Рязко спиране

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Рязко спиране

Мнение от uCnaHeTcA » 15 Авг 2010, 1:26

dimithur написа:
bmw325tds написа:
(bubsa) написа:...
ПС Да скочиш само яко на спирачката значи че си се панирал и оттам е ясно какво следва :confused:

случвало се е шофьора до мен да се панира. Просто пусна волана и не се сети ни за спирачка ни за нищо.


Шофьора да не е бил с ХХ хромозоми :mhihi: Мен за щастие, не ми се е случвало, единствено се притеснявам при такива ситуации, някой да не ми влезе отзад (така де :mhihi: ), щото никой не се сеща да спазва дистанция :evil: Гледам, че на все повече нови модели коли, при рязко спиране се задействат аварийките, което наистина е много полезна функция :yes:

И аз много се притеснявам от това с влизането ...отзад... :mhihi: :paranoid: Това за аварийките сефте го чувам, ма аз карам 11 годишна баба, кво разбирам от нови коли, може може :mrgreen: Най-се дразня като ми се лепнат на гъзО и няма накъде да ходят, нито пък аз... Ама някой ден няма ме сварят на кеф и ще видя коя гражданска ще ми покрива задната броня :ranting: :dummy:
Е... прясно, прясно... От 1 седмица някъде... 2-лентов път... Аз лява лента... И в двете ленти коли (час-пик)... Нито да засиля, нито да ида в дясно.... Отзад некъв Софийски бек ми се лепнал на гъза (не е като да не карахме 50-60 градско...) и ми святка ли святка... Е направих му път като се откри, ма изяде сума ти и майни и средни пръсти :dummy: Жалко, че не бях с личната кола... 1.4 моно как се настъпва да го гоня :mhihi: Настъпах, ама буталата искаха да излизат, те да го гонят :mhihi: Тей де, много Офф стана...
По темата... Скачам на кучките и на съединителя, къде да я търся тая ръчна :mhihi: Пък за 2ра, ако има време за нея, чак тогава... Ама то ако има време за нея, то спирането няма да е баш ЕКСТРЕМНО :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 586
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: София

Re: Рязко спиране

Мнение от Fear » 15 Авг 2010, 10:23

uCnaHeTcA написа:По темата... Скачам на кучките и на съединителя, къде да я търся тая ръчна :mhihi: Пък за 2ра, ако има време за нея, чак тогава... Ама то ако има време за нея, то спирането няма да е баш ЕКСТРЕМНО :yes:

:yes:
Само една поправка, ако позволиш - съединителя се натиска чак накрая, преди да спреш окончателно. Моторната спирачка си оказва влияние, дори и при екстремно спиране. Може да спести 1-2 метра, а това понякога е разликата между успешното спиране и нацелване на причината за спирането. :mhihi:


Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 27.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E39 528i

Re: Рязко спиране

Мнение от Massacre » 15 Авг 2010, 10:57

Fear написа:Само една поправка, ако позволиш - съединителя се натиска чак накрая, преди да спреш окончателно.


+1

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Рязко спиране

Мнение от vicho » 15 Авг 2010, 15:42

Fear написа:
uCnaHeTcA написа:По темата... Скачам на кучките и на съединителя, къде да я търся тая ръчна :mhihi: Пък за 2ра, ако има време за нея, чак тогава... Ама то ако има време за нея, то спирането няма да е баш ЕКСТРЕМНО :yes:

:yes:
Само една поправка, ако позволиш - съединителя се натиска чак накрая, преди да спреш окончателно. Моторната спирачка си оказва влияние, дори и при екстремно спиране. Може да спести 1-2 метра, а това понякога е разликата между успешното спиране и нацелване на причината за спирането. :mhihi:


ако не ти работи ABS-a, пък, се натиска преди спирачката ... :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Re: Рязко спиране

Мнение от Valentin_Peev » 16 Авг 2010, 16:04

.
Последна промяна Valentin_Peev на 06 Юли 2020, 0:55, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Рязко спиране

Мнение от vicho » 17 Авг 2010, 13:59

Valentin_Peev написа:Защо преди спирачката?


а познай, какво се случва като натиснеш спирачката без съединителя и ти блокират задните колела? :idea:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Рязко спиране

Мнение от bmw325tds » 17 Авг 2010, 14:06

vicho написа:
Valentin_Peev написа:Защо преди спирачката?

а познай, какво се случва като натиснеш спирачката без съединителя и ти блокират задните колела? :idea:

За да блокират задните колела, оборотомера трябва да забие на 0. Кога ще се случи това?
Ако си с 1.6 може и да стане някак, но е много малко вероятно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Re: Рязко спиране

Мнение от Valentin_Peev » 17 Авг 2010, 15:08

.
Последна промяна Valentin_Peev на 06 Юли 2020, 0:54, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Рязко спиране

Мнение от vicho » 17 Авг 2010, 17:08

гасне колата - ъкъли такива :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Re: Рязко спиране

Мнение от Valentin_Peev » 17 Авг 2010, 18:07

.
Последна промяна Valentin_Peev на 06 Юли 2020, 0:54, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 386
Регистриран на: 2.08.2008

Re: Рязко спиране

Мнение от bmw 318 is » 18 Авг 2010, 21:37

Не бре добре го каза :D :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 15.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 335d, e46 330cd

Re: Рязко спиране

Мнение от kr1sh0 » 09 Сеп 2010, 18:13

Според мене ако спирачката се натисне плавно до долу, без да се провлачи колата ще се спре най-бързо, ако има време и за скорост/и назад, още по-добре.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Рязко спиране

Мнение от Dirty M5 driveR » 22 Май 2011, 10:25

Ами то много зависи от ситуацията. Мен преди седмица ми се наложи да намаля от 120 до 60. На 5та бях. Спирачки, heel&toe връщане до 3та. Смея да кажа, че спирането стана доста ефективно. Има ситуации, в които наистина няма време за сваляне на предавки, изравняване на обороти и т.н. Но то майсторлъка е това - да прецениш кога може и кога не, и съответно като може да го правиш. На клипа с 8-цата си е чист тест на спирачките. Само дето нали се сещате, че като спрете така, и после сменяй дискове, накладки :mhihi: Аз лично съм голям фен на Best Motoring. Там братята японци спират с heel&toe светкавично бързо, и ми е интересно в такава ситуация дали не биха го направили също толкова ефективно. За мен доброто спиране е това, при което съумея да използвам възможностите на автомобила максимално добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 319
Регистриран на: 30.11.2007
Местоположение: У нас....
Пол: Мъж
Кара: 8,5&10X17 Keskin KT1
Мечтае да кара: Само Мки.

Re: Рязко спиране

Мнение от bobi 318 is » 26 Май 2011, 22:05

Има още един НЕмаловажен фактор за доброто внезапно спиране-Хубавите гуми(не на визия хубави де.)ако си с некои пластмасови или изтъркани особнно предните гуми,не АБС-ами всички съществуващи системи за сигурност взети заедно няма да ти помогнат.А при екстремна ситуация с цел избягване на ПТП няма място за спиране със скорости и ръчна,обикновенно нещата се развиват доста бързо в такава ситуация-а също така може да ти изиграят и доста кофти номер.
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 7.10.2006

Re: Рязко спиране

Мнение от Knight_Rider » 27 Май 2011, 13:25

съединител със спирачка и 2-а...за мен това е най-оптималното!
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook