За любителите на кафето....

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 933
Регистриран на: 7.03.2005
Местоположение: O.C.
Пол: Мъж
Кара: Е36

Re: За любителите на кафето....

Мнение от Escape » 05 Авг 2011, 13:29

leTransporteur написа:Така като гледам и тука се внася май.
За пръв път го чувам и на мене ми стана любопитно.

http://bulcommerce.bg/Products_coffee.html

Магазин за кафе Julius Meinl
Гр. София, бул.”Черни връх” № 33Е,ет. 2, магазин 2 ;)


Супер...преди години като търсих и не се предлагаше в БГ. Ще мина тия дни да го видя магазина
Иначе за първи път го чуваш но 100% си пил от него :bchug: на бензиностанциите на ОМВ е такова кафето... друг е въпроса че съм си купувал от ОМВ-то на магистрала Хемус и мога да си заложа лявото мъдо че не беше Julius Meinl ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 14.12.2010
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: e36M40B18, е36М43В18

Re: За любителите на кафето....

Мнение от stamov79 » 05 Авг 2011, 13:48

На мен пък най ми харесва кафето от т.н. кафеварки тип "кубинка", тези които са от две разглобяеми части...Само да са от "стария" материал, че нещо напоследък взеха да ги правят много фалшиви-направо се стапят на газовия котлон след известна употреба :mhihi: :mhihi: :mhihi: ...Купувам мляно кафе- най-често тип "Мока" или "Уганда" от някой по специализиран магазин за кафе...
http://www.pazaruvaj.com/kafemashini-c3 ... p43282587/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: За любителите на кафето....

Мнение от ((:BuKcu:)) » 05 Авг 2011, 13:52

Delonghi Magnifica + Lavazza Crema Gusto - това е комбинацията, кафето е убийствено хубаво. Естествено най-хубавото кафе, което съм пила е в Италия.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 20.02.2009

Re: За любителите на кафето....

Мнение от Hades_ » 05 Авг 2011, 15:05

А какво ще кажете за онези недоразумения, които ги продават в Costa и Starbucks. Лично аз ги ненавиждам :mhihi:
Кафето е един вид - късо, в малка чашка, много силно, много горчиво и много ароматно, както на Ботуша го пият :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: За любителите на кафето....

Мнение от plradev » 05 Авг 2011, 15:24

Hades_ написа:А какво ще кажете за онези недоразумения, които ги продават в Costa и Starbucks. Лично аз ги ненавиждам :mhihi:
Кафето е един вид - късо, в малка чашка, много силно, много горчиво и много ароматно, както на Ботуша го пият :)

В Costa като ми го направят кафето в паница за шкембе чорба и вместо за захар,почвам да се оглеждам за оцед и червен пипер :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 3.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Гаджето си да готви...
Мечтае да кара: ///М3

Re: За любителите на кафето....

Мнение от bojanski » 05 Авг 2011, 17:31

http://www.coffeeandtea.bg/-интересни факти за кафето,както и техники за приготвяне :yes:
Speed?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: За любителите на кафето....

Мнение от Pisobella » 06 Авг 2011, 11:15

В Costa има едно с канела което много обичам ^^
Иначе не съм кой знае какъв любител на кафето, обаче ми е най-вкусно от онези старичките кафеварки от едно време..

Изображение


Иначе преди го обичах късо - 2 пръста + 2 сметанки и 3 захарчета :mhihi: Сега пия 3 в 1 в голяма чаша и мога да го пия цяяял ден.
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 24.05.2011
Местоположение: In search of the pot of gold
Пол: Мъж
Кара: Е36
Мечтае да кара: по хубави пътища

Re: За любителите на кафето....

Мнение от GKuzmanov » 06 Авг 2011, 11:56

Вкъщи жената взима някакво насипно 4-5 вида, мелли, пресява и прави нещо фантастично :shock: ще я питам дали ще каже тайната ! Иначе горе долу на ОМВ-то има някаква прилика на кафе :yes:
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: За любителите на кафето....

Мнение от randity » 06 Авг 2011, 15:52

Ronka написа:Изображение

От 4г. вкъщи ... по-хубаво кафе не съм пила, а слагам каквото и да е кафе, скъпо, евтино-става прекрасно, с пяна поне един пръст.
Не съм имала никога проблем с нея, само почистване(накисване) на цедката на 2 мес веднъж. Стои по 2ч на ден включена, стояла е и 1 г по цял. ден ...

:bowdown:

пс. Струваше към 200-300 лв ...

И ние сме от една година някъде с такава. Наистина уникално кафе. Много рядко пия със сметана/мляко и кафето е уникално, особено с тази пяна. !!
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: За любителите на кафето....

Мнение от randity » 06 Авг 2011, 15:57

stefsax написа:трябва да питаме модератотите хора които карат чудесната марка FORD и то MONDEO и то даже и комби :driving: ,имат ли пРаво да дават акъл за кафемашините на избранниците които карат истинската марка BMW, :dunno:

Нещо не успях да разбера.. ? К'во им е на хората които карат FORD и то MONDEO ??
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 1.10.2008
Местоположение: Sofia
Кара: E91 330D
Детайли за колата: Touring

Re: За любителите на кафето....

Мнение от dblos » 06 Авг 2011, 16:59

Голям фен съм на кафето и смених доста машини и кафе докато достигна до това което искам :) а именно кафемашина на капсули на Мокарабия и пак такива капсули и найстина съм много доволен.
Относно Delonghi Magnifica съм с две ръце ЗА , вярно както казва един колега и пясък да и сложиш кафе ще направи :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За любителите на кафето....

Мнение от alekangg » 06 Авг 2011, 18:28

Много обичам късо и ароматно кафе от сорта на това което се предлага в Италия и Португалия, направени с професионална голяма машина La cimabali или нещо подобно. За съжаление, до сега не съм видял с домашна машинка да стане същото кафе. Пил съм от всякакви видове домашни Delongi, Saeco, Bosch, Jura и т.н. Кафетата си били от всякакъв вид, но не става същото. Това с паниците за чорба в Англия и Германия за мен не е кафе...В нас имам ръчна делонги и пълня и пресовам силно за да стане нещо подобно, на това което ми харесва.

Арабиата
Аватар
Мнения: 1454
Регистриран на: 18.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D

Re: За любителите на кафето....

Мнение от The 5th element » 06 Авг 2011, 19:15

Аз си пия якобс монарх интенс и си го правя на машина Електролукс и съм много доволен :P
[url=http://picbg.net/img.php?file=194f7b7624e3366b.JPG]Изображение[/url

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 2.12.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: E46

Re: За любителите на кафето....

Мнение от stefsax » 07 Авг 2011, 15:36

отговор за колегата ''randity"
шегуваме се постоянно с комби МОНДЕОТО той ми е добър приятел и не обича кафе.(kолегата grigoroff)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 9.01.2009
Местоположение: Казанлък
Кара: икономайзер

Re: За любителите на кафето....

Мнение от Madjara » 08 Авг 2011, 10:50

Здравейте, колеги. Темата много ми харесва тъй като съм бил в този занаят около 2 години и мога да споделя от опит някой неща. Първо според мен не е важно какво е кафето, а грамажа, но това само за арабиката, от робуста колкото и да се пънеш хубав каймак няма да изкараш :mrgreen: , пък и лично мое мнение робустата е с доста специфичен вкус, който не ми допада, арабиката си е арабика(ако е бразилска :mhihi: ). Всяка една машина която работи с кафе на зърна и мляно кафе си има дозировка, която по световен стандарт е 7 гр. т.е. нито от повече нито от по малко грамаж може да се изкара наистина хубаво кафе от самия екстракт. Другото което е, че всичко опира до едрината на кафето(конкретно за кафето на зърна, както и за мляното). Най-лесно може да се разбере по плътността на хапчето. Повярвайте ми всякакво кафе съм пробвал, с точната настройка и от новата бразилийка :mhihi: става пълно хитачи кафе. Относно машините, най-доволен съм от роботчета. Марката за мен е само една - Саеко, а за модела мога да ви препоръчам Саеко ВиенаИзображение или Саеко Роял Изображениесупер лесни за употреба, удобна за всеки офис или магазин, можеш да си я насториш по твой вкус и са на приемливи цени. А относно кафето на зърна Фламинго МокаИзображение е с добро качество и на добра цена за килограм. А за висококачествено кафе мога да кажа само едно - Фуго Изображение.За мляното кафе все още не съм открил точната марка :mhihi:. Но това не всеки може да си го позволи било то кафе-робот и кафе от този тип. Много хора си правят домашно каивенце в джезвенце :mhihi: . Ако някой има такъв тип кафе-робот, мога да му дам някой съвет как да си направи страотно кафе. Тва е от мен дано съм ви бил полезен :winky:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook