Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

X серия (E84,F48,F39,F47,E83,F25,F26,E53,E70,F15,E71,F16)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 14.08.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW X6 40 D

Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от PRASCHO » 30 Ное 2010, 1:35

Привет фенове!
От два месеца съм собственик на нова Х6 40D, която закупих от М-Кар. Като цяло колата е пълно разочарование за мен и определено най-големият боклук, който съм си купувал наскоро за толкова пари. Проблемът за моето разочарование е следният.
Със самото доставяне на колата се чуваше странен шум в задното окачване, който се чуваше и при най-малката неравност и беше толкова непоносим, че не знам как изкарах 500км докато проумея, че е време да се обадя на някой от сервизите. Понеже съм от София избрах това да е Камор. Диагностиката при тях установи проблем в горен заден носач (думите са на приемчика). След 2 седмици частта пристигна (точно преди да ме приемат в лудницата на 4ти километър) и съответно беше сменена.
След смяната отвратителното тракане тип КЛЬОНК КЛЬОНК изчезна, но въпреки това имаше ново пукане, което този път беше в дясно и не се чува постоянно, а само при ниска скорост и по-големи неравности. След близо 2ч тест драйв и връщания в сервиза, Камор вдигнаха ръце и решиха, че ще поръчат два задни амортисьора с накрайници и ще разглобят целия заден мост. Искам да използвам случая да изкажа огромната си благодарност на г.н Христов от Камор. Този човек не се спря да работи по колата лично, и мисля че отговаря за сервиза, но може и да греша. Човека е страшен пич и Камор може да се гордеят, че работи при тях. На другата сутрин мисълта за това, че ще разглобят моста ме смаза и реших да се обадя на М.Кар в Пловдив да чуя и тяхното мнение. М-Кар поровиха по колата около 2ч и ми я върнаха с думите, че е ОК. Били затегнали тук там !?!? Наистина колата пукаше по-малко, но с времето пукането се усили отново. Сега колата е на 2000км, а аз не мога нито да я гледам, нито да и се радвам, просто тотален боклук. За 5г съм сменил 3 чисто нови коли като последната беше Q7, и нито една не е била без сериозни проблеми в рамките на 5000км, но Х6 излезе най-голямата трошка. Това са моите патила за сега, а за после ще видим. Всички съвети и помощ са добре дошли и благодаря предварително!

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от cww » 01 Дек 2010, 9:53

Много съжалявам да прочета това колега. Съвет не мога да ти дам, но ти съчувствам искрено. Наброил си един куфар пари и вместо да се радваш на новата си придобивка береш само ядове още от самото начало...това меко казано не говори добре за любимата марка. А най-лошото от всичко е, че ако не си някой заклет сектант предполагам като дойде време да си купуваш нова кола сигурно доста ще се позамислиш дали отново да е BMW. Дано ти оправят (ебати резила...говорим за кола на 2 месеца :shock: ) възможно най-бързо и безболезнено Х6-цата, за да можеш все пак въпреки лошия привкус да и се насладиш максимално. :yes:
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 8.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Мечтае да кара: 650xi

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от dan1el » 01 Дек 2010, 10:03

Това е егати излагацията.... Според мен трябва да я сменят с нова, след като не могат да я оправят, а тази да си я карат в завода в УСА...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 17.04.2004
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от Metallium » 01 Дек 2010, 12:07

Колега, съжалявам за по-горното. Аз лично мисля, че си избрал дилъра грешно.
100 пъти предпочитам Бова от Бургас или Камор.

Според мен се придържай към тези за каквото и да е. Хората са коректни поне.
Аз преди няколко месеца исках да взема Х5 от М-кар и се държаха нагло и надменно.
Имах проблеми по колата и като поисках допълнителна гаранция, отговорът беше "името е гаранцията" :nono:

Надявам се да ти се оправи проблема скоро и отговорните да приемат адекватни действия.
BMW 5-series POWER!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от X5 E70 » 01 Дек 2010, 16:43

Г-н христов (не е заслужил да напиша името му с главна буква) може да се опита да изкара некой лев от тебе или БМВ Груп България по гаранция но не и да ти оправи колата. Просто толко си може горкия. Старае се щото се е провалил на външните тестове и може и да го махнат (а дано).
Накрая ще му писне да се занимава с тебе и ще ти каже:
- те всички така си пукат
- усили си музиката
- това е високо купе и се суче
- ти що си си купил кола дет не можеш да поддържаш
Това му е репертоара
Връщай я ако си я взел на частно лице в сервиза и до 1 месец не ти я оправят да ти я сменят или върнат парите.
Ако си я взел на фирма е по-сложно
Не ме питай откъде знам всичко това :dummy:

п.п. Обърни се към Боби от Бова, ще ти свърши работа. христов на вързано куче хлеб не мое да фърли шеф на сервиза на БМВ го направили

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 14.08.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW X6 40 D

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от PRASCHO » 01 Дек 2010, 20:58

Приятели и фенове,
целта ми беше да споделя впечатления като реален собственик, а не да Ви предизвиквам да нападате един или друг дилър и прилежащият му сервиз. Истината, е че качественото фирмено сервизиране в България е пълна трагедия и нямам намерение да дискутирам причините за това в тази тема. Аз лично съм доволен от дилъра си, в случая М-Кар, а от Камор останах с добро мнение от отношението след всичко, което съм изчел във форума. Разочарованието ми е от колата, защото както се казва, за марка с претенции и на такива цени не е допустимо да имаш основен проблем още от поточната линия.
Наистина за мен марката BMW вече е бита карта и нищо не е в състояние да промени моето мнение по този въпрос. Тя няма да бъде никога препоръчана или посочена, когато моите познати ми искат мнението, а приятели с много пари на мен не ми липсват.
Аз съм като зло куче захапя ли не пускам и съм сигурен, че до изтичане на гаранцията ще си разреша проблема. Просто съжалявам за времето, което този боклук ще ми загуби обикаляйки по сервизите, а когато не става с добро съм много добър в решаването на проблемите с лошо, както се казва европейският подход като не работи прилагам българския.
Надявах се вече някой да е имал подобни главоболия и да дам максимално обективно мнение за това какво биха могли да очакват бъдещите собственици на марката и нямам за цел да нападам, обиждам или дискредитирам, който и да е от дилърите в България, които нямат и най малка вина за боклуците, които марката произвежда, а те трябва да продават.

По отношение на сервизирането мога само да кажа че ако колата беше стока нямаше да ми се налага да го ползвам и то още от самото начало.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 19.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 фейслифт + Ауди А4, 2 TFSI 4x4
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Е90, фейслифт, двойка дизел, автомат, черната перла и други шукарийки:).

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от eMotion » 02 Дек 2010, 11:23

Много жалко да чуя това за любимата марка. Не че Мерцедес и Ауди са китка, но джиповете на БМВ май за нищо не стават. Според мен проблема е в това, че тези коли не са немски а хАмерикански и там качеството си е като за нигър в Алабама. Не бих си взел никога БМВ произведено в Америка!!!

И не виждам как ще ти опрявят колата тук. Най-добре се консултирай с опитен адвокат и си искай парите обратно или поне ново Х6, въпреки ще не се знае и там дали няма да е същия кенеф.

Напоследък, много приятно впечатление ми правят Инфинити. Вече има и дизел с 238 коня при джипките и седаните. Карах малката джипка ЕХ с този двигател и съм повече от впечатлен. Пътното и поведение и поведение при висока скорост в завой беше по-добро от това на мойто 318д.
Последна промяна eMotion на 02 Дек 2010, 12:53, променена общо 1 път
http://emotion3.snimka.bg/automobiles/podpis.419455
Мерцедес карат женкари, БМВ - мъжкари!

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от cww » 02 Дек 2010, 11:50

Извинявам се за отклонението, но колега май не си стъпвал скоро в Балканстар :mhihi:
Понеже напоследък често "гостувам" там, ако искаш да ти щракна една бърза фотосесийка да видиш за какво иде реч...
PRASCHO, има ли някакво развитие по твоя проблем?
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 14.08.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW X6 40 D

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от PRASCHO » 02 Дек 2010, 15:27

Ще се заема с проблема по-сериозно след празниците. Имам цяла адвокатска кантора, която се занимава с делата на фирмите ми. Колата е в брой на физическо лице и си знам правата на потребител прекрасно. Ако не стане с добро, което е моето желание, ще стане с много скъпи дела, което не го препоръчвам на другата страна. Вярвам в търговеца продал ми колата и съм убеден, че ще ми окаже пълно съдействие за отстраняване на срама за марката, защото знам как боли ако трябва да смени колата или да ми върне парите след 20 месеца примерно. Както се казва бърза работа нямам. :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от msi200 » 03 Дек 2010, 9:04

Мдам, Балкан Стар ме отказаха от Мерцедес.
Като гледам, единственото спасение е да не ти се чупи колата.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от X5 E70 » 03 Дек 2010, 19:17

msi200 написа:Мдам, Балкан Стар ме отказаха от Мерцедес.
Като гледам, единственото спасение е да не ти се чупи колата.


Идиотите от балкан стар се пренесоха в камор

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от msi200 » 03 Дек 2010, 22:18

X5 E70 написа:Идиотите от балкан стар се пренесоха в камор


Тия ще таковат мамата и на Камор.
Обаче на мен едно нещо не ми е ясно - тия дето са собственици не знаят ли какво става в тяхната колибка?
Заплати ли не дават, контрол ли няма, или какво?
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от X5 E70 » 04 Дек 2010, 0:28

msi200 написа:
X5 E70 написа:Идиотите от балкан стар се пренесоха в камор


Тия ще таковат мамата и на Камор.
Обаче на мен едно нещо не ми е ясно - тия дето са собственици не знаят ли какво става в тяхната колибка?
Заплати ли не дават, контрол ли няма, или какво?


Kaрат по инерция от 2007-2008 и си мислят че продажбите са кат едно време че и се увеличават

младши ентусиаст
Мнения: 757
Регистриран на: 4.09.2005
Местоположение: София

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от OPASNO LUD » 10 Дек 2010, 18:18

Проблемът с пукането е възможно да не идва от моста ,а от каросерията,а именно е възможно някоя заварка да е изпуснала.Относно проблемите по окачването на Х5 и Х6- е сигурно,че адаптив драйва е изключително ненадежен има сериозни проблеми с интегралния заден мост и амортисьори.Просто който иска надеждна кола си купува Х1 или Х3(въпреки,че и тя хамериканка) или някой Туарег/Порше на железно окачване .колкото е по-сложна една кола-толкова е по-голяма вероятността да се развали

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 14.08.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW X6 40 D

Re: Проблем със задно окачване на нова Х6 40D

Мнение от PRASCHO » 11 Дек 2010, 13:34

Точно поради тази причина при мен адаптив драйв няма

Следваща

Назад към X1/X2/Х3/Х4/X5/X6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook