна фаза

Мнение от StelllsKi » 26 Ное 2011, 22:37

Така е в бутилката има помпа,другото НЕпредимство е че на всеки 6 такта впръсква и бензин иначе заминават клапаните и тогава съотношението газ бензин става 70% газ към 30% бензин.Незнам обаче дали има предварително подгряване на системата.
Единственото предимство е това че може да се монтира на коли които имат директно впръскване на горивото под високо налягане на които не може да се постави обикновен газов инжекцион
Всъщност колега каква ти е идеята с този вид система?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 6.05.2008
Кара: BMW E46 320Ci

Re: Газов инжекцион течна фаза

Мнение от Svee » 27 Ное 2011, 3:45

Благодаря ви за бързите отговори,но противно на всички мнения,преди да пусна темата доста порових за така наречената "течна фаза" и в общи линий съм наясно..(пояснявам че съм ви благодарен за мненията).
Така... Наистина имат проблем със помпата(която се намира във бутилката),заради скапаните горива на Балканите и най-вече във България.Побългарения вариант е че се монтирало някакво филтърче и ставало.Също така прочетох,че има и някакъв вид" смазване" на въпросната помпа на 50-70хил км.
Директното впръскване е задължително,защото системата осигурява директно впръскане на течна газ в цилиндъра,което води дори и до увеличаване на мощността(5-10%).Ако някой се интересува по-подробно http://www.caravelgas.com/contacts.html

Та...мисълта ми беше ако някой има монтирана такава' инсталация' да сподели,защото знам, че е скъпичка...но от 2500лв стигат и има и мнения до 5000 евро..ии как да разбереш.Казват,че най-добрите били 'Виале' и че почти нямало майстори в БГ.
Идеята поради която се замислих за някакъв вид алтернативно гориво е че пътувам много и наистина ми писна да давам сумати пари за някакво 'менте' гориво.
Вариантите в/у които мисля са:
1.Хубав газов инжекцион(ще съм благодарен ако някой сподели някои добър сервиз и майстори)
2.ГИ течна фаза,разбира се ако е изгодно и го позволява бюджета(и така като гледам в понеделник ще отида до въпросната фирма да попитам за какво става въпрос)
3.Наскоро ми споменаха и за някакви водородни клетки,които се мотират и сваляли разхода с няколко литра(колко точно-незнам).Ако някой има инфо,ще е интерсно да сподели. :smoke: :lalala:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Газов инжекцион течна фаза

Мнение от jbankov » 27 Ное 2011, 9:13

Ако си от София виж това :yes: viewtopic.php?f=34&t=252845
Ако не си кажи от къде си :dunno:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 6.05.2008
Кара: BMW E46 320Ci

Re: Газов инжекцион течна фаза

Мнение от Svee » 27 Ное 2011, 13:47

Мерси колега, в моменра съм в София и тук ще слагам системата(каквато и да е тя)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E83 LCI 3.0D / 2009
Мечтае да кара: ...кола без проблеми :)

Re: Газов инжекцион течна фаза

Мнение от pif4o77 » 27 Ное 2011, 16:45

ГИ Viale с течна фаза може да се монтира на всяка една кола инжекция, само дали е оправдана инвестиция от 3000+ лева на горе. Системата е чудесно измислена и колата на газ върви повече от на бензин, защото впръснатата течна газ мигновенно се изпарява а както всички знаете нещо което се изпарява отнема топлина, тоест околния въздух се изстудява а студения въздух е по богат на кислород от там и по добро и хубаво изгаряне, получава се малко като турбо ефект. Чудесна газова но за беда помпата страда много, заради качествата на газта в БГ.
Ако се спреш на обикновен газов инжекцион ти препоръчвам БРЦ, верно за твоята кола с 6 цилиндъра излиза към 2200 лева но щом се заглеждаш по Виале наче не си ги събирал от закуски, всичко останало под БРЦ е компромис съвсем отговорно го заявявам, ако искаш кефа да стане пълен, може да доплатиш за дюзи Кеихин или Принс ама там цената става с още 800-1000 лева от горе. На БРЦ дюзите са достатъчно читави и дълговечни :) за да се набутваш за Кейхин.
От мен това, ако има нещо не ясно питаи, не съм газаджия ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 6.05.2008
Кара: BMW E46 320Ci

Re: Газов инжекцион течна фаза

Мнение от Svee » 28 Ное 2011, 18:44

Благодаря ти за изчерпателния отговор.Аз също ще споделя,след цял ден ходене напред назад по майстори..Така.. Относно ГИ течна фаза е че НЕ ги препоръчват за слагане,не защото не са добри,а напротив,това е най-доброто в момента,но се оказа че са прекалено добри за българската газ.Помпите(тези в бутилката)изгарят,защото като 'сипваш' газ не се знае точно какво сипваш,за съжаление..Самата дюза не може да 'разпознае' точно колко лоша или колко хубава газ минава през нея,което води до редица други проблеми.Например повишаване на разхода и т.н.България може би е единствената страна в ЕU която няма установени норми за качеството на Газ-та и се оказва че не си заслужава да си слажиш толкова хубава уредба:( Също така и обслужването на ГИ течна фаза се прави само на едно място в България.:( Ии така.препоръчват обикновена ГИ (газова фаза)и то Романо,били в момента най,най-доброто, имат и euro5 стандарт(който обаче не ти спестява нито данъци,нито нищо.Разбира се защото сме в България).Попитах специално и за БРЦ,но пак ми казаха романо.При тях нямало проблем с газ-та защото имат софтуер,който позволявал да се нагласят стойности 'от-до'.Не мога да го обесня по-технически,но общи линии това е което разбрах.
Колега ти защо препоръчваш БРЦ,с такава ли си?

П.С не съм написал цени защото не знам да ли е позволено..:) Но все пак ако някой се интересува ще ги напиша..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Газов инжекцион течна фаза

Мнение от jbankov » 29 Ное 2011, 8:44

КОлега преди 6-7 месеца бях в същата ситуация като теб. След много търсене , срещи със специалисти се оказа, че в момента Романо е най-доброто.Затова и си сложих такава :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1145
Регистриран на: 13.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 compact 320td

Re: Газов инжекцион течна фаза

Мнение от iv4o9999 » 29 Ное 2011, 9:25

въпреки че карам печка, преди време се интересувах за бензинова кола с газ и доста бях поразровил, ако не се лъжа ГИ с течна фаза се ползваше освен за двигатели с директно впръскване и за турбо бензинови с ниско налягане на турбинатам, защото при определено налягане газта се втечнява в цилиндъра. За мен е излишно да се занимаваш с такъв вид уредба защото е по-скъпа и неподходяща за нашите географски ширини, имаш по-евтина опция, колата не го изисква. Слагай ГИ, не пести пари за да ти е мирна главата а пък щом караш много ще го избиеш бързо. Успех

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E83 LCI 3.0D / 2009
Мечтае да кара: ...кола без проблеми :)

Re: Газов инжекцион течна фаза

Мнение от pif4o77 » 29 Ное 2011, 9:47

Да с БРЦ съм, но не ти го препоръчвам само щото аз съм с такова, по зла участ съм имал досег с доста марки уредби, разбира се по нисък клас макар че имах Би-газ тя дори е по скъпа от БРЦ но пък излезе гола вода, от проблеми с ГИ смело мога да заявя че в момента разбирам повече от Ги от половината мастори в града :mrgreen: И извода е един, не е важна толкова марката колкото добрия и правилен монтаж и съответно добрата настроика, повечето мастори пускат автонастроика и квото стане тва е, никои не му се занимава или по скоро не може да ти направи реална настройка в движение на колата с различни натоварвания, да пипне по таблицата на нужните места нужните точки да ги изравни с показанията на бензина и всичко да заспи, е тва е проблема :). БРЦ поддържа Евро4 поне тая която имам аз Секуент 24, по добрата от нея е Плуг енд Драив тя е и малко по скъпа с около 200 лева. Не знам цената на Романо. БРЦ за 4 цилиндъра в София може да се намери за 1400 лева с кръгла бутилка. Уредбата е уникално безпроблемна, имам я от 2 години забравил съм че въобще имам газ на колата, сравнено с старите ми уредби. Преди появата на системата Секуент при БРЦ старите им ГИ бяха гола вода с едни редуктори едно чудо мани бегаи, но БРЦ похарчиха милиони евро в разработки и проучвания (наи голям дял от всички компании) и ето резултата е на лице. В БГ нови коли от магазина за момента признават гаранция само за монтирана БРЦ , тва са КИЯ, мисля Фиат вече, и за Хонда чух, може и да бъркам но за КИЯ съм 100% сигурен. Няма да се обиждате но на БМВ комповете не са чак толкова умни че БРЦ да не може да се справи с тях за да трябва да се набутате за наи скъпата уредба. БРЦ се справя чудесно с далеч по капризни компове, визирам тези на Фиат там идея си нямате за ква простотия ства дума с цел икономи на гориво и адаптации на компа, малко нещо газта да се объркат с времена и налягане в реиката и проблемите в бензиновия комп са на лице, почва прекъсване,глъхнене давене, забиване на нос, трудно палене или палене и след 5-6 сек гасне, мъка мъка, но с БРЦ имам 2 ма познати на чисто нови коли монтирани нямат дерт. Така че не се доверяваите само на продавача на Романо, нали от тва печели тои, няма да ти каже сложи си БРЦ :) Преценете цените ако разликите не са големи сложете си Романо що да не. Колко струва романо за 4 цилиндъра? или за 6 ?

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 6.05.2008
Кара: BMW E46 320Ci

Re: Газов инжекцион течна фаза

Мнение от Svee » 29 Ное 2011, 20:27

Благодаря ви колеги за мненията и препоръките. :bchug: Аз се спрях на романо,както се казва за добро или лошо. :D след дълго обсъждане(с много хора,както казва колегата Pif4o 77,станах и аз майстор)... и стигнах до извода,че за момента това е най-доброто или по точно нещото,което ще ти върши най-добре работа с най-малко проблеми,дефекти и т.н..Само хубави отзиви се чуват от тази марка.Има си и Еuro5 стандарт(момчето каза,че ще ми даде и сартификат за това,с който пък мисля да се "пазаря" с общината/държавата за данъците ми.Все пак ще карам ЕКО автомобил :mhihi: ,в този ред на мисли,ако някой има нещо на ум или може да помогне с нещо относно тази "кауза",ще бъда благодарен.)Поотнесох се,за което се извинявам.Романо ще да е. :driving: Цената му ще е 1800 '+,-' 100-200лв.Другата седмица ще се поставя,ако някой има питане за нещо свързано с инсталацията или пък за нещо друго,ще се радвам да помогна.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 6.05.2008
Кара: BMW E46 320Ci

Re: Газов инж.течна фаза или ГИ газова фаза

Мнение от Svee » 29 Ное 2011, 20:37

Знам,че има и друга подобна тема във форума viewtopic.php?f=34&t=252845
,но мисля че и тази е доста полезна за колегите,за това ще помоля администраторите да преценят какво да правят с нея.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Газов инжекцион течна фаза

Мнение от © » 29 Ное 2011, 21:22

Няма какво да се прави с нея. Ще има "съдбата" на хилядите други полезни теми във форума.
Факта, че съществува и не е заключена, мисля че е достатъчен.

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook