М50Б25 турбо проект

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от slavianko » 27 Фев 2011, 6:27

ico318 написа:дебитомера не играе ли рестриктор?
На 76мм ако викаш рестриктор... ?
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 335i Turbo
Мечтае да кара: без жена му да дава акъли.

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от VENBO » 14 Апр 2011, 0:57

Най-после м-кови предни шенкели и апарати... Тези дни ще снимам :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 335i Turbo
Мечтае да кара: без жена му да дава акъли.

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от VENBO » 23 Апр 2011, 0:40

Тече работа по изработка на преходници за 4-буталните Брембо апарати към М-ковите шенкели, съответно дискове. В сряда снимки, че само обещавам и все нещо се случва.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 335i Turbo
Мечтае да кара: без жена му да дава акъли.

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от VENBO » 29 Апр 2011, 23:26

Аз казах в Сряда ама - коя Сряда не уточних :mhihi:
Интересното е, че дори с това минимално изместване на апарата от отворите за захващане накладките пасват в/у огледалото на диска. Дисковете и шенкелите са М-кови.
Ето това са преходниците:

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 335i Turbo
Мечтае да кара: без жена му да дава акъли.

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от VENBO » 02 Май 2011, 13:50

Трябват по-дълги спирачни маркучи- около 50 см, но не по-малко от 47см, а също така и фланци 20 мм за джантата- за да не опират апаратите челно в джантата. За да пасне джантата трябва да е такава че да пасва на м-кови апарати.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от slavianko » 02 Май 2011, 20:35

VENBO написа:Аз казах в Сряда ама - коя Сряда не уточних :mhihi:
Интересното е, че дори с това минимално изместване на апарата от отворите за захващане накладките пасват в/у огледалото на диска. Дисковете и шенкелите са М-кови.
Имай в предвид че така направен преходник натоварването пада предимно на долното ухо. И аз ги направих първоначално по същият начин но после като се замислих реших че не ме кефи особенно. Вземи една шина и и пробий един отвор през който да мине болт и да я хванеш за долното ухо а в другият край я завари за тоя преходник. За половин час работа е и ще ти е по лесно докато шенкелите са още вън ;) Със сигурност ще си по спокоен. Ако не ти стана ясно какво искам да напиша мога да ти снимам мойте да ги видиш
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 335i Turbo
Мечтае да кара: без жена му да дава акъли.

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от VENBO » 03 Май 2011, 0:38

slavianko написа:Имай в предвид че така направен преходник натоварването пада предимно на долното ухо. И аз ги направих първоначално по същият начин но после като се замислих реших че не ме кефи особенно. Вземи една шина и и пробий един отвор през който да мине болт и да я хванеш за долното ухо а в другият край я завари за тоя преходник. За половин час работа е и ще ти е по лесно докато шенкелите са още вън ;) Със сигурност ще си по спокоен. Ако не ти стана ясно какво искам да напиша мога да ти снимам мойте да ги видиш


Разбирам те. Предвидих натоварването че е долу и затова сложихме преходниците на горните уши. А иначе единият болт на преходника директно се завива в шенкела- нарязахме му резба- за да няма гайки. Ще го заваря, само да приключа с пробите- да съм сигурен че всичко пасва и е ок. Ти сменя ли спирачна помпа като сложи тези апарати? Имам тука един познат във Варна дето направи уникална е30-ка с Mpower 320 к.с. и сложи предни 8 бутални чисто нови апарати с разглобяеми спортни дискове и ми казва че спирането е същото като с М-ковите апарати и дискове- щото преди това беше с такива. Та се чудя да се занимавам ли или да си продължавам с вече монтираните М-кови спирачки.. :roll:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от slavianko » 03 Май 2011, 17:40

VENBO написа:
slavianko написа:Имай в предвид че така направен преходник натоварването пада предимно на долното ухо. И аз ги направих първоначално по същият начин но после като се замислих реших че не ме кефи особенно. Вземи една шина и и пробий един отвор през който да мине болт и да я хванеш за долното ухо а в другият край я завари за тоя преходник. За половин час работа е и ще ти е по лесно докато шенкелите са още вън ;) Със сигурност ще си по спокоен. Ако не ти стана ясно какво искам да напиша мога да ти снимам мойте да ги видиш


Разбирам те. Предвидих натоварването че е долу и затова сложихме преходниците на горните уши. А иначе единият болт на преходника директно се завива в шенкела- нарязахме му резба- за да няма гайки. Ще го заваря, само да приключа с пробите- да съм сигурен че всичко пасва и е ок. Ти сменя ли спирачна помпа като сложи тези апарати? Имам тука един познат във Варна дето направи уникална е30-ка с Mpower 320 к.с. и сложи предни 8 бутални чисто нови апарати с разглобяеми спортни дискове и ми казва че спирането е същото като с М-ковите апарати и дискове- щото преди това беше с такива. Та се чудя да се занимавам ли или да си продължавам с вече монтираните М-кови спирачки.. :roll:
С оригиналната помпа съм си. Спира определено много добре. Особенно с висока скорост като натисна педала по душмански и на дясностоящият му остават синини от коланите :mhihi: :mhihi:
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1012
Регистриран на: 3.06.2006
Местоположение: dimitrovgrad
Пол: Мъж
Кара: е30-327 . е30-320
Мечтае да кара: bmw 327i turbo
Детайли за колата: BMW 327 i

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от tuningfena » 07 Май 2011, 20:40

:mhihi: добре ,че не возиш бременна , ще роди на първото спиране
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от slavianko » 07 Май 2011, 21:08

tuningfena написа::mhihi: добре ,че не возиш бременна , ще роди на първото спиране
:mhihi: :mhihi:
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 335i Turbo
Мечтае да кара: без жена му да дава акъли.

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от VENBO » 01 Дек 2011, 0:06

GAME OVER. Женя се. Следва закупуване на голямо комби. Извинявам се на всички.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: е30 М50 ТУРБО & е28 м20 Турбо
Мечтае да кара: е30 си с безплатен бенз

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от Master™ » 01 Дек 2011, 10:53

то хубаво колега честито :) ....ма кво от това ....аз се ожених преди 2 години и половина и тогава си направих най хубавата кола :mhihi: ... а сега са 2 вече . Ще видиш като почне да не ти се стои при жената как ще ти се ходи при колата :mhihi: макар и само да стоиш в гаража и да я гледаш :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от BULL3T » 01 Дек 2011, 11:18

Master™ написа:то хубаво колега честито :) ....ма кво от това ....аз се ожених преди 2 години и половина и тогава си направих най хубавата кола :mhihi: ... а сега са 2 вече . Ще видиш като почне да не ти се стои при жената как ще ти се ходи при колата :mhihi: макар и само да стоиш в гаража и да я гледаш :mhihi:

:yes: :yes: :yes:

Един приятел,от както му се роди дъщеричката още по силно започна да блъска във фитнеса и да си прави колата,сега прави 700 коньова е30ка... :mrgreen:
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от slavianko » 01 Дек 2011, 12:35

Особенно като родят и като ги удари следродилната депресия ... И никога повече не им минава :mhihi: Аз за кво като направих бмв-то сега съм взел и джип и него да правя че да имам поводи да се измъквам пък ти гейм овер :mhihi:
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 335i Turbo
Мечтае да кара: без жена му да дава акъли.

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от VENBO » 01 Дек 2011, 18:29

Може и при мен така да стане колеги... Честно в момента незная какво и как.. Дано пък се променят нещата :)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook