Филтър за бензинови пари ?!?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 28.12.2008

Филтър за бензинови пари ?!?

Мнение от al3xx » 14 Окт 2009, 11:03

Колеги имам следния проблем, липсва ми една част от колата която ми казаха, че е филтър за бензиновите пари от резервора. . Та при мен само един маркуч и едно като клапан от което трябва да излиза маркуч и да влиза в това нещо като цилиндър е останало. Въпросът ми е трябва ли да го има това, каква функция изпълнява отразява ли се понякакъв начин липсата му и става ли да вкарам само маркуча които идва от резервоара в клапанчето ?

Изображение Изображение Изображение Изображение
Последна промяна al3xx на 14 Окт 2009, 11:48, променена общо 1 път
http://www.clip4e.com/play.php?id=45143& -ПРОСТ НАРОД СЛАБА ДЪРЖАВА !!!

[url=http://forum-lines.ru/]Изображение
[/url]интересное

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1931
Регистриран на: 13.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318is, 1995 м42

Re: Филтър за бензинови пари ?!?

Мнение от ивчо3 » 14 Окт 2009, 11:20

Това е кутията с активен въглен, през която минават бензиновите пари от резервоара, засмуквани с вакуумния маркуч през клапана и отвеждани заедно с постъпващия въздух в цилиндрите. Ако държиш на екология, купи си кутията. Може да си караш и без нея, само проследи къде отива маркуча на вакуума в колектора, извади го оттам и запуши отвора. Може и така да си караш както е в момента, по-добре нищо не пипай.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 28.12.2008

Re: Филтър за бензинови пари ?!?

Мнение от al3xx » 14 Окт 2009, 11:49

Притеснява ме едно нещо само във клапанчето което се вижда на снимките влиза една букса предполагам това подава някакъв сигнал на компютъра и ако е така и то не работи както трябва прави грешки възможно ли е да влияе върху определянето на горивната смес това ?
http://www.clip4e.com/play.php?id=45143& -ПРОСТ НАРОД СЛАБА ДЪРЖАВА !!!

[url=http://forum-lines.ru/]Изображение
[/url]интересное

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2855
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: Хилядолетен сокол

Re: Филтър за бензинови пари ?!?

Мнение от NikiNikolov » 14 Окт 2009, 13:53

Изключи буксата от клапана, извади маркуча от дросела заедно с клапана и го прибираш, запушваш отвора на дросела на мястото където е бил предишния маркуч с нещо подходящо и си питай питанката.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 26.11.2009
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 M40

Re: Филтър за бензинови пари ?!?

Мнение от Cvetin » 09 Май 2011, 23:46

Ти може би си направил така на твоята кола,че даваш такива УМНИ съвети на колегата! :yes: Ако може пусни снимка да видим как си Запушил дупката която е от смукателите.Както и да е,за да сме по полезни към тези който четат темата ще ви кажа при мен как беше ОСКУБАНО буквално сичко,и беше забит един маркуч с болт към него за да запушва изходящия въздух от смукателния колектор,нямам снимки,за да ви го покажа.Та закупих този филтър свалих го от 1.8ИС,аз съм с 1.8 М40 да знаете,че стават,но за да го сложа купих и маркуча за парите който отиваше под купето(СИН НА ЦВЯТ) върви редом с другите маркучи за бензин на щипките под купето.Цялата система е един маркуч от резервоара до мотора,един за отичане,и един който влиза в смукателя,както и една букса,която идва от мотора.
След тази интервенция искам да ви кажа,че колата стана доста по пъргава и педала на газта доста по рязък,и глупостите от сорта КЪРТИ И СИ КАРАЙ,това са хора дето трупат мнения и нищо обективно не казват,с което да помогнат на форума,дано съм бил полезен,дадох напълно обективен съвет изпитан от мене. :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 16.02.2010
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530i
Детайли за колата: BMW E39 530i `03
BMW E34 520i `95
BMW E34 520i Touring `95

Re: Филтър за бензинови пари ?!?

Мнение от BMW E34 520i Vanus » 10 Май 2011, 12:49

При мен съм направил така - отворът при дросела е с поставен маркуч, който е затапен с болт :mrgreen: , буксата си е включена в клапанчето (иначе ми дава грешка). Синята пластмасова тръба, по която се извършва вентилацията е удължена с гумен маркуч и е оставена да "диша" все пак нали е вентилация. Всичко останало е разкарано от двигателния отсег. Колата върви еднакво, както преди когато беше с тази система, така и в момента без нея. Поздрави.
БЕНЗИН В КРЪВТА

Racing is life,everything else what happens before or after ,is just waiting...

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 26.11.2009
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 M40

Re: Филтър за бензинови пари ?!?

Мнение от Cvetin » 10 Май 2011, 13:49

Незнам колега при мен,след като дръпнах болта от смукателя и оборотите почнаха да играят в несвяст,всеки който както иска да го прави все пак това прави "вакум".Аз смятам,че тая кола са я измислили един хотел с хора и да правя някви изврящения по нея не е от най добрите идей :nono: . А отностно грешката незнам в момента дали нямам грешка запаметена тъй като след като включих бензиновия филтър не съм я закачвал на диагностика.,предполагам моста който ми беше сложен на мястото на буксата е залъгвал Еку-то така,че ако видите висящ мост да знаете,че нещо ви липсва :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1931
Регистриран на: 13.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318is, 1995 м42

Re: Филтър за бензинови пари ?!?

Мнение от ивчо3 » 10 Май 2011, 14:20

Cvetin написа:... беше ОСКУБАНО буквално сичко,и беше забит един маркуч с болт към него за да запушва изходящия въздух от смукателния колектор....След тази интервенция искам да ви кажа,че колата стана доста по пъргава и педала на газта доста по рязък :driving:

Не си падам по коментари на теми отпреди година и половина, Ники Николов изобщо не е човек, който не разбира и трупа мнения, това е първо. Второ колата ти не е станала по-пъргава от това, че си сложил липсващите неща по "тунинга" направен наистина неподходящо от предишния собственик - болт в маркуча :mhihi: . Не ме разбирай погрешно, поздравявам те за това, лично аз съм против подобен тип "тунинговане" и държа всичко да си бъде както е излязло от завода. По принуда карах известно време- няколко дена с изваден маркуч от дросела, а самият отвор на дросела го запуших с тапа от тези гумените на малките шишенца. Болтът в маркуча вероятно не е уплътнявал добре, влизало е въздух оттам и за това колата е била спъната. За да не трупа грешки може да се кара с включена букса съм клапана, затапен дросел и единственото неудобство е силната миризма на бензин в двигателния отсек, която с вентилатора може да се усети и в купето. На старите автомобили без сложната система за вентилация и екология има само един маркуч от резервоара, оставен да виси свободно надолу до задния калник и миризмата на бензин се усеща и вътре в купето, освен отвън.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 26.11.2009
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 M40

Re: Филтър за бензинови пари ?!?

Мнение от Cvetin » 11 Май 2011, 10:34

Да за миризмата съм напълно съгласен,появи се след слагането на филтъра което е хубаво,че го изяснихме за да няма притеснения относно някой като мен нов който се притеснява,че може да е разбазикало работата на мотора, а за маркуча си беше бая опечен и е възможно да е изпускал .Аз не съм казал нищо лично за колегата просто констатирам при мен случея,радвам се,че темата се допълва за е максимално полезна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 6.03.2007
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: остъклена тераса
Мечтае да кара: open wheeler

Re: Филтър за бензинови пари ?!?

Мнение от dobo-is » 21 Май 2011, 11:58

тук също има подробно инфо по въпроса ...
viewtopic.php?f=11&t=151313
brillantrot team
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook