ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от ceno83 » 06 Яну 2010, 12:19

Свалихме помпата. Проблема не е в електрониката, а е механичен. Въртиме и прещраква нещо вътре. Скоро имахме клиент , който си купи нова помпа , а на неговата беше заминала електрониката. Сега ще закачаме неговата механична част с моята електроника. Ще програмираме и ще тестваме дали ще успеем да я управим с "евтиният вариант" .. А той и до сега не е много евтин ... репатрак , 2 дни сервиз и т.н...
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от ceno83 » 06 Яну 2010, 12:26

,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Re: ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от ludia » 06 Яну 2010, 14:51

Красавица. Дано никои колега не се запознава с нея.
Аз и да допълня аз като ходя в сервиз и сменям нещо което не е консуматив винаги си търся сменената част щото може да потрябва.
Дръж ни в течение за да видиме какъв е бил проблема и незабравяй фото-апарата.
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от ceno83 » 06 Яну 2010, 15:41

Сглобихме от 2 помпи - една. Монтирахме я , въртиме ........... и се върнахме в изходно положение... Още не може да запали бебето... ;( :(
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 27.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW-Е46 320D
Мечтае да кара: нова
Детайли за колата: Е-46

Re: ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от infovan » 06 Яну 2010, 21:46

Колеги аз не мога да ви кажа кой клапан беше заседнал,казаха ми само че е често срещан проблем!направихая за 1 ден и ми казаха да си взема добавка за горивото!Още си пали!
Автосервиз София кв.Хаджи Димитър бул.Първа Българска армия №159

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от ceno83 » 07 Яну 2010, 9:09

Днес продължаваме с опитите. Предницата на колата вече е свалена на 80%. Дано всички тези опити не са били напразни. Прочетохме много литература и вече имаме 3 неработещи помпи. Сега ще пробваме да направиме 1 работеща , или ако не стане купуваме нова... :( :(

п.с Ако не се зацепи правилно помпата какво се случва ???
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."


Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 2.01.2010

Re: ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от milenpld » 07 Яну 2010, 9:19

Ако не се зацепи правилно не пали и никой не може да я накара тази кола да запали! Нещата там стават със специялен часовник и е строго спецефично за всяка помпа!!!! Ако ще и 6 работещи помпи да имаш то си иска своето колега :!: :idea: VP44 е много сложно нещо не случйно нова е 2400$ примерно.... а нов ел. блок 1500лв. + ремонта на твоята ако има механични повреди и сваляне качване и стенд на Бош си пак на 2000лв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от ceno83 » 07 Яну 2010, 11:06

Имаме инструментите. Отстрани навиваш болтовия часовник и като щракне на центровка си готов.
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от DiMIcha84 » 07 Яну 2010, 13:29

ceno83 написа:Такова преживяване и такива емоции никога не са ми се случвали. След 3 години каране на БМВ (3 различни) дойде и моят ред. За добро или за лошо след много хиляди километри , моето бебе ме изостави в най-неподходящия момент... Нова Година, нов късмет както ще каже някой , но моето не беше нов късмет, а лошо преживяване с любимата марка. Така тръгнахме с емоции, всичко беше страхотно. Бях я спрял на един баир , може би 30 градуса наклон с носа нагоре.. Празници пиене , ядене знаете как е , докато не дойде 2.01.2010 година и с усмивка на уста и ключове в ръка се запътихме към колицата която скромно и сладко си стоеше и ме чакаше , но как ?!?! Махнах камъните с които я бях подпрял влизам вътре подгрявам.... въртя ключа и :nono: :nono: :( Помислих си какво пък толкова да пробвам пак. Въртя и пак не пали... Усмивката на устата ми се превърна в бяло петно в погледа и в сърцето ми.... Да не ме оставиш точно тук , молитвите ми към всевишния в този момент бяха толкова много и искрено се молих да чуя хубавия звук от студени тракащи повдигачи , но уви този красив и хубав шум не успях да го чуя през новата година... Изключих от скорост пуснах я назад , обърнах я после напред по дългия баир, вкарвам контакт вкарвам 3-та скорост пускам съединител въртя ключа и .......... Нищо отново.... С мъка я оставих там. Заснежена , студена и прелестна , там ...... на баира... и още е там и стоя в неведение и не искам да си помислям най-лошото, което си мисля, а реших да ви споделя и вие да убиете малкото ми надежди да е нещо малко , я бушонче я нещо такова. Но разчитам на вас да ме свалите на земята и да ми кажете лошата новина. Довечера отивам да я взимам с една платформа , с надежда , с любов и с много чувства към колата, която никога не ме е оставяла , която я водих из Турция , из Гърция из цяла България , но сега ме предаде.....

Братле по начина по който си го написал оставам с впечатлението че тая кола ти е любовница :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от ceno83 » 07 Яну 2010, 13:39

Любовницата я продадох тая ми е бебето :) :)


п.с ЗАПАЛИХМЕ Я !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Още е зле но важното е че работи !!!!!! После ще пиша подробности !
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 14.09.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: печката да пуши :D
Мечтае да кара: E46 M3 CSL

Re: ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от Panec » 07 Яну 2010, 13:56

ceno83 написа:Любовницата я продадох тая ми е бебето :) :)


п.с ЗАПАЛИХМЕ Я !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Още е зле но важното е че работи !!!!!! После ще пиша подробности !



Браво Колега !!!! :) :bchug:
Като имаш време драсни 1-2 изречения да кажеш кво е било.
Изображение


Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 2.01.2010

Re: ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от milenpld » 07 Яну 2010, 15:13

Супер дано я оправите на цяло. Драсни после някой ред какво е било

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от ceno83 » 07 Яну 2010, 16:48

Взехме здравият механизъм от едната помпа , запоихме елетрониката на втората помпа , сглобихме я , центровахме и сега вече колата е почти сглобена. Пали от 1/4 оборот. Не смея още да и качвам отгоре капаците. Мисля да я покарам така 1 седмица да видя дали ще я бива тази помпа и тогава. Остана тръпката , усещането , миризмата на изгоряла нафта по двигателя , положителни емоции и ............... сметката която ще я знам утре :) Важното е че колата я оправихме. Помпата може да кара 1 ден може и 5 години. От днес нататък това е божа работа. Единственото което е сигурно , за човек изживял тази драма е , че при всяко слизане при колата с ключ в ръка сърцето и адреналина ще ми се качват в мозъка и с молитви ще влизам и ще въртя ключа. Не пожелавам на никой това да му се случи , и все пак животът не е само ламарини и нафтови помпи , има и любов , щастие и хубави човешки взаймоотношения. Така че деразайте и живейте за момента с любимата марка ---> БМВ !!!
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: Благоевград
Кара: Bmw E46,04`330d

Re: ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от Oleg-16V » 07 Яну 2010, 18:56

ceno83 написа:Взехме здравият механизъм от едната помпа , запоихме елетрониката на втората помпа , сглобихме я , центровахме и сега вече колата е почти сглобена. Пали от 1/4 оборот. Не смея още да и качвам отгоре капаците. Мисля да я покарам така 1 седмица да видя дали ще я бива тази помпа и тогава. Остана тръпката , усещането , миризмата на изгоряла нафта по двигателя , положителни емоции и ............... сметката която ще я знам утре :) Важното е че колата я оправихме. Помпата може да кара 1 ден може и 5 години. От днес нататък това е божа работа. Единственото което е сигурно , за човек изживял тази драма е , че при всяко слизане при колата с ключ в ръка сърцето и адреналина ще ми се качват в мозъка и с молитви ще влизам и ще въртя ключа. Не пожелавам на никой това да му се случи , и все пак животът не е само ламарини и нафтови помпи , има и любов , щастие и хубави човешки взаймоотношения. Така че деразайте и живейте за момента с любимата марка ---> БМВ !!!

Браво,че сте оправили колата,но все пак,ако ми се случи на мен такова нещо веднага ще продам колата,ако трябва и на загуба пред това да се качвам с мисълта,че може и да не запали затова като си взема е46 няма да е с този дизел 136 коня,а варианта 150 там тези проблеми ги няма и вървежа е коренно различен,а пък да не говорим за разход..........но все пак важното е ,че си излезнал от това кофти положение дано да си дойде всичко на мястото и да върви като преди....
380к.с-770н.м@1.9bar hold boost,OZ UltraLeggera 17",Full M-pack II,Sachs performance,BOSCH air,oil and fuel filter,Nexen SU1@245/40/17-225/45/17,

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 512
Регистриран на: 5.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320D 2001
Мечтае да кара: M Power

Re: ГНП!!! Угасна далеч от вкъщи за нова година :( 320д 136к.с

Мнение от ceno83 » 08 Яну 2010, 9:05

Oleg-16V написа:
ceno83 написа:Взехме здравият механизъм от едната помпа , запоихме елетрониката на втората помпа , сглобихме я , центровахме и сега вече колата е почти сглобена. Пали от 1/4 оборот. Не смея още да и качвам отгоре капаците. Мисля да я покарам така 1 седмица да видя дали ще я бива тази помпа и тогава. Остана тръпката , усещането , миризмата на изгоряла нафта по двигателя , положителни емоции и ............... сметката която ще я знам утре :) Важното е че колата я оправихме. Помпата може да кара 1 ден може и 5 години. От днес нататък това е божа работа. Единственото което е сигурно , за човек изживял тази драма е , че при всяко слизане при колата с ключ в ръка сърцето и адреналина ще ми се качват в мозъка и с молитви ще влизам и ще въртя ключа. Не пожелавам на никой това да му се случи , и все пак животът не е само ламарини и нафтови помпи , има и любов , щастие и хубави човешки взаймоотношения. Така че деразайте и живейте за момента с любимата марка ---> БМВ !!!

Браво,че сте оправили колата,но все пак,ако ми се случи на мен такова нещо веднага ще продам колата,ако трябва и на загуба пред това да се качвам с мисълта,че може и да не запали затова като си взема е46 няма да е с този дизел 136 коня,а варианта 150 там тези проблеми ги няма и вървежа е коренно различен,а пък да не говорим за разход..........но все пак важното е ,че си излезнал от това кофти положение дано да си дойде всичко на мястото и да върви като преди....


Не е нужно да се продава. Сега вече е по добра. По твоята логика дай да продадем всички 136 коньови коли ?!?! Пак казвам на всеки може да се случи , гадното е че тези неща се оправят с доста пари. Който не иска да има проблеми с турбини , помпи и куулери нека си вземе чисто нова кола и няма да има. Ще дава по 1000 лева на обслужване и така. Колата си е много добра , много комфортна , удобна и върви добре. Предпочитам да си я карам пък другото е божа работа. Никоя кола не е застрахована от този проблем , така че карайте , забавлявайте се и не го мислете , пък ако е писано ... то се случва .....
,,Болката от сполетялото ни нещастие се дължи не на самото събитие,а на нашата оценка за него.А тъкмо нея ние можем да променим във всеки един момент."

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook