Връзване на усилвател в е39

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 27.04.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 523i

Връзване на усилвател в е39

Мнение от __smirnoff__ » 23 Дек 2010, 23:25

Здравейте,
търсих по въпроса доста, сигурно 50 теми съм изчел, но едно нещо ми остана неясно. Значи връзвам си плюса, минуса, сигнала чрез преходник от задните колони, но къде връзвам ремоута? С Business CD съм, няма фабричен усилвател. Има ли някъде по плеъра, или дори отзад някъде в багажника изкарани евентуално за усилвател кабели, откъдето мога да го хвана? Не съм много наясно още, отскоро имам е39, не съм я разучил все още. Ако знаете къде да го вържа, бихте ли ми казали? Не че не мога да си сваля всичко и да проверя къде какво има, но ако го знам къде е ще е по-лесно и може и да е безсмислено да свалям плеъра.
Благодаря предварително на отзовалите се, и се извинявам ако има тема по въпроса, просто не можах да я открия.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 10.03.2009
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW

Re: Връзване на усилвател в е39

Мнение от JL » 25 Дек 2010, 11:41

Можеш да вземеш римут от антенния усилвател.Той се намира под кората отзад, където са задните плафони. Става въпрос за страничната кора, на която е плафона.Опитай с тази зад водача. Отдолу има усилвател за антената на радиото, който получава захранване при включено радио. От там спускаш в багажника кабел за управлението на усилвателя.

Понякога четенето на 50 теми отнема повече време от 5 минути разглобяване

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 5.10.2008

Re: Връзване на усилвател в е39

Мнение от alkazalcer » 26 Дек 2010, 14:54

Здравейте, и аз имам същия проблем,ходих в М КАР и ми казаха след като провериха,че самата кола нямала окабеляването.Аз съм с Бизнес РДС и СД Чейнджър и нямам фабричен усилвател.Купих си едно добро Сони усилвателче,но не мога да отктрия ремут кабел за да го вържа.Пробвах това,което е написал колегата по-горе но по захранването на антенния усилвател течат постоянно 12в.Т.Е не става,ако някой има решение моля за помощ,не искам да го свързвам с отделно копче за пускане и спиране.Или ако нчкой е способен да го монтира чакам предложения. :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 27.04.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 523i

Re: Връзване на усилвател в е39

Мнение от __smirnoff__ » 26 Дек 2010, 18:58

мерси, утре съм планувал да я свърша тази работа, ако не ми мине котка път ще разглабям :)
за антенния усилвател не се бях сетил, знам, че го има, но не го отразих като възможност :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 5.10.2008

Re: Връзване на усилвател в е39

Мнение от alkazalcer » 27 Дек 2010, 10:20

Колеги аз замерих антенния усилвател и си има постоянно 12В дори когато радиото е изключено.Един вид не върши работа.И не знам от къде да взема окабеляването за ремут захранването. :dunno: .

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 27.04.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 523i

Re: Връзване на усилвател в е39

Мнение от __smirnoff__ » 27 Дек 2010, 21:35

колега alkazalcer, при мен на антената има 12V когато е на контакт. Засега там съм го вързал ремоута.
Благодаря на колегата JL, че ме насочи, и не се наложи да разглобявам около плеъра каквото и да било :) Вече съм си с вързан усилвател, свири си и всичко е 6.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 5.10.2008

Re: Връзване на усилвател в е39

Мнение от alkazalcer » 28 Дек 2010, 20:20

Колега аз намерих от къде да вържа усилватела и да се изключва когато колата не е на контакт но проблема е че когато спирам радиото се чува едно пукане яко в бас касата която е вързана към усилвателя-еднократно.Има остатъчен ток.Искам ако е възможно да се изключва заедно с радиото т.е. когато работи радиото и усилвателя да работи а когато го спра и усилвателя да се изключва. :confused:
Който може да го направи ще почерпя :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 3.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 525d '02
Мечтае да кара: подводница

Re: Връзване на усилвател в е39

Мнение от King Nothing » 11 Фев 2011, 12:23

11-ти пин от тази схема - http://www.bmwtips.com/tipsntricks/ster ... wiring.htm

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Връзване на усилвател в е39

Мнение от stony1 » 13 Фев 2011, 15:28

King Nothing написа:11-ти пин от тази схема - http://www.bmwtips.com/tipsntricks/ster ... wiring.htm


Това е окабеляването за сток усилвател, колегата пита за нещо по-различно.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 3.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 525d '02
Мечтае да кара: подводница

Re: Връзване на усилвател в е39

Мнение от King Nothing » 16 Фев 2011, 21:01

stony1 написа:
King Nothing написа:11-ти пин от тази схема - http://www.bmwtips.com/tipsntricks/ster ... wiring.htm

Това е окабеляването за сток усилвател, колегата пита за нещо по-различно.

Remote кабела пак е белия.

А пукането ще се получава, ако спираш усилвателя, като директно му прекъснеш главното захранване.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 5.10.2008

Re: Връзване на усилвател в е39

Мнение от alkazalcer » 23 Фев 2011, 8:24

Здравейте на всички.Благодаря за мненията,но искам да спомена че при мене този бял кабел го няма,който всъщност трябва да използвам и това е проблема.Нямало окабеляване за автоматична антена и съответно и този пин от схемата-така казаха от мкар пловдив. :evil:
Има ли вариант който да се извърши свързването? :?: Предложиха ми да се свърже с отделно копче от което да се прекъсва само remote + на усилвателя :confused: .
Благодаря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Връзване на усилвател в е39

Мнение от stony1 » 23 Фев 2011, 9:08

alkazalcer написа:Здравейте на всички.Благодаря за мненията,но искам да спомена че при мене този бял кабел го няма,който всъщност трябва да използвам и това е проблема.Нямало окабеляване за автоматична антена и съответно и този пин от схемата-така казаха от мкар пловдив. :evil:
Има ли вариант който да се извърши свързването? :?: Предложиха ми да се свърже с отделно копче от което да се прекъсва само remote + на усилвателя :confused: .
Благодаря.


Този белия кабел, които е посочили колегата е нормално да го нямаш, защото нямаш окабеляване за сток усилвател. Въпреки това, кабел трябва да пуснеш и вземи сигнал от сток буксата на плеара от 16. Принципно е бял кабел със сечение 0,5 и е само за тази цел. А антената на радиото се захранва от друг кабел, които е лилав/бял и няма никаква връзка с буксата на радиото.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 5.10.2008

Re: Връзване на усилвател в е39

Мнение от alkazalcer » 23 Фев 2011, 17:51

Колега,мерси за бързия отговор но преди малко погледнах окабеляването на сд-то и действително има бял кабел но не е на 6-та позиция и когато го замерих с мулти цепа по него няма 12в :shock: .и не са всичките 6бр кабели които май трябва да са. :( на 6-та позиция те са номерирани на самата букса няма нищо-празно е :confused: .сега съм свалил цялото радио и 6те пробвам да взема от коп4ето за вкл на радиото :confused: .някакви предложения :dunno: :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Връзване на усилвател в е39

Мнение от stony1 » 23 Фев 2011, 21:39

alkazalcer написа:Колега,мерси за бързия отговор но преди малко погледнах окабеляването на сд-то и действително има бял кабел но не е на 6-та позиция и когато го замерих с мулти цепа по него няма 12в :shock: .и не са всичките 6бр кабели които май трябва да са. :( на 6-та позиция те са номерирани на самата букса няма нищо-празно е :confused: .сега съм свалил цялото радио и 6те пробвам да взема от коп4ето за вкл на радиото :confused: .някакви предложения :dunno: :help:


Ами този пин 16 е свързан с копчето на радиото. На самия плеар трябва да има такъв пин, ако на другата букса няма си сложи един. Провери дали на белия кабел има +12V когато включиш плеара и дали кабела не е бял/кафяв.
Последна промяна stony1 на 27 Фев 2011, 22:52, променена общо 1 път
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 5.10.2008

Re: Връзване на усилвател в е39

Мнение от alkazalcer » 24 Фев 2011, 8:17

Здравей колега.Както написах в4ера 4е съм свалил радиото и когато го слагам обратно 6те погледна за 6-ти пин,най интересното е 4е е 17 round pin connector,има ги тоест вси4ки нужни пинове но на буксата ,която се вклю4ва липсват кабели http://homepage.ntlworld.com/richard.pa ... pinout.jpg Според това което намерих на 16 позиция е ремут-а ако сложа към буксата ,която се включва връзка за този пин дали ще функционира,тоест дали е жив.? :shock:
Мерси.

Следваща

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook