Багажник за тавана на е61...

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd / Ex. e61 535d

Багажник за тавана на е61...

Мнение от _Maranello_ » 15 Май 2011, 13:40

Някой има ли реални впечатления? Перката пречи ли, GPS ще работи ли? Разход? Шум?(според покрива-дали е панорамен, с шибидах или без)... Имам аеродинамичен багажник 501 литра, който ползвах на предишното ми комби, но то беше оригинално с алуминиеви надлъжни греди и сътветно имам такова закрепване. Имах шибидах, който според мен увеличаваше шума в купето особено на магистрала. Разходът ми се покачваше с 1-1,5 литра. Сега покривът ми е стандартен и съм се насочил към това закрепване http://www.escadra.bg/багажник-за-кола-Thule-Rapid-System-754/i119.htm . Така, че споделяйте!
Здраве, безаварийно и безпроблемно!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Багажник за тавана на е61...

Мнение от @ndro » 15 Май 2011, 23:38

_Maranello_ написа:Някой има ли реални впечатления? Перката пречи ли, GPS ще работи ли? Разход? Шум?(според покрива-дали е панорамен, с шибидах или без)... Имам аеродинамичен багажник 501 литра, който ползвах на предишното ми комби, но то беше оригинално с алуминиеви надлъжни греди и сътветно имам такова закрепване. Имах шибидах, който според мен увеличаваше шума в купето особено на магистрала. Разходът ми се покачваше с 1-1,5 литра. Сега покривът ми е стандартен и съм се насочил към това закрепване http://www.escadra.bg/багажник-за-кола-Thule-Rapid-System-754/i119.htm . Така, че споделяйте!

аз съм със седан, но положението е аналогично:
перката не пречи.
gps-а работи.
разход около 1 литър нагоре.
шум има - свисти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd / Ex. e61 535d

Re: Багажник за тавана на е61...

Мнение от _Maranello_ » 16 Май 2011, 9:05

@ndro написа:
_Maranello_ написа:Някой има ли реални впечатления? Перката пречи ли, GPS ще работи ли? Разход? Шум?(според покрива-дали е панорамен, с шибидах или без)... Имам аеродинамичен багажник 501 литра, който ползвах на предишното ми комби, но то беше оригинално с алуминиеви надлъжни греди и сътветно имам такова закрепване. Имах шибидах, който според мен увеличаваше шума в купето особено на магистрала. Разходът ми се покачваше с 1-1,5 литра. Сега покривът ми е стандартен и съм се насочил към това закрепване http://www.escadra.bg/багажник-за-кола-Thule-Rapid-System-754/i119.htm . Така, че споделяйте!

аз съм със седан, но положението е аналогично:
перката не пречи.
gps-а работи.
разход около 1 литър нагоре.
шум има - свисти.

Имаш ли шибидах? Какво мислиш за това закрепване http://www.escadra.bg/багажник-за-кола-Thule-Rapid-System-754/i119 Влиза под вратите и се стяга-нямам друга алтернатива. П.П. Копирай текста на линка, ако искаш да го видиш, че нещо не става-може да е заради кирилицата в адреса.
Здраве, безаварийно и безпроблемно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 16.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: LCI 530xd
Мечтае да кара: Alpina B7

Re: Багажник за тавана на е61...

Мнение от fefe » 16 Май 2011, 9:14

Лайсните на покрива се сменят по принцип. И после си слагаш стандартен багажник.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Багажник за тавана на е61...

Мнение от @ndro » 16 Май 2011, 9:38

_Maranello_ написа:Имаш ли шибидах? Какво мислиш за това закрепване http://www.escadra.bg/багажник-за-кола-Thule-Rapid-System-754/i119 Влиза под вратите и се стяга-нямам друга алтернатива. П.П. Копирай текста на линка, ако искаш да го видиш, че нещо не става-може да е заради кирилицата в адреса.

шибидах нямам. предполагам, че с шибидах ще е една идея по-шумно.
да, видях го линка. това закрепване е за жлебовете на вратите, нали?
аз съм точно с такова. единствения минус е, че уплътнителната гума по ръба на вратата, там където влиза планката, се деформира малко, но е наистина малко и след време се възстановява и почти не си личи.
ти нямаш ли надлъжни релси?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd / Ex. e61 535d

Re: Багажник за тавана на е61...

Мнение от _Maranello_ » 16 Май 2011, 10:46

@ndro написа:
_Maranello_ написа:Имаш ли шибидах? Какво мислиш за това закрепване http://www.escadra.bg/багажник-за-кола-Thule-Rapid-System-754/i119 Влиза под вратите и се стяга-нямам друга алтернатива. П.П. Копирай текста на линка, ако искаш да го видиш, че нещо не става-може да е заради кирилицата в адреса.

шибидах нямам. предполагам, че с шибидах ще е една идея по-шумно.
да, видях го линка. това закрепване е за жлебовете на вратите, нали?
аз съм точно с такова. единствения минус е, че уплътнителната гума по ръба на вратата, там където влиза планката, се деформира малко, но е наистина малко и след време се възстановява и почти не си личи.
ти нямаш ли надлъжни релси?

Нямам надлъжни релси, както и тапи на лайсните. Под самите лайсни няма нищо освен щифтовете за задържането им. Не искам да ми преработват тавана, затова се насочих към този вариант на закрепване. Освен деформацията на гумата други забележки имаш ли? Сигурно ли е захващането? Има такова, оригинално на BMW за e61. Не се ли надира боята от планките?
Здраве, безаварийно и безпроблемно!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Багажник за тавана на е61...

Мнение от @ndro » 16 Май 2011, 15:07

_Maranello_ написа:Освен деформацията на гумата други забележки имаш ли? Сигурно ли е захващането? Има такова, оригинално на BMW за e61. Не се ли надира боята от планките?

захващането е повече от сигурно.
не се надира боята - има гумени предпазители.
деформацията на гумата е незначителна и след време си възстановява първоначалната форма.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

Re: Багажник за тавана на е61...

Мнение от 530xd2006 » 16 Май 2011, 17:04

мога да ти предложа моите напречни греди, които си купих зимата. Ползвани са веднъж за 10 дни. Върху тях бях монтирал кутия THULE. Ако имаш интерес - Л.С.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook