Stance Style

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Stance Style

Мнение от SPEED_GABROVO » 17 Май 2011, 15:52

Това са онези бегачки с ниско окачване и брутални джанти.На мен лично много ми допада този стил.Нека в тази темичка да си обсъждаме този тунинг,който е малко непосилен за българските пътища. :mhihi:
4148068248_d06889d762_o.jpg
5297905483_7850f55969_z.jpg
e216.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: Stance Style

Мнение от Projektzwo » 17 Май 2011, 16:14

тук няма реализатори, само мечтатели... :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: Stance Style

Мнение от SPEED_GABROVO » 17 Май 2011, 16:23

Projektzwo написа:тук няма реализатори, само мечтатели... :mhihi:

То може да се реализира,ама само за събори и изложби,като си я караш на платформа. :mhihi:
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Stance Style

Мнение от Boyadjiev » 17 Май 2011, 19:19

SPEED_GABROVO написа:
Projektzwo написа:тук няма реализатори, само мечтатели... :mhihi:

То може да се реализира,ама само за събори и изложби,като си я караш на платформа. :mhihi:

Не виждам кой ще "освети" колата си с 15хил. лв. само за събора и да си я влачи на платформа... Все пак не е само окачване и джанти. Е ако искаш само черупка с джанти и окачване може с доста по-малко пари да се мине, но после стои въпроса -> аджеба ти автомобилен ентусиаст ли си или скулптор ?
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Stance Style

Мнение от vicho » 17 Май 2011, 19:33

Projektzwo написа:тук няма реализатори, само мечтатели... :mhihi:


ела да покараш из Враца! Ще ти се 'ареса :mhihi:

Аз лично не обичам коли смъкнати до земята! Ниски - да! Влачещи се по корем - не!

Изображение

тази джанта се продаваше във форума за скромните 1700лв, не, че не си струват толкова... напротив! Непосилно е, а и меко казано безсмислено.

Няма как да караш 8.5J x 10J със стречнати гуми по родните пътища, а и по доста други пътища.

Нека тук се намеси Сапфира, който кара с 295/30/18 гуми на 10J отзад. Такава гума няма как да влезе в е36, а пък тясната дори и да влезе при раздута кола, няма да има файда от нея.

Един вид, наистина, ако човек си направи колата така, я прави неизползваема.

Аз карах с 60/40, не тази а миналата зима. Е мъка е! Брутално е! Пълен ужас. Колата извънградско не можеше да се кара с над 110-20 км/ч по магистралата, защото на някое скокче ще отива в насрещното да покарам :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 9.11.2008
Местоположение: София/Нови Искър
Пол: Мъж
Кара: за Е36 тийм София

Re: Stance Style

Мнение от blabla » 17 Май 2011, 19:43

Аз съм също с 60/40 много е търсене по софииските улици, но пък е красиво няма спор.
Ако мога само да попитам дали с 17" джанти с най високите гуми които мога да събера без да опира , дали ще се повдигне с няколко сантиметра ? :bowdown:
Изображение
IS power !!!

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Stance Style

Мнение от err0r » 17 Май 2011, 20:28

Трудно е да се кара из нашите пътища с такъв сетъп. Колкото и странно да звучи... на феста в Сърбия за пръв път пусках колата да ходи където си иска, да минава по най-права линия, без да заобикалям дупки, шахти, цепки и други на пътя. В България просто е невъзможно...
Изображение

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Re: Stance Style

Мнение от SuPeR_FLY » 17 Май 2011, 20:58

Що да е невъзможно - възможно е ама просто доста улици ги зачеркваш от картата и си караш внимателно :mrgreen: Нацяло си променяш стила на каране ама хубавите неща искат жертви :mhihi: И както казват от stancenation форума - FORM>FUNCTION :mhihi: :mhihi:
Изображение

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Stance Style

Мнение от err0r » 17 Май 2011, 21:01

SuPeR_FLY написа:Що да е невъзможно - възможно е ама просто доста улици ги зачеркваш от картата и си караш внимателно :mrgreen: Нацяло си променяш стила на каране ама хубавите неща искат жертви :mhihi: И както казват от stancenation форума - FORM>FUNCTION :mhihi: :mhihi:

То като започна със задраскването и зачертая улицата пред блока... всичко свършва. Колата си остава вечно паркирана. :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Stance Style

Мнение от vicho » 17 Май 2011, 22:00

blabla написа:Аз съм също с 60/40 много е търсене по софииските улици, но пък е красиво няма спор.
Ако мога само да попитам дали с 17" джанти с най високите гуми които мога да събера без да опира , дали ще се повдигне с няколко сантиметра ? :bowdown:


225/45 отпред на 8J ET37 джанта и 60мм смъкване - НЕ ОПИРА! :yes:

отзад карах с 215/40 отново на 8J ET37

:dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 23.04.2007
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: л Е21, а сега Е28
Детайли за колата: Ниски и бавни.

Re: Stance Style

Мнение от KriK4eTo » 18 Май 2011, 1:54

vicho написа:
Projektzwo написа:тук няма реализатори, само мечтатели... :mhihi:


ела да покараш из Враца! Ще ти се 'ареса :mhihi:

Що бе то и в Плевен си екстра, даже не мога да визуализирам в съзнанието как търкаляш бенца по къра ни. Аз с бегачката ги прелитам, че е прекалено кокал за тея ями, а с ежедневната само псувам перманентно на ум. :mhihi:

П.П. Иначе по темата няма много какво да се каже мисля, който иска да се вози близо до земята да мигрира към Германско или Щатско и ще му паднат доста ядове от плещите за реализацията на мечтите му. В общи линии ни остава да гледаме тъжно монитора показващ проектите в StanceWorks форума и да въздишаме с бира в ръка ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Stance Style

Мнение от bum_bum » 18 Май 2011, 6:52

Че има дупки има ама вие го изкарахте съвсем като в Афганистан :mhihi: С 225/45 отпред и 235/45 отзад и 60/40 окачване с малко повече внимание си се кара съвсем нормално. Джантите си ги взех нови и нямат дори една драскотина от дупка. Нужно е просто повече внимане, джигитската не става с квито и гуми и джанти и окачвания да си.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 11.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '99 E46 318i; '01 E53 3.0i

Re: Stance Style

Мнение от Joro_Paveto » 18 Май 2011, 6:55

Трудна работа си е stance в БГ. Аз съм с 215/40 на 8.5J и окачване 40/25 минавам почти отвсякъде, но пък какви грозни луфтове имам между гумата и веждата...Та май стигнах до извода, че щя трябва да правя друг stance ще обирам луфта с по-голяма гума, а не с по-ниски пружини. Обаче тук идва финансовия и психологически проблем - 4 гуми 215/50 започват от 800 кинта до...... , а едни хубави H&R Race пружини са 400лв и с тях ще се получи много желаната визия, обаче както спомена колегата ще трябва да се поработи над картата с улиците....а за вкарване в гаража ще ми трябва платформа :mhihi:
А и според мен за да нагласиш колата със stretch гуми коиловърите са задължителни
...поредната ми грешка... :banghead:
Лека нощ, добър ден, пак съм с моя...

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Re: Stance Style

Мнение от SuPeR_FLY » 18 Май 2011, 7:04

Това, за да го направиш трябва да си добре подготвен психически и не е за всеки! Ако ще правите нещо, правете го като хората както трябва или изобщо не се занимавайте и си карайте с нормални гуми и джанти, защото едно от тея неща ако не направиш и се губи целия смисъл на концепцията и изглежда смешно :yes: Не се заяждам, просто това съм го разбрал с много въртяни прожини, фланци, гуми, джанти и т.н. и ги споделям нещата, за да не си блъска някой главата занапред - "аджеба що хвърлих толкова пари, а пък още не ми изглежда колата като по снимките" ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 11.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '99 E46 318i; '01 E53 3.0i

Re: Stance Style

Мнение от Joro_Paveto » 18 Май 2011, 7:19

Напълно те подкрепям в казаното, хубава тема и трябва да се помага със съвети и снимки, за да няма хвърлени пари на вятъра и недоволни колеги.
Те нещата са си стандартизирани в някакви граници що се отнася до ширина на джантата и размер на гумата. В bimmerforums им 3 огромни теми с хиляди снимки на stance коли и в доста от постовете хората си казват с какви джанти и гуми са.
Но най-важното, за мен лично, както казах е коиловър окачването и с него трябва да се започне, със стандартно окачване не става, т.е. става ама има известно време на примиряване. :mhihi:
Лека нощ, добър ден, пак съм с моя...

Следваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook