Изкупуване на гоблени ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 23.12.2008

Изкупуване на гоблени ?

Мнение от Icko70 » 17 Юли 2009, 12:38

Знаете ли нещо , дали някой изкупува въобще и на какви цени ... ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 10.12.2007
Местоположение: Sofiq

Мнение от dare__devil » 17 Юли 2009, 12:52


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 15.04.2006
Местоположение: София

Мнение от ///HAMANN/// » 17 Юли 2009, 13:12

:OT: След като се разтарашувах в нета и нясмятах , че в къщи имам над 20 К. лева по стените дето фащат прах :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 23.12.2008

Мнение от Icko70 » 17 Юли 2009, 13:19

Така е и аз нищо не можах да намеря ..

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Мнение от Giorceto » 17 Юли 2009, 13:21

Да само че няма кой да ти ги купи освен ако не ги продаваш на изложби в Германия, Холандия , Дания Белгия и т.н. :)
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Мнение от ukelichko » 18 Юли 2009, 0:57

///HAMANN/// написа::OT: След като се разтарашувах в нета и нясмятах , че в къщи имам над 20 К. лева по стените дето фащат прах :mhihi:

Не, нямаш двадесет хилки ! Тези гоблени за да ти ги купят трябва да са ушити със специални висококачествени конци, на висококачествена панама(май така се казваше) имаше и нещо за стила на шиене, тоест отзад гоблена да изглежда като от лицевата страна. Нещо и за самата да я наречем научно резолюция имаше изискване. Просто никой в България не шие гоблените така, ако предварително не е решил, че ще продаде творението си. Преди време и на мен ми хрумна идеята да направя малко парици за една Х5-ица с труда на съпругата, на тъщата и на майка ми. Но се оказа, че тези гоблени, които са си купували за да ги шият, не отговарят на един или друг стандарт. Добре викам си, нали и колежките ми шият гоблени когато нямаме работа във фирмата(а и когато имаме), ще препродам някой от техните. Да де, ама пак нещо не са ги докарали като за продване. Та си останах само с идеята. Всъщност изкупуват и гоблени които не са ушити по техните стандарти, но направо за без пари. Дано имаш късмет и тези гоблени които са във вас да отговарят на изискванията. Пък може и нещата да са се променили, моята информация е от преди 7 години.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Мнение от vld » 18 Юли 2009, 9:15

ukelichko написа:
///HAMANN/// написа::OT: След като се разтарашувах в нета и нясмятах , че в къщи имам над 20 К. лева по стените дето фащат прах :mhihi:

Не, нямаш двадесет хилки ! Тези гоблени за да ти ги купят трябва да са ушити със специални висококачествени конци, на висококачествена панама(май така се казваше) имаше и нещо за стила на шиене, тоест отзад гоблена да изглежда като от лицевата страна. Нещо и за самата да я наречем научно резолюция имаше изискване. Просто никой в България не шие гоблените така, ако предварително не е решил, че ще продаде творението си. Преди време и на мен ми хрумна идеята да направя малко парици за една Х5-ица с труда на съпругата, на тъщата и на майка ми. Но се оказа, че тези гоблени, които са си купували за да ги шият, не отговарят на един или друг стандарт. Добре викам си, нали и колежките ми шият гоблени когато нямаме работа във фирмата(а и когато имаме), ще препродам някой от техните. Да де, ама пак нещо не са ги докарали като за продване. Та си останах само с идеята. Всъщност изкупуват и гоблени които не са ушити по техните стандарти, но направо за без пари. Дано имаш късмет и тези гоблени които са във вас да отговарят на изискванията. Пък може и нещата да са се променили, моята информация е от преди 7 години.


Колега аз имам такива дето са ушити по всички изисквания за качество.
Къде да ги продам?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: '02 325xi touring

Мнение от anabella » 18 Юли 2009, 10:29

Майка ми преди време се опита да продаде два ушити по всички изисквания гоблена. Тук й предлагаха 3-4 лева на квадратче, а извън България цената е поне 10 евро за такова качество. Единствено може сам да се пробваш да ги продадеш в Западна Европа, но това е много специфичен пазар и няма да е изобщо лесно. Успех ;)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Мнение от vld » 18 Юли 2009, 10:58

Пускал съм ги в ибей , но няма интерес, нито в немския нито в щатския.
Явно ще си седят по стените :roll:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Мнение от ukelichko » 18 Юли 2009, 12:18

vld написа:
Колега аз имам такива дето са ушити по всички изисквания за качество.
Къде да ги продам?

Беше преди 7 години и намерих обявата във вестника. Офиса беше в Люлин до кооперативния пазар, на първия етаж в един апартамент в един от блоковете дето сега е ДСК. Друго не си спомням. Даваха добри пари, ако всичко е по стандартите, ставаше въпрос за суми над хилядарка на голям гоблен, от тези там с конете дето пият вода, девата с младенеца и други такива. Но беше много отдавна.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 3.02.2011
Пол: Жена

Re: Изкупуване на гоблени ?

Мнение от Cherie » 03 Фев 2011, 18:50

Icko70 написа:Знаете ли нещо , дали някой изкупува въобще и на какви цени ... ?



Уважаеми ,

Аз се интересувам от вашите гоблени, ако те са мотивите коне / или пейзажи
Ако имате нещо, което може да ме заинтересува можете да ми пишете на: cherietrends@gmail.com и да добавите ясна снимка.
Ако одобря вашият продукт, аз ще ви направя предложение за цената.

Искрено
Детелина Станчева

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Exclusive89

Последни теми
Facebook