Проходимо ли е Е46 в зимни условия?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

Проходимо ли е Е46 в зимни условия?

Мнение от vesko4114 » 15 Авг 2009, 13:56

Темата не е актуална за сезона, но искам да споделя с Вас едно интересно клипче. Не, че не съм фен на БМВ, не че нямам същото Е46, не че не го сравняват с 4x4 но...., само гледайте и очаквам коментари.... Интересно щеше да бъде, ако имаше други леки автомобили с предно и/или задно задвижване.
http://www.youtube.com/watch?v=8zfKRdgoRo4

Поздрави
...............................

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Мнение от Next » 15 Авг 2009, 14:02

Изобщо не е проходимо и с това ASC за нищо не служи направо съм потресен с нови гуми Continental немога да искача една лека рампа а с една темпра 92г. с гуми бог знае от коя година го искачва без да пробоксува. Тази година ако има пак сняг ще направя клипче и ще видите колко е проходимо! Да не говоря ,че с вериги го искачва баирчето пак с буксуване :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Мнение от kriso85 » 15 Авг 2009, 14:09

Много тъпо клипче, много "неравно сравнение".
Ауди Алроуд с/у Е46 :roll:
Наистина до момента на това сравнение "куатрото" си е добро, но вече технологиите са доста напреднали и доста 4х4 задвижвания са по-добри ( вкл. ЕКСдрайв)
А и задно предаване се кара с майсторлък зимата ;) А и на клипа е леко смешно, алдито започна да превърта още в началото и нагоре се стабилизира :roll: Дали "шофера" не се е заиграл леко с скорости и газ, докато всички други коли бяха на пълна ръчка :roll:
Иначе Е46 си е леко гадно зимно време на сняг... Аз предпочитам да съм с 4х4 и по-отвисоко, когато "зимата ни изненада" :roll:
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Мнение от xerial » 15 Авг 2009, 14:37

Аз пак съм доволен зимата никакви проблеми!!! КОлата ми е супер ниска ама с 4 чисто нови зимни гуми направо трошеше вс под себе си :D Зимата по магистрала хемус имаше 3-4 см сняг такмо беше заваляло пак и есетесвено беше изненадващо .... та колата летеше с над 120 и никакви проблеми даже останах супер изненадан и доволен :D До боровец съм ходил горе до пистите пак никакви проблеми!
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Мнение от zmeyan » 15 Авг 2009, 14:39

Е трябва да си много сляп, за да не видиш, че е леко тенденциозно клипчето, дори и ако не знаеш немски. Да не говорим, че точно за шофьора на е46 сигурно и племеника ми на 14г ще се справи по-добре - няма да набие спирачката и после да очаква да тръгне по нагорнището с бая газ.
Иначе е ясно, че Е46 не е от най-проходимите коли, но всичко до голяма степен зависи от шофьора. Ако не си карал никога кола със задно и се качиш на Е46 зимата, няма как да очакваш нещо добро и стабилно. От друга страна това, което съм постигал с кола със задно (лада) не успяха много с предно, включително и е36(задно), но далеч съм от мисълта, че ладата е по-проходима от БМВ. Изключвам Лада Нива - това чудо спиране няма!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 11.04.2005
Местоположение: Варна
Кара: U.D.M.

Мнение от stilko » 15 Авг 2009, 15:10

На клипа Е46 не е със задно, а е Х. Куатрото на ауди наистина няма спиране зимата, но заради два или три пъти в годината, когато пада хубав сняг не смятам, че е оправдано. А с Компакта зимата нямам спиране, ест. с нови зимни гуми. Е60 се оказа по-зле.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Мнение от ukelichko » 15 Авг 2009, 16:05

Много си е проходимо Е46, стига да знаеш как да го караш. Това на клипа си доста гаден баир, но и тоя с Е46-цата е летен шофер с купена книжка. Не че се изхвърлям ама с на баща ми Москвича със зимни гуми бих го изкачил този баир(с две торби цимент в багажника). Абе навремето като нямаше разни там системи и всички коли бяха със задно да не би да не сме качвали Петрохан. Трябват много трнировки и ентусиазъм. И като че ли да си малко луд.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 17.02.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW '02 318i, Peugeot '94 306

Мнение от prel » 15 Авг 2009, 16:12


Малката Базука
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: e46 e30

Мнение от bozukov_a » 15 Авг 2009, 17:07

ukelichko написа:Много си е проходимо Е46, стига да знаеш как да го караш. Това на клипа си доста гаден баир, но и тоя с Е46-цата е летен шофер с купена книжка.
Зимата като падне снега си се качвам до карандила и слизам,няма кой знае какви затруднения-карам с:Fulda 205/55/16 monte cristal-много съм доволен от тази гума и цената и.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e65 730d SE
Мечтае да кара: m5

Re: Проходимо ли е Е46 в зимни условия?

Мнение от optimist » 15 Авг 2009, 19:23

vesko4114 написа:Темата не е актуална за сезона, но искам да http://www.youtube.com/watch?v=8zfKRdgoRo4
Поздрави

Да имат много поздрави от мен на тоя тест :mhihi: не го знам тоя лилипут в БМВ-то :shock: но аз минавам отвсякъде без сериозни напъни единственото условие е снегът да не е по-дълбок че като стъпи на под и 8х8 да пак ти трябва трактор
За задното с нормални гуми не валяци и една идея по-леко разликата с предното е минимална не винаги в полза на предното

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

.

Мнение от vesko4114 » 15 Авг 2009, 19:38

Ами то верно, че като започна да буксува Е46, се видя, че и предните гуми ровят в снега....
Ако някой има линкове на подобни неща, но с леки автомобили БМВ, Мерцедес и т.н., да метне нещо
...............................

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 9.03.2008
Местоположение: варна
Пол: Мъж
Кара: кара Е46

Мнение от panafon » 15 Авг 2009, 21:00

най тъпата и наредена реклама която съм гледал,малко спирачки имаше ли а
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 11.04.2005
Местоположение: Варна
Кара: U.D.M.

Мнение от stilko » 15 Авг 2009, 21:36

Да пуснат този да го го кара :)
http://www.youtube.com/watch?v=zpqddZMO ... re=related

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Мнение от K_Ilkov » 15 Авг 2009, 21:39

е46 определено не е най-добрия зимен автомобил,
но и далеч не е толкова зле.
С хубави зимни гуми (Michelin 205/55 16) съм излизал
и от пресен дълбок сняг по наклон. Ходя на ски и
не съм имал проблем никъде :idea:
Понякога е по-добре без ASC-то обаче.

А тоя тест е много смешен :help:
като сравняват Allroad с 4х4 елита
що са забравили Субару :?:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Мнение от oci » 15 Авг 2009, 23:45

Абе вие вече се сбъркахте с подобни теми. Това е най-абсурдната тема сравнете голф с е 46 коя е по подхадяща за зимата.
С четири чисто нови гуми се качих навсякъде зимата без проблем сам не съм имал проблем при положение че карам и доста коли с предно.
Коя кола не е подходяща да не би мерцедес да не се кара зимата това са оправдания на шофьори качили се от жигула на кола с предно и сега вече щом си със задно не става за зимата а АSC-то е супер екстра стига да знаеш как да я използваш.
Май тая тема е за ключ модераторите да преценят има смисъл от такива абсурдни теми.
:banghead:
А и това на клипа не е път а писта за ски кой в България кара по такива пътища освен по пистата да тръгнеш с лекия автомобил да изкачваш. Човек копува ли си коля преценява къде ще я кара и за какво ще я използва ако караш по писта си купуваш ски или сноуборд или моторна шейна.
Нямам думи.
Сори ако съм бил доста краен ама подобни теми според мен нямат място във форума и са плод на не дорасли дечковци.

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook