М50Б25 турбо проект

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от slavianko » 19 Дек 2010, 14:57

А втората рейка забензина от кво я взе ??? Защото при мен оригиналната опираше в корпуса на масленият филтър и си играх да я скъсявам. То и регулатора го махнай на едната. Също сложих и щуцерите за вход и изход на бензина на друго място че да е удобно. Та ми е интересно ти как ги реши тия грижи ? А отностно електрониката и аз съм и с дебитомер и с мап. Това е схемата няма кво да се чудиш ;)
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 335i Turbo
Мечтае да кара: без жена му да дава акъли.

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от VENBO » 19 Дек 2010, 15:03

С таз рейка направо ми се е.а душата :) Рейката е от е46 328. рязах и заварявах нови тръбички нарая на мястото на оригиналните за да са от вътрешната страна- щото навън както казваш- конзолата... много трудно монтирахме маркучите- почти няма никакъв достъп. Може да мина на вариант като твоя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 335i Turbo
Мечтае да кара: без жена му да дава акъли.

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от VENBO » 18 Фев 2011, 20:58

Тази вечер взех решение да режа предният капак и да направя малка гърбица да мога да събера проклетата турбина... няма и няма място.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от slavianko » 18 Фев 2011, 23:48

VENBO написа:Тази вечер взех решение да режа предният капак и да направя малка гърбица да мога да събера проклетата турбина... няма и няма място.
Братле режи без да се замисляш. Аз ако знаех колко щях да си олесня нещата ако си бях одрязал капака изобщо нямаше да се замисля. Ако го направи някой кадърно какъв е проблема да го резнеш ???
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 335i Turbo
Мечтае да кара: без жена му да дава акъли.

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от VENBO » 20 Фев 2011, 17:42

slavianko написа:
VENBO написа:Тази вечер взех решение да режа предният капак и да направя малка гърбица да мога да събера проклетата турбина... няма и няма място.
Братле режи без да се замисляш. Аз ако знаех колко щях да си олесня нещата ако си бях одрязал капака изобщо нямаше да се замисля. Ако го направи някой кадърно какъв е проблема да го резнеш ???


:yes: Ще го мисля точно как и къде.... Мерси за насърчаването :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 335i Turbo
Мечтае да кара: без жена му да дава акъли.

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от VENBO » 22 Фев 2011, 14:04

Колеги, имам сериозен проблем. Както си работи на празен ход двигателя- изведнъж спира да си слуша сондата, която е чисто нова- закачихме на елкон - мъчи се да обеднява сместа заради ниското ниво на засмукания въздух- 8-10 килограма въздух на час, при условие че нормално за 2,5 трябва да е 13-14... и от там почва да се шашка и спира да слуша сондата. Мисля че е от дебитомера- бошов от 2,5 ама с кръглата букса с 4 крачета. Някой ако има такава - просто да пробвам на място да разбера дебитомера ли е или някъде другаде греши..примерно да смуче въздух от някъде. Трябва да оправя всичко да работи нормално преди да почна интервенциите с СМТ-то... Дайте малко съвети..
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от BULL3T » 23 Фев 2011, 2:21

VENBO написа:Колеги, имам сериозен проблем. Както си работи на празен ход двигателя- изведнъж спира да си слуша сондата, която е чисто нова- закачихме на елкон - мъчи се да обеднява сместа заради ниското ниво на засмукания въздух- 8-10 килограма въздух на час, при условие че нормално за 2,5 трябва да е 13-14... и от там почва да се шашка и спира да слуша сондата. Мисля че е от дебитомера- бошов от 2,5 ама с кръглата букса с 4 крачета. Някой ако има такава - просто да пробвам на място да разбера дебитомера ли е или някъде другаде греши..примерно да смуче въздух от някъде. Трябва да оправя всичко да работи нормално преди да почна интервенциите с СМТ-то... Дайте малко съвети..


Ако си от софия мога да дойда да пробваме моя дебитомер...
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

вълкодав
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 16.01.2007
Местоположение: Русйе
Пол: Мъж
Кара: go na 3ki :)

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от RSxRacer » 23 Фев 2011, 10:50

От Варна е...
20 кинта Рушвет,50 кинта Бензин, 100 кинта Задни Гуми - Да си в www.BMWPower-bg.net БЕЗЦЕННО
www.bizzart.info
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от ico318 » 23 Фев 2011, 12:03

ядох го тоя цяла седмица-точно същото!беше нещо ,което не ми се беше случвало досега.спукало се клапанчето на сервото и дърпа малко въздух.все бях чувал,но това не го очаквах!така че виж първо за пролуки и в най-невероятни места....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 335i Turbo
Мечтае да кара: без жена му да дава акъли.

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от VENBO » 23 Фев 2011, 13:58

BULL3T написа:Ако си от софия мога да дойда да пробваме моя дебитомер...


Мерси колега. Ако не намеря тук и не разбера какво става- 1 път месечно ходя до София- ще се обадя :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 335i Turbo
Мечтае да кара: без жена му да дава акъли.

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от VENBO » 23 Фев 2011, 14:00

ico318 написа:ядох го тоя цяла седмица-точно същото!беше нещо ,което не ми се беше случвало досега.спукало се клапанчето на сервото и дърпа малко въздух.все бях чувал,но това не го очаквах!така че виж първо за пролуки и в най-невероятни места....


То хубаво пролуки ама от пролука на празен ход 4-5 кг. въздух на час не могат да минат... Ще огледам де..благодаря.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: София, Овча Купел
Пол: Мъж
Кара: '98 540i
Мечтае да кара: на 2 бара

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от nParMaTuK » 24 Фев 2011, 23:28

Що не минеш на мап сензор? :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 326
Регистриран на: 19.04.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 335i Turbo
Мечтае да кара: без жена му да дава акъли.

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от VENBO » 25 Фев 2011, 2:02

nParMaTuK написа:Що не минеш на мап сензор? :D



Аз съм го приготвил даже, ама искам до 3500 об. да си карам един вид сток и по-нататък да става мазалото... :) Така го е нагласил и Славян :bowdown: :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от slavianko » 25 Фев 2011, 11:21

VENBO написа:
nParMaTuK написа:Що не минеш на мап сензор? :D



Аз съм го приготвил даже, ама искам до 3500 об. да си карам един вид сток и по-нататък да става мазалото... :) Така го е нагласил и Славян :bowdown: :)
Дам. В атмосверни режими дебитомера си мери и си имам буквално евридейка и като дойде налягането вече мапа и смт-то си върши работата. Включва ми се и вторият ред инжектори и идва пауъра :mhihi:
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: М50Б25 турбо проект

Мнение от ico318 » 27 Фев 2011, 2:51

дебитомера не играе ли рестриктор?

ПредишнаСледваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook