Ръководство CCFL инсталация със снимки (е36)

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: Ръководство CCFL инсталация с снимки (е36)

Мнение от бабъл » 18 Фев 2010, 22:56

За х3 как става?Аз искам,обаче ако има жълти,някой ако има оферта с монтаж,да праща на лично :!:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Re: Ръководство CCFL инсталация с снимки (е36)

Мнение от TUZara` » 18 Фев 2010, 23:09

При теб става със смяна на крушките направо с бели ЛЕД такива.Аз на моето Е90 сложих бели крушки и съм много доволен,и не са на някаква фрапантна цена ...

viewtopic.php?f=63&t=78568

Поръчах ги от този колега и съм много доволен от услугите му.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 7.08.2004
Местоположение: София-Русе
Пол: Мъж

Re: Ръководство CCFL инсталация с снимки (е36)

Мнение от civic » 05 Мар 2010, 18:48

бабъл написа:За х3 как става?Аз искам,обаче ако има жълти,някой ако има оферта с монтаж,да праща на лично :!:

за Х3, трябва да се разлепя фара.
и за монтаж ще ти искат една камара пари.
TUZara` написа:При теб става със смяна на крушките направо с бели ЛЕД такива.Аз на моето Е90 сложих бели крушки и съм много доволен,и не са на някаква фрапантна цена ...
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 63&t=78568
Поръчах ги от този колега и съм много доволен от услугите му.

с крушки става само ако има оригинален Angel eyes+ това не стават от е90 или е39.
дано не се наложи да ги сменяш скоро крушките че малко се топят.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е(90)335I
Детайли за колата: Е(90) 335I ->2007г,306к.с, автомат калашников

Re: Ръководство CCFL инсталация с снимки (е36)

Мнение от OxoBoxo » 08 Мар 2010, 11:22

На Е(90) с рефлектор някой да е слагал? :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 7.08.2004
Местоположение: София-Русе
Пол: Мъж

Re: Ръководство CCFL инсталация с снимки (е36)

Мнение от civic » 10 Мар 2010, 18:00

няма начин, засега поне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 17.03.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re:

Мнение от bmw20009 » 25 Мар 2010, 17:46

Christoff написа:Ще допълня, че ако ви се запотяват фаровете това е възможността да уплътните със силикон външното стъкло и пластмасовото тяло на фара. Отделно, може да изчистите със паста отвън и вътре стъклото - ще има разлика в светенето.

колега с каква паста, и как се търка, опиши малко процедурата, че мойте са надраскани малко :(

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 29.01.2010
Местоположение: Пещера, Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW-то да реве
Мечтае да кара: Самолет

Re: Ръководство CCFL инсталация с снимки (е36)

Мнение от M52 » 15 Юни 2010, 13:33

Колеги имам един въпрос. Ако сложа ксенон на фарове Хела, ринговете ще светят ли с ксеноновата светлина...и ако не... как мога да направя това???
///\/\

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 19.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 M57TU2D30 235hp
Мечтае да кара: Chevrolet Chevy Impala Coupe

Re: Ръководство CCFL инсталация с снимки (е36)

Мнение от NikShtain » 02 Сеп 2010, 2:14

няма начин.
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 416
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '01 E46 318Ci

Re: Ръководство CCFL инсталация с снимки (е36)

Мнение от joreto_88 » 06 Окт 2010, 22:07

Проблем с монтажа при Е36 фар Бош с лупа. Махнах кръглото стъкълце, щтракнах ринга в пластмасата, пасна си перфектно, но немога отгоре да сложа стъкълцето. Диаметъра на стъклото е по-голям от на ринга и неможе да мине през него и да си легне на мястото. Единствения вариант според мен е да го лепна за стъклото. От тук следва другия въпрос: Тая лепенка дето е в комплекта ще издържи ли на температурата на крушката, защото колата няма ксенон, а както знаем всички - обикновенните крушки греят.
E36 318i sedan '95
Е36 320iA coupe '93

Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Ръководство CCFL инсталация с снимки (е36)

Мнение от In_Memoriam » 13 Окт 2010, 17:14

Аз какъв зор видях с монтирането на едни CCFL ... Спуках 2 комплекта докато стане, понеже стъклото първоначално не ги притискаше, но след поставянето на всяка щипка прилепвало повече и повече, и точно на последната щипка се оказва че ги е праскало :banghead: :dummy: За Hella Chrome става дума, не Бош. Накрая хванах и изпилих щипките, които хващат ринга, за да могат да се пъхнат по надолу и чак тогава да опрат в рефлектора и съответно ринга да стои по настрана от стъклото. Така че колеги, имайте го това предвид :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 7.08.2004
Местоположение: София-Русе
Пол: Мъж

Re: Ръководство CCFL инсталация с снимки (е36)

Мнение от civic » 15 Ное 2010, 18:01

joreto_88 написа:Проблем с монтажа при Е36 фар Бош с лупа. Махнах кръглото стъкълце, щтракнах ринга в пластмасата, пасна си перфектно, но немога отгоре да сложа стъкълцето. Диаметъра на стъклото е по-голям от на ринга и неможе да мине през него и да си легне на мястото. Единствения вариант според мен е да го лепна за стъклото. От тук следва другия въпрос: Тая лепенка дето е в комплекта ще издържи ли на температурата на крушката, защото колата няма ксенон, а както знаем всички - обикновенните крушки греят.


няма нужда да ги лепиш,
като ги сложиш на място, кръглите стъкла наместват ринга, и няма накъде да мърда.

Поздрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 12.10.2010
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж
Кара: e39 520 I 1998г
Мечтае да кара: ///M5 2003 г

Re: Ръководство CCFL инсталация с снимки (е36)

Мнение от didite_bg » 03 Дек 2010, 22:43

Виждам че скоро никой не е писал но се надявам някой да ми отговори :) имам е39 и ми подариха ангелски очи за тях (дано да са ),защото на тяхната кутия пише е36 и въпроса ми е има ли разлика между тях в размерите де мерси предварително :)
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 7.08.2004
Местоположение: София-Русе
Пол: Мъж

Re: Ръководство CCFL инсталация с снимки (е36)

Мнение от civic » 13 Дек 2010, 0:38

didite_bg написа:Виждам че скоро никой не е писал но се надявам някой да ми отговори :) имам е39 и ми подариха ангелски очи за тях (дано да са ),защото на тяхната кутия пише е36 и въпроса ми е има ли разлика между тях в размерите де мерси предварително :)


е36/е38/е39 са еднакви размерите.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 12.11.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d Touring
Мечтае да кара: BMW X6/X5
Детайли за колата: Малкият мук с голяма душа! :)

Re: Ръководство CCFL инсталация с снимки (е36)

Мнение от svetkos_ » 14 Яну 2011, 13:21

Хайде, аз също да се похваля, че съм си сложил. След като гръмнах един 10А бушон и установих, че съм разменил - и +, днес всичко светна. :) Благодаря за упътването. Беше по-лесно, отколкото изглеждаше на пръв поглед. Дано да издръжат дълго.

Нов съм в този форум, тъй като отскоро се качих на БМВ. И то стана случайно и вече не съжалявам, че си продадох Фиат Браво-то. :)

Поздрави на всички.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 12.10.2010
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж
Кара: e39 520 I 1998г
Мечтае да кара: ///M5 2003 г

Re: Ръководство CCFL инсталация с снимки (е36)

Мнение от didite_bg » 22 Яну 2011, 20:11

svetkos_ написа:Хайде, аз също да се похваля, че съм си сложил. След като гръмнах един 10А бушон и установих, че съм разменил - и +, днес всичко светна. :) Благодаря за упътването. Беше по-лесно, отколкото изглеждаше на пръв поглед. Дано да издръжат дълго.

Нов съм в този форум, тъй като отскоро се качих на БМВ. И то стана случайно и вече не съжалявам, че си продадох Фиат Браво-то. :)

Поздрави на всички.



Аз понеже не успях да си намеря мултицета,за да проверя кое е + и кое - оголих двата кабела на габаритите вързах едната жица на трафа към едната жица на габарита,другата жица на трафа към един болт на купето и така си открих + и - (няма проблем ако вържеш 2 минуса към трафа :D ) :yes:
Изображение
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook